Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2014 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Przylot 28 stycznia do CRL, nocleg w Brugii.
29 zwiedzanie Brugii.
30 stycznia - ???
31 stycznia - zwiedzanie Gandawy, nocleg
1 lutego - pół dnia w Gandawie i jazda na CRL.

Co robić 30? Dzień na Brugię, wieczorem do Gandawy? Czy do Gandawy dopiero 31 rano? Czy może od razu 30 rano do Gandawy?
Czy może jakiś skok w bok? Bruksela, Antwerpia, coś w Holandi? 30.1.2015 to piątek, więc na weekendowe promocje transportowe raczej się nie załąpiemy

Jedziemy w trójkę (małżeństwo + 12 letni syn), głównie interesują nas zabytki i muzea.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 22 Lis 2014 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Antwerpia to ciekawa opcja.
Po jednym dniu na każde miasto wystarczy. Ale klimatu miejsca nie poczujesz
Ja odwiedziłem wszystkie trzy w dwa dni i .... mam lekki niedosyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2014 12:33 

ja w samej Brugii spędziłam 3 dni i mam niedosyt ;) to jest naprawdę piękne miasto pełne atrakcji więc mimo iż nie byłam w Gandawie to polecam zarezerwować więcej czasu na Brugię. Atrakcji jest co nie miara a i samo miasto niezwykle przyjemne więc warto spędzić tam trochę czasu.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2014 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Boisfarine - a co polecisz jako obowiązkowe do zwiedzenia w Brugii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2014 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Gdyby to było lato, polecałabym dodatkowy dzień w Gandawie, bo miasto ma niesamowity klimat przy ciepłej, letniej pogodzie. Można godzinami siedzieć nad kanałem w centrum i popijać soczki ;) Natomiast zimą - zdecydowanie Brugia. Dużo knajp i miejsc, gdzie można się schować przed zimnem i deszczem, więcej rzeczy do zwiedzania w środku (kościoły, browary, jest chyba też coś a la muzeum czekolady). Jeżeli zimowa pogoda Wam niestraszna, polecam przejechać się do Oostendy (można przeznaczyć na to 3-4h jednego dnia).
Natomiast jeżeli z Brugią pójdzie Wam szybko, a interesuje Was zwiedzanie, to polecam wypad na jeden dzień do Antwerpii - miasto jest piękne, ma przecudownie odrestaurowany i unowocześniony dworzec, fantastyczną katedrę, rzekę, muzea (Dom Rubensa, Museum aan de Stroom).
Generalnie te trzy miasta są na tyle blisko, że można mieć elastyczne plany i modyfikować na bieżąco :)

A gdzie macie hotel w Gandawie? Od tego zależy, na której stacji lepiej wysiadać/wsiadać.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2014 09:49 

Muzeum Diamentów :D
poza tym Historium bardzo mi się podobało, fajnie przepłynąć się łódką po kanałach.
Z dzieckiem fajnie się wybrać do muzeum czekolady i muzeum frytek.
Podobało mi się też muzeum w starym szpitalu (nie mogę sobie teraz nazwy przypomnieć). Muzeum archeologicznie tez jest faje ale to dla dzieci.
Polecam zakup Brugge City Card, tam wszystkie te atrakcje są wliczone w cenę.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2014 10:05 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Brugia strasznie droga i chyba trochę przereklamowana. Tłumy turystów i zapitej młodzieży z UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2014 10:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Antwerpia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lis 2014 10:26 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Jak byłem w Brugii w 09.11. to w dwóch największych kościołach był remont można było zwiedzać wnętrza ale większość i tak była zakryta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:55 

Jak widać każdemu co innego się podoba...
Ja odwiedziłam w mijającym roku sporo miast i miasteczek a Brugia jest w czołówce tych, które najbardziej mi się podobały.
Przejrzałam zdjęcia i co jeszcze mogę polecić - browar, sama wycieczka niespecjalnie emocjonująca ale na końcu wchodzi się na świetny punkt widokowy, z którego widać całe miasto.
W hali koncertowej na dachu jest ciekawa instalacja muzyczna, można sobie pograć, potworzyć muzykę.
Kościoły w sierpniu były otwarte i moim zdaniem też warto je zobaczyć choć wstęp płatny (z Brugge City Card bezpłatny).
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Za to sama Brugge City Card płatna słono :/ x3 to będzie ohoho ...

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lis 2014 13:54 

No ogólnie Brugia jest dość drogim miastem, noclegi też tanie nie były mimo iż rezerwowane ze sporym wyprzedzeniem...
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Gru 2014 01:24 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 60
Zdecydowanie w Gandawie, zwłaszcza wieczorem. Brugia oferuje rynek i kanały, Gandawa oferuje kilka placów, z których każdy śmiało mógłby "robić" za rynek w dowolnym innym mieście. Klimat miasta wieczorem jest niepowtarzalny, powiedziałbym że to ofeuje tyle miejsc do przesiadywania jak mało które miasto w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Gru 2014 10:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Zdecydowanie na odwrot. Brugia cukierkowa ale zachwyca, kazdy kanal bardziej malowniczy niz poprzedni, wszystko razem wspolgra i pasuje do siebie.
Gandawa wyglada jakby jakis ekspert planowania przestrzeni z Polski sie do niej dobral. Kiczowate i brzydkie ozdoby swiateczne - np gigantyczny diabelski mlyn tuz przed katedra, na starym miescie wszedzie syf i prowizorka - plastikowe kubly na smieci, znaki drogowe krzywo stojace w tymczasowych stojakach; sztuka miejska zrobiona z plastikowych tasm. Slowem - bardzo sie rozczarowalem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Gru 2014 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Czyli potwierdza się moja wcześniejsza wypowiedź - zimą zdecydowania Brugia.
Gandawa nie ma tak zwartej zabudowy w centrum, co wynika z wyburzeń, których dokonano w centrum przy okazji Wystawy Światowej w 1913, żeby zrobić lepsze widoki na odrestaurowane budowle. Potem swoją cegiełkę dołożyły obydwie wojny. Latem działa to na korzyść miasta, bo daje przestrzeń, światło i przewiew powietrza, zimą daje niestety miejsce do popisu różnej maści dekoratorom-amatorom ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Gru 2014 12:49 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 60
Washington napisał(a):
Zdecydowanie na odwrot. Brugia cukierkowa ale zachwyca, kazdy kanal bardziej malowniczy niz poprzedni, wszystko razem wspolgra i pasuje do siebie.
Gandawa wyglada jakby jakis ekspert planowania przestrzeni z Polski sie do niej dobral. Kiczowate i brzydkie ozdoby swiateczne - np gigantyczny diabelski mlyn tuz przed katedra, na starym miescie wszedzie syf i prowizorka - plastikowe kubly na smieci, znaki drogowe krzywo stojace w tymczasowych stojakach; sztuka miejska zrobiona z plastikowych tasm. Slowem - bardzo sie rozczarowalem.


zimą nie byłem więc nie wiem, jeśli cepeliada no to faktycznie szkoda, bo miasto wg mnie ma fajny potencjał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Gru 2014 15:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Mysle ze rzeczywiscie moze byc jak piszecie, jesli bede mial okazje to w lecie dam Gandawie druga szanse. Architektorze nie mam nic do zarzucenis tylko wlasnie wykorzystaniu przestrzeni publicznej i tzw malej architektorze. Bylem dokladnie 6-7 grudnia, zarowno Antwerpie jak i Brugie instalacje swiateczne tylko upiekszaly, tu na odwrot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Gru 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Zdecydowanie dać szansę!
Od siebie dodam jeszcze tylko, że Gandawa to nie jest (w moim odczuciu oczywiście) miasto do zwiedzania, tylko do przeżywania i obcowania. Wysiądziesz z pociągu, przejdziesz kilkaset metrów, widzisz piękny plac - siadasz w knajpie i pijesz kawę. Po kawie idziesz dalej - dochodzisz do kanału, siadasz na piwo. Po piwie godzinkę zwiedzasz - i drugie piwo do kanapki z lokalną szynką. Znowu godzina spaceru - siadasz z lodami nad Graslei. Obejrzysz ze dwa kościoły - obiad i piwo. Wieczorem wino nad kanałem albo w parku Baudelohof lub Citadelpark.
Kwintesencja burgundzkiego stylu życia :D Dlatego Gandawa najlepiej nadaje się na słoneczny, późnowiosenny lub letni dzień. I najlepiej na koniec belgijskiej wyprawy :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
belz44 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 23 Gru 2014 18:00 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Brugia cudowna! Byłam na pocz. września tylko 1,5 dnia (noclegi drogie ;) ) i naprawdę zachwyciłam się. Fantastycznie utrzymane, czyste, można spacerować uliczkami i np. zobaczyć domki z 1600-któregoś roku (zamieszkałe), piękne okna-to akurat lubię fotografować... Muzeum czekolady też miłe, pokaz w Muzeum Historii jak dla mnie świetny. Browar, fantastyczny rynek, na którym rano (ale chyba nie codziennie) mozna kupić smaczne produkty. Wiatraki nad kanałem. A tanie śnadanie codziennie w sklepie Hema (przed 9 juz spora kolejka :) ). Owszem, tanio nie jest, to Belgia a nie Portugalia, ale klimat i uroda rekompensuje nadszarpnięty budżet. W każdym razie ja obiecałam sobie, że jeszcze wrócę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Gru 2014 16:32 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Z Brugią mam takie magiczne wspomnienia, byłem w okresie podobnym jak teraz, wchodziliśmy na Rynek i w tym momencie z lodowiska akurat leciała jakaś piosenka i śpiewali coś tam "..you're beautiful..." i to była 100% zgodność fonii i wizji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group