Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiedeń - Villach
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2014 21:28 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Cześć czy ktoś orientuje jak najtaniej z Wiednia dostać się do Villach, będę podróżował w grudniu jeśli to ma znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2014 22:02 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
ÖBB ceny od 19€. Na grudzień łatwo osiągalne. Bezpośrednia podróż railjetem (IC też) trwa 4 h 16 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#3 PostWysłany: 23 Mar 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Można też kupić bilet za pośrednictwem České dráhy wprowadzając jako stację początkową np. Břeclav (a wsiądziemy dopiero we Wiedniu). Bilet kosztuje 14 euro (to jest cena nominalna, płatność jest w CZK); bez problemu można kupić min. 3 dni przed odjazdem. "Patent" działa także dla podróży w drugą stronę. Nie ma obowiązku kupowania miejscówki. Kilkukrotnie korzystałem z tych przejazdów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2016 01:25 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Co by nie zakładać nowego tematu. Mógłby mi ktoś doradzić, jak to jest z przesiadkami w kolejach austriackich? Mam zamiar kupić bilet na OBB z Lublany do Wiednia z przesiadką w Villach i tak się zastanawiam, co w przypadku, gdyby pociąg do Villach przyjechał spóźniony (mam 16 minut na zmianę pociągu) i nie zdążyłbym się przesiąść. Obstawiam, że ten drugi by poczekał, ale może ktoś z Was miał podobną sytuację i mógłby mi coś doradzić?
Przy okazji jeszcze jedna rzecz: czy rezerwacja miejscówki jest konieczna? A jeśli nie, to na jakiej zasadzie zostanie mi przydzielone miejsce? Pytam, bo za odcinek podróży kosztuje to 3 euro, a jedziemy we dwójkę, więc gdyby te pół bańki zostało w kieszeni, to bym się nie obraził ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2016 01:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
dajkamienia napisał(a):
Pytam, bo za odcinek podróży kosztuje to 3 euro, a jedziemy we dwójkę, więc gdyby te pół bańki zostało w kieszeni, to bym się nie obraził ;)

Kiedy kurs euro tak mocno poszybował ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#6 PostWysłany: 18 Wrz 2016 03:06 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
4 x 3 euro = 12 euro = ok. 50 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2016 08:13 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
to się zdziwisz @_Pi0tr_ jak za którymś razem ci wyskoczy gdzieś pośrodku Austrii konduktor z prośbą zeskanowania biletu. I mu wyskoczy że jest nieważny bo nie został zeskanowany w Czechach (no i nie ma czeskiej prostokątnej pieczątki). Normalnie tego nie robią bo dla nich to nowość skanować zagraniczne bilety. Ale raz mi się zdarzył taki co chciał, no i wybór był potem wąski: albo płacę za nowy bilet albo Policja czeka na następnej stacji. 120 zeta w plecy by było, tylko że w moim przypadku kontrola po czeskiej stronie w ogóle się nie odbyła. Także CD bardzo ładnie postąpiły i oddały mi poniesione koszty biletu.

Radzę czytać regulaminy uważniej.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2016 10:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
dajkamienia napisał(a):
4 x 3 euro = 12 euro = ok. 50 zł

To jasne tylko słowo bańka w języku potocznym nie jest jednoznaczne,ale zgoda jako 100 zł też funkcjonuje :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2016 13:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
dajkamienia napisał(a):
Co by nie zakładać nowego tematu. Mógłby mi ktoś doradzić, jak to jest z przesiadkami w kolejach austriackich? Mam zamiar kupić bilet na OBB z Lublany do Wiednia z przesiadką w Villach i tak się zastanawiam, co w przypadku, gdyby pociąg do Villach przyjechał spóźniony (mam 16 minut na zmianę pociągu) i nie zdążyłbym się przesiąść. Obstawiam, że ten drugi by poczekał, ale może ktoś z Was miał podobną sytuację i mógłby mi coś doradzić?
Przy okazji jeszcze jedna rzecz: czy rezerwacja miejscówki jest konieczna? A jeśli nie, to na jakiej zasadzie zostanie mi przydzielone miejsce? Pytam, bo za odcinek podróży kosztuje to 3 euro, a jedziemy we dwójkę, więc gdyby te pół bańki zostało w kieszeni, to bym się nie obraził ;)

Hop, hop, pomógłby ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:16 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
No ale niby jak?
Z opóźnieniami w OBB jest różnie = nieprzewidywalnie, ja kiedyś na trasie Innsbruck - Klagenfurt tak wybałuszyłem oczy że pociąg do Grazu będzie na nas czekał w Salzburgu a do Klagenfurtu nie. Różnica w godzinie odjazdu była 5 minut. Pytałem konduktora, powiedział że nie ma mowy "bo nie".
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#11 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
steward napisał(a):
to się zdziwisz @_Pi0tr_ jak za którymś razem ci wyskoczy gdzieś pośrodku Austrii konduktor z prośbą zeskanowania biletu. I mu wyskoczy że jest nieważny bo nie został zeskanowany w Czechach (no i nie ma czeskiej prostokątnej pieczątki). Normalnie tego nie robią bo dla nich to nowość skanować zagraniczne bilety. Ale raz mi się zdarzył taki co chciał, no i wybór był potem wąski: albo płacę za nowy bilet albo Policja czeka na następnej stacji. 120 zeta w plecy by było, tylko że w moim przypadku kontrola po czeskiej stronie w ogóle się nie odbyła. Także CD bardzo ładnie postąpiły i oddały mi poniesione koszty biletu.

Radzę czytać regulaminy uważniej.

To tak jak bilety niemieckie. Ważny w komunikacji miejskiej, o ile posiada pieczątkę z pociągu (bo konduktor pieczątkę posiada, a kontroler w autobusie/kierowca już nie). Szkopuł w tym, że w pociągach regionalnych, zwłaszcza w obszarach związkowych, rzadko konduktorzy chodzą po pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:56 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
steward napisał(a):
Z opóźnieniami w OBB jest różnie = nieprzewidywalnie, ja kiedyś na trasie Innsbruck - Klagenfurt tak wybałuszyłem oczy że pociąg do Grazu będzie na nas czekał w Salzburgu a do Klagenfurtu nie. Różnica w godzinie odjazdu była 5 minut. Pytałem konduktora, powiedział że nie ma mowy "bo nie".

I o to mi właśnie chodziło, czy czekają. Bo skoro nie, to trzeba wziąć poprawkę na dłuższą przesiadkę. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#13 PostWysłany: 17 Paź 2016 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
steward napisał(a):
to się zdziwisz @_Pi0tr_ jak za którymś razem ci wyskoczy gdzieś pośrodku Austrii konduktor z prośbą zeskanowania biletu. I mu wyskoczy że jest nieważny bo nie został zeskanowany w Czechach (no i nie ma czeskiej prostokątnej pieczątki). Normalnie tego nie robią bo dla nich to nowość skanować zagraniczne bilety. Ale raz mi się zdarzył taki co chciał, no i wybór był potem wąski: albo płacę za nowy bilet albo Policja czeka na następnej stacji. 120 zeta w plecy by było, tylko że w moim przypadku kontrola po czeskiej stronie w ogóle się nie odbyła. Także CD bardzo ładnie postąpiły i oddały mi poniesione koszty biletu.

Radzę czytać regulaminy uważniej.

Jeszcze ku przestrodze: swego czasu jechałem pociągiem Ostrava-Budapeszt, czeskiego konduktora nie było albo mnie nie spotkał, Słowak przyszedł i bilet zeskanował a Węgier- brak stempla od Czecha bilet nieważny. Do wyboru wysiąść na najbliższej stacji albo 10 euro za nowy bilet i 30 euro kary. Nawet miał wydrukowaną dokładną instrukcję jak ma postępować. Na nic tłumaczenia, musiałem zapłacić. Teraz "koresponduję" z MAV i CD ale już zaczyna mi brakować argumentów. Czytajcie warunki.....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#14 PostWysłany: 06 Mar 2019 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
steward napisał(a):
to się zdziwisz @_Pi0tr_ jak za którymś razem ci wyskoczy gdzieś pośrodku Austrii konduktor z prośbą zeskanowania biletu. I mu wyskoczy że jest nieważny bo nie został zeskanowany w Czechach (no i nie ma czeskiej prostokątnej pieczątki). Normalnie tego nie robią bo dla nich to nowość skanować zagraniczne bilety. Ale raz mi się zdarzył taki co chciał, no i wybór był potem wąski: albo płacę za nowy bilet albo Policja czeka na następnej stacji. 120 zeta w plecy by było, tylko że w moim przypadku kontrola po czeskiej stronie w ogóle się nie odbyła. Także CD bardzo ładnie postąpiły i oddały mi poniesione koszty biletu.

Radzę czytać regulaminy uważniej.


W maju czeka mnie podróż pociągiem z Wiednia do Czeskiej Trebowy. To znaczy, że w Czechach mogą mi wlepić karę za brak stempla z Austrii, jeżeli po austriackiej stronie nie będzie akurat konduktora?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#15 PostWysłany: 06 Mar 2019 14:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
No tak, ale na przykład na czeskich biletach jest napisane, że po stempel można się udać do kasy i zazwyczaj tak czynię.
Kolej to stan umysłu - ten rynek właściwie nie został zdemonopolizowany, więc oni żyją w poprzedniej epoce. Kluczowy jest dla nich stempel, relatywnie łatwy do podrobienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#16 PostWysłany: 07 Mar 2019 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Liczyłem na to, że te powyższe posty sprzed 3 lat będą nieaktualne, ale jednak się myliłem... Ale dobrze wiedzieć, że w Wiedniu trzeba będzie pójść po stempel (dziwne, że dla wydrukowanego biletu też trzeba, a co jak się ma bilet w PDFie na smartfonie lub laptopie?)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#17 PostWysłany: 07 Mar 2019 09:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Na biletach ÖBB jest napisane, że na terenie Austrii może być wyświetlony, ale przy przekraczaniu granicy musi być wydrukowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#18 PostWysłany: 16 Mar 2019 03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
obibok napisał(a):
Na biletach ÖBB jest napisane...

Ja kupowałem bilet Wiedeń - Czeska Trebova na stronie kolei czeskich, więc mam bilet CD, a nie ÖBB. Dla pewności jednak pójdę w Wiedniu po ten stempel i najwyżej zapytam czy trzeba mieć.

PS ciekawe też było odnośnie legitymacji ISIC, jeśli chodzi o moją trasę z Wiednia do Czeskiej Trebowy. W Czechach taka legitymacja jest honorowana, natomiast w Austrii nie. I przez to na stronie CD można było kupić taki bilet, a w OBB nie. Pomijam już fakt, że bilet na rower kosztuje wg CD - 13 Euro, a wg OBB 15 Euro. Trochę dziwne to jest.

W przypadku biletu na trasie Warszawa - Berlin sytuacja jest jasna. Z Wawy do Rzepina jest normalna polska taryfa i zniżki takie jak w TLK czy IC, a jak już jedzie się do Berlina to albo bilet normalny albo dla Juniora. A w przypadku Czech i Austrii sytuacja jest trochę dziwaczna i tak jakby każdy kraj miał swoje zasady bez uwzględniania tras międzynarodowych.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#19 PostWysłany: 16 Mar 2019 23:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
To zależy, jak się Czesi dogadali z Austriakami - czy musi być stempel, czy wystarczy że go sczytają. I tak nieźle, że się da, bo z Polski do Czech nie da się w ogóle. Jeśli są obwarowania, wydrukowały Ci się na bilecie. Na biletach z Czech do Polski drukuje się "Jízdenka je neplatná, není-li označena průvodčím ČD nebo v pokladní přepážce ČD před opuštěním České republiky".
Szczegółowe informacje są tu:
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinar ... ky/-26791/
I co ciekawe "jízdenku do Polska, Nizozemska a do Slovinska zakoupenou v e-shopu je nutné vždy vytisknout na vlastní tiskárně (na papír formátu A4) a ještě před opuštěním ČR ji nechat označit průvodčím ČD nebo u pokladny ČD. Neoznačená jízdenka v uvedených zemích (vyjma Nizozemska) neplatí".
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiedeń - Villach
#20 PostWysłany: 10 Maj 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Jechałem niedawno z Austrii do Czech. W Austrii konduktor tylko skasował bilet (ale nie widziałem, żeby go zeskanował). Później w Czechach druga kontrola. Tu tylko byłem poproszony o legitymację studencką ISIC, która u nich jest honorowana. I bilet tym razem był skanowany. Jednak nic tam nie wyskoczyło, że nie był zeskanowany w innym kraju. Więc wydaje mi się, że ten przepis ze stemplem jest raczej już nieaktualny (oprócz Polski, Holandii i Słowenii, co jest w regulaminie).

W Wiedniu jak pytałem o ten przepis (choć w Austrii mogą nie wiedzieć o tym co jest w Czechach) to tylko pytali mnie, czy mam paszport. Mówiłem, że nie, ale dowód osobisty tak. I Pani w kasach biletowych mówiła, że jest wszystko w porządku.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group