Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kolej OBB pytanie
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2022 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Hej,
Na majówkę ruszam do Austrii i mam w planach kilka przejazdów pociągami OBB. Bilety zakupiłem przez internet i moje pytanie brzmi czy wystarczy mi wydrukowane potwierdzenie w PDF, że bilet jest na mnie czy trzeba z tym zrobić coś innego? Na dokumencie jest data, moje imię i nazwisko trasa i cena. Nie ma żadnego kodu QR do zeskanowania przy ewentualnej kontroli biletów. Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2022 11:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Na mailu powinno być

Dear customer,
please find below the link to your PDF Tickets.
Please remember to print your tickets in A4 format before you start your journey.
Download and print tickets
Please be aware that we are unable to change or cancel PDF Tickets. Neither is it possible to convert them into Mobile Tickets or into tickets for pick-up at the station.

Na stronie potwierdzasz bilety, i drukujesz je. Wtedy będzie QR kod
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2022 11:39 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 37
I rzeczywiście trzeba drukować te bilety? Nie można okazać QR na ekranie telefonu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2022 11:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Nie ufam tak bardzo technologii, więc ja wydrukowałem. Ale można samym QR kodem na komórce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikt uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#5 PostWysłany: 25 Lip 2022 16:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
korzystał ktoś z Was z tych biletów?
https://www.oebb.at/en/tickets-kundenka ... aus-ticket

wychodzi 35EUR za 2os, nielimitowany przejazdy w weekend? Interesuje mnie przejazd z Hallstatt do Wiednia, jest opcja z przesiadką pociągami R i RJ, bo ICE na pewno nie wchodzi. Czy to zadziała?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#6 PostWysłany: 25 Lip 2022 21:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
Jest, działa, na RJ nie obowiązuje. A - i nie obowiązuje, jak jedzie jedna osoba ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#7 PostWysłany: 25 Lip 2022 21:27 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 253
RJ to jest ta najwyższa kategoria na austriackich szynach (za dnia).

Ze wspomnianym biletem możesz korzystać z R, REX i S-Bahnów

Ale na powroty z Linzu albo Salzburga polecam Leo Express, całkiem nieźle się ich ceny prezentują ;)
(przesiadka w Pradze konieczna).

O drugą osobę raczej nie trzeba się martwić, w całym pociągu napewno się jakaś znajdzie :) Starczy, żeby nie pokazywała biletu. Choć teraz chyba karzą uzupełnić imię i nazwisko... :(
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 99 zł/23 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2023 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Kupiłem bilet online na trasie Salzburg HBf - Vienna Flughafen. Pociąg bezpośredni i najtańszy w RJ - bez możliwości zmiany czy zwrotu. Dziś dostałem informacje, że z powodu przyczyn technicznych nastąpiła zmiana rozkładu i to moje połączenie składa się teraz z dwóch przesiadek, tj RJ+REX+REX. Czas przejazdu nieznacznie się wydłużył i powinienem zdążyć na samolot ale status biletu pokazuje, że jest wciąż ważny w pierwotnym przedziale czasowym. Napisałem do obsługi klienta i jeszcze nie odpisali.

Co mogę teraz zrobić? Jechać na tym bilecie i bez obaw się przesiadać? Kupic nowy/zastępczy i za ten mi zwrócą kasę (tak jak w polskim pkp)? Jak tam wyglądają te sprawy? Ktoś miał podobne doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2023 15:14 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@bim-bam Według mnie jedziesz według nowego planu podróży. Ewentualnie miej na podorędziu tego mejla o zmianie rozkładu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2023 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Miałem bilet taki:

Załącznik:
1 bilet.jpg
1 bilet.jpg [ 48.59 KiB | Obejrzany 1915 razy ]



a po kliknięciu czerwonej ramki są alternatywy zakupu nowego biletu. Mój pociąg dojeżdża do Wiednia Meidling Bahnhof, a nie na lotnisko. Potem przesiadki na ,,metro" do lotniska. Tym sposobem wydłużyli mi czas przejazdu o ok. 30 min i bilet po zmianach jest w ofercie tańszy o 5 Euro.

Załącznik:
zamiana.jpg
zamiana.jpg [ 78.14 KiB | Obejrzany 1915 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:26 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
-- 19 Kwi 2023 17:23 --

@bim-bam Prawie na pewno oznacza to, że możesz jechać każdym z tych czterech połączeń bo są w podobnych godzinach. Najlepszy dla ciebie będzie pociąg RJX o 16:07. W Austrii nie ma obowiązku posiadania miejscówki w pociagu. Jeśli jednak ją wykupiłeś to w tej sytuacji dopytać się: czy zwrócą ci 3 EUR albo bezpłatnie wystawią nową rezerwację.

-- 19 Kwi 2023 17:26 --

@bim-bam Sprawdź co się stanie jak klikniesz ten bezpośredni pociąg RJX o 16:07? Hmm. Może automatycznie przeniesie ci bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
@KL_user Kieruje do linku z płatnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:39 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@bim-bam W takim razie czekaj na odpowiedź na zadane pytanie. Ja obstawiam, że będziesz mógł jechać tym bezpośrednim pociągiem o 16:07.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2023 05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
@KL_user tak by było najwygodniej. Do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi z biura. Co dwa dni przysyłają mi tylko automatyczną informacje. Wszystkie klikania prowadzą do linku z płatnością.

Załączniki:
Screenshot_20230424-071221_Brave.jpg
Screenshot_20230424-071221_Brave.jpg [ 97.36 KiB | Obejrzany 1794 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#15 PostWysłany: 24 Kwi 2023 07:30 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@bim-bam W jakim języku pisaleś do nich pytanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2023 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Po angielsku, może to był błąd. Nie wiem co o tym myśleć.

Skoro wysyłają mi takie info to znaczy, że wymagane jest działanie z mojej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#17 PostWysłany: 26 Kwi 2023 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
@KL_user wczoraj wieczorem dostałem odpowiedź (po tygodniu) w języku angielskim. Mój bilet został anulowany i dostałem nowy, który uprawnia do podróży na tej trasie w danym dniu, dowolnym pociągiem. Z wyłączeniem pociągów nocnych. Jestem ukontentowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolej OBB pytanie
#18 PostWysłany: 09 Maj 2023 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
@KL_user pisze do Ciebie ale może komuś się jeszcze przyda. Zauważyłem, że często zmieniają rozkład albo odwołują pociągi przez prace remontowe. Mi odwołali kolejny pociąg na 25 min przed odjazdem i wtedy poprosiłem o kwit do oryginalnego biletu. Ważny z biletem i można jechać każdym pociągiem w danym dniu na danej trasie. Tu wersja papierowa, a elektroniczny ma dodatkowo kod QR:

Załącznik:
kwit.jpg
kwit.jpg [ 75.39 KiB | Obejrzany 1499 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
 Temat postu: 1 klasa w OBB
#19 PostWysłany: 30 Maj 2023 12:52 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Czy ktoś z Was orientuje się czy w pierwszej klasie wagonu koleii Austriackich wydawana jest woda bądź jakas przekąska ,poczekalnia dla pierwszej klasy czynna od 6 rano więc nie skorzystam a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat usługi w 1 klasie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 1 klasa w OBB
#20 PostWysłany: 30 Maj 2023 13:20 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 883
złoty
Nie ma nic.
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group