Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2018 18:30 

Jest fajny kanał na YouTube o życiu w Wenezueli. Polak prowadzi. Warto się zapoznać przed podróżą, ale kraj mega.
 PM off  

#2 PostWysłany: 06 Maj 2018 18:33 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
srebrny
Bez planu?

#3 PostWysłany: 06 Maj 2018 18:59 

srebrny
Tak.

5 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 06 Maj 2018 21:35 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 74 780
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Koniecznie trzeba zabrać walizki na pieniądze ;) 1 $ to kilkaset tysięcy boliwarów
Za to benzynę mają prawie za darmo

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 06 Maj 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Loty: 385
Kilometry: 613 087
złoty
Jak byłem te parę lat temu pełny bak benzyny był tańszy niż skorzystanie z kibelka na stacji benzynowej. Tak przynajmniej twierdzili poznani Słowacy, ja tam samochodu nie pożyczałem. Fantastyczny kraj.
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:40 

Loty: 391
Kilometry: 612 796
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Koniecznie trzeba zabrać walizki na pieniądze ;) 1 $ to kilkaset tysięcy boliwarów

http://surdel.tierralatina.pl/2017/11/w ... y-benzyna/
;)
Kashpir lubi ten post.

#7 PostWysłany: 08 Maj 2018 00:06 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 15 114
HON fly4free
Pamiętam z 2008 r. jak nasz lokalny przewodnik tankował jeepa w Santa Elena de Uairen pod granicą brazylijską - już wtedy to były jakieś grosze za wielki bak, ale widzę, że teraz wygląda to jeszcze "ciekawiej". Przewodnik opowiedział nam jeszcze taką historyjkę: z racji taniego paliwa, stacje benzynowe w miasteczku były non-stop oblężone samochodami na brazylijskich rejestracjach. No ale rząd powiedział basta i wprowadził w Santa Elena zakaz tankowania dla Brazylijczyków. Czy kolejki zniknęły? Skąd, od tej pory w kolejkach stały samochody na wenezuelskich rejestracjach, które potem ruszały w kierunku Brazylii i z ogromnym zyskiem sprzedawano paliwo zaraz po przejechaniu granicy.

#8 PostWysłany: 08 Maj 2018 06:40 

Chętnie bym się tam wybrał, bo kraj aktualnie bez tłumów turystów. Niestety, nie znam hiszpańskiego, a po Ekwadorze mam dość gimnastyki uprawianej za każdym razem, gdy chcę załatwić jakąś pierdołę.
 PM off  

#9 PostWysłany: 08 Maj 2018 07:03 
Awatar użytkownika

Loty: 385
Kilometry: 613 087
złoty
@Don_Bartoss
Przed pierwszym wyjazdem do Wenezueli zacząłem uczyć się hiszpańskiego, bo miałem obawy, jak sobie poradzę. Na złapanie podstaw komunikacji nie potrzeba dużo czasu. I w drogę. Bardziej mnie martwi bezpieczeństwo teraz.
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.

#10 PostWysłany: 08 Maj 2018 08:41 

srebrny
Tłumów turystów to tam nigdy nie było, no moze poza Margaritą.
 Profil Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 08 Maj 2018 08:46 
Awatar użytkownika

niebieski
Takich deali nie powinno sie publikowac bez odpowiedniego ostrzezenia i to mocnego np. wideo zwiazane z rabunkiem i morderstwem ktore mialo miejsce kilka sekund po tym jak czlowiek wyszedl z lotniska. Ewentualnie z porwaniami.

Dlaczego umieszczamy ostrzezenia, zeby nie dzwonic do OTA w przypadku EF, natomiast takie deale przechodza bez slowa? Moderatorzy powinni byc odpowiedzialni za umieszczanie ostrzezen, bo najlepiej wiedza ze najrozniejsi ludzie odwiedzaja to forum.

Oczywiscie jesli ktos doswiadoczny uwaza, ze Wenezuela jest swietna i z tego powodu ma ochote ryzykowac zycie, to jego prywatny wybor, ale moim zdaniem nie powinien oczekiwac ze strony Polski ponoszenia kosztow zwiazanych z ewentualna akcja ratunkowa w przypadku porwania czy innymi sprawami np. zwiazanymi z transportem zwlok.

Wenezuela to moje marzenie, ale musi jeszcze chyba dlugo poczekac..
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#12 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:00 

Po to się płaci podatki, żeby między innymi korzystać z opieki medycznej, świadczeń emerytalnych, edukacji, ale także opieki konsularnej.

Co do ostrzeżeń, to nie ma co wyręczać ludzi w myśleniu. Nie jesteśmy w USA.
 PM off
2 ludzi lubi ten post.

#13 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:09 
Awatar użytkownika

niebieski
Co do podatkow, to wazne jest zeby panstwo dbalo o to, zeby pieniadze byly nie marnowane. Byl juz taki system w ktorym kazdemu sie wszystko nalezalo i mysle, ze wystarczy. Sam wlasnie pisales o odpowiedzialnosci indywidualnej. Swietna analogia jest ratownictwo gorskie: moze byc darmowe jak w Polsce lub platne jak na Slowacji. Ciekawe ktore jest efektywniej wykorzystywane? ;)
 Profil Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:11 

Ratowanie turystów odpowiednio przygotowanych, a zaskoczonych w górach przez warunki pogodowe albo zranionych w wyniku wypadku powinno być bezpłatne. Inaczej w przypadku poruszania się poza wyznaczonymi szlakami, albo po odcinkach zamkniętych - wtedy powinno być płatne.

To, co proponujesz, kończy się tak, że od wszystkiego musisz się dodatkowo ubezpieczać, a podatków i tak nikt Ci nie obniży :)

Odnośnie tematu. Poznałem w Ekwadorze Kolumbijkę, która zachwalała Wenezuelę. Mówiła tylko żeby uciekać z Caracas jak najszybciej bo tam faktycznie bywa niebezpiecznie.

Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Maj 2018 09:21, edytowano w sumie 1 raz
 PM off
otakesan lubi ten post.

#15 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:17 
Awatar użytkownika

niebieski
No to sam sobie odpowiedziales jak powinno byc w przypadku Wenezueli: "w przypadku poruszania się poza wyznaczonymi szlakami, albo po odcinkach zamkniętych - wtedy powinno być płatne". MSZ ustalilo dla Wenezueli status: Nie podrozuj.
 Profil Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:21 

Niestety, ale zaimplementowanie Twojego pomysłu zwiększyłoby ryzyko, że podobnych statusów pojawi się w MSZ o wiele więcej :)
 PM off
amphi lubi ten post.

#17 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 15 114
HON fly4free
Kraj aktualnie bez tłumu turystów nie bez powodu - kwestie bezpieczeństwa są tutaj najważniejszym czynnikiem.
amphi lubi ten post.

#18 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:45 

niebieski
A ja bym z chęcią poleciał tylko z kasa aktualnie mega krucho :D
 Profil Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:49 
Awatar użytkownika

platynowy
Po co mam kogoś ostrzegać? Jak będzie chciał polecieć to i bez mojej wrzutki wyszuka lot i poleci :roll:
Kolejny raz przewija się ta sama gadka.

#edit
chyba nastąpiło czyszczenie tematu :lol:
 Profil Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:20 
Awatar użytkownika

niebieski
Przeciez mowilem o czyms innym: o sytuacji gdy ktos niedoswiadczony zobaczy taki post i postanowi poleciec do kraju o ktorym nie wie wspomnianych rzeczy. Znasz to forum wystarczajaco dobrze, by wiedziec, ze to absolutnie mozliwe, a wrecz nawet prawdopodobne.
@kazudoki niech zgadne: nie kupiles deala, ktorego opublikowales? Hmm, niestety pewnie jakies czynniki typu brak czasu lub gotowki nie pozwalaja Ci leciec? ;) I zeby nie bylo: przyznanie, ze nie kazdy kierunek ma sens ze wzgledow bezpieczenstwa moze byc przejawem odwagi na tym forum, natomiast wybieranie sie do Wenezueli niekoniecznie.

Ostatnio edytowany przez amphi, 08 Maj 2018 10:24, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość