Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2018 03:16 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Czy w sytuacji kiedy mam bilet z 2 przesiadkami, moge rozpoczac podroz od ze stacji posredniej? Zastanawiam sie czy na stacjach kolejowych w Austrii sa jakies bramki elektroniczne czy wchodzi sie prosto do pociagu gdzie nastepuje kontrola biletow?
Z gory dzieki za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 13 Paź 2018 04:27 

bramek nie ma...
ale kod QR prawdę powie, tj. w określonych przypadkach twój bilet może być nieważny jeśli nie skorzystasz z trzonu przejazdu.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Paź 2018 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Nie sądzę. Korzystałem z OBB wielokrotnie. Ostatnio miesiąc temu Wiedeń-Salzburg. Kupowałem bilet powrotny z Klagenfurtu do Wiednia (jest dofinansowany przez land) a wsiadłem w Salzburgu. Czasem tak jest że bilet z dalszej stacji jest dużo tańszy, w moim przypadku 13e zamiast 19e. Niestety działa to tylko na trasie do Wiednia na wybrane kursy OBB
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Paź 2018 21:16 

mówisz nadal o normalnym bilecie a nie o ofertach specjalnych (mających własne regulaminy). Na normalnym można jeździć przez cały dzień nawet, z dowolną ilością przerw.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Paź 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
To akurat był bilet z oferty specjalnej. Widziałeś normalne ceny biletów? Akurat np. Salzburg-Wiedeń rzadko poniżej 30-40e. Ale nie w tym rzecz. Wg mnie można wsiąść jak pasuje i nikt problemu nie zrobi. Konduktorzy nie są nahalni i przechodząc przez przedział pytają kto się dosiadł. Na któreś stacji równie dobrze można wsiąść i gapić się w szybę jak będzie przechodzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Paź 2018 22:08 

no to moje dośwadczenie z podobną sytuacją jest że raz długo długo nikt nie szedł i blisko Wiednia dopiero przyszedł konduktor, nie pytał kto się dosiadł tylko sprawdzał jak leci. Wprawdzie nie ja, ale Czech siedzący obok usłyszał że to nie pociąg którym miał jechać tylko kolejny, a jego Sparschiene jest wiązana na ten i nie inny.
Nowe bilety dla niego i dzeci kosztowały go w sumie ponad 100€, konduktor był nieustępliwy. Jeśli nie widzisz podobieństwa: w sytuacji że wsiądziesz do kolejnego pociągu (nawet jeśli to ten właściwy, ale nie trzon przejazdu tylko dojazdowy na ten którym nie jechałeś/nie pojedziesz) to musi zostać odznaczony w systemie a w przypadku awarii, błędu itp. ostemplowany, w skrajnych orzypadkach opatrzony podpisem. Bez tego konduktor nawet jeśli jedziesz właściwym pociągiem, ma prawo uznać bilet za nieważny. Jego sprawa czy to zrobi. Ale właśnie z racji na aspekt, który sam wskazałeś: regularne ceny biletów - nie radzę ryzykować. Bo wdziękiem raczej nic nie zdziałasz u żadnego z konduktorÓW. :mrgreen:
Jak patrzyłeś w okno to nawet nie miałeś okazji zweryfikować, czy twój bilet by przeszedł.
Ceny kojarzę, ale z Vorteilscard jak i u konkurencji (którą pewnie nie jeden zrówna z innymi pociągami na tej trasie) cena oscyluje właśnie w okolicach 19€, tak więc starałem się nie wnikać w szczegóły.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Paź 2018 23:01 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Sprawa wyglada tak ze nie jestem jeszcze pewien gdzie dokladnie wybieram sie na narty w listopadzie i pewnie nie bede wiedzial az do dnia samego wyjazdu (zalezy od warunkow). Bilet Zell Am See - Worgl - Monachium kosztuje teraz z wyprzedzeniem 14 euro, ale nie jestem zdecydowany czy bede wsiadac w Zell am See czy Worgl. W Worgl jest zmiana pociagu takze tym bardziej mysle ze nie bedzie problemu o ile nie ma na stacji zadnych bramek elektronicznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Paź 2018 23:57 

faktycznie nie będzie, bo w tym przypadku trzonem jest na stówę pociąg do Monachium.

Ale w identycznej sytuacji w drugą stronę, chcąc wsiąść na dojazdowy do Zell nie korzystając z odcinka z Monachium - oj, byłbym bardziej sceptyczny. Starczy zeskanować kod na bilecie + brak stempla. Zresztą wiesz o co chodzi, skoro wspominasz o bramkach. Różnica tylko taka że konduktor z przenośnym terminalem nie zastawi ci wejścia do pociągu a jedynie dopiero w czasie podróży dokona formalności.
Góra
 PM off
casper.slonina lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Paź 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Anonymous napisał(a):
no to moje dośwadczenie z podobną sytuacją jest że raz długo długo nikt nie szedł i blisko Wiednia dopiero przyszedł konduktor, nie pytał kto się dosiadł tylko sprawdzał jak leci. Wprawdzie nie ja, ale Czech siedzący obok usłyszał że to nie pociąg którym miał jechać tylko kolejny, a jego Sparschiene jest wiązana na ten i nie inny...


Kolego... pytanie było inne! Czy można opuścić część biletu i wsiąść na dowolnej stacji... do pociągu na który masz bilet. A ty piszesz o zupełnie innej sytuacji, kiedy ktoś wsiadł nie do swojego pociągu, choć tej samej relacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
h3rlitz lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Paź 2018 11:59 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Dokładnie tak - kompletnie różne dwie sytuacje.

Oczywiście, że można wsiąść na stacji później.

SparSchiene - tak jak w Polsce SuperPromo,u DB SuperSpar/Spar, jak Spar w SBB i praktycznie każego przewoźnika kolejowego w Europie - obowiązuje na konkretny pociąg w konkretnym dniu - na tym akurat polega zarządzanie popytem i maksymalizacja przychodów - ale nikogo nigdy nie interesuje dlaczego pasażer X wsiadł później niż powinien. To nie są linie lotnicze i nie mylmy dwóch specyfik. Istnieje wyjątek - wagon sypialny / kuszetka, tam jak się pasażer nie pojawi na stacji Z to obsługa wagonu ma prawo sprzedać miejsce ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 194
Zbanowany
Ale warto wspomnieć, że jeżeli mamy bilet z Austrii do Polski a wsiadamy np. w Czechach to na bilecie może być adnotacja, że "bilet jest nieważny, o ile nie został ostemplowany przez konduktora z kraju w którym rozpoczynamy podróż".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Paź 2018 13:15 

widocznie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Dlaczego nie zacytowałeś również dalszej części mojej wypowiedzi? Nie bez powodu zasugerowałem że nie rozumiesz... :roll:
Jeśli NIE WYKORZYSTASZ przejazdu pociągiem BAZOWYM, od którego zależy zapłacona cena, to NIE MOŻESZ wykorzystać tego biletu na dalszą podróż pozostałymi pociągami zawartymi w rezerwacji. Uwziąłeś się na jeden przypadek sytuacji nijak nieadekwatnej, bo nie zawierającej przesiadki no i w dodatku argumentując zastosowanie reguły na podstawie zwykłego wyrachowania.

Powtórzę ponownie, jeśli wsiądziesz do kolejnego (nie w rozkładzie lecz następnego fragmentu podróży), to bez pieczątki z pociągu A nie masz w taryfuie Sparschiene pozwolenia na kontynuowanie podróży.

Na posty typu "a ja jechałem i się udało" nie widzę sensu odpowiadać, równie dobrze możecie próbować jechać bez biletu i może akurat się uda. Albo i nie.

@RafiPodróżnik, analogicznie jest z czeskim i austriackim od jakiegoś czasu, mimo braku adnotacji bezpośrednio na bilecie. Przy tym wcale nie tyczy się to tylko kraju rozpoczęcia podróży, ale także pociągu z którego skorzystamy. Inaczej można by było wziąć bilet na odcinek za 9€ tylko po to żeby skorzystać z dojazdu o wartości np. 15€.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group