Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2023 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Nie wiem czy to odpowiedni wątek więc jeśli nie to proszę o przeniesienie do innego. Zaintrygowała mnie do jego założenia rozmowa ze znajomą, która obecnie przebywa w Wenezueli z biurem na literę R. Koleżanka skorzystała z jednodniowej wycieczki fakultatywnej na wodospad Salto Angel. Wycieczka była organizowana przez biuro z wyspy Margarita. Koszt +/- 3 tyś PLN i do tego 300 dolców za to żeby potem awionetką zrobić przelot i zobaczyć wodospad (jedyna opcja przy wycieczce jednodniowej)
Lot z wyspy był lokalną linią lotniczą. I nie ukrywam, że przeraził mnie koszt tej atrakcji. Próbuje znaleźć informację czy będąc na Margaricie byłbym w stanie na własną rękę zrobić to jednak taniej.
Póki co jedyne co mi pokazuje internet to, że trzeba pokonać trasę Porlamar- Puerto Ordaz - Canaima lotami. Jednak żaden pośrednik nie wyszukuje mi podłączeń i cen.
Czy ktoś ma wiedzę czy da się w jakimkolwiek sposób kupić bilety na tej trasie albo jakie mają one ceny? 🤔🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lis 2023 09:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
10 lat temu, można było mieć 3 dniową wycieczkę do Roraimy, wraz z przelotem awionetką nad Roraimą, zakwaterowaniem i wyżywieniem za mniej, niż 200S.
Dzis pewnie ceny są inne, choć wydaje mi się, że podana przez Ciebie cena jest wyjątkowo wysoka.
Na własną rękę nie da się zorganizować, pozostaje lokalne biuro, choć na Margericie pewnie jest monopol zachodnich biur podróży.
Dla samych widoków z góry, choć są niesamowite, nie zapłaciłabym tyle kasy.
Największe wrażenia zrobił przelot nad Roraimą i rejs łodzią do bazy pod wodospadem, oraz treking po górach i stopniach wodospadów.
Sam wodospad jest mało spektakularny. Wysoki, ale mały zrzut wody.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Lis 2023 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@jacek96 dzięki za info, to już jakaś informacja ;) wiem, że Bartek z Bez Planu tam był, ale jeszcze nie oglądałem odcinka i może on jakieś koszty podaje. Myślałem, że da się te loty zrobić na własną rękę. Co do Margarity to tak odnoszę wrażenie, że to miejsce opanowane przez biura podróży. Hotele mają wszystko żeby turysta nie myślał, o zapuszczeniu się na ląd poza wycieczką fakultatywną ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lis 2023 09:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Do Puerto la Cruz pływają promy, to maloturystyczna miejscowość, więc stamtąd też może być ciężko znaleźć połączenie.
W necie mało info, ze względu na znikomy ruch turystyczny. OTA pewnie nie wyszukuje połączeń przez embardo na kraj, więc pozostaje R lub szalona improwizacja😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lis 2023 10:17 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
też niedawno interesowałam się tematem i przeglądałam oferty lokalnych pośredników. część miała ceny 300-400usd, ale po kontakcie okazało się, że to cennik sprzed 3-5 lat. obecnie koszt to raczej 600usd+ pomagają tez w zakupie biletów krajowych. możesz popatrzeć w necie i pewnie pomnożyć stare ceny x2 żeby mieć coś aktualnego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Lis 2023 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Też dość dawno temu byłem pod wodospadem, ale samolot miał awarię i nici z lotu, za to na Isla margarita w bp bez problemu dało się kupić przejazd z lotem pod wodospad, myślę że teraz też da się kupić i ceny na miejscu będą niższe niż przez internet
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Lis 2023 10:42 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Ponad 15lat temu nie wiem czy to jest to samo co Jacek96 pisze, była opcja przelotu małymi samolotami z Margerity, między lodowanie w Tomas de Heres (dotankowanie) gdzie jest też pominik-samolot odkrywcy wodospadu, finalnie ładowało się w dżungli nad rzeką, gdzie był 1 czy 2 noclegi, pływanie łódką do pobliskiej wioski 'rdzennych' mieszkańców, krótki trekking w koło komina i w drodze powrotnej na Margeritę (przed startem odważenie bagaży aby szutrowego pasa nie zabrakło) przelatywało się nad Salto Alto + kojarzę międzylądowanie i krótki trekking do kolejnych wodospadów. Z całego tego wyjazdu dużo bardziej spektakularne są same przeloty małymi samolotami / lądowania / starty na szutrowych lotniskach, możliwość podróżowania za plecami pilotów (kiedyś było bez zasłonek, nie wiem jak jest teraz) i pobyt pośrodku dżungli z tego co pamiętam w tamtych czasach nie było tam żadnej innej drogi poza samolotem/rzeką, zasilanie oświetlenie z generatora, woda pompowana z rzeki wyłączana na noc itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Lis 2023 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Byłem w 2008. W Ciudad Bolivar na dworcu autobusowym było małe biuro podróży. Kupowało się tam pakiet 3-dniowy z przelotem do Canaimy Cessną. Płaciłem wtedy chyba 300$.
W pakiecie nocleg w Canaimie, wycieczka dookoła Canaimy na wspaniałe wodospady, potem canoe przez 4h w górę rzeki do wodospadu, nocleg w dżungli na hamaku.

Dla mnie to tylko brać cały pakiet. Bo okolice Canaimy są przepiękne, no i płynięcie meandrującą rzeką, gdzie dżungla schodzi do rzeki i dookoła są "table-top mountains" jest po prostu przepiękne. Na końcu nagroda w postaci wyłaniającego się wodospadu.
Sam przelot nad wodospadem to lipa.

Trochę zdjęć - https://www.piotrwasil.com/?zdjecia=wenezuela
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Lis 2023 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cart piękne zdjęcia ;)
wycieczka fakultatywna Rainbow jest tutaj:
https://r.pl/wenezuela-wyspa-margarita- ... tety;map;1

Póki co odnoszę wrażenie, że będąc na miejscu ciężko byłoby to ogarnąć samemu na 1 dzień tak jak oferuje biuro. Cenowo widzę, że teraz też dużo drożej pakiety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lis 2023 11:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Myślę ze ceny bardziej pod biura zrobione, gdzies miałem parę biur "hablających" i było taniej

Oki mam: http://www.hike-venezuela.com/es/tour-o ... light.html
380 USD z Deltą Orinoco

Tu oferty z Caracas 3/4 dniowe

https://ospreyexpeditions.com/angel-fal ... ela-tours/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Lis 2023 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Zeus oczywiście, że to cena pod Rainbow i to za 1 dzień, a to co wysłałeś obejmuje 2 dni i cena jednak niższa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lis 2023 11:21 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
Byłem w Wenezueli ze 20 lat temu, Salto Angel nie powalało - mały zrzut wody, za to Los Llanos i delta Orinoko było fajne. Salto Angel dało się zorganizować wtedy z Meridy, pamiętam że były jeden lub dwa noclegi w dżungli (oraz że długo się płynęło łódką).
Margarita to już wtedy była wyspą turystyczną to i ceny wszelkich "atrakcji" są na niej są mocno turystyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lis 2023 17:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@Zeus ale ceny z tych stron są nieaktualne, to o czym pisałam wyżej
np to Osprey ma terminy i opis wycieczki w przyszłym tygodniu
więc jest taniej niż w r, ale to nie jest różnica 2 czy 3x

Cytuj:
Angel Falls Expedition
Nov 30th-Dec 3rd
Departure: Caracas – Nov 30th
End: Caracas- Dec 3rd

Estimated cost: US$ 675- 775 per person

Please note the price above is for our flagship adventure to Angel Falls. No lodges involved… it is you all out in the middle of nowhere! it will be safe, fun, clean, a more authentic experience…100% internet detox during almost 4 days!

Status: Confirmed departure

3 spots left

Includes:

– Flight to Canaima National Park on Day 1 early in the morning.
– All meals (except: Breakfast and Lunch on Day 1/ Lunch and Dinner on Day 4).
– Boat trip onto Canaima lagoon and hike to Sapo Falls and/or Hacha Falls
– River expedition to the base of Angel Falls.
– Accommodation in hammock in front of Angel Falls x 2 nights +
– Accommodation in bedrooms with private bathroom at local basic lodge x 1 night in a local community.
– Flight out of Canaima National Park on Day 4.

Excludes:

National Park fee not included: US$ 40 per person

– Gratuities
– International air tickets to Venezuela.
– Travel insurance (always recommended for travelers)
– Alcoholic and soft drinks
– Transfers IN & OUT Caracas Airport
– Souvenirs, laundry, tips, mosquito repellent, rain ponchos and any extras


Angel Falls, the tallest waterfall in the world at 979m, is in the “bucket list” of every experienced traveler around the world. Join a real expedition and experience the dense jungle, Tepuis, untouched nature and unique landscapes. The most iconic landmark of Venezuela and One of the top destinations of South America, you cannot miss it!

Small Groups
No Gringo Trails
Based on Nature and Adventure!
21 years of Experience!
Ready to join? Contact us now via Whatsapp + 58 414 3104491
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Lis 2023 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
No dobrze, ale przecież można przepłynąć promem z Margerity na kontynent, busem z Caracas dojechać do Ciudad Bolivar. Wycieczka stamtąd jest w korzystniejszej cenie.
Lotów Conviasą nie kupi się ani na ich stronie ani przez OTA ale kupi się (tanio?) na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Lis 2023 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
700$ to akceptowalna cena jak za ten program w dzisiejszych czasach.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Lis 2023 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Własnie dziś obejrzałem pierwszy odcinek Bez Planu z Wenezueli i widzę, że dość mocno poszły tam ceny do góry. Ogólnie celem założenia tego wątku było uzyskanie informacji czy da się z Margarity zorganizować taniej wycieczkę na wodospad niż oferuje to biuro i cieszę się, że temat trochę się rozwinął i pojawiły się różne opcje zorganizowania wycieczki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group