Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiedeń - na ile dni ?
#1 PostWysłany: 10 Sty 2013 19:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Drodzy forumowicze,
Mam możliwość wraz z dziewczyną mieć darmowy nocleg w Wiedniu. I tu moje pytanie, na ile dni warto do Wiednia pojechać chcąc wydać na samo życie (głównie obiady typu kebab) i bilety na komunikacje i ewentualnie muzea mając max 60 euro na osobę ?
Chciałbym zobaczyć wszystkie większe muzea przynajmniej z zewnątrz a te ciekawsze i z wewnątrz. Czy polecicie tam coś jeszcze godnego zobaczenia od siebie poza muzeami ? Ta dzielnica z baśniową zabudową ? (nie pamiętam nazwy), albo to samozwańcze państwo w kształcie kuli (też nie pamiętam nazwy) ?
Oraz czy jest sens wybrać się na jeden dzień do Bratysławy czy lepiej zorganizować tam osobną wycieczkę innym razem ? (Chodzi mi czy Bratysława jest miastem które ogląda się dłużej czy można wszystko obskoczyć w jeden dzień).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#2 PostWysłany: 10 Sty 2013 21:16 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Jesli chcesz zwiedzic miasto "gruntownie" to sugeruje 3-4 dni .
Bratyslawa ? Mozna ale to wycieczka na 1 dzien (bilet na pociag tam i z powrotem 13 euro)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sty 2013 21:47 

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 4
2 dni to minimum. Jeżeli chcesz oblecieć miasto i tylko cyknąć fotki obiektom z zewnątrz, to najciekawsze miejsca oblecisz w 1 dzień. Ale nie warto. W dwa dni obejdziesz główne atrakcje i do niektórych zajrzysz do środka. Moja propozycja miejsc: Kahlenberg - panorama Wiednia i Polski kościół upamiętniający odsiecz Wiedenską, Stephanplatz z katedrą + ew. krypty, Hofburg (jeżeli lubisz pałacowe wnętrza można zajrzeć do środka), opera, belweder , Stadpark, Schoenbrunn z gloriettą, Hundertwasserhaus , ( domyślam się, ze to ta bajkowa zabudowa),nashmarkt (taki bazar a'la orient), ratusz no i Prater.
Co do muzeum/ów to Wiedeń oferuje szeroki wybór. Od muzeum sztuki (KunsthistorischesMuseum), muzeum historii natury (NaturHistorischesMuseum), zbrojownie, muzeum w belwederze, poprzez mniejsze muzea np w dawnym mieszkaniu dra Freuda, po takie dziwactwa jak muzeum patologii sądowej). Każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji śmiało pytaj :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sty 2013 22:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Panowie wypisałem sobie zabytki i inne atrakcje które z dziewczyną chcemy oblecieć niestety bez wchodzenia ze względu na cenę:
Tam gdzie jest napisane trzeba mam zamiar iść a tam gdzie można rozważam, napiszcie proszę uwagi oraz czy byście coś dodali lub odjęli oraz na ile dni taka wycieczka:

W ringu:

Ratusz- trzeba
Parlament- trzeba
uniwersytet wiedeński- trzeba
Burgtheater, teatr zamkowy - trzeba
Opera - trzeba
Muzeum Historii Sztuki - trzeba
Dzielnica Muzealna (museum quister) i w niej: Leopold muzeum, muzeum sztuki współczesnej
Börse giełda - trzeba
Kriegsministerium min. wojny byle -trzeba
Kosciol Votywny, trzeba
Kolumna morowa - trzeba



I potem:
Albertina galeria obrazów - trzeba
Palmiarnia w Schönbrunn- trzeba
Pałac Kinskich - trzeba
Wieża Dunajska - mozna
Siedziba ONZ - mozna
Donau City Kirche - mozna
Belweder w Wiedniu - trzeba
Kärntner i Mariahilfer strabe - mozna
Dom Beethovena- mozna
Kościół św. Ruprechta, trzeba
Kościół św. Karola Boromeusza, trzeba
Naschmarkt
Budynek Secesji - mozna
Pałac Schonbrunn i ogrody, trzeba
Glorita, trzeba
Pałac Hofburg, trzeba
Hundertwasser - trzeba
Republiki Kugelmugel - mozna
Katedra św. Szczepana - trzeba
Lunapark Prater - mozna
Shopping City Süd - mozna
Kahlenberg + kosciol sw. Jozefa - mozna
Uniwersytet technczy - mozna
Ernst Happel Stadion - mozna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sty 2013 19:24 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Troche tego macie :) Moim zdaniem 3 dni bo jesc , odpoczac tez musicie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sty 2013 19:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
3 dniowy bilet na komunikację 14.70 chyba. Jeździć można wszystkim. Nie róbcie tego błędu i nie jeźdźcie na mniej niz 3 dni, bo Wiedeń jest wspaniały. Kupujcie jedzenie w marketach lub w knajpkach dla miejscowych i dacie radę. Gorzej z biletami wstępu do poszczególnych miejsc, jednak zazwyczaj po kilkanaście euro kosztują. Na Praterze też warto się czymś przejechać (od 3 do 8,5 eu chyba).

Jeszcze jest muzeum figur woskowych na Praterze :) Tej samej Tussaud, co w Londynie. Bilety przez net 14 eu, taniej sporo niż w Londynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sty 2013 20:57 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
A ja sugeruje zaopatrzenie sie w WienCard za 19.90 . Macie w tym 72h bilet na komunikacje i znizki do muzeow i zoo (w 2012 uznano je za najlepsze na swiecie)

o karcie dowiedziecie sie tu : www.wien.info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2013 23:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Panowie chyba nie uważnie czytaliście :-)
Nie będę wchodził do żadnego muzeum ze względu na ceny niestety...
Więc WienCard odpada. Kupię ten bilet tygodniowy który jest równo od poniedziałku, koszt 15 euro więc chyba się najbardziej opłaca :D
Ale myślę że widok z zewnątrz też jest w porządku.
Bilety kupione na 6 dni, 29.01 - 04.02 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Sty 2013 23:46 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
No tak :) w takim razie jak wam starczy czasu i kasy to za 26 euro tam i z powrotem mozecie sie przejechac Railjetem do Budapesztu (3h drogi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sty 2017 10:31 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 10
Myślę, że 4 dni to optymalny czas. Jeśli macie dobre tempo i dajecie radę chodzić cały dzień, to w tym czasie jest szansa zobaczyć sporo z najpopularniejszych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sty 2017 11:02 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Nie widze tu najwazniejszego dla mnie powodu, zeby jezdzic do Wiednia - wizyty w ktoryms z heurigenow na Grinzingu. Troche daleko jak na spacer ale mozna tam dojechac jednym tramwajem z centrum. Jedno czy dwa wina i jakas prosta przekaska nie zrujnuja budzetu a atmosfera szczegolnie wieczorem jest fantastyczna.

Bratyslawe bym sobie darowal, wedlug mnie tam nie ma nic ciekawego i lepiej zostac we Wiedniu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lut 2017 12:11 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Hello! wybieram się do Wiednia z PB (jak chyba większość:P) jadę na noc, więc na miejscu bede o 5 rano w sobotę. i tak się zastanawiam... podroż kończy się na OBB Postbus.

I teraz pytanie, co mogę ze sobą zrobić jak wysiądę z autobusu? no nie pojde zwiedzać, bo wszystko zamknięte. Przydałoby się gdzies dokoczować do 7. jest tam jakis Mc Donald? albo cokolwiek gdzie można siąść, ogarnąć się w łazience czy zjeść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
możesz pójść do centrum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lut 2017 13:27 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
becek napisał(a):
możesz pójść do centrum


gdzie do tego centrum? i co tam można robić o 5 rano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lut 2017 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
a po co tam jedziesz? zwiedzać
i cieszyć się ciekawymi miejscami bez tłumów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lut 2017 13:35 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Ale zwiedzać już o 5 rano? :) myslalam bardziej o jakimś miejscu w pobliżu wysiadki z PB gdzie można siąść, kawy się napić i zjeść. i zacząć akcję od 7.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lut 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ale w czym jest problem?
masz szanse zobaczyć oświetloną opera, katedrę itp ,itd
w międzyczasie znajdziesz otwarta kawiarnie gdzie będziesz mogla zjeść czy wypić?
możesz tez siedzieć na dworcu
nie wyszukaj sobie problemów, wykaz trochę inicjatywy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Lut 2017 10:32 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Przeczytaj sobie relację z jednego dnia w Wiedniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lut 2017 10:09 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Dzięki ;) poczytam.

a orientujecie się jakie są mniej wiecej ceny atrakcji na Praterze? Diabelski młyn wyczytałam że 9 e. a jakis roller coaster?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:49 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
http://www.city-walks.info/Vienna/Prate ... rices.html

Spróbuj Prater Turm (Tower) - 5 €
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group