Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:45 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
tomcravt napisał(a):
@greg0 właśnie mam na myśli ten konkretny pakiet. Dobrze się sprawował w parkach wokół LV? Przy okazji - można też zamówić kartę sim USA z bezpłatną przesyłką przez polskie biuro Lyc.


Można, ale z ebaya wychodzi to wszystko taniej, bo nie wiem jak to robią, ale aktywują ten pakiet 29 USD za dużo mniej...
Lyca sprawowała się nieźle. Na trasie zasięg zanikał, no ale to chyba z każdą inną siecią byłoby tak samo.
W hotelach w których spaliśmy działało to bez zarzutu.

Aha - jest też możliwość, żeby z Lyca polskiej dzwonić na amerykańską za free, tylko trzeba zrobić doładowanie za co najmniej 5 zł. Działało to jak najbardziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#62 PostWysłany: 04 Mar 2016 17:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Czy w tym pakiecie za 29 usd sa darmowe nielimitowane sms na swiat? Bo na tym najbardziej mi zależy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Mar 2016 03:06 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
waldek99 napisał(a):
Korzystał ktoś może z Sixt w USA , zrobiłem rezerwacje na 3 tygodnie w sierpniu na SUV i wyszło niecałe 1000 USD
Pożyczam w Vegas


Fakt, Sixt ma dobre ceny przy wypożyczeniu w LV, ale niestety opinie na fb profilu oddziału z LV już przeciętne - nie zniechęcam, ale warto się z nimi może zapoznać, by wiedzieć na co uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 13 Mar 2016 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
@Maxima0909-gratuluję kolejnej wyprawy!!! Pomysł jak zwykle świetny, chociaż ja sama wielbicielką USA jako kraju czy kultury nie jestem-niemniej przyroda i widoki zapierają dech w piersiach!!! :D Nie sposób tu nie wspomnieć o zdjęciach, które w świetny sposób tę naturę eksponują :) Aż jestem ciekawa jaki macie pomysł na kolejną wyprawę ;) Tak na marginesie-zauważyłam, że masz podobny styl podróżowania do mnie-czasem warto wydać więcej pieniążków na jakieś ekstra doznania-jak lot helikopterem-czy się spiąć i zobaczyć jak najwięcej, chociaż wiadomo, że się to odbije trochę na zasobach energetycznych naszego organizmu ;) Niemniej-co zobaczyłaś, to Twoje i pozostanie z Tobą na zawsze-a to najważniejsze! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
spokoluzik uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 13 Mar 2016 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
@chaleanthite olajaw zrobiła nam ostatnio wielką ochotę na Indonezję.. i za to uwielbiam to forum, czytam wnikliwie relacje, nacieszam oczy zdjęciami a lista naszych "must see" wydłuża się w niepokojącym tempie! :) (dzisiaj nieśmiało wspomniałam mężowi o moim nowym odkryciu - Peru oczywiście:D). W tym roku więcej jak 2 tygodni urlopu jednorazowo nie damy rady urwać, więc planujemy zwiedzić Albanię i Czarnogórę - to ponoć ostatni gwizdek przed tym jak staną się zadeptaną i tłumną Chorwacją. A! i tym razem obiecaliśmy sobie mniej intensywne zwiedzanie... ;) chociąż ciężko przewidzieć co z tych obiecanek wyjdzie, bo jak siadam do rozplanowywania trasy to ciężko z czegokolwiek zrezygnować :)
i bardzo dziękuję za miłe słowa dotyczące relacji - to zawsze daje więcej satysfakcji niż "lubię" :)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 13 Mar 2016 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
@Maxima0909 Haha-@olajaw i mi zrobila smaka na Indonezje, maz wstepnie zaaprobowal plan i... Nic wiecej nie napisze, zeby nie zapeszyc! ;) Albania i Czarnogora brzmia super, chociaz to raczej nie moje klimaty-ale zaloze sie, ze jak wrocisz i napiszesz relacje, to i tak na te kraje zachoruje :lol: Coz zrobic-taka natura podroznika ;) I tak jak piszesz-czlowiek chcialby czasem wolniej, ale... jak nie teraz, to kiedy? Przyjechac kolejny raz? Jak, skoro tyle innych miejsc czeka :lol: A czasem naprawde nie da sie z niczego zrezygnowac...

Ps. I nie ma za co-wyrywasz ludzi z fotela i przenosisz w inny swiat-nie da sie tego nie skomentowac ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 13 Mar 2016 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Cieszę się, że Was natchnęłam :D Ale widzę, że mamy sporo wspólnego - każda o coś mężowi suszy głowę :lol: Ja w tym roku uparłam się na Islandię - tak, wiem niepodobne do mnie i mojego ciepłolubstwa :D Ale jednak przepiękne widoki ciągną jak nie wiem co :D Chociaż też nie zapeszam, bo tam drogo jak cholercia i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Ale tak jak napisała @chaleanthite - jak nie teraz, to kiedy :D Tyle miejsc jeszcze do zobaczenia :D Ja nawet listę zrobiłam, ale przy 50. kraju już mnie ręka rozbolała :lol:

PS. @chaleanthite jak to możliwe, że masz tyle km i lotów zrobione a dopiero drugą relację stworzyłaś? :D Tak wiem - liczy się jakość, a nie ilość - w Twoim przypadku to się sprawdza, ale z chęcią bym poczytała więcej :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
@olajaw jak napiszę, że od roku mam gotową wstępną trasę wokół Islandii to pewnie mi nie uwierzysz...? :lol: odkładamy ją już któryś raz właśnie z racji kosztów, szczególnie związanych z samochodem... ale jak wrzucisz wiosenno-letnią cudowną FOTOrelację z Islandii to mogę się dłużej nie powstrzymać! :D
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
@olajaw-Ahhh, Islandia... Tez mnie kusi, wiec jezeli tam pojedziesz to koniecznie napisz relacje :mrgreen: Co do listy miejsc "do odwiedzenia", to nie nadazam podrozowac po prostu i lista sie bezustannie wydluza ;) Zwlaszcza, jak ludzie wstawiaja czadowe relacje i walizki same sie rwa do podrozy ;) Wiec rozumiem Twoj "bol reki" ;)

Co to pisania relacji, to sklada sie na to wiele czynnikow-przede wszystkim wiekszosc podrozy odbylam jeszcze zanim dowiedzialam sie o istnieniu F4F , wiec nie zapisywalam zadnych informacji dotyczacych ani kosztow, ani porad zwiazanych z danym kierunkiem, nie myslalam, ze komukolwiek to sie jeszcze moze przydac. Moglabym napisac jakies wspominki z tych wypraw, jednak troche sie obawiam, czy czasem pisanie bez konkretow nie bedzie... bezwartosciowe..? Nie wiem jak to inaczej ujac. Bylam, widzialam, ale jakby ktos sie mnie o cos zapytal to niekoniecznie umialabym pomoc... I to mnie jakos odstrasza od pisania. Chociaz ostatnio sobie pomyslalam, ze moze kogos chociaz samymi zdjeciami zainspiruje do zobaczenia tych miejsc..? Caly czas sie waham... Inna sprawa, ze w kolejce do opisania czekaja juz 2 kolejne (w miare swieze) wyprawy i... kurcze, kiedy znalezc na to czas..? No ale widze, ze moje relacje sie dosyc podobaja, wiec moze przysiade, wydobede jakas podroz z odmetow przeszlosci i cos jeszcze nasmaruje :) A tak w ogole to szalenie mi milo, ze masz ochote poczytac cos mojego-to naprawde budujace i zachecajace :D Dziekuje!!! :D

A co do mezow... To ja podobnie jak @Maxima0909 szeptam mezowi niesmialo do ucha (czyt. robie incepcje) o jakims kraju, a potem czekam, az mu w glowie zakielkuje mysl i pozniej slubnego urabiam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@Maxima0909 oczywiście, że wierzę :lol: Skąd ja to znam :D My celujemy w końcówkę lata, wszystko zależy od tego, czy trafią się w miarę dobre ceny lotów, bo z tym też różnie, a jak tak patrzę na relacje na forum to te ceny wynajmu aut już powoli stają się bardziej ludzkie :)
Ale wszystko się jeszcze może zmienić, ostatnio Peru i Maroko zanotowały niezły awans na mojej liście must-see :lol: Więc kto wie, gdzie nas wywieje :lol: Chociaż z chęcią relację z Islandii bym stworzyła, nie mam nic przeciwko :D

@chaleanthite właśnie ten czas, to najgorsze, na wszystko go brakuje ;) U mnie też czeka Dublin do opisania (na razie zdjęcia wertuje) i chcę kilka starszych wyjazdów opisać, a Kopenhagę udało się dokończyć, bo byłam na L4 :lol: Czekam w takim razie na Twoje relacje, mogą być i te świeższe :D Sama nie mam takiego polotu do pisania, więc chociaż poczytam sobie :D Jakoś zawsze głównie skupiam się na zdjęciach, lubię robić i oglądać - swoje i czyjeś :) Chociaż w Indonezji miałam notesik i wszystko dokładnie zapisywałam :D
A mężowi podsuwam sprytnie najładniejsze zdjęcia i relacje z jakiegoś miejsca, żeby go "zarazić", a potem, gdy już mówi, że nie chce więcej zdjęć oglądać tzn., że chce zobaczyć to miejsce na żywo i przyklepane :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Maxima0909 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@chaleanthite @Maxima0909 @olajaw Gdy czytam co piszecie, cieszę się, że u mnie w domu tylko ja jestem podróżniczo "nienormalny" ;) I to ja jestem powodem wszystkich wyjazdów. Gdyby mi jeszcze ktoś szeptał do ucha... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 14 Mar 2016 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
@igore-ja niby tez jestem glownym pomyslodawca i organizatorem, ale jak pomysl nie dostanie aprobaty meza, to nie ma co marzyc ;) Wtedy zazwyczaj po prostu wyskakuje z innym pomyslem-i tak do skutku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:10 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
chaleanthite napisał(a):
@igore-ja niby tez jestem glownym pomyslodawca i organizatorem, ale jak pomysl nie dostanie aprobaty meza, to nie ma co marzyc ;) Wtedy zazwyczaj po prostu wyskakuje z innym pomyslem-i tak do skutku ;)


a u mnie na odwrót - bez aprobaty Żony ani rusz :) na szczęście na Stany w tym roku udało mi się Ją namówić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
hehe czyli zgodnie ustaliliśmy, że proces decyzyjny u większości wygląda całkiem podobnie ;-)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 14 Mar 2016 15:48 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Relacja skończona, podsumowanie jest :D teraz czekamy na obiecany filmik od @Maxi1982 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maxima0909 lubi ten post.
spokoluzik uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 31 Mar 2016 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 18
Loty: 34
Kilometry: 88 311
Chwile to trwało ale w końcu jest obiecany filmik ;-)

Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 31 Mar 2016 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
a ja od siebie tylko dodam, ze filmik najprawdopodobniej doczeka się swojej wersji skróconej, bo wyobrażam sobie, że 35 minut może przerosnąć nawet najwytrwalszych :mrgreen:
no i jeszcze na naszą obronę - to debiut w kategoriach "filmik z wakacji" i "wakacje z kamerką" :) po powrocie okazało się że mamy setki minut, z których niewiele nadaje się zmontowania czegoś ciekawego :) plus jest taki, że teraz jesteśmy bogatsi o wiedzę "jak NIE należy filmować" ;)
z głowa pełna pomysłów i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd :P

P.S. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy oddali na mnie głos w konkursie na relację miesiąca.
I tym, którzy głosu nie oddali, ale poświęcili czas na jej przeczytanie. :)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Kwi 2016 12:20 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 99
Film daje radę - jeśli jest go za dużo to można zawsze przyspieszyć :) Dzięki za relację, film i szczegółowe info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:55 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Filmik obejrzany :) jeszcze bardziej chcę tam jechać :D Podziwiam za jednoczesne chodzenie po niektórych wzniesieniach i nagrywanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 18
Loty: 34
Kilometry: 88 311
Muton napisał(a):
Podziwiam za jednoczesne chodzenie po niektórych wzniesieniach i nagrywanie.


Nie myśl sobie, że taki "kozak" ze mnie ;-) miałem na klatkę piersiową szelki na kamerę ;-) w życiu bym nie nagrał tego filmu wychodząc na Angels Landing nie mając wolnych rąk hmmm a może bym nagrał...... jeszcze lepszy ale napewno nie ja bym go montował :-P
Góra
 Profil Relacje PM off
Muton lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group