Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2018 20:38 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Witajcie Kochani.

Od lat marzę o Wiedniu w noc sylwestrową i w końcu zaczęłam marzenie wprowadzać w czyn :)
Udało mi się już namówić na ten szalony pomysł mojego lubego oraz kolegę :)

Oni chcą bez noclegu, a ja mam mieszane uczucia. Twierdzą, że w takim mieście będzie co robić przez całą noc, że restauracje, puby, bary będą otwarte do rana więc będziemy jeść, pić itd. a ja uważam, że w taką noc wszystko będzie zapchane do granic możliwości poza tym w końcu każda restauracja jest zamykana. Zależy mi na wzięciu udziału w "śniadaniu kacowym" a przede wszystkim zobaczenia Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich potem to już powrót do Polski.

Doradźcie jak to ogarnąć :) Będę wdzięczna za każdą sugestię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 09 Gru 2018 20:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Kotełka napisał(a):
a przede wszystkim zobaczenia Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich potem to już powrót do Polski.

Doradźcie jak to ogarnąć :) Będę wdzięczna za każdą sugestię :)

Masz bilet :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2018 20:56 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Ha ha chciałabym. Chodzi o transmisję na telebimie podczas śniadania kacowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2018 21:21 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jeśli nocleg z 31 na 1 to przygotuj się na ogromne ceny. Taki booking pokazuje najtańszy hostel za 63 ojro:D
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2018 21:33 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
@neverstopexploring

Wiem już sprawdzałam .


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Gru 2018 23:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Kotelka, ważne pytanie, serio i bez podtekstów - ile masz lat?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:13 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Co ma mój wiek do rzeczy, bo nie rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czyli masz w okolicach 21-24, spokojnie dasz radę całą noc balować. Jakbyś miała 35+ to bym zalecał hotel.
Teraz jasne?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:42 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Naprawdę osoba która ma więcej niż 35 nie da rady balować do rana ? :o
Mam 36 lat więc może jakoś dam radę ;)
Jeśli znacie miejsca w których można się bawić do rana w Wiedniu proszę podajcie. Pomimo wieku powinnam wytrzymać :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@Kotełka Brawo za postawę :P .Masz tu link do programu sylwestrowego w Wiedniu może będzie pomocny :) Szczegółowy program Sylwestra 2018/19 do ściągnięcia https://www.wien.info/pl/music-stage-sh ... -years-eve
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:08 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Dziękuję, dziękuję :D :)
Jesteś wielka! Wiedziałam, że można na Was polegać :D
Pozdrawiam serdecznie :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Gru 2018 23:18, edytowano w sumie 1 raz
wielka jest miriam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Gru 2018 10:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
3 lata temu pojechaliśmy specjalnie na Sylwestra do Wiednia.... i przy planowaniu dołożyliśmy jeszcze jedną noc 30/31.12 (hotel), aby coś pozwiedzać. Byliśmy z 12-letnim synem...
I tak sam Sylwester: w mieście (centrum) było 12 scen, na każdej grana inna muzyka. Nam udało się odwiedzić coś 10 z nich. Pod Katedrą na scenie był na telebimie wyświetlany koncert orkiestry smyczkowej. Pod Ratuszem było najładniej i najciekawiej. Wieczorem był problem gdziekolwiek zjeść kolację czy się wbić na kawę i drinka i ostatecznie kolacja była w McD czy KFC już nie pamiętam.
Pod Ratuszem był krótki kurs jak odtańczyć o północy walca. Na placu pełno rodzin nawet z malutkimi dziećmi w wózkach - dookoła pełna kultura, zero petard, rzucania butelkami itp. O północy sztuczne ognie (widoczne w różnych częściach nieba), muzyka itp. Ok. 0:30 wszyscy udawali się do metra, które kursowało na innych zasadach niż w normalne noce. My po tym na P&R i po 5h byliśmy w domu w swoich łóżkach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Gru 2018 14:44 

Rejestracja: 05 Kwi 2018
Posty: 10
Są jakieś osoby z Polski, które spędzają całą noc sylwestrową w Wiedniu?
Jadę razem z partnerką, ale fajnie byłoby poimprezować na miejscu w większym gronie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:28 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
My wciąż się zastanawiamy. Dojazd albo pociągiem, albo własnym transportem.
O noclegu raczej można zapomnieć. Jeśli nie wymyślimy nic jak spędzić noc bez noclegu to pewnie odpuścimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Gru 2018 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wymiękasz? :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Rok temu byłem samochodem w Wiedniu na sylwestra, w 4 osoby małym combi. Spaliśmy w aucie na P+R :mrgreen: . Zabawa w mieście do około 3 w nocy a potem do auta. 2 osoby z przodu, jedna na tylnej kanapie i jedna w bagażniku. Rano jeszcze Bratysława, potem termy i do domu. Niezapomniane wrażenia :mrgreen:
W aucie oczywiście śpiwory i dla bezpieczeństwa koce życia, które okazały się całkowicie zbędne, na zewnątrz było ok. -5 ale śpiwory i bielizna termoaktywna wystarczyły.

Edit: zaraz obok miasta jest duża stacja z prysznicami, który kosztuje ok. 2 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:53 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Ja twarda babeczka jestem zaprawiona w bojach :mrgreen: Spałam już w aucie podczas wyjazdów w góry.
Makdeb Twoja opcja mnie nawet przekonuje. Zwyczajnie nie brałam pod uwagę spania w aucie ponieważ nie wiedziałam jak do tego podchodzą Austriacy. Nie wszędzie można spać w samochodzie. Przedstawię plan moim kompanom i zobaczę jaka będzie reakcja :twisted:
Bardzo Wam dziękuję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Gru 2018 20:27 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Na P+R Erdberg spokojnie się prześpisz w samochodzie. Koszt parkowanie to 3,7 eur/dobę. Na parkingu są toalety (czyste) i obok stacja metra, a do centrum miasta jedzie się 10 min. Sami tu parkowaliśmy w czasie Sylwestra.
Parking jest piętrowy (filary, a ściany niepełne, siatkowe), ale na poziomie 0 jak się dobrze ustawisz to możesz stać między ścianami budynku, więc źle nie będzie. Wyżej już wiatr dmucha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Gru 2018 23:28 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 9
Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki :)
A czy ten parking w czasie sylwestra nie będzie zapełniony? Można spokojnie jechać i nie martwić się czy zaparkujemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Gru 2018 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja parkowałem ok. 13/14, jakieś tam miejsca były, bez przesady, to zwykły parking, ma chyba 3 albo i więcej pięter. Miejsce się znajdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group