Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Cze 2017 12:17 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 8
również przychylam się do tego pytania ...

123piotr456 napisał(a):
Witam
Mam pytanie gdy kupie trzydniową karte venezia unica 3 dniową za 40 euro to czy mogę jechać na niej z tessery przystanek dobrze wszystkim znany do Mestre bez kupowania biletu za 1,5euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 24 Lip 2017 19:35 

Rejestracja: 24 Lip 2017
Posty: 1
Witam, również w najbliższym czasie planuje wycieczkę do Wenecji, wszystko mam zaplanowane tylko transportu nie mogę ogarnąć.

Wg cennika ACTV bilet 75min "ordinary ticket" kosztuje 1,5€ - czy podróżując z Mestre do Wenecji mogę kupować te bilety nie posiadając venezia unica card?
Przecież gdybym posiadała karte unica na transport nie musiałabym chyba dodatkowo kupowac za każdym razem biletu za 1,5€ - bardzo prosze o wytłumaczenie kogoś kto wie co i jak w tym temacie

Z kolei 'NAVIGATION TICKET' bez karty unica również 75 min kosztuje już 7,5€ - jaka jest różnica między nimi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Lip 2017 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
będąc w Wenecji trochę ogarnąłem temat

szachmistrz napisał(a):
również przychylam się do tego pytania ...
123piotr456 napisał(a):
Witam
Mam pytanie gdy kupie trzydniową karte venezia unica 3 dniową za 40 euro to czy mogę jechać na niej z tessery przystanek dobrze wszystkim znany do Mestre bez kupowania biletu za 1,5euro?


tak. karta obowiązuje na całą komunikacje miejską w wyłączeniem odcinka tessery-airport
osobiście w czerwcu przystanek przegapiłem i dojechałem na samo lotnisko. mi się udało, choć nie polecam ryzykować ;)

emilson napisał(a):
Wg cennika ACTV bilet 75min "ordinary ticket" kosztuje 1,5€ - czy podróżując z Mestre do Wenecji mogę kupować te bilety nie posiadając venezia unica card?
Przecież gdybym posiadała karte unica na transport nie musiałabym chyba dodatkowo kupowac za każdym razem biletu za 1,5€ - bardzo prosze o wytłumaczenie kogoś kto wie co i jak w tym temacie

Z kolei 'NAVIGATION TICKET' bez karty unica również 75 min kosztuje już 7,5€ - jaka jest różnica między nimi ?


ad1. tak. z Mestre dojedziesz do Wenecji autobusem za 1,5€ bez dodatkowych kart. jest to bilet jednorazowy na autobus miejski

ad2. bilet za 7,5€ to bilet jednorazowy na tramwaj wodny po centrum Wenecji. jeśli zamierzasz poruszać się nim to warto kupić kartę Unica.
3 przyjazdy już się zwracają, bo koszt 24h karty to 20€ (normalny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lis 2017 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
emilson napisał(a):
Witam, również w najbliższym czasie planuje wycieczkę do Wenecji, wszystko mam zaplanowane tylko transportu nie mogę ogarnąć.

Wg cennika ACTV bilet 75min "ordinary ticket" kosztuje 1,5€ - czy podróżując z Mestre do Wenecji mogę kupować te bilety nie posiadając venezia unica card?
Przecież gdybym posiadała karte unica na transport nie musiałabym chyba dodatkowo kupowac za każdym razem biletu za 1,5€ - bardzo prosze o wytłumaczenie kogoś kto wie co i jak w tym temacie

Z kolei 'NAVIGATION TICKET' bez karty unica również 75 min kosztuje już 7,5€ - jaka jest różnica między nimi ?


bilet na transport za 1,5€ kupisz posiadając kartę Venezia Unica i aktywując pakiet:
- dla mieszkańca miasta Wenecja - 10€ na rok
- dla mieszkańca regionu Veneto - 20€ na rok
- dla reszty mieszkańców - 50€ na rok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Sty 2018 23:44 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Piszecie tutaj o zniżkach na 3 dniowe bilety dla osób <29, nie mogę się jednak doszukać czy dla tej kategorii wiekowej są jakieś tańsze bilety ważne 24h? Jeśli dobrze patrzę najtańszą opcją będzie normalny bilet 1-dniowy za 20 euro?

Potrzebuję bilet zaledwie na kilka godzin, może ktoś z Was wybiera się do Wenecji w terminie 31 stycznia i miałby ochotę odsprzedać swój nie do końca wykorzystany bilet, albo chciałby odkupić ode mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Kwi 2018 09:16 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Bilet 1 dniowy za 20 eur na vaporetto to 1 dzień czy 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Kwi 2018 09:38 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 162
24h
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 29 Cze 2018 10:44 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Czy bilety okresowe na 7dni na vaporetto/autobusy mozna kupic na lotnisku? Czy mozna tam odebrac zakupione przez net karty Venezia Unica?

Mamy 5 noclegow na Murano 25.08-30.08. Dziewczyna 27.08 ma 30te urodziny, wyjazd to troche taki prezent.

Czy uda sie jej kupic 25.08 silver junior pass? W mysl zasad powinno, w tym dniu nadal ma 29lat. Pytanie czy bedzie to sprawdzane przy wstepach czy jedynie przy zakupie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Sie 2018 02:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Temat jest nieco chaotyczny. Chciałbym się dowiedzieć czy jest różnica w cenie tramwaju wodnego zakupionego na miejscu w dniu rejsu od zakupu przez Internet? Niezbyt jasno tu to wynika, a na stronie jest dwuznaczne. W Wenecji już kiedyś byłem i przeszedłem ją dość szybko. Dlatego dziwi mnie idea wykupowania całodobowych biletów na tramwaj wodny na kilka dni. Czy coś więcej się pod tym kryje. Chyba, że ktoś chce codziennie pływać na plażę, albo ma nocleg na jednej z niegłównych wysp, choć tam wystarczy bilet w obie strony danego dnia.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 06 Sie 2018 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie ma różnicy.
Za wykupowaniem biletów na 1, 2 ,3 dni kryje się wyłącznie prosta matematyka + chęć zwiedzania. Z tego co pamiętam nie ma czegoś takiego jak "bilet w obie strony". Bilet 75 minut to 7,5 euro, 1 dzień - 20, 2 dni 30, 3 dni 40.
Burano i Murano w jeden dzień to minimum 22,5. Przepłynięcie na Lido ( z plażą) to 15 euro. Przepłynięcie Canale Grande (dla zabawy, atrakcji) 7,5 euro. Razem 35 euro. Prosty rachunek. Odżałujesz 5 euro i mozesz wsiadać do tramwaju bez ograniczeń. Przez 72 godziny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Wrz 2018 12:00 

Rejestracja: 22 Wrz 2018
Posty: 1
Hej, niedawno wróciliśmy z Wenecji wiec postanowiłam napisać kilka słow o komunikacji, bo też tego długo szukałam przed wyjazdem.
Przylecieliśmy na lotnisko Treviso i jak najbardziej polecam to lotnisko na podroż do Wenecji jeśli się ktoś zastanawia czy lepiej na Marco Polo, bo bliżej itd. Lądowaliśmy na Treviso, a wracaliśmy z Marco Polo i transport z Treviso jest o wiele tańszy niż na Marco Polo. Po przylocie na Treviso najlepiej podejść do pkt informacji na środku ( taki okrągły) i kupić tam bilet na autobus na dworzec kolejowy do Treviso (ok 1,2€) przystanek z którego odjeżdza autobus jest kilkaset metrów po lewej stronie jak wyjdzie się na zewnątrz z terminalu (najlepiej spytać panią z pkt info jaki nr autobusu bo nie pamiętam). Na dworcu kolejowym w Treviso stoją automaty w których mozna kupic bilet na pociąg są mega łatwe w obsłudze, bo wybierasz tam tylko Kup bilet -> wybierasz miejsce skąd i dokąd (Treviso -> do Mestre Railway lub Venezia St Lucia w zależnosci gdzie chcecie się dostać, my jechaliśmy do Mestre, bo tam mieliśmy nocleg) bilet do Mestre kosztował 3,4 € wiec razem jakieś 5 € wyszedl transport, wiec opłaca się bardziej niż pojechanie tymi bezpośrednimi autobusami odjeżdzajacymi sprzed terminala bodajze za 12 €. Bilety w autobusie należy skasować przykłądając do kasownika w środku (Ps. wiecie, że w Wenecji jest taka zasada ze do autobusów wchodzi się przodem lub tyłem a wychodzi środkowym wejściem ;) ) bilety na pociąg kasuje się na peronie, konduktorka powiedziała ze działa to tak, że kupujac bilet nie ma na nim daty ani godziny, wiec kasujac bilet na peronie lub na dole w tunelu pod peronami, możemy pojechać na tym bileciem którymkolwiek pociagiem na wybranej trasie ale w dniu skasowania do północy, bo po północy bilet już jest nie ważny. Na miejscu w Mestre kupiliśmy kartę Venezia Unica za 28€ na 3 dniową (72h od pierwszego skasowania) (komunikację miejską dla osób do 29 roku życia, opłaca się kupic tą kartę, bo mamy w niej i autobusy i vaporetto po Wenecji. Same jednoprzejazdowe bilety na autobus kosztuja 1,5 € natomiast na vaporetto 7,5€, wiec jesli macie mało czasu i wiecie ze ne bedziecie duzo pływać po wenecji tylko np jeden przejazd słynnym głownym kanałem Grande (linią nr 1) to może sie nie opłacać ta karta, nam na pewno się zróciła, bo w ciągu tych trzech dni przepłyneliśmy kilka razy kanałem Grande, zrobiliśmy też wycieczkę na Murano, Burano i Lido oraz przepłyneliśmy całą Wenecje dookoła. Karte Venezia Unica mozna kupić i na Dworcu w Mestre i na dworcu w Wenecji w pkt informacji. Z Mestre do Wenecji jeździ autobus linii nr 2.
Gorzej już było z powrotem na lotnisko Marco Polo, bo nie da się tam dostać taniej niz 8€, my jechalismy autobusem linii nr 5 (aerobus) z Piazalle de Roma i trzeba kupic specjalny bilet na lotnisko (w kasach zaraz obok dworca), wiem ze jeszcze za podobna cene pływają tramwaje wodne z przystanku obok dworca kolejowego na kanale Grande Venezia St Lucia np. Alilaguna.
Mam nadzieje ze komuś sie te informacje przydadzą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 06 Lut 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
missshe napisał(a):
Hej, niedawno wróciliśmy z Wenecji wiec postanowiłam napisać kilka słow o komunikacji, bo też tego długo szukałam przed wyjazdem.
Przylecieliśmy na lotnisko Treviso i jak najbardziej polecam to lotnisko na podroż do Wenecji jeśli się ktoś zastanawia czy lepiej na Marco Polo, bo bliżej itd. Lądowaliśmy na Treviso, a wracaliśmy z Marco Polo i transport z Treviso jest o wiele tańszy niż na Marco Polo. Po przylocie na Treviso najlepiej podejść do pkt informacji na środku ( taki okrągły) i kupić tam bilet na autobus na dworzec kolejowy do Treviso (ok 1,2€) przystanek z którego odjeżdza autobus jest kilkaset metrów po lewej stronie jak wyjdzie się na zewnątrz z terminalu (najlepiej spytać panią z pkt info jaki nr autobusu bo nie pamiętam). Na dworcu kolejowym w Treviso stoją automaty w których mozna kupic bilet na pociąg są mega łatwe w obsłudze, bo wybierasz tam tylko Kup bilet -> wybierasz miejsce skąd i dokąd (Treviso -> do Mestre Railway lub Venezia St Lucia w zależnosci gdzie chcecie się dostać, my jechaliśmy do Mestre, bo tam mieliśmy nocleg) bilet do Mestre kosztował 3,4 € wiec razem jakieś 5 € wyszedl transport, wiec opłaca się bardziej niż pojechanie tymi bezpośrednimi autobusami odjeżdzajacymi sprzed terminala bodajze za 12 €. Bilety w autobusie należy skasować przykłądając do kasownika w środku (Ps. wiecie, że w Wenecji jest taka zasada ze do autobusów wchodzi się przodem lub tyłem a wychodzi środkowym wejściem ;) ) bilety na pociąg kasuje się na peronie, konduktorka powiedziała ze działa to tak, że kupujac bilet nie ma na nim daty ani godziny, wiec kasujac bilet na peronie lub na dole w tunelu pod peronami, możemy pojechać na tym bileciem którymkolwiek pociagiem na wybranej trasie ale w dniu skasowania do północy, bo po północy bilet już jest nie ważny. Na miejscu w Mestre kupiliśmy kartę Venezia Unica za 28€ na 3 dniową (72h od pierwszego skasowania) (komunikację miejską dla osób do 29 roku życia, opłaca się kupic tą kartę, bo mamy w niej i autobusy i vaporetto po Wenecji. Same jednoprzejazdowe bilety na autobus kosztuja 1,5 € natomiast na vaporetto 7,5€, wiec jesli macie mało czasu i wiecie ze ne bedziecie duzo pływać po wenecji tylko np jeden przejazd słynnym głownym kanałem Grande (linią nr 1) to może sie nie opłacać ta karta, nam na pewno się zróciła, bo w ciągu tych trzech dni przepłyneliśmy kilka razy kanałem Grande, zrobiliśmy też wycieczkę na Murano, Burano i Lido oraz przepłyneliśmy całą Wenecje dookoła. Karte Venezia Unica mozna kupić i na Dworcu w Mestre i na dworcu w Wenecji w pkt informacji. Z Mestre do Wenecji jeździ autobus linii nr 2.
Gorzej już było z powrotem na lotnisko Marco Polo, bo nie da się tam dostać taniej niz 8€, my jechalismy autobusem linii nr 5 (aerobus) z Piazalle de Roma i trzeba kupic specjalny bilet na lotnisko (w kasach zaraz obok dworca), wiem ze jeszcze za podobna cene pływają tramwaje wodne z przystanku obok dworca kolejowego na kanale Grande Venezia St Lucia np. Alilaguna.
Mam nadzieje ze komuś sie te informacje przydadzą :)

Wystarczy wysiąść, wsiąść jeden przystanek przed lotniskiem i cena za dojazd 1,50 euro, i wychodzi taniej niż z Treviso i bez przesiadek tylko krótki spacerek do przystanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 06 Kwi 2019 03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Nie znalazłem tego nigdzie.

Czy kartę 3 dniową można gdzieś kupić w Punta Sabbioni? Przyjeżdżam do Wenecji z tamtej strony i chciałbym już od Punta Sabbioni korzystać z trzydniówki ;)

Bonusowa wdzięczność za jeszcze jedno pytanie: niektóre promy oferują przewóz roweru za 1 Euro z kawałkiem. Czy jak ma się ten bilet 3 dniowy to za rower za każdym razem osobno się dopłaca to 1 Euro za każdy kurs? Korzystał ktoś z takiej opcji?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Sie 2019 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Czy bilet 1-dniowy, oprócz autobusów i vaporetto, obejmuje też traghetto?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wenecja bilet 72h
#55 PostWysłany: 14 Cze 2021 16:17 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Cześć,
Kupiłem w/w bilet. Mam go na mailu w postaci kodu. Gdzie i jak go aktywować? Czy wsiadam do autobusu i go skanuje i od tej pory mam 72h, czy trzeba go gdzieś wcześniej aktywować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Jak już ma się ten który kilkudniowy bilet to chce się zwiedzać Wenecję vaporetto to warto ściągnąć darmową aplikację CheBateo? Googlemaps co do przystankòw i rozkladòw tramwajòw wodnych nie jest zbyt precyzyjne, a ta aplikacja jest precyzyjną i bardzo przyjazna dla użytkownika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Kwi 2022 16:03 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Czy obecnie nic się nie zmieniło i na karcie 24/48/72h nadal można dopłynąć do Murano i Burano ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Kwi 2022 17:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
We wrześniu mieliśmy kartę 72h i dopłynęliśmy również na Murano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Bartoszewski uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Kwi 2022 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Czy obecnie nic się nie zmieniło i na karcie 24/48/72h nadal można dopłynąć do Murano i Burano ?


Własnie płynelismy z karta 2 dniowa na Burano (zdecydowanie warto zobaczyc), a potem doplynelismy na Murano i do Wenecji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Bartoszewski uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 18 Maj 2022 19:00 

Rejestracja: 18 Maj 2022
Posty: 1
A czy ktoś kupował bilet 3 dniowy na komunikacje + City pass- All Venice? Jak to działa? Muszę tam podać jakąś datę i tylko w ten jeden dzień mogę zwiedzać muzea? Nie jest to jakoś jednoznacznie opisane. Opłaca się w ogóle ten All Venice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group