Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2017 23:51 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Przygotowuję sobie plan tygodniowego pobytu w Wiedniu i mam dylemat co do pałacu Schönbrunn i pobliskiego ZOO. Waszym zdaniem da się zaliczyć jedno i drugie w ciągu jednego dnia bez szalonej gonitwy?
Co do Schönbrunn, to zdania są podzielone. Jedni piszą, że na obejrzenie wszystkiego wystarczą 3-4 godziny, inni z kolei, że trzeba zarezerwować sobie cały dzień. Na pewno dużo zależy od wariantu zwiedzania , bo biletów jest kilka rodzajów i każdy upoważnia do zwiedzania w innym zakresie. Ja jestem zainteresowany opcją Classic Pass, czyli w zasadzie zobaczeniem wszystkiego, co jest do zobaczenia. W tej opcji podobno na samo zwiedzanie pałacu schodzi ok. 2 godziny.
Przy okazji pytanie czy z tymi kolejkami po bilety faktycznie taki dramat, jak wiele osób pisze? Mógłbym kupić bilet online, ale tym sposobem nie skorzystałbym z rabatu, który daje vienna city card, którą i tak będę miał. Planuję być w okolicach pałacu z samego rana w środku tygodnia, więc jakoś ciężko mi sobie wyobrazić kilometrowe kolejki o takiej porze. Z drugiej strony może moja wyobraźnia jest zbyt słaba, w końcu 2 połowa czerwca to już początki szczytu sezonu :D
Czy taki bilet łączony na wszystkie atrakcje obowiązuje tylko 1 dnia? Byłoby miło, gdyby w przypadku nie wyrobienia się z obejrzeniem wszystkiego móc następnego dnia dokończyć zwiedzanie.

Natomiast co do ZOO, to na planie teren ogrodu nie wygląda na zbyt rozległy i wydaje się, że bez pośpiechu można wszystko obskoczyć w max 3 godziny. Ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia lub wyprowadzić mnie z błędu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 10 Cze 2017 00:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Co oznacza skrót ZOO, jeśli można wiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2017 00:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌obibok‌ Nigdy w zoo nie byłeś :?: ;) zoo = ogród zoologiczny; z języka angielskiego
zoo(logical) garden; od greckiego słowa
'zoon' = zwierzę; Obok Schönbrunn jest takowy :) Moim zdaniem jak przyjdzie się z rana,zaraz po otwarciu to spokojnie można obie atrakcje w 1 dzień zrobić ,nawet z przerwą na kawę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Cze 2017 01:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
@miriam zapewne @obibok chodziło o pisownię wielkimi literami... chociaż jako purysta językowy powinien zapytać "co oznacza skrótowiec/akronim ZOO" ;)

Moim zdaniem 3h na zoo brzmi całkiem sensownie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
TKR uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Cze 2017 01:46 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Fakt, nie wiem skąd mi się wzięły te wielkie litery, ale wypowiedź obiboka była niesamowicie merytoryczna. Poszukaj, może jakiegoś przecinka brakuje, to będziesz miał kolejne pole do popisu.

miriam & mikerus - dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Cze 2017 10:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
miriam napisał(a):
@‌obibok‌ Nigdy w zoo nie byłeś :?: ;) zoo = ogród zoologiczny; z języka angielskiego
zoo(logical) garden; od greckiego słowa
'zoon' = zwierzę;

Wiem, co to jest zoo. Nie wiem, co to jest ZOO.
Swoją drogą, nie przepadam za zoo. Gdy byłem mały, zabrali mnie tam w Łodzi zamiast do wesołego miasteczka (czym byłem mocno rozczarowany) i strasznie się wynudziłem. Ostatnio byłem w zoo w Brisbane i mam wrażenie, że człowiek dopiero na starość docenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Cze 2017 10:32 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Miałem najszerszy bilet, kupiony online, ale kolejek rano długich nie było. Wszystkiego, co obejmował bilet nie zdążyłem zobaczyć. Od 10 do 16 udało się zobaczyć pałac, Muzeum Powozów, pokaz przyrządzania apfelstrudla, park, labirynt, Gloriettę i to, co nad nią, zoo. Oranżerii nie zdążyłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Cze 2017 10:46 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Czyli jak planuję być na miejscu o 8:30, a zoo zamykają o 18:30, to powinna się zmieścić i oranżeria 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Cze 2017 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Sporo zależy od tego, czy przed Schönbrunn będziesz miał już zwiedzony Hofburg, Schatzkamer i Kunsthistorisches Museum w centrum. Jeżeli tak, to zapewne przyjmiesz pałacowe wnętrza z nieco mniejszym entuzjazmem i dokładnością - stylowo są dość podobne, więc nie będzie już tego efektu wow i potrzeby oglądania każdej wazy. Jeżeli nie, to faktycznie możesz potrzebować 1-1,5h więcej.

Ale generalnie tak - na Schönbrunn i zoo jeden dzień wystarczy, jeżeli zaczniesz wcześnie rano.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group