Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lut 2017 12:10 

Rejestracja: 09 Lut 2017
Posty: 6
Dokładnie, właśnie odpisano mi z info@veneziaunica.it, pack za 29 euro zawiera już Rolling Venice, więc to wszystko co jest potrzebne. Jednak przy zakupie na miejscu, w punktach Venezia Unica, kupić można tylko rolling venice z 3-dniowym biletem, ale bez WiFi i wówczas kosztuje to 28 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#22 PostWysłany: 21 Lut 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja to już kompletnie tego nie rozumiem...Dużo jest rozbieżnych informacji.

Potrzebuję kartę na 3 dni na transport to co muszę kupić?
Wiem co nieco o karcie Rolling Venice. Czy opłaca mi się ją kupić? Planuję trochę pozwiedzać.
Czy posiadając wykupiony bilet 3 dniowy będę mógł wsiąść do tramwajów wodnych odpływających z lotniska?

Będę mieszkał w Marghera, czy autobusy miejskie dojeżdżają w tę okolicę? Czy będę musiał kupować inny, dodatkowy bilet?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Lut 2017 17:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Czy nie zapomnisz założyć gatek? Czy odprawisz się na właściwy lot? Czy wiesz z którego lotniska odlatujesz?
Tyle pytań bez odpowiedzi... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#24 PostWysłany: 21 Lut 2017 21:20 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
3. Czy faktycznie na lotnisku Marco Polo nie można w automacie kupić pojedynczych biletów za 1,5 euro na 75minutowy kurs autobusem? (blokada by kupować wyłącznie za 8 euro). Zostaje zatem tylko zakup przez aplikację AVM Venezia official app lub zakup u kierowcy (jeśli ma, bo ponoć może nie mieć). Aplikacja ma bardzo niskie noty, więc nieco mnie to martwi...

4. Czy jest ryzyko, że bus np. nr 5 późno wieczór nie zatrzyma się na przystanku Tessera Centro (następny po wyjeździe z lotniska)? Złośliwy kierowca mógłby w ten sposób karać tych, którzy nie chcieli dać 8 euro za kurs z samego lotniska ;)[/

3/ Mynie znaleźliśmy żadnego automatu na lotnisku w którym można byłoby kupić zwykle bilety

4/ Kierowca zatrzyma się na tym przystanku, bez obaw. Obok jest hotel Mariott i z przystanku korzystają nie tylko oszczędni pasażerowie z lotniska ,ale również goście hotelowi, pracownicy i kieszkańcy pobliskich osiedli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Lut 2017 21:57 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
@‌makdeb‌

"Potrzebuję kartę na 3 dni na transport to co muszę kupić? "

Musisz kupić kartę Venezia Unica City Pass. Możesz ją kupić na stronie: http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services
Jeśli masz ponad 29 lat to bilet kosztuje odpowiednio:
1 dzień - 20E
2 dni - 30E
3 dni - 40E
7 dni - 60E

Jeśli masz poniżej 29 lat, to kupujesz kartę Venezia Unica City Pass i dodatkowo Rolling Venice. Taki pakiet na 3dni to koszt 29E i w tym masz 1 dzień publicznego wifi.

Karty można kupić przez neta, wydrukować voucher i odebrać w automacie na lotnisku. Jak kupisz opcję 2 to dodatkowo drukujesz kartę Rolling Venice którą wypełniasz swoimi danymi.

Dzięki karcie Venezia Unica City Pass poruszasz się po Mestre autobusami ACTV i tramwajami wodnymi. Nie obowiązuje jednak na tramwaj wodny na lotnisko oraz na autobus linii nr 5 Wenecja - Lotnisko, bo lotnisko jest poza strefą. Dlatego możesz korzystać z tą kartą z tego autobusu, ale wysiadasz na przedostatnim przystanku czyli Tessera. Autobus rusza z Piazzale Roma. Generalnie kursuje co 20min.

Możesz również kupić kartę Venezia Unica City Pass z transportem wodnym z lotniska (obowiązuje tylko w jedną stronę) i taki bilet będzie droższy o 6E.

Myśmy kupili kartę na dwa dni faktycznie skorzystaliśmy z kilku przejazdów autobusem oraz przejazdem Vaporetto na trasie do Murano, Murano - Burano, Burano - Wenecja, Plac św Marka - Piazzale Roma.

"Będę mieszkał w Marghera, czy autobusy miejskie dojeżdżają w tę okolicę? Czy będę musiał kupować inny, dodatkowy bilet?"

Masz podane na stronie:

This ticket allows unrestricted use of the ACTV Public Transport Services in the City of Venice:
ACTV Vaporetti / water-buses in Venice, Lido and lagoon islands
ACTV Buses in Mestre, Marghera and mainland
NOT INCLUDED: ACTV Services from / to Marco Polo Airport, routes no. 16, 19, 21, Casinò and Alilaguna lines.

czyli Marghere łapie.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 22 Lut 2017 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A czy z lotniska do Tessary bez większych kłopotów dojdę pieszo [czyt. czy są chodniki wzdłuż drogi]?

Bardzo dziękuję za informacje, które przekazałeś!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lut 2017 19:45 

Rejestracja: 09 Lut 2017
Posty: 6
270m poboczem bez chodnika, proponuję "spacerek" na google maps - streetview

https://www.google.pl/maps/@45.5052995, ... 6656?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 23 Lut 2017 19:43 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 11
Loty: 30
Kilometry: 52 748
Cześć
Czy kupując kartę trzydniową o której czytałem w tym wątku ( link : http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services) mogę dotrzeć vaporetto z lotniska Marco Pollo (linia pomarańczowa A) do Centrum Wenecji , czy tylko autobusem ??

W.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lut 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Vaporetto (tramwaje ACTV) nie pływają na lotnisko. Na lotnisko pływa Alilaguna, która ma odrębne bilety. Bilety Alilaguna też można załadować na kartę VU.

Załącznik:
VU Alilaguna.jpg
VU Alilaguna.jpg [ 127.21 KiB | Obejrzany 9216 razy ]
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
host_ uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 26 Lut 2017 00:17 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
host_ napisał(a):
Cześć
Czy kupując kartę trzydniową o której czytałem w tym wątku ( link : http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services) mogę dotrzeć vaporetto z lotniska Marco Pollo (linia pomarańczowa A) do Centrum Wenecji , czy tylko autobusem ??

Możesz, ale musisz dopłacić ok. 7e.


W.
[quote="makdeb"]A czy z lotniska do Tessary bez większych kłopotów dojdę pieszo [czyt. czy są chodniki wzdłuż drogi]?

Przeszliśmy ostatnio tą trasę. Ok. 15 min na nogach. Jeden krótki odcinek jest bez chodnika.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Mar 2017 22:30 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 49
Podobno komunikacja miejska dla dziecka do lat 6 jest darmowa. Czy konieczny jest dokument poświadczający wiek dziecka, czy rygorystycznie do tego podchodzą, czy może ktoś podzielić się doświadczeniami? Z góry dziękuję za jakiekolwiek spostrzeżenia ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Mar 2017 10:44 

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 2
Czy na lotnisku Marco Polo zakupię kartę czasową na komunikację miejską? (interesuje mnie na 48-godzinna)
Jeśli tak, to czy zakup jest możliwy w punkcie czy w automacie? Gotówka, karta?

Drugie pytanie, leci ktoś 6 kwietnia z easyJet do Wenecji, lot o 9? My z lotniska udajemy się w kierunku przystanku Tessera, a potem do Mestre gdzie śpimy. Zawsze to w grupie raźniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Mar 2017 13:03 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Witam
wiem że termin bardzo odległy, a i z pogodą różnie ale trafiłem na fajne ceny do Wenecji na koniec stycznia 2018 czyli początek "śląskich" przyszłorocznych ferii zimowych , jakby ktoś się zdecydował to lecimy w terminie 27.01.2018 - 30.01.2018, bilety już opłacone na koncie dla 5 osób wyszło 485zeta bez żadnych wątpliwych patentów Genewskich i innych wynalazków podrażających loty .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Mar 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
kewatkO napisał(a):
Witam
bez żadnych wątpliwych patentów Genewskich i innych wynalazków podrażających loty .



Co za bzdura.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Mar 2017 00:01 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
makdeb napisał(a):
kewatkO napisał(a):
Witam
bez żadnych wątpliwych patentów Genewskich i innych wynalazków podrażających loty .



Co za bzdura.



a no taka bzdura że biletu kupione bez patentu kosztowały 485 złotych,a z tak zwanym słynnym patentem Genewskim :) 620 złotych niby to tylko 135 złotych różnicy ,ale po co mi taki "wątpliwy" patent który podraża bilety ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Kwi 2017 11:18 

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 2
Czy ta karta czasowa jest ważna również na tramwaje? Na stronie znalazłam taką informację "This ticket allows unrestricted use of the ACTV Public Transport Services in the City of Venice: ACTV Vaporetti / water-buses in Venice, Lido and lagoon islands & ACTV Buses in Mestre, Marghera and mainland". Ani słowa o tramwajach. chyba że pod pojęciem "bus" rozumiemy też tramwaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Kwi 2017 11:17 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Temat krótki, łatwo przebrnąć, ale jakoś ciężko mi tu znaleźć potrzebne mi informacje :/

Może ktoś podpowiedzieć gdzie znaleźć cennik vaporetto oraz mapkę linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Kwi 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Tutaj cennik: http://actv.avmspa.it/en/content/prices

Mapka: http://www.mapaplan.com/travel-map/veni ... lution.jpg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Maj 2017 00:19 

Rejestracja: 04 Mar 2011
Posty: 6
Witam
Mam pytanie gdy kupie trzydniową karte venezia unica 3 dniową za 40 euro to czy mogę jechać na niej z tessery przystanek dobrze wszystkim znany do Mestre bez kupowania biletu za 1,5euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Cze 2017 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
pod koniec czerwca planuję wyprawę do Włoch.
m.in. na jeden cały dzień zaplanowałem Wenecję

i teraz mam dylemat.
1. czy da się zobaczyć / zwiedzić to miasto w cały dzień poruszając z buta? (czas 15h) bez bagażu ;)
2. czy lepiej zainwestować w kartę i poruszać się tramwajami po mieście.

jeśli opcję drugą polecacie, to czy brać
a. "ACTV - 1 day Ticket", 24h za 20e
b. czy dorzucić 8e i zakupić SILVER CITY PASS / ST. MARK's City Pass [AGE: 6+] za 27,90e.
bo jak rozumiem zawiera on 24h transport + zwiedzanie najważniejszych obiektów w mieście. poprawcie mnie czy się nie mylę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group