Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2014 22:17 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Witam.Mam problem,nie wiem jaką kartę wybrać na3-4 dni pobytu w Wenecji.Chodzi mi głównie o wszelki transport po wyspie tzn tramwaj wodny ,autobusy jeśli są itp.Chce też wyskoczyć na Murano i Burano.Szukałem w necie I znalazłem troche informacji np venice card.Ale do końca nie jestem pewien,liczę na pomoc Tych co już korzystali.Wejścia do zabytków niekoniecznie musi zawierać ta karta,głównie transport miejski.Oczywiście jak I gdzie kupić I jak używać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2014 22:26 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 133
jeśli masz <29 lat to moim zdaniem najlepszą opcją jest karta rolling venice (http://www.hellovenezia.com/index.php?o ... 58&lang=en)
kosztuje 4 E uprawnia do jakichśtam turystycznych zniżek, a przede wszystkim można razem z nią kupić 3 dniowy bilet na wszystkie tramwaje wodne (także do murano i burano) za 20euro (zamiast standardowej ceny 35). Niestety autobus z/na lotnisko płatny ekstra.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2014 22:41 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Niestety mam więcej niż 29 lat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2014 06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Biorąc pod uwagę, że pojedynczy kurs vaporetto to 7€, bilet 72 godzinny za 35€ to jest bardzo dobra oferta.

Samoobsługowy składak karty weneckiej jest tu http://www.veneziaunica.it/en/ecommerce/composer

Zamawiasz i płacisz przez neta, po przybyciu na miejsce znajdujesz automat ACTV, wklepujesz przysłany Ci nr klienta PNR i bilety wypadną. Można też kupić i zapłacić na miejscu, w punktach hellovenezia i automatach. Automaty sprzedają okresówki. Używanie - na tramwajach wodnych kasujesz na bramkach przed wejściem na pokład poprzez przyłożenie do kasownika, w autobusach kasowanie w pojeździe. Piknie, mignie na zielono, jest OK ;)

Strona komunikacji w Wenecji http://www.actv.it/en/movinginvenice/movinginvenice
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2014 11:05 

cistron napisał(a):
jeśli masz <29 lat to moim zdaniem najlepszą opcją jest karta rolling venice (http://www.hellovenezia.com/index.php?o ... 58&lang=en)
kosztuje 4 E uprawnia do jakichśtam turystycznych zniżek, a przede wszystkim można razem z nią kupić 3 dniowy bilet na wszystkie tramwaje wodne (także do murano i burano) za 20euro (zamiast standardowej ceny 35). Niestety autobus z/na lotnisko płatny ekstra.


Ale ja się jeszcze załapię, dzięki! Już myślałam, że totalnie zbankrutuję w tej Wenecji ;)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sie 2014 15:42 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
A ja mam pytanie o komunikację miejską. Przeglądam fora i widzę różne ceny biletów 72h. Ile one w końcu kosztują? Raz jest informacja, że 18 euro z jakąś kartą, innym razem, że 25 euro, a ja wchodząc na stronę http://www.veneziaunica.it odnalazłem możliwość zakupu takiego biletu za 40 euro...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sie 2014 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
40€ normalny, z kartą Rolling Venice (dla osób 14-29 lat) 20€. Karta Rolling Venice 4€ w punktach Venezia Unica.

http://www.actv.it/en/movinginvenice/prices#C2
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sie 2014 21:13 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
Pewnie było to przerabiane w innych wątkach, ale jakie bilety polecacie kupić w Wenecji, aby efektywnie ją zwiedzić? Będę tak od 24 do 27 sierpnia. Oczywiście jeśli macie może jakieś dobre i w miarę niedrogie noclegi to też będę wdzięczny za info. Dopytam kwestię biletową... Czy warto do biletów okresowych dobrać opcję z wejściami do muzeów? Widziałem, że są opcje z "Packami", Junior, Adult, S. Marco. Czy lepiej sam bilet za 20 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Gru 2015 23:21 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Upewnię się - bilet 72h to bilet 72h, a nie trzydniowy, którego ważność kończy się o północy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Cze 2016 09:13 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Chciabym dopytac czy bilet 3 dniowy jest wazny na cala komunikacje miejska .Czy mozna na nim dojechac z Mestre i Marghery do Wenecji autobusem

Przepraszam za brak polskich znakow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Cze 2016 10:16 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Do Mestre na 100%. Ćwiczone w zeszłym miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Cze 2016 10:28 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Tak, bilet 72 godzinny jest ważny 72 godziny od skasowania.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lip 2016 12:24 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 163
Loty: 17
Kilometry: 15 969
Czy tą kartę Rolling Venice oraz bilet 72h do 29 roku życia kupię na lotnisku? Czy ten bilet obowiązuje na wszystkich tramwajach w tej rozpisce http://www.actv.it/sites/default/files/ultimorario.pdf ? Jeśli chodzi o autobusy to również można jeździć wszystkim z szyldu ACTV? I najważniejsze, bilet kasuję tylko raz przy pierwszym przejeździe przykładając do kasownika (czy to autobus czy to tramwaj)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Gru 2016 21:03 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
Katamaran napisał(a):
Czy tą kartę Rolling Venice oraz bilet 72h do 29 roku życia kupię na lotnisku? Czy ten bilet obowiązuje na wszystkich tramwajach w tej rozpisce http://www.actv.it/sites/default/files/ultimorario.pdf ? Jeśli chodzi o autobusy to również można jeździć wszystkim z szyldu ACTV? I najważniejsze, bilet kasuję tylko raz przy pierwszym przejeździe przykładając do kasownika (czy to autobus czy to tramwaj)?



mam nadzieje ze jesteś już po wyjeździe do Wenecji i możesz się podzielić kilkoma informacjami dot. biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Gru 2016 08:58 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 163
Loty: 17
Kilometry: 15 969
Bilety da się kupić na lotnisku.
Co do tramwajów wodnych, to kursowaliśmy na tym bilecie co nie miara(z wielu linii) i wszystko bez żadnych problemów.
Autobusami jeździliśmy tylko po Lido z szyldem ACTV, no i z lotniska i na lotnisko, również na tym bilecie.
Bilet przykłada się do kasownika za każdym razem, żeby przejść przez bramki w przypadku tramwaju wodnego. A w autobusie zawsze też przykładaliśmy ale czy robiliśmy dobrze to nie wiem bo kontroli żadnej nie mieliśmy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#16 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:49 

Rejestracja: 09 Lut 2017
Posty: 6
1. Czy kupując w ramach Venezia Unica ROLLING VENICE PACK dla osoby poniżej 29 lat trzeba dodatkowo dokupić Rolling Venice Card za 6 euro? (no bo piszą tak: PLEASE NOTE: this ACTV Travelcard may only be purchased in combination with the ROLLING VENICE card.). Z tym że karta jakby była przecież w tym pakiecie.

2. Czy faktycznie nie można sobie różnej kombinacji Venezia Unica wyrobić na miejscu, tylko koniecznie przez internet? (przy płaceniu kartą, zależnie od banku mogą pojawić się jakieś wygórowane prowizje)

3. Czy faktycznie na lotnisku Marco Polo nie można w automacie kupić pojedynczych biletów za 1,5 euro na 75minutowy kurs autobusem? (blokada by kupować wyłącznie za 8 euro). Zostaje zatem tylko zakup przez aplikację AVM Venezia official app lub zakup u kierowcy (jeśli ma, bo ponoć może nie mieć). Aplikacja ma bardzo niskie noty, więc nieco mnie to martwi...

4. Czy jest ryzyko, że bus np. nr 5 późno wieczór nie zatrzyma się na przystanku Tessera Centro (następny po wyjeździe z lotniska)? Złośliwy kierowca mógłby w ten sposób karać tych, którzy nie chcieli dać 8 euro za kurs z samego lotniska ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2017 07:46 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌Owain‌:
1. Tak trzeba. Jako ciekawostkę dodam, że w zeszłym roku skończyłem 29 lat, ALE nie skończyłem jeszcze 30 w tym roku, więc pani na dworcu S. Lucia stwierdziła, że jak najbardziej łapię się na ofertę dla osób do 29 lat :)

2. Nie trzeba przez internet, można w jednym z punktów sprzedaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lut 2017 08:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ad3
Aplikacja jest sprawdzona i przetestowana, nie tylko przeze mnie, także nie wiem czemu sobie sam stwarzasz problem tam gdzie go nie ma.
wenecja-marco-polo-z-lotniska-do-centrum,1272,23748&start=20#p858791
Ad4
Musiałby być prawdziwym sk...Kierowca nie jest od wyliczeń rentowności linii lotniskowej tylko od prowadzenia autobusu i zatrzymywania się na odpowiednich przystankach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:13 

Rejestracja: 09 Lut 2017
Posty: 6
vincenz napisał(a):
@‌Owain‌:
1. Tak trzeba.


Oj, to dziwne. Bo na samej stronie Rolling Venice pisze, że dzięki tej karcie (za 6 eur) można mieć transport za 22 eur na 3 dni. Czyli wychodziłoby 22 + 6 + 1 powiedzmy za ten internet na jeden dzień. Ale przecież tam jest wyliczanka od trzech tire, że w skład packa wchodzą: - Rolling Venice Discount Card, - ACTV Public Transport – 3 days Travelcard (Special price Rolling Venice), - Wi-Fi 1 day.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:39 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌Owain‌ sorki, źle Cię zrozumiałem. W tej paczce masz już tę kartę, ale bez niej nie możesz kupić tańszego biletu na komunikację po Wenecji. Mnie za taki zestaw skasowali 28€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group