Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wezuwiusz z Pompei
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:14 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 9
Witam.

Znalazłem połączenie liniami Evabus z Pompei pod Wezuwiusz. POMPEI - ERCOLANO - VESUVIO

http://www.unicocampania.it/?lang=en&ce ... on=vesuvio

Cena zachęcająca, zwłaszcza w przypadku podróży Neapol -> Pompeje -> Wezuwiusz -> Pompeje -> Neapol

Czy ktoś testował to połączenie lub poleci coś alternatywnego?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a wiesz, że na górze trzeba jeszcze płacić osobno ze zobaczenie krateru?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Kwi 2016 08:08 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Połączenie jak najbardziej aktualne (sprawdzane w marcu, chociaż wg rozkładu miało go wtedy nie być).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Masteq uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Kwi 2016 08:45 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Byłam ze znajomymi w zeszłym roku w kwietniu. Korzystaliśmy z tego połączenia i było Ok. Nie było żadnej dodatkowej opłaty na górze za "zobaczenie krateru".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Kwi 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Globi
To bardzo ciekawe, bo na 3 stronach, które znalazłem o tym wspominają (10 euro).
http://www.vesuvioinrete.it/visiting-mt-vesuvius.htm
http://www.guidevesuvio.it/index.php?pag=87&lang=5
http://www.tickitaly.com/tours/pompeii- ... rsions.php
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2016 09:55 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Globi napisał(a):
Byłam ze znajomymi w zeszłym roku w kwietniu. Korzystaliśmy z tego połączenia i było Ok. Nie było żadnej dodatkowej opłaty na górze za "zobaczenie krateru".


Wydaje mi się, że coś pomyliłaś
A może korzystałeś z http://www.vesuvioexpress.info/ . I jechaliście z Ercolano. Płacisz w biurze 20 E (10 E transport + 10 E wejście do parku). Dostajesz jeden bilet i o nic się nie martwisz, więc na górze nie płacisz za oglądanie krateru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2016 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kow
Ja właśnie chciałem być "sprytny" i poprosiłem o sam bilet na autobus, bo myślałem, że na górze wejście będzie za darmo albo taniej a w sumie wyszło tam samo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Kwi 2016 10:06 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Co ciekawe Vesuvio Express za bilety wstępu do parku płaci 8 E.

http://www.guidevesuvio.it/index.php?pag=87&lang=5

Discount price: € 8,00

The entry is free for visitors less than 1,2 metres tall, with parents. This policy does not apply to children in groups.

Discounted tickets are available for students supplied by a signed presentation letter from the school and travel agencies who book and purchase at least 300 tickets (€ 2,400).

Niestety turysta indywidualny i tak jest skazany na zapłacenie 10 E. A różnica 2 e w cenei stanowi ukryty zysk Vesuvio Express:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Kwi 2016 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kow napisał(a):
...at least 300 tickets (€ 2,400).
...

:o
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2016 11:57 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
tyle to w 2-3 dni dowożą:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Kwi 2016 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
To i tak dziwne, bo tu :arrow: http://www.tickitaly.com/tours/pompeii- ... rsions.php jest €5.00 for European citizens aged 18-24. European citizens under 18 and over 65: free.
I pierwsza niedziela miesiąca za darmo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Masteq lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Kwi 2016 19:25 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 9
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Czy cena 2,7 Euro, za przejazd, podana na stronie jest aktualna?

Wiem, że za wejście do parku należy zapłacić ;)

/Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2016 16:22 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Głupia ja... teraz sprawdziłam i rzeczywiście (tak jak wydedukował to ktoś kilka postów wyżej) znajomy załatwiał wtedy przejazd w ten sposób, że płaciliśmy 20 euro ( w tym 10 to już było wejście do parku na Wezuwiuszu), dlatego zapamiętałam, że potem już nic więcej nie płaciliśmy na górze. Przepraszam za wprowadzenie w błąd
Góra
 Profil Relacje PM off
Masteq lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Maj 2016 18:44 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 9
Sprawdzone, EAVBUS śmiga na Wezuwiusz z Pompei. Oczywiście jak to we Włoszech, przystanku nie ma. Autobus podjeżdża na parking przed piazzale nafiteatro.

https://www.google.pl/maps/place/Piazza ... f6f7e546eb

Bilet 2,7 Euro w jedną stronę. Bilet do parku, 10 Euro od osoby. Dzieci do 120 cm gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Lut 2017 16:38 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy autobus (bus) z Pompei pod Wezewiusz odjezdza z tego miejsca
https://www.google.pl/maps/place/Archeo ... 14.4954702
Mógły mnie ktoś oświecić jak kursuje w niedziele? I czy w ogóle kursuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Paź 2017 22:41 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 20
Jako że jestem świeżo po powrocie napisze kilka informacji gdyż korzystałem z tej opcji dostania się na Wezuwiusza:
- oprócz przystanku początkowego Piazzale Anfiteatro przystanek jest również naprzeciw stacji kolejki Circumvesuviana !!!
- koszt biletu obecnie to 3,1 Eur w jedną stronę
- bilety kupuje się tylko u kierowcy
Bardzo dobra opcja w połączeniu ze zwiedzaniem Pompei
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Paź 2017 08:07 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
heh! szkoda że dopiero teraz zobaczyłem :/
czyli nawet nie mając w planach pompei a tylko wezywiusz bardziej opyla nie wysiadać w ercolano a podjechać do pompei i tam wsiąść w tego busa, wyjdzie jakieś 4e taniej


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 16 Lis 2017 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lis 2017 15:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
W ostatnią sobotę skorzystaliśmy z przejazdu. Bilety TR Pompeje-Wezuwiusz 8 EUR.
Autobus zatrzymuje się prawie vis a vis stacji kolejki Pompei Scavi https://www.google.pl/maps/@40.748323,14.4817047,19.49z
Ale UWAGA ! Zanim wsiądziecie do autobusu zapytajcie się o kurs powrotny. Nam powiedziano, że autobus kursuje co godzinę, a nie miejscu pod Wezuwiuszem okazało się, że kurs powrotny mamy za godzinę a następny za 3 godziny. Jednakże optymalny czas do spędzenia na wulkanie to ok 1,5 godziny: 30 min wejście, 20 obejście krateru, 20 min zejście i chwila na odsapnięcie na dole. Godzina to zdecydowanie za mało, a 3 godziny na szczycie w listopadowy wietrzny dzień to za dużo. Do tego autobus się spóźnił. Był podstawiony za mały a ludzi było dużo więcej. Nie wszyscy się zmieścili. Do tego zabierał osoby zarówno wracające do Pompei jak i do Neapolu. My po zjechaniu z wulkanu przesiedliliśmy się do drugiego autobusu, który tam na nas czekał. Może to był jednorazowy incydent, a może reguła. W każdym razie niesmak transportowy pozostał.
Dobrze chociaż, że pogoda i Wezuwiusz sami w sobie nie zawiedli.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:12 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 21
Właśnie znalazłem na jakimś forum taką informację:
"Since I couldn't find this information before I went to Naples, I give it now.
Yes you can go to the top of the Vesuvius with the CAMPANIA ARTE CARD (the one for all the region with all the transportation modes included).
Indeed, there this a public bus, the EAV BUS, instead of the private ones. If you have the ARTE CARD, it will be free."

Czyli w skrócie, że EAV BUS z Pompei na Wezuwiusza jest darmowy na Campania Arte Card, ktoś może korzystał i może potwierdzić tą informację?


Ostatnio edytowany przez ukiuki, 17 Lis 2017 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Japonka76 napisał(a):
W ostatnią sobotę skorzystaliśmy z przejazdu. Bilety TR Pompeje-Wezuwiusz 8 EUR.
Autobus zatrzymuje się prawie vis a vis stacji kolejki Pompei Scavi https://www.google.pl/maps/@40.748323,14.4817047,19.49z
Ale UWAGA ! Zanim wsiądziecie do autobusu zapytajcie się o kurs powrotny. Nam powiedziano, że autobus kursuje co godzinę, a nie miejscu pod Wezuwiuszem okazało się, że kurs powrotny mamy za godzinę a następny za 3 godziny. Jednakże optymalny czas do spędzenia na wulkanie to ok 1,5 godziny: 30 min wejście, 20 obejście krateru, 20 min zejście i chwila na odsapnięcie na dole. Godzina to zdecydowanie za mało, a 3 godziny na szczycie w listopadowy wietrzny dzień to za dużo. Do tego autobus się spóźnił. Był podstawiony za mały a ludzi było dużo więcej. Nie wszyscy się zmieścili. Do tego zabierał osoby zarówno wracające do Pompei jak i do Neapolu. My po zjechaniu z wulkanu przesiedliliśmy się do drugiego autobusu, który tam na nas czekał. Może to był jednorazowy incydent, a może reguła. W każdym razie niesmak transportowy pozostał.
Dobrze chociaż, że pogoda i Wezuwiusz sami w sobie nie zawiedli.

O której godzinie jechaliście, weekend czy w tygodniu? @Japonka76 zaczęłaś zwiedzanie od Pompei czy dopiero w drodze powrotnej z Wezuwiusza widziałaś ruiny?
Zakladam, że wracaliście do Neapolu pociągiem, nie busem?
BTW "TR" to miało być RT?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group