Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Mar 2019 19:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Już prawie jesteś we właściwym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 02 Mar 2019 21:03 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Mam edytować posta, żeby dotyczył tylko I strefy i wtedy będzie ok dla Ciebie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 03 Mar 2019 11:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Nie, spróbuj znaleźć taki, w którym odpowiedź na Twoje pytanie pada co kilka dni i wtedy będzie ok dla Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 18 Sie 2023 00:15 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 2
Czy na tym bilecie Vor Weekly Ticket za 25 E (trasa lotnisko- wien) :
1. Dojadę do jaskini Seegrotte ( S2+A 264) ?
2. Od jakiej stacji mam dokupić bilet na przejazd do Hallstatt ?
3. Są jakieś wyjątki np. jak zniżka Einfach-Raus-Ticket ( nie obowiązuje na RJ, IC) ? wolę dopytać
4. Honorują Polską legitymację osoby niepełnosprawnej ? Jeśli tak, jak się nazywa zniżka?
To moja ostatnia rozterka przed wyjazdem, za wszelką pomoc będę wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Mar 2024 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Pozwolę sobie odkopać.

Będziemy w Wiedniu mniej niż 24 godziny (przylot 19, nocleg, wylot 16). Z tego tematu i podobnego wywnioskowałem, że:
1) Bilet lotniskowy do/z Wien Mitte kupowany on-line dla 3 osób kosztuje 6,9 euro.
2) Bilet pojedynczy hotel-centrum, centrum-hotel to 2,4 euro od osoby.
Centrum piechotą.

Dobrze kombinuję czy coś przeoczyłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 16 Mar 2024 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@warsawreceiver
Moi zdaniem dobrze kombinujesz. W Wiedniu nie ma biletów grupowych ani wieloprzejazdowych, które pozwoliłyby Wam zejść z ceną za osobę za jednorazowy przejazd, a autobusy lotniskowe i CAT nie łapią się na bilet 24h, więc nie wliczycie podróży z/na lotnisko do tych 4 przejazdów, od których opłaca się bilet 24h.

Ewentualnie możecie wziąć pod uwagę to, że bilet jednorazowy jest ważny 80 minut, więc możecie podjechać pod jakiś dalej położony punkt do zwiedzania, ogarnąć szybkie zwiedzanie i potem na tym samym bilecie podjechać jeszcze gdzieś dalej. Tylko uwaga na to, żeby się na tej dalszej trasie nie wracać (bilet jest na podróż w jednym kierunku).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 16 Mar 2024 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
O! Dzięki, będę pamiętał o tym, bo kilka miejsc do zwiedzania mam trochę oddalonych od ścisłego centrum. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
metia lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 17 Mar 2024 00:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
-- 16 Mar 2024 23:49 --

To może jednak lepiej kupić dobówki z dopłatą do lotniska i się nie szczypać? Jak dla mnie tu jeszcze kluczowe jest, gdzie jest hotel, ile po przyjściu do hotelu odbywa się wypad na miasto (bo można zrobić na jednym bilecie z lotniska itd.). Polecam też zajrzeć do wątku o dojeździe z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 17 Mar 2024 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Tak, do tego wątku też zajrzałem. ;)

To podam Ci pełną rozkładówkę:

Przylot około 19.30, więc zakładam, że w wersji optymistycznej (jeśli zdążymy na S7 o 19.49) będziemy na Wien Mitte kwadrans po 20. W wersji pesymistycznej - o pół godziny później. Hotel jest położony przy Kagraner Platz, więc dojazd z centrum to pewnie z kwadransik, więc w tym dniu to pewnie się przejdziemy trasą przez Katedrę św. Szczepana do Opery Wiedeńskiej, bo na tyle starczy nam czasu. Stamtąd planuję pojechać U1 do hotelu.

Następnego dnia wylot o 15.45, więc pewnie najpóźniej z Wien Mitte o tej 13.30 musimy odjechać, więc tu planuję na zwykłym bilecie pojechać z hotelu na Stare Miasto, pochodzić i już bezpośrednio z Wien Mitte na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 17 Mar 2024 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@warsawreceiver
W takim układzie możecie się po przyjeździe na Mitte faktycznie skupić się na okolicach koło katedry, Albertiny i Opery, Hofburg też powinien być po zmroku ładnie oświetlony. W ramach zmaksymalizowania wykorzystania biletu można z Mitte podjechać dwa przystanki do Stephansplatz. W drugi dzień możecie pojechać U1 na Praterstern, tam zrobić przerwę na 20-25 minut, żeby zahaczyć o Prater, a potem na tym samym bilecie U2 na Schottentor. Z Schottentor wzdłuż ringu spacerkiem, zaliczycie Uniwersytet, Ratusz, Parlament, muzea przy ringu, Museumsquartier, z Museumsquartier w stronę Secession, potem Karsplatz, kawałek przez Stadpark i jesteście na Mitte :) To jest jakieś 5 kilometrów, czyli samego chodzenia około godziny, plus jakieś dwie godziny na przystanki po drodze :) A jak Wam będzie mało, to jeszcze przed powrotem na Mitte możecie skoczyć do Hundertwasserhaus (to jakieś 10 min od Mitte).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.


Ostatnio edytowany przez metia, 17 Mar 2024 22:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 17 Mar 2024 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Tak, 3 miejsca Hundertwassera mamy w planie. ;)

Będziemy pierwszy raz w Wiedniu, ale wiemy, że w ciągu następnych kilku lat pewnie jeszcze będziemy tam nie raz i nie dwa - to dobry hub. Z bólem serca więc musieliśmy teraz odpuścić obrazy (jesteśmy fanami stylu Vermeera i Boscha) i odpuściliśmy pałace. To będzie następnym razem. Teraz chcemy poczuć Stare Miasto. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 17 Mar 2024 21:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
@metia Zdaje się, że była mowa o dojeździe z lotniska na bilecie grupowym według nieprawomyślnej oferty ÖBB. One są ważne tylko w pociągach.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 17 Mar 2024 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@obibok
Tak, źle popatrzyłam na ceny, myślałam, że to 6,90 na osobę i dlatego mi te autobusy weszły.

Jazda S7 z lotniska wymaga dopłaty za dodatkową strefę - nie wiem, ile ona teraz wynosi, dawno nie sprawdzałam. Parę lat temu było to ok. 2 (?) euro. Więc bilet 24h + dwie dopłaty, to będzie minimum 12 euro, a w układzie ograniczenia się do 4 przejazdów wychodzi 11 euro z groszami. Więc tu się tak naprawdę liczy to, jaki ma być komfort podróżowania, co jest wyznaczone do zwiedzania (np. przy chęci odwiedzenia spalarni Spittelau bez dodatkowych kursów komunikacją się nie obejdzie), ile lubi się chodzenia, no i jaka będzie pogoda - przy lejącym deszczu pewnie zrobiłabym więcej trasy np. tramwajem.

Skoro zamierzają wracać, to przetestują teraz jedną opcję i będą lepiej wiedzieć na przyszłość :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 17 Mar 2024 22:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
metia napisał(a):
@obibok
Tak, źle popatrzyłam na ceny, myślałam, że to 6,90 na osobę i dlatego mi te autobusy weszły.

Jazda S7 z lotniska wymaga dopłaty za dodatkową strefę - nie wiem, ile ona teraz wynosi, dawno nie sprawdzałam. Parę lat temu było to ok. 2 (?) euro.

€ 2,00 w jedną stronę. I € 3,90 w dwie, przynajmniej jak się kupuje razem z dziennym (ale nie wiem, czy też jak z dobówką.
Tyle że mówimy tu oczywiście o normalnych biletach VOR, ważnych niemal we wszystkim, co się rusza, a nie grupowej promocji kolejowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 18 Mar 2024 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Czyli podsumowując:

1) Bilet lotniskowy dla 3 osób za 6,9 euro nie upoważnia do jazdy dalej komunikacją miejską od stacji Wien Mitte.
2) Dla dwóch przejazdów 3 osób komunikacją miejską nie znajdę tańszej oferty niż kupno zwykłych pojedynczych biletów za 2,4 euro/osoboprzejazd.

Dzięki za wszystkie próby pomocy i uściślenia tematu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group