Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Lut 2017 13:36 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Annojagoda
Wiedeń uwielbiam. Przyjeżdżając PB ok 5 rano zawsze idę na kawę na dworzec i przeczekuję do ok 7 aby wyjść na miasto. Wcześniej chyba bez sensu-wszystko budzi się o tej porze. W centrum nawet kawy nie wypijesz, chyba,że w MC-u. Nie wspominając,że centrum o tej porze opanowane jest przez śmieciarki. Jako 1 obiekt do zaliczenia polecam katedrę św. Szczepana-wczesnym rankiem można wnętrze w całości spokojnie obejrzeć-brak jeszcze barierek ograniczających dostęp do stref płatnych. Znajomi skoro świt pojechali do ogrodów Schonbrunn opanowanych przez porannych biegaczy- też opcja na ładną pogodę.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#22 PostWysłany: 10 Mar 2017 09:55 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Ok, dziękuję za podpowiedź ;) poczekamy na dworcu, może jeszcze coś się dośpi, kawka i w miasto ;) a wieczorem diabelski młyn na Praterze <3


Ostatnio edytowany przez michzak, 10 Mar 2017 09:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Mar 2017 16:38 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Cześć Wszystkim :)

W najbliższym czasie planuje 2 dniowy wypad do Wiednia. Poczytałem trochę już forum i inne strony na temat Wiednia, ale mam jeszcze parę pytań. Powiedzcie mi czy warto kupować wejściówki do Schonbrunn, Hofburga, Belwederu? Z tego co sprawdzałem to nie są to najmniejsze sumy. Nie ukrywam, że wyjazd jest bardziej low costowy (choć bez wielkiej przesady). Zwiedzanie Schonbrunn nawet jeśli bardzo warto to chyba nie wystarczy mi czasu biorąc pod uwagę, że jadę tylko na dwa dni. Czy któreś z tych miejscówek zaliczycie do kategorii "must see", których zwiedzenie wyłącznie stref darmowych będzie niewystarczające?

I jeszcze kwestia spektaklu w Operze. Faktycznie wejściówki stojące są do kupienia przed spektalem tylko po kilka euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:07 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Jeśli w ciągu dwóch dni (ile to tak naprawdę z tych dwóch dni masz do dyspozycji?) wejdziesz do Schon. to wiele miejsc z must see Ci wypadnie z planu (choć tu są różnie rozbudowane trasy zwiedzania, sprawdź czas na ich www i dolicz min. 2 godz. - ten czas to min. na pobieżny spacer po parku i wejście pod Gloriettę, a tam możecie jeszcze kawę wypić to kolejne min. 30 min.). Nie starczy Ci czasu. Do pałacu z centrum metro jedzie ok 15 min i nie jest tak często jak w centrum - pod pałac dojeżdża tylko 1 linia metra...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:39 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dla mnie wnętrza pałacowe zrobiły większe wrażenie niż ogrody (zarówno w Schonbrunn jak i Belvedere) i zdecydowanie jest to coś co warto zobaczyć od środka. Nawet kosztem jakiejś innej części miasta, które poza kilkoma budynkami w centrum nie jest moim zdaniem, ani specjalnie urokliwe, ani zabytkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Mar 2017 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Wejście do Schonbrunn to jest must, nie będziecie żałować. Muzeum Sisi (+apartamenty) w Hofburg troche gorsze, ale i tak polecam. W środku Belwederu nie byliśmy. Też robiliśmy wycieczkę na dwa dni tzn. przyjazd w pt. w nocy i wyjazd wieczorem w niedzielę. W tym czasie zrobiliśmy trasę:
I dzień - Schonbrunn, Ratusz, Burgtheater, Muzea Historii Sztuki i Naturalnej (nie wchodziliśmy, na to zabrakło czasu), Hofburg + Muzeum Sisi i stadion
II dzień - Belweder, po drodze pomnik żołnierzy radzieckich, kościół św. Bromeusza, Opera, Albertina (też nie weszliśmy), Palmenhaus, Neue Burg, Biblioteka Narodowa, katedra Św. Szczepana i zakończyliśmy na architekturze Hundertwassera
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Mar 2017 18:41 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Dzięki za podpowiedzi. Zerknąłem na oficjalnej stronie i do wyboru jest kilka opcji "tourów". Z której Wy korzystaliście? Chyba "Grand Tour"? Orientujecie się czy ceny podane na stronie (jak komuś się przyda podaje poniżej) są w takiej samej wartości do kupienia na miejscu? A może bilety są do nabycia wyłącznie on-line?


https://www.schoenbrunn.at/en/our-ticke ... ts-prices/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Mar 2017 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
My korzystaliśmy z Grand Tour - polecam go kupić, dopłata niewielka a warto. Imperial kończy się na jednej z sal, a Grand przechodzi dalej (trzymajcie bilety, bo trzeba je później raz jeszcze pokazać). Bilety kupowaliśmy na miejscu, były tej samej wartości co online.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:46 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Zdecydowanie Grand Tour. I polecam zakup biletu on line, zaoszczędzicie sobie stania w kilometrowej kolejce ;)

-- 22 Mar 2017 12:50 --

A z absolutnych must see koniecznie Biblioteka Narodowa z cudowną Prunksaal :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
My staliśmy w kolejce całe 10 minut o 11:00 w sobotę :D Z tym, że był to listopad (zapewne latem wygląda to inaczej).
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Mar 2017 14:05 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
No ja byłam w maju, w okolicach Bożego Ciała, i zakup biletów w necie był zdecydowanie mądrym posunięciem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Mar 2017 10:00 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
A czy w jakiś dzień tygodnia Schonbrunn jest zamkniety? Bo nie mogę się doczytać na stronie. I jeszcze pytanie dotyczące metra, gdzie można dostać mapę metra?
i słyszałam, że w niedziele w Wiedniu pozamykane są prawie wszystkie sklepy, doświadczył ktos?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Mar 2017 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Schonbrunn jest otwarty codziennie.
Godziny otwarcia na stronie https://www.schoenbrunn.at/en/visitor-i ... ing-times/
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Mar 2017 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Annajagoda napisał(a):
i słyszałam, że w niedziele w Wiedniu pozamykane są prawie wszystkie sklepy, doświadczył ktos?:)

Tak, większość pozamykana, ale niektóre małe sklepiki czy piekarnie z rana otwarte.
Co mnie bardziej zdziwiło - niektóre restauracje też są zamkniete... W sobotę trafiliśmy na jedną fajną z kuchnią austriacką, a gdy chcieliśmy przyjść następnego dnia to niestety było nieczynne :P
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Mar 2017 17:51 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Mapa jest w każdym hotelu
W każdym wagonie metra jest przyklejona, podobnie na stacji.
Bez problemu możesz też pobrać ze strony komunikacji publicznej - zawsze to dobre wyjście jeśli nie jedziesz wprost do hotelu: http://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/ ... lId=-47187

Polecam także tą stronę: https://www.wien.info/pl/travel-info/transport/subway
I te filmiki: http://www.myperfectday.vienna.info/pl#intro trafiłam na nie jak sama przygotowywałam się na pierwszy raz w Wiedniu. Miasto mnie oczarowało a byłam zimą (a potem 7 miesięcy później :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Mar 2017 15:45 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Pamiętacie może ile mniej więcej czasu trwa Grand Tour? Chciałbym wiedzieć ile czasu sobie na to zarezerwować. I czy zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem czy w cenie są dostępne np. słuchawki z komentarzem w języku polskim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Mar 2017 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Grand tour trwa jakąś godzine, zwiedza się w grupach. Dostaje się audioguidy w języku polskim - trzeba poprosić Panią, która je wydaje o konkretny język. Każda z komnat ma przypisany swój numer, który będziecie mogli na nim odtworzyć.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Kwi 2017 15:12 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie wnętrza Schonbrunn, natomiast zrekompensowaliśmy to sobie uczestnictwem na spektaklu w Operze :) Wnętrze samo w sobie robi niesamowite wrażenie. Natomiast sam spektakl super przeżycie. Choć opera odbywała się w języku francuskim to każde miejsce na widowni posiada monitorki na których w języku niemieckim lub angielskim wyświetlają się słowa wypowiadane na scenie tak by znacząco ułatwić zrozumienie sztuki dla osób nie znających francuskiego.

Ponadto polecam przy zwiedzaniu katedry Św. Szczepana udać się na wieżę południową (wejście 4,5 eur dla osoby dorosłej). Wchodzi się po dokładnie 343 "okrężnych" schodach do góry gdzie na końcu czeka na nas piękna panorama Wiednia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:00 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Witam Czy operę można zwiedzić, poza spektaklem ;) ?

*30.KWI. Opera na żywo na placu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 61
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Ostatnio skorzystałem z dobrego połączenia polskiego busa z Katowic do Wiednia. Była to jednodniówka wyjazd 23:59 - 05:25 i powrót 23:20 - 4:45 i mimo, że zaliczam się do szybkich zwiedzaczy te 18 h na to wielkie i piękne miasto to po prostu za mało. Zrobiłem około 40 km, nie korzystałem z żadnej komunikacji, a czuję że zobaczyłem co najwyżej 1/3. Wrócę tam na 3-4 dni + bilety na komunikację, wtedy to będzie miało sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group