Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lip 2013 00:19 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 124
kosa napisał(a):
Jakieś potwierdzenie, że polska legitymacja studencka daje nam zniżkę?


temat wprawdzie nieco przedawniony, ale odpisuje.

nie, polska legitymacja studencka nie daje znizki.

bilety "polowki" sa tylko dla dzieci do lat 15 i psow.

austriaccy studenci musza wykupic bilet semestralny lub wakacyjny, chcac miec znizke.

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#22 PostWysłany: 04 Lut 2014 22:27 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Mam pytanko dotyczące rowerów miejskich w Wiedniu. Znalazłem informacje, że można z nich korzystać tylko z użyciem karty kredytowej lub Maestro. Niestety nie mam takich kart, może jednak można gotówką płacić lub w inny sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2014 09:52 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 6
Witam,
Niestety nie ma takiej możliwości. Karta służy bardziej do zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. W przypadku nie zwrócenia roweru w ciągu 72 godzin, pobierana jest opłata 600 €.
Niektóre karty debetowe z Polski też mogą być, np. Visa Electron z Mbanku (sprawdzone).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lut 2014 16:33 

Rejestracja: 26 Maj 2012
Posty: 44
Zbanowany
Spotkałam się ze stwierdzeniem , że ludzie we Wiedniu są tacy porządni , ze nie ma kontroli biletów.

Spędziłam tam 3 dni, miałam bilety studenckie. Nie spotkalam się z kontrolą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Lut 2014 17:03 

Że Ty przez 3 dni nie miałaś kontroli to nie znaczy, ze ich w ogóle nie ma. Są kontrole biletów.
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Lut 2014 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Anonymous napisał(a):
Że Ty przez 3 dni nie miałaś kontroli to nie znaczy, ze ich w ogóle nie ma. Są kontrole biletów.


Ja w metrze (na stacji, nie w pociągu) miałem nawet kontrole policyjną. Musieliśmy pokazać dokumenty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Maj 2014 14:10 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 60
Kilometry: 85 425
Obecnie bilet dobowy kosztuje 7,2 euro a jednorazowy 2,2. Co do kontroli to się nie spotkałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Maj 2014 14:20 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Informacje co do kontroli biletów i kontrolowane stacje łącznie z datami i nr linii znajdziesz na www.wiederlinien.at

Ale radzę kupować bilety, mandat za brak biletu wynosi 100€ i są bardzo skuteczni w ich ściąganiu :)

Wyrób sobie kredytowke, przy rejestracji jest dokonywana preautoryzacja w kwocie 20€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Maj 2014 13:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Gdy w Wiedniu robią kontrolę, to obstawiają wszystkie wyjścia z danej stacji i sprawdzają wszystkich. Że ktoś przez trzy dni nie miał kontroli? No cóż, ja nie miałem przez miesiąc (choć widziałem), ale i w Polsce częściej mi się nie zdarza. Zresztą w ogóle przez tyle lat podróży kontrolę za granicą widziałem może z raz. A porządni to oni byli, dopóki kultura ze Wschodu nie napłynęła. Ktoś mi opowiadał, jak złapali go wiele lat temu gdzieś na Zachodzie i nie chcieli uwierzyć, że jedzie na gapę. Zakładali, że zapomniał, zgubił itp., ale nie rozumieli, jak można jechać bez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Cze 2015 22:48 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Warto o tym przypomnieć, że bilet tygodniowy jest tańszy niż 3-dniowy!!!! Ja kupowałem bilet w punkcie sprzedaży biletów w podziemiu dworca, gdzie przyjeżdża PolskiBus. Niestety sprzedawca nie powiedział mi tego, a zaproponował sprzedaż 3-dniowego, a 4 dnia dokupienie jednorazowego!!! Tym sposobem kupiłem 3-dniowy, a potem musiałem dokupić 1 dniowy i oczywiście przepłaciłem :(


gośka napisał(a):
nie ma żadnego haczyka:) myślę że najbardziej opłaca się kupić właśnie bilet tygodniowy (no chyba że ktoś planuje dłuższy pobyt to np. miesięczny), bo bilety 24 lub 72-godzinne kosztują niewiele mniej, warto dolożyć te parę euro...
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:52 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
bilet tygodniowy jest zawsze od poczatky tygodnia czyt. od poniedzialku, wiec jezeli przyjezdzasz w niedziele to oplaca Ci sie bardziej zakupic bilet 72h :)
Co do kontroli, to zrobilo sie ich ostatnimi czasy zdecydowanie wiecej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Lip 2015 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 19
Loty: 4
Kilometry: 4 761
Witam :) Pod koniec lipca będę w Wiedniu i w związku z tym mam kilka pytań, na które może ktoś z Was zna odpowiedź :)
1) Czy da się zwiedzić Wiedeń na nogach czy zdecydowanie pomocna będzie komunikacja miejska? Mnie bardziej pasowałaby pierwsza opcja, ale nie wiem, na ile to jest opłacalne przy nastawieniu na zwiedzanie. Dodam, że dotrę tam Polskimbusem, a hotel jest na Sonnwendgasse czyli niedaleko przystanku PB

2) Czy w biletomatach komunikacji miejskiej kupuje się bilet, który potem się kasuje czy nie ma możliwości wykorzystania go później i kupienia 'nieskasowanego'? Pytam, bo spotkałam się odnośnie tego z wieloma sprzecznymi informacjami.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Lip 2015 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Ad. 1. Wszystko zależy od tego, co chcesz zobaczyć i na ile jesteś zdeterminowany. Myślę, że to wykonalne, choć np. Schonbrunn od Prateru dzieli 9 km. Ale nie wiem, czy którakolwiek z tych dwóch atrakcji cię interesuje. Nanieś sobie na mapę to co chcesz zobaczyć i będziesz widział jakie to odległości.
Ad. 2. Z tego co pamiętam, to nie. Skasowane są natomiast te, które kupujesz u kierowcy np. tramwaju.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Lip 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@Muniette ad 2) Jeśli jedziesz PB, to masz zaraz dworzec główny, gdzie w "centrum biletowym" kupisz bilety nieskasowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Lip 2015 21:48 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Byłem w zeszłym tygodniu w Wiedniu 5 dni, 3 dni jeździłem po Wiedniu i okolicach rowerem (a jest tam gdzie jeździć:)
A dwa dni sobie zwiedzałem miasto, kupiłem sobie bilet dzienny (nie jest to chyba 24H a ważny tylko do 1 w nocy)
przynajmniej taki byl w tej aplikacji jego koszt to raptem 5,50 EUR (chyba z jakąś zniżką) także praktycznie już przy dwóch przejazdach sie oplaca.
Sam Wiedeń typu Starówkę, Hobfurg zwiedzisz na piechotę ale jak chcesz podjechać już gdzie poza ścisłe centrum to polecam właśnie taki bilet.
Ściągasz z play google aplikację Wiener Linien rejestrujesz się, możesz zapłacić polska karta, w moim przypadku płaciłem watówką z T-Mobile.
Aplikacja do zakupu biletów jest o tyle dobra, że możesz oprócz bietów dla siebie kupić je również dla innych osób.
Przed dwa dni ani razu nie miałem kontroli, ani razu ich nawet nie widziałem. A troche się najeździłem.

Dwie przydatne aplikacje jeśli zdecydujesz się na KM w Wiedniu, do zakupu biletów

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.tickeos.mobile.android.wienerlinien

Do poruszania się po mieście planowanie, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, metro, tramwaje autobusy.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fluidtime.qando

Załączniki:
Screenshot_2015-07-02-08-12-00.jpg
Screenshot_2015-07-02-08-12-00.jpg [ 81.24 KiB | Obejrzany 6577 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lip 2015 21:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Muniette napisał(a):
1) Czy da się zwiedzić Wiedeń na nogach?

To jak z pytań do Radia Erewań.
-Czy można się zarazić HIV od deski klozetowej?
- Można, proszę pani, ale są przyjemniejsze sposoby.

Cytuj:
w biletomatach komunikacji miejskiej kupuje się bilet, który potem się kasuje czy nie ma możliwości wykorzystania go później i kupienia 'nieskasowanego'? Pytam, bo spotkałam się odnośnie tego z wieloma sprzecznymi informacjami.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :roll:

Było o tym gdzieś w wątku - w automacie zazwyczaj jest możliwość wyboru obu opcji.
Donovaninho napisał(a):
Ad. 1. Wszystko zależy od tego, co chcesz zobaczyć i na ile jesteś zdeterminowany. Myślę, że to wykonalne, choć np. Schonbrunn od Prateru dzieli 9 km. Ale nie wiem, czy którakolwiek z tych dwóch atrakcji cię interesuje. Nanieś sobie na mapę to co chcesz zobaczyć i będziesz widział jakie to odległości.

No właśnie - zależy od planu wycieczki. Jakby ktoś chciał jeszcze zaliczyć np. Zentralfriedhof czy Kahlenberg, albo spędzić wieczór w heurige w Grinzing, to już robi się daleko.
Cytuj:
Ad. 2. Z tego co pamiętam, to nie. Skasowane są natomiast te, które kupujesz u kierowcy np. tramwaju.

Mi się wydaje, że w autobusie u kierowcy (choć tam praktycznie nie praktykuje się takiego zwyczaju), natomiast w tramwajach są automaty - tylko z jednorazówkami, nieco droższymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Lip 2015 22:20 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 20
Bilety do późniejszego skasowania można bez problemu kupić w biletomatach, masz do wyboru 2 opcje: 1.""sofort entwerfen" (bilet jest już skasowany) albo 2. "spater entwerfen" (do skasowania później). Poza tym takie bilety można też kupić w zwykłym kiosku TABAK lub w tramwaju w automacie (trochę drożej niż w kiosku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Lip 2015 00:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Hej, jesteście pewni tych w automacie tramwajowym? One są takie mniejsze, z dziurką i wydaje mi się, że skasowane. Próbowałem nawet teraz taki znaleźć w mojej przepastnej szufladzie, ale on jest akurat z WLB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Lip 2015 00:57 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Tak, jestesmy pewni. Że się nie da. Dziurka oznacza skasowanie, dodatkowo drukowanaa jest godzina rozpoczecia waznosci biletu. Za to u kierowcy kupisz bilet bez problemu nieoznaczony (kierowcy. nie motorniczego). Apka mi sie kiedys czesto zawieszala wiec - o ile nie poprawili - ryzykowna zabawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Lip 2015 07:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No dokładnie tak mi się wydawało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group