Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wenecja
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2013 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Aż dziwne, że nie ma tutaj tematu dotyczącego tylko i wyłącznie Wenecji.

Po moim powrocie mogę podzielić się kilkoma praktycznymi wskazówkami:

Darmowa wycieczka z przewodnikiem - http://freetourvenice.com/. W Wenecji niewiele jest darmowych atrakcji, ta zdecydowanie warta jest uwagi. Szybka odpowiedź po wysłaniu zgłoszenia, nie miałem problemów z ustaleniem terminu. Miałem trochę wątpliwości, ale teraz zdecydowanie mogę polecić. Trasa (nie wiem czy jest jedna czy wiele) nie prowadzi przez najbardziej oklepane miejsca, jest więc bardzo dobrym uzupełnieniem zwiedzania we własnym zakresie. Przewodnik, który mi się trafił (Francesco - jakby ktoś na niego trafił to proszę pozdrowić od Krzyśka z Polski :)) opowiadał interesująco. Cała trasa trwała aż 3.5 godziny, każdy w dowolnym momencie mógł się odłączyć od grupy. Francesco już na początku wspomniał, że oprowadza za darmo, jednak na koniec chętnie przyjmie napiwki jeżeli uważamy, że na to zasłużył. Zasłużył zdecydowanie.

Rolling Venice Card - jeżeli nie skończyliście 29 lat, możecie kupić tę kartę, która daje możliwość zakupu sporo tańszego biletu 72h na transport ACTV (Vaporetto). Taki bilet z kartą RVC to koszt 22€, standardowo 35€. Dodatkowo daje różne inne zniżki, niestety nie korzystałem z nich więc nie wiem na czym jeszcze można zaoszczędzić z tą kartą.

Kolejki do największych atrakcji - Bazylika św. Marka - praktycznie brak kolejek (10-14.04), nawet w niedzielę przy ogromnych tłumach. Tak samo Pałac Dożów i Dzwonnica św. Marka. Jeżeli ktoś będzie wybierał się w szczycie sezonu to jest opcja (1.5€/os) zarezerwować sobie wejście do bazyliki na konkretną godzinę (wtedy omija się kolejki) - http://www.venetoinside.com/en/saint_mark_s_basilica/. Na obecną chwilę w mojej opinii nie opłaca się.

Planowanie zwiedzania - Dziwnie to może zabrzmieć, ale w mojej opinii nie opłaca się przygotowywać dokładnego planu zwiedzania Wenecji. My mieliśmy taki szczegółowy plan (polecam Tripomatic.com!) jednak przed wylotem nie zdążyłem go wydrukować. Po całym dniu chodzenia bez konkretnego celu spojrzałem na przygotowany wcześniej plan Tripomatic i okazało się, że zaliczyliśmy wszystko co było zaplanowane i jeszcze więcej :). Jeżeli macie możliwość, zdecydowanie zalecam zwiedzanie największych atrakcji po za weekendem, różnica w ilości turystów jest ogromna. Przy wycieczce dłuższej niż 2-3 dni można np. na weekend zaplanować sobie sąsiednie wyspy. Ja byłem tylko na Murano i polecam, ok. 2-4h zwiedzania leniwym tempem.

Okulary słoneczne i krem z filtrem UV - obecnie mimo nienajwyższych temperatur słońce mocno daje po oczach. Można też złapać ładną opaleniznę :)

Wygodne obuwie - Wenecja to chodzenie, chodzenie i jeszcze raz chodzenie. Wygodne buty to pierwsza rzecz o którą powinniśmy zadbać planując wycieczkę do Wenecji.

To chyba tyle, mam nadzieję, że komuś się przydadzą powyższe uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wenecja
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2013 16:22 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 10
Bardzo pomocny post :) na pewno wykorzystam info o tańszych biletach :D
Orientujesz sie może, czy w okolicach godz. 23 kursują tramwaje z Wenecji do Punta Sabbioni?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Na stronie ACTV też już byłam, ale tam nie wyszukuje mi takiego połączenia :roll:
Pozdr. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#3 PostWysłany: 20 Kwi 2013 13:26 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
http://www.actv.it/pdf/navigazione/linea_14-15.pdf

Tu znalazłam rozkład, chyba o tą trasę chodziło? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#4 PostWysłany: 20 Kwi 2013 13:49 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
Moze dziwnie to zabrzmi, ale ja polecam wybrac sie na spacer noca (najlepiej samotny) i pojsc bez mapy na plac swietego marka. A potem wracac, bladzac i wchodzac w niezliczona ilosc slepych uliczek. Jedna z najlepszych przygod w moim zyciu.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#5 PostWysłany: 20 Kwi 2013 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Potwierdzam, plac św. Marka późnym wieczorem meeega!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#6 PostWysłany: 20 Kwi 2013 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
z ręcznikiem na głowie!
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2013 15:53 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 10
margarita888 napisał(a):
http://www.actv.it/pdf/navigazione/linea_14-15.pdf

Tu znalazłam rozkład, chyba o tą trasę chodziło? :)


Tak, o to chodziło! Bardzo dziękuję :) :)


Zaczęlismy się zastanawiać poważnie nad tym nocnym spacerem po Wenecji :) mam nadzieję, że pogoda w maju nie zmusi nas do chodzenia w ręczniku na głowie ;) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2013 18:06 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Powinno być tak ciepło, że wystarczy ręcznik na biodrach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#9 PostWysłany: 23 Kwi 2013 11:00 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 10
Oby! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#10 PostWysłany: 23 Kwi 2013 11:29 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
19 kwietnia - kolejka do Bazyliki przeogromna przez caly dzien; 20 kwietnia ok. 14 byla faktycznie do zaakceptowania ;) pozostale miejsca kolejki srednie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#11 PostWysłany: 26 Kwi 2013 10:58 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 23
@Kadet
Wielkie dzięki za stronę z przewodnikami! Termin zarezerwowany i dostosowany do przyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#12 PostWysłany: 02 Maj 2013 10:25 

Rejestracja: 01 Maj 2013
Posty: 1
Witam,

Również będę potrzebował przetransportować się do Lido di Jesolo w środę 15 maja.
Będę próbował jak poprzednicy dostać się do Wenecji a potem tramwajem wodnym do Punta Sabbioni.
W związku z tym nasunęło mi się kilka wątpliwości.
Czy trasa 14-15 kursuje już w maju, ponieważ wydaje mi się że w związku z tym że jest namalowana przerywaną linią to jest to sezonowa trasa..
Zbierając informacje na innych stronach przewija się oto taka rzecz, że Vaporetto ogólnie kursuje do 22,00 a tylko linia nr 1 dłużej. Jak to jest w rzeczywistości bo ma się to nijak choćby do tej linii 14-15.

W przypadku gdyby nie było możliwości transportu wodnego czy ktoś zna realną możliwość dostania się do Lido di Jesolo? (mając na uwadze że samolot ląduje o 21,00 a w podobnych godzinach przestają kursować autobusy)
Proszę o odpowiedz praktyków którzy zaliczyli taką trasę a nie osoby które rzucą sprawdź busy itp wg moich informacji na dzień dzisiejszy nie ma możliwości dojechania - ale bardzo chciałbym by ktoś mi udowodnił że się mylę:)
Czekam na odp i pzdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#13 PostWysłany: 02 Maj 2013 13:52 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
http://www.actv.it/sites/default/files/ultimorario.pdf

Tu jest najnowszy rozkład z oficjalnej strony komunikacji w Wenecji wraz z legendą, na której jest napisane w jakich okresach kursują dane linie i o jakich godzinach. Z tego co widzę to po 21 można dostać się do Punta Sabbioni, co prawda nie sprawdziłam tego osobiście, ale rozkład wydaje mi się najbardziej wiarygodną informacją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wenecja
#14 PostWysłany: 04 Maj 2013 22:19 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Chcialbym prosic o sugestie jak zaplanowac bardzo krotki pobyt w tym miescie: przyjezdzamy (z Lombardii) okolo 12 (niedziela) pociagiem do Venezia Santa Lucia a wieczorem o 21.50 wracamy Ryanairem z Treviso do Wrocka. Oczywiscie chcielibysmy zabaczyc choc namiastke tego miasta, a moze nie pchac sie tylko skoncentrowac na Treviso?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#15 PostWysłany: 04 Maj 2013 23:15 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Jeśli jesteś kilka godzin, to skupiłbym się tylko i wyłącznie na Wenecji bez pobliskich wysepek ;) Masz dwie opcje: spokojnie możesz przejść całą Wenecję pieszo (w tą i z powrotem), zahaczając o najważniejsze atrakcje (plac św. Marka itp.). Nie będziesz miał jednak frajdy z przepłynięcia tramwajem wodnym. I tu ta druga opcja: kup sobie bilet na tramwaj wodny (są bilety na 12 godzin i jednorazowe także, ale jednorazowych nie opłaca się kupować). Jednak i tak polecam spacerowanie, bo inaczej nie poczujesz klimatu Wenecji.
Jest jeszcze jedna opcja, która jest ryzykowna i może się nie udać - możesz kupić bilet, który obowiązuje dłuższy okres czasu i sprzedać go wieczorem pod kasami za cenę wyższą niż bilet 12 godzinny.
My, będąc dwa pełne dni, kupiliśmy bilet na 72 godziny (ze zniżką uzyskaną w punkcie informacji turystycznej - znajduje się na dworcu kolejowym), i drugiego dnia, przed samym wyjazdem z Wenecji, sprzedaliśmy bilety ludziom, którzy chcieli się zaopatrzyć w kasach. W ten sposób sporo zaoszczędziliśmy i nasz bilet na tramwaj wodny był wyjątkowo tani, a i druga strona nabyła bilet taniej ;) Oczywiście może się to nie udać, więc pozostawiam to do przemyślenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2013 00:32 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
czy zdarza sie ze ktos sprzedaje/oddaje bilety na vaporetto już na dworcu kolejowym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2013 19:59 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Pewnie. Sam to robiłem :D Ale nie na dworcu, tylko kawałeczek dalej - przy kasach tramwajów wodnych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#18 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:42 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
A ja mam pytanie o komunikację miejską. Przeglądam fora i widzę różne ceny biletów 72h. Ile one w końcu kosztują? Raz jest informacja, że 18 euro z jakąś kartą, innym razem, że 25 euro, a ja wchodząc na stronę http://www.veneziaunica.it odnalazłem możliwość zakupu takiego biletu za 40 euro...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#19 PostWysłany: 28 Sie 2014 16:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
planujemy zwiedzić Wenecje 2 wrzesnia (wtorek) nocujemy w Padwie, mamy auto .
czy lepiej jest dojechać gdzieś w okolice Wenecji i wziąć publiczny płatny parking w Piazzale Roma za 26 euro czy zostawić auto w Mestre i dostać się komunikacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#20 PostWysłany: 28 Sie 2014 16:31 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Ja bym bral autobus podmiejski z Padwy...
Jezdza czesto, nie sa mega drogie, a czas napewno oszczedzisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AgaGy oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group