Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 5
Loty: 74
Kilometry: 210 467
Dzięki bilety kupione. Jutro wieczorem sprawdzę je w Wenecji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#62 PostWysłany: 31 Mar 2017 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
apka AVM dała radę.
bilety za 1,5 E kupione jeszcze w kraju.
Nie trzeba podawać karty, przeniosła od razu do płatności w mbanku.
jeszcze przed samym wejsciem do autobusu warto aktywować- bilet aktywny był dopiero po 180 sek. od aktywowania.

przystanek Tessera, dokładnie tak jak we wcześniejszych postach opisane dojście z lotniska.
UWAGA !! na przystanku machamy łapkami gdy nadjeżdza autobus- bo może okazać się, nie zatrzyma się i że pojedzie radośnie bez nas :) czyli klasyczne podejście do sprawy południowców :))

co do dojazdu na lotnisko na samolot o 6.45 do KRK to autobus linii nr 5 przed 5 rano był pełen Polaków :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Maj 2017 14:34 

Rejestracja: 11 Wrz 2012
Posty: 6
A powiedzcie mi, czy na lotnisku Marco Polo można bez problemu w nocy spać ?
Przy powrocie do Polski o 6.45 raczej bez sensu jest brać już nocleg.

I o której rano jest pierwszy kurs słynnej "5" na lotnisko? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 18 Maj 2017 09:41 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 11
Hej,

Ja mam pytanie, jak wygląda sprawa bagażu podróżując z Tessera. Na stronie komunikacji w Wenecji przy bilecie za 8E jest informacja, że bagaż jest wliczony, a jak to jest w przypadku biletu zwykłego? Pytam, ponieważ będę podróżował z bagażem rejestrowanym, a kiedy byłem ostatnio w Rzymie (Ciampino) to kierowca powiedział, że muszę kupić dodatkowy bilet na bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 18 Maj 2017 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Ze spaniem nie ma problemu najlepiej iść na odloty. Z bagażem w autobusie nie będzie problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 21 Maj 2017 14:06 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 5
Loty: 34
Kilometry: 53 244
Byłem w tym tygodniu w Wenecji, poniżej najświeższe informacje.

DOJAZD Z LOTNISKA DO CENTRUM
Na lotnisku w automatach nie ma biletów za 1,5E na linie ACTV, są tylko te za 8E.
Ja skorzystałem z podpowiedzi poprzedników i 10 min piechotką od terminala na pierwszy przystanek tuż za dużym rondem koło hotelu Marriot i zapłaciłem za bilecik tylko 1,5E :) w drugą stronę to samo, wystarczy wysiąść jeden przystanek przed lotniskiem, najlepiej wcisnąć przycisk w autobusie koło hotelu (Titian Inn Hotel), który był podawany w poprzednich postach. Dzięki temu zamiast za bilet zapłacić 16E zapłaciłem tylko 3E.
Linia nr 5 jeździ z samego lotniska aż do centrum Wenecji.
UWAGA!!! Nie sugerujecie się liczbą przystanków, autobus nie zatrzymuje się na każdym przystanku więc jak ktoś sobie będzie liczył tylko przystanki to może się zdziwić gdzie dojedzie.

APLIKACJA ACTV
Ja akurat jej NIE polecam. Kupiłem przez aplikację bilet w centrum Wenecji na 24h, pobrało mi 40E (kupowałem bilet dla dwóch osób), transakcja w aplikacji była widoczna, na @ otrzymałem info że wszystko jest OK ale same bilety nie zostały przypisane do aplikacji ;/ chodziłem, po punktach ACTV i nikt nie był mi w stanie pomóc, wszędzie podawali mi tylko adres mailowy na który powinienem napisać reklamację. Napisałem ją dopiero po powrocie do Polski i odpisali mi, że zwrócą te 40E (póki co czekam). Nawet jeżeli faktycznie mi je zwrócą to trochę nerwów straciłem, dlatego najlepiej kupować bilety u baby w okienku niż nawet w automatach bo widziałem, że inni turyści mieli też problem z zakupem biletu w automacie.

WENECJA
Ogólnie tanio nie jest, w centrum Wenecji woda 0,5l 2,5E, dwie malutkie gałki lodów 2,5E, kawałem pizzy 3-3,5E. Najlepiej zaopatrywać się w marketach, które również są w centrum. Na plac św. Marka z Piezzale Roma spokojnym spacerkiem przez uliczki Wenecji idzie się około 35-40 min. Oznakowanie jest ale trzeba dobrze i wysoko patrzyć na budynki. Nawet jeżeli ktoś pobłądzi w każdym sklepiku, u każdego handlarza / sklepikarza / straganiarza wystarczy zapytać i każdy wskaże drogę. Nie ma problemu z porozumiewaniem się w j. angielskim.
Wenecja jest bardzo zatłoczona, wszędzie na każdym kroku bardzo dużo ludzi, łódki, łódeczki, gondole, stateczki bez przerwy pływają po Grande Canale - jest to naprawdę super widok.

LOTNISKO MARCO POLO
Jest możliwość bez problemowego spania na lotnisku. Ja leciałem do Krakowa, samolot miałem o 7:15. Na lotnisko przyjechałem z centrum Wenecji przed ostatnim autobusem (oczywiście jak już wyżej wspominałem wysiadając jeden przystanek przed nim), udałem się do hali przylotów gdzie wygodnie rozłożyłem się na czterech krzesełkach (plus za to, że nie ma podłokietników, nie wszystkie ich nie mają ale większości są właśnie bez nich) i przekimałem do 5:00 rano po czym udałem się na odprawę. W ten sam sposób spało kilku innych ludzi, obsługa chodziła, sprzątała ale nikomu nie zwrócili nawet uwagi więc jest naprawdę OK :)

Jak ktoś ma dodatkowe jakieś pytania służę pomocą na priv :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 31 Maj 2017 15:15 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Gdyby ktoś jeszcze się wahał - potwierdzam słowa poprzedników.

Dojście do przystanku autobusu 5 znajdującego się obok Marriotta trwa tylko chwilę i nie jest żadnym problemem. Bilety za 1,5 EUR kupione jeszcze w Polsce przez appkę ACTV, aktywowane chwilę przed przyjazdem autobusu. Autobus dojeżdża do Piazzale Roma, czyli do samej Wenecji.

Jeśli chodzi o powrót do Krakowa można rozważyć lot Ryanair z Treviso - dużo lepsze godziny wylotów, sam dojazd do lotniska również nie stanowi problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Cze 2017 19:47 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 111
Kilometry: 170 321
Może oczywiste pytanie ale wolę się upewnić, w apce na jednym telefonie można aktywować bilety dla kilku osób?
Góra
 Profil Relacje PM off
donaron lubi ten post.
donaron uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 10 Cze 2017 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Tak można
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 11 Cze 2017 19:16 

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 6
a czy normalnie kupię na lotnisku Marco Polo kartę Rolling Venice (tę do lat 29) + bilet na public transport ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Cze 2017 19:14 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 111
Kilometry: 170 321
Kartę kupisz, lecz tego biletu najtańszego już nie, jedynie przez aplikację lub i kierowcy (drożej)
Góra
 Profil Relacje PM off
donaron lubi ten post.
donaron uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 16 Cze 2017 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A czemu ma nie kupić? Ja kupowałem cały zestaw Rolling Venice + karta na 3 dni transportu publicznego na lotnisku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 19 Cze 2017 09:55 

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 6
jestem już po, więc odpowiedź brzmi: tak, kupię :) pani w okienku na lotnisku, gdzie są sprzedawane bilety, bardzo nachalnie wpycha w zestawie bilety "z i na lotnisko", więc trzeba jej wyraźnie mówić, że tylko public transport w Wenecji bez lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Cze 2017 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
dobrze patrzę, że autobuc "5" z 5:40 - dociera na lotnisko na 6:10 ?
czyli na lot (z podręcznym) o 7:15 powinno styknąć ? ;)
czy za ciasno ?
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Cze 2017 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Ma ktoś jakieś doświadczenia z podróżowania z Marco Polo do Treviso oraz powrót na samolot o 7:15 do KRK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Cze 2017 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
http://www.atvo.it/en-timetable.html

przyjrzyj się liniom m.in. 29 czy 35C...
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
obat89 uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 21 Cze 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Przyjrzałem się i odpowiadając na pytanie nie ma szans zdążyć na ten odlot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Cze 2017 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
rysiekkk napisał(a):
dobrze patrzę, że autobuc "5" z 5:40 - dociera na lotnisko na 6:10 ?
czyli na lot (z podręcznym) o 7:15 powinno styknąć ? ;)
czy za ciasno ?


zamierzam we wtorek (27.06) jechać rano 4.35 z Piazzale Roma autobusem 5 i wysiąść Tessera :) 4.55 +10 minut dojście do lotniska
bez stresu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Cze 2017 00:57 

Rejestracja: 23 Cze 2017
Posty: 1
Cześć, mam pytanie
Czy wybierając się na wyjazd do Wenecji a dokładniej - nocleg w Lido plan jesli chodzi o transport jest rozsadny
- kupić bilet ACTV - 7 day Ticket + Airport Transfer Bus (return ticket)
wyjazd ma trwać 7 dni
nocleg jako bazę wypadową mamy w Lido - planujemy trochę popływać miedzy wysepkami... czy tego typu bilet będzie dobrym rozwiązaniem? tak zeby co rusz nie martwić się o kupno biletów i nie liczyć kazego euro jeśli np. będzie sobie pływać od wysepki do wysepki tak zeby zobaczyć jak najwięcej...

Jesli tak to gdzie kupić ten bilet? najlepiej na stronie? http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 29 Cze 2017 08:42 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 49
Witajcie ... chciałbym wyjaśnić kwestie odnośnie miejsca nocowania na lotnisku, ponieważ @rob18 pisze, że na hali przylotów, a @MacGyver, że na odlotach (czy w ogóle wpuszczają na hale odlotów przed północą, jeśli lot jest rano?)


Ostatnio edytowany przez wiz, 29 Cze 2017 12:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group