Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:24 
Awatar użytkownika

platynowy
Wstawiam deala gościu a Ty mnie tu rozliczasz? :evil: Gdybym miał ochotę, bym poleciał - znalazłem, podzieliłem się z ludźmi. Odbij. :roll:
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#22 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Forum nie jest biurem podróży, umieszczanie ostrzeżeń lub innych informacji jest na pewno mile widziane (w swoim czasie chyba (o ile się nie myle) @Don_Bartoss tego typu wrzutki robił, opracowane co MSZ i pogoda na obszar wrzutki), ale nie jest koniecznie - każdy jakiś swój rozum powinien mieć i mniej więcej się orientować, że kraje typu Wenezuela, Syria czy Jemen obecnie najbezpieczniejsze nie są.

A gdyby ludzie mogli publikować tylko kupione deale, to chyba niektórzy z samolotów by nie wychodzili lub mieli z 15 razy już RTW zrobione ;) po prostu informacja, i tyle. Kto chętny to kupi
4 ludzi lubi ten post.

#23 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:39 
Awatar użytkownika

niebieski
@kazudoki Chwala Ci ze wrzucasz deale. Natomiast bylbys wielki w moich oczach, gdybys przy takim dealu napisal: "rewelacyjna cena, ale nie jestem tak glupi, zeby tam leciec" :D
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:44 

@michzak, tak, na początku wrzucałem z informacjami o pogodzie, standardzie linii lotniczych, odnośnikiem do MSZ, ale masa z tym dłubania.
 PM off
michzak lubi ten post.

#25 PostWysłany: 08 Maj 2018 11:01 

złoty
To już 10 lat temu jak tam byłem z EF Iberii za 700zł z Berlina.
Kraj fantastyczny (oprócz Caracas, ale wtedy nawet stolica była ok). Bak paliwa za dolara. Przyroda kosmiczna, do tej pory top5 z tego co widziałem.
Szkoda, że tam się tak zepsuło.

Image
 Profil Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 08 Maj 2018 11:21 

platynowy
W Wenezueli byłem kilka lat temu (zresztą poznaliśmy sie tam z @jacek96) - subiektywnie o kraju napisałem w relacji wenezuela-z-alitalia,212,51838 . Odświeżam, bo kraj ciekawy.

Śledzę bieżące wydarzenia i nie zdecydowałbym się aktualnie na podróż. Problemy z żywnością powodują, że ludzie są zdesperowani, zagrożenie może pojawić się nieoczekiwanie nie tylko ze strony bandytów (ci zawsze byli). Nawet zorganizowane wydostanie się z Caracas nie jest całkiem bezpieczne, bo są częste napady rabunkowe na drogach i kontrole policyjne, które mogą przekazać komu trzeba, że jedzie gringo :) Jeśli uparłbym się na podróż to wyleciałbym z Caracas bez wychodzenia z lotniska. Kiedyś pasażerowie idący z międzynarodowego terminala na krajowy byli regularnie napadani, ale gdzieś czytałem, że teraz jest wewnętrzny tunel i jest bezpiecznie. Pytanie tylko, czy np. w Ciudad Bolivar jest dalej tak spokojnie jak kiedyś ???? I jeszcze jedno , o ile kiedyś mój mizerny hiszpański mi zupełnie wystarczał to teraz uważam, że płynna znajomość jest niezbędna ...

Swoją drogą deal buja się po blogach od kilku dni , a zainteresowanie zerowe. Kiedyś byłaby już dłuuga dyskusja, co oznacza,że czytelnicy jednak jakąś świadomość mają.
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#27 PostWysłany: 08 Maj 2018 11:33 
Awatar użytkownika

Loty: 381
Kilometry: 609 538
złoty
Zgadzam się z @jasiub z jednym wyjątkiem- płynny hiszpański nie jest, moim zdaniem, potrzebny, wystarczy podstawowa znajomość.
Teraz też bym nie pojechał, nawet sam.
Z drugiej strony: Roraima i Los Roques to jedne z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałem w życiu.
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#28 PostWysłany: 08 Maj 2018 11:39 

platynowy
@sko1czek , zwiedziłem bez problemu prawie całą Amerykę Południową z kiepściutkim hiszpańskim, ale w dzisiejszej Wenezueli, w sytuacji kryzysowej,wolałbym móc skoncentrować się na treści rozmowy, a nie szukać w pamięci zapomnianych słówek. Stąd moje zastrzeżenia.
 Profil Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 08 Maj 2018 11:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 316
Kilometry: 420 226
O wilku mowa

Załączniki:
face.JPG
face.JPG [ 47.23 KiB | Obejrzany 1500 razy ]

Don't be afraid to wander, don't be afraid to eat a bad meal. You know, if you do not risk the bad meal, you'll never get the magical one. - Anthony „Tony” Bourdain

Image
 Profil Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 08 Maj 2018 12:28 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
cart napisał(a):
To już 10 lat temu jak tam byłem z EF Iberii za 700zł z Berlina.
Kraj fantastyczny (oprócz Caracas, ale wtedy nawet stolica była ok). Bak paliwa za dolara. Przyroda kosmiczna, do tej pory top5 z tego co widziałem.
Szkoda, że tam się tak zepsuło.

"Zepsulo" to ladnie powiedziane. ;)
Spojrzalem na moja pieczatke z Wenezueli z 2003, ile to juz czasu minelo...
Pamietam, ze juz wtedy byl powazny kryzys.
Napadnieto mnie wieczorem w Caracas, ludzie przechodzili obok i nikt nie reagowal.
Zreszta nie tylko mnie, widzialem kelnera z mocno porozbijana twarza, opowiadal ze go napadli jak wyszedl z pracy.
Wenezuela to troche dziwny kraj, raz widzialem kobiete przechadzajaca sie nago po ulicy i mialem wrazenie, ze nikt nie zwracal uwagi.
Pozniej uslyszalem, ze chce zademonstrowac, ze jest biedna, prawdopodobnie miala cos z glowa.

sko1czek napisał(a):
Zgadzam się z @jasiub z jednym wyjątkiem- płynny hiszpański nie jest, moim zdaniem, potrzebny, wystarczy podstawowa znajomość.
Teraz też bym nie pojechał, nawet sam.
Z drugiej strony: Roraima i Los Roques to jedne z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałem w życiu.

Wydaje mi sie podobnie, plynny hiszpanski wcale nie jest konieczny.
Mozna trafic na milych i pomocnych ludzi, niekiedy kumajacych po angielsku.
Roraima nie zwiedzilem, ale Los Roques tak i podzielam zdanie.
Jesli bym pojechal to sam, gdyz wtedy czuje sie najpewniej.
Do dzis pamietam smak smazonych piranii, serwowanych z zielonym, ostrym salsa, przygotowanym ze zmiksowanych mrowek. :D

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne, mleko wielbłądzie etc.
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym -> pw
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski -> pw
Czarnobyl -> pw
 Profil Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 08 Maj 2018 12:52 

srebrny
Lubię sytuacje ekstremalne, ale na Wenezuelę w chwili obecnej, tez bym się nie zdecydował.
Zresztą już kilka lat temu, nie było to miejsce bezpieczne. Nie wiem, czy @jasiub opisywał jak zaginął na około 1-1,5h z gotówką zebraną od grupy, by wymienić na boliwary.
Sytuacja była nerwowa i zaczęliśmy się na poważnie martwić o niego i jeszcze jednego uczestnika, którzy zniknęli bez śladu z lotniska.
Skończyło się dobrze, ale jakie mieli zamiary "cinkciarze" tego się nie dowiemy.

Najbardziej żałuje, że nie powtórzyłem Wenezueli (obszarów nieodwiedzonych za pierwszą podróżą), gdy kilka lat temu pojawił się OJ IB do Manaus z powrotem z Limy.
Piękną trasę miałem zaplanowaną, ale czekałem, aż kumpel się zdecyduje i zdechło, jak się zdecydował.
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#32 PostWysłany: 08 Maj 2018 13:01 

platynowy
Stare czasy, 1000$ w dłoni i wsiadamy do przypadkowego samochodu, jak się okazało cinkciarzem był policjant. Wstępne ustalenie kursu odbyły się w lotniskowej toalecie, a wymiana podczas jazdy drogami koło lotniska. My liczymy setki banknotów, a obok jadą platformy z tancerkami w karnawałowych strojach. Były emocje. Wielka szkoda, że tak się zmieniło ...
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#33 PostWysłany: 08 Maj 2018 13:07 
Awatar użytkownika

Loty: 381
Kilometry: 609 538
złoty
Ja wymieniałem kasę w mniej dynamicznych okolicznościach acz nie bez dreszczyku emocji. Raz w lotniskowej restauracji pod stołem a drugi raz na zapleczu biura turystycznego na tym samym lotnisku. Jak człowiek od razu po przylocie wymienił dolce po czarnorynkowym kursie na nielegalu to czuł, że cała Wenezuela stoi przed nim otworem...
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#34 PostWysłany: 08 Maj 2018 13:08 

Trzeba być dobrej myśli. Kiedyś rosyjski premier Miedwiediew powiedział do staruszki, pytającej o indeksację emerytur: pieniędzy nie ma, ale dacie sobie radę.
Oby sobie i w Wenezueli poradzili.
 PM off  

#35 PostWysłany: 08 Maj 2018 13:17 

srebrny
@sko1czek
Ja się czułem jak bogacz przez dwa pierwsze dni pobytu, po czym przyszedł "czarny wtorek" i nastąpiła dewaluacja, a bolivar stracił ponad 30% i stałem się spauperyzowanym bogaczem :)
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.

#36 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:06 

niebieski
To ja mam pytanie:
Koleżaka, spoza forum, skusiała się na podróż do Wenezueli, kupując bilet przez opodo na Air France do Caracas. Bilet wyszedł ją ok 2500. Niestety dopiero po fakcie (2-3 dni od zakupu biletu, bez żadnego ubezpieczenia) poczytała o tej Wenezueli. No i chciała anulować bilet, powołując się na komunikat MSZ o sytuacji w Wenezueli. Opodo przesłało jej prośbę do AF, ci się nie zgodzili na anulowanie. Może wybrać za to inną trasę, oczywiście za dopłatą, wylot tylko z tego lotniska, z którego miała lecieć.
AF ma ostatnio kiepską kondycję podobno, dodatkowo znalazła Wietnam, chciała przebukować a opodo każe dopłacić 1400 zł (mimo, że cena biletu to 2800).
Panowie, jakieś rady? Kobieta nie ma pomysłu co dalej- bo okazuje się, że wychodzi jej bilet do Witnamu za 4000 (gdzie można wiele taniej)
 Profil Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:16 

niebieski
@katka256

Jak dla mnie to w obecnej sytuacji koleżance wychodzi Wietnam za 1400 zł, co jest dobrą ceną. Gdyby się nie zdecydowała, to podatki powinna chyba odzyskać, pytanie ile tego będzie.
 Profil Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:18 
Awatar użytkownika

srebrny
Pozostała jej nauka na własnych błędach. Innych rozwiązań nie ma.

Ostatnio edytowany przez lukas63, 08 Maj 2018 17:53, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#39 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:35 

niebieski
Woy napisał(a):
@katka256

Jak dla mnie to w obecnej sytuacji koleżance wychodzi Wietnam za 1400 zł, co jest dobrą ceną. Gdyby się nie zdecydowała, to podatki powinna chyba odzyskać, pytanie ile tego będzie.

to nie jest Wietnam za 1400 :) tylko 1400+ cena biletu do Wenezueli. Cóż drogi błąd ją czeka

Ostatnio edytowany przez michzak, 08 Maj 2018 14:49, edytowano w sumie 1 raz
dubel posta
 Profil Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:43 

niebieski
Nie, to jest IMO niepoprawne myślenie - bilet do Wenezueli już przepadł, przynajmniej w znacznej części. Ma jednak okazję kupić inny bilet i to poniżej ceny rynkowej i powinna rozważać, czy w tej sytuacji chce tę cenę zapłacić. Dziś Wietnam będzie ją kosztować 1400 zł + ewentualne podatki z lotu do Wenezueli, które byłaby w stanie odzyskać.
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości