Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Maj 2022 20:23 

Loty: 99
Kilometry: 170 408
niebieski
Mam do odstąpienia za połowę wartości dwa bilety 72 godzinne na komunikację w Wenecji w tym tramwaje wodne. Za bilety zapłaciłem 2x46 euro, czyli chcę za nie otrzymać łącznie 46 euro. Bilety omyłkowo kupiłem w automacie 15 sierpnia 2020 roku (mam potwierdzenie płatności)
 Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 26 Maj 2022 16:44 

Jeszcze pytanie o sam komfort używania biletów, czy kupiony online i na fonie jakiś kod jest to wygodne czy lepiej mieć zwyczajnie z automatu bilet fizycznie w łapie ?
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 03 Cze 2022 08:43 

Ja mam z kolei pytanie czy bilet okresowy 72h uprawnia nas na przejazdy pociągami z mestre do santa lucia wenecja? Wszędzie polskie komentarze dają do myslenia ze tylko tramwaje wodne i to co na kołach na lądzie.
Jednak na tripadvisorze + chyba na głównej stronie actv znalazłem wzmiankę o dwóch liniach pociągów którymi można pojechać w ramach biletu.

ACTV Public Transport Services (vaporetto and buses in the City of Venice, People Mover) + Trenitalia urban network€ 21,00
Validity: 1 day (24 hours)
It includes People Mover service (Piazzale Roma - Maritime Station - Tronchetto) and the Trenitalia train service on Regional (R) and Fast Regional (RV) trains within the territory of the municipality of Venice (Venezia S. Lucia, Venezia P.to Marghera, Venezia Mestre, Venezia Carpenedo, Venezia Mestre Ospedale).

Drugie pytanie czy dobrze rozumiem jak najtaniej dostać się z treviso do mestre - lądujemy idziemy do punktu informacji kupić bilety autobusowe na dworzec w treviso, po wyjściu z lotniska kilkaset metrów po lewej będzie ten autobusowy przystanek, bilet kasujemy w autobusie. Na dworcu w treviso w automacie bilety do mestre pociągiowe i na peronie kasuje sie je. No i tutaj wlasnie mam problem. Chcemy zamówić online te bilety w tym dwa z kartą rolling venice, jak to zrobić, czy wydrukuje mi to automat na dworcu w mestre czy jak?

Dalej- powrót- bilet kupie pociągowy na dworcu mestre do treviso, na dworcu w treviso kupie bilet na autobus na lotnisko treviso? Jakiś automat czy punkt obsługowy będzie wie ktoś?

Pytanie też do kolegi powyżej, czy te bilety są w ogóle ważne? To jest aktywowane w momencie skasowania ja wiem ale wazne chyba przez rok bez skasowania? Musi mieć jakiś termin inaczej ludzie kupiliby teraz pulę żeby sprzedac poinflacyjnie za 10 lat drozej.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 03 Cze 2022 08:58 

Loty: 116
Kilometry: 159 462
niebieski
Jest dokładnie tak jak piszesz: bilet czasowy ACTV obowiązuje także w pociągach R i RV pomiędzy weneckimi stacjami kolejowymi.

polo14 napisał(a):
... czy te bilety są w ogóle ważne? To jest aktywowane w momencie skasowania ja wiem ale wazne chyba przez rok bez skasowania?

Bilety są ważne przez dwa lata od wydrukowania.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 03 Cze 2022 09:25 

Jeszcze pytanie, odnośnie tego co napisał Potek. Kupił bilety po 46e jeden bo z tramwajami wodnymi. Ja zamierzam kupic bilety po 40e i też będą z tramwajami wodnymi, czyż nie? :-) Dokładniej to jeszcze planuję do tego kupić 2 karty rolling venice i bilet 72h + karta RV wyjdzie 28e komplet i właśnie tramwaje wodne będą w cenie.

Być może potek dokupił po 6e od sztuki jakiś tramwaj ale z marco polo czy cos? My lecimy na treviso
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 03 Cze 2022 09:42 

Loty: 116
Kilometry: 159 462
niebieski
Tak, jak kupisz bilety za 40eur to będą z tramwajami wodnymi.
Każdy bilet czasowy (24/48/72h) ACTV uprawnia do używania vaporetto.

Bilety od potek7 miały na jednym blankiecie "wgrane" 72h ACTV (40 eur) + bilet z lotniska Marco Polo do Wenecji (+6 eur)
 Relacje PM off
polo14 uważa post za pomocny.

#67 PostWysłany: 03 Cze 2022 10:01 

Loty: 99
Kilometry: 170 408
niebieski
potek7 napisał(a):
Mam do odstąpienia za połowę wartości dwa bilety 72 godzinne na komunikację w Wenecji w tym tramwaje wodne. Za bilety zapłaciłem 2x46 euro, czyli chcę za nie otrzymać łącznie 46 euro. Bilety omyłkowo kupiłem w automacie 15 sierpnia 2020 roku (mam potwierdzenie płatności)

Sprawa jest nieaktualna.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:15 

Korzystając do osób które były w Wenecji mam pytanie jeśli ktoś się będzie orientował serdeczna prośba o komentarz.

1. czy osoba niepełnosprawna (nie na wózku) może skorzystać z darmowych wejść i zniżek na różne atrakcje przy których jest napisane "reduced price / free ticket for disabled" na postawie zwykłej polskiej legitymacji osoby niepelnosprawnej? Na tej legitymacji jest wszystko po polsku jedynie w nagłówku chyba widzialem tam nazwę dokumentu po PL i EN.

2. Jakaś plaża dostępna w zasięgu karty miejskiej - Lido di venezia lub ta na punta sabbioni - czy woda jest dość czysta i ładna? Czy na punta sabbioni lub na lido są autobusy żeby dojechać gdzieś w ramach actv (karty miejskiej)?

Więcej pytań chyba zadawać nie będę bo chyba nie jest to od tego temat.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:40 

I jeśli ktoś wie - co Wenecjanie / Włosi rozumieją pod pojęciem "disabled". Niekiedy piszą o wheelchairs, czasem po prostu disabled więc jeśli osoba ma stwierdzoną niepełnosprawnośc a porusza się na nogach to ciekawi mnie czy znizkowe bilety actv lub wejścia do atrakcji również podlegają rabatom.
 Relacje PM off  

[ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości