Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Cze 2017 09:27 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 11
Loty: 30
Kilometry: 52 748
mkm87 napisał(a):
Cześć, mam pytanie
Czy wybierając się na wyjazd do Wenecji a dokładniej - nocleg w Lido plan jesli chodzi o transport jest rozsadny
- kupić bilet ACTV - 7 day Ticket + Airport Transfer Bus (return ticket)
wyjazd ma trwać 7 dni
nocleg jako bazę wypadową mamy w Lido - planujemy trochę popływać miedzy wysepkami... czy tego typu bilet będzie dobrym rozwiązaniem? tak zeby co rusz nie martwić się o kupno biletów i nie liczyć kazego euro jeśli np. będzie sobie pływać od wysepki do wysepki tak zeby zobaczyć jak najwięcej...

Jesli tak to gdzie kupić ten bilet? najlepiej na stronie? http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services


Tak, kup bilet na tej stronie - mailem dostaniesz voucher którego numer wstukasz do maszyny z biletami przy wyjściu z lotniska.
Automat wydrukuje Ci bilety.
Co do rodzaju biletów - my byliśmy w marcu i mieliśmy bilety trzydniowe - zwiedziliśmy Wenecję wzdłuż i wszerz a także wysepki Murano i Burano.
Jeśli będziecie tam tydzień - zastanów sie nad planem wycieczki bo może sie okazać ze nie potrzebujesz biletu tygodniowego.
Samą Wenecję możną zwiedzać z buta - naprawdę nie jest duża - a bilety potrzebujesz żeby przepłynąć się Canal Grande - polecam przy zachodzie słońca płynąć "w górę" :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 29 Cze 2017 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
wiz napisał(a):
Witajcie ... chciałbym wyjaśnić kwestie odnośnie miejsca nocowania na lotnisku, ponieważ @rob18 pisze, że na hali przylotów, a @MacGyver, że na odlotach (czy w ogóle wpuszczają na hale odlotów przed północą, jeśli lot jest rano?)


tak wpuszczają :)
spokojnie można się poruszać (spać) po całym lotnisku przez całą noc. bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiz lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 01 Lip 2017 10:16 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 49
dekris napisał(a):
Mam pytanie do tej aplikacji AVM, może głupie.
Czy na jednej aplikacji/telefonie można mieć na raz bilety dla 2 osób, np. 48 godzinne?
Czy muszę instalować to na 2 telefony?


No niestety jest problem w aplikacji w przypadku zakupu biletu jednorazowego za 1,5eur, bo nie ma do wyboru opcji "quantity" (tak jak przy zakupie biletów dobowych), a jedynie opcja "runs" (czyli można zakupić bilet na większą ilość przejazdów, ale jednocześnie można aktywować tylko jeden). Czy może ktoś potwierdzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 02 Lip 2017 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Jak jedziesz w kilka osób to kupujesz określoną liczbę runs i potem je aktywujesz. Nie ma ograniczenia że aktywować możesz tylko jeden. Wybierasz ile chcesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wiz lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 05 Lip 2017 23:49 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 12
Loty: 50
Kilometry: 107 937
Gdyby ktoś potrzebował to zostały mi dwa bilety do Wenecji po 1,5 euro. Oczywiście nie skasowane:)
Jestem z okolic Gliwic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Lip 2017 02:38 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Wlasnie wrocilem z plaz w Lido di Jesolo w poblizu Lotniska Marco Polo. Dojazd z i na lotnisko najtaniej chyba wychodzi autobusem podmiejskim, zarowno do Wenecji na dworzec autobusowy, jak i na pobliskie plaze w Jesolo, Caorle, Biblione itp. Bilety na autobusy kupilem przez internet na stronie http://www.atvo.it/it-venice-airport.html nie bylo z tym problemow. Wydrukowany bilet internetowy okazalem kierowcy. Jest tam tez rozklad jazdy. Autobusow jest duzo, kursuja co 20-30 min. Do plaz Lido di Jesolo od godz 5 do 23, cena biletu byla 6,4 euro powrotny. Przejazd powrotny mozna kupic na inna date. Lotnisko to czynne jest 24h/d mozna na nim przebywac noca. Z tym, ze sprzataja i czasami sie trzeba usunac. Moga byc tez nocne kontrole dokumentow przez policje i karty pokladowej na samolot, ale jesli jest, to daja spokoj i mozna przebywac w nocy, czekajac na poranny samolot np EasyJet do Krakowa http://www.easyjet.pl Przeloty EasyJetem do Wenecji moga byc w miare tanie, ok 150-250 zl powrotny Airbus A319, nawet latem z tzw duzym bagazem podrecznym. A nad cieple moze Adriatyckie i plaze mozna dotrzec za 40-90 min z lotniska Marco Polo za kilka euro, autobusem. To najblizsze cieple morze od Polski. Polacy jezdza tam tez samochodami, zarowno od strony Wenecji, Triestu, jak i Chorwacji np Pulii. Z rodzina 4 os przejazd samochodem jest w podobnej cenie jak przeloty samolotami z Krakowa jak narazie. Polnocne Wlochy nie naleza do najtanszych jesli chodzi o noclegi. Ja doslownie na jeden dzien przed wyjazdem zarezerwowalem okazyjnie hotel 3* przy plazy z wyzywieniem i rowerem oraz prywatna plaza z lezakami. Jednak dalej od morza, mozna tez wynajac pensjonaty na cala duza rodzine w dobrej cenie. Dojazd na plaze samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Paź 2017 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
wrzucam aktualny rozkład 5ki z przystanku Tessera do Wenecji

Załączniki:
do-wenecji.jpg
do-wenecji.jpg [ 71.23 KiB | Obejrzany 7577 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 26 Paź 2017 23:55 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 3
Lecę do Wenecji w sb 28.

Ląduje na Marco Polo - mieszkam w Mestre - Via Giuseppe de Marchi

Czy jadąc z lotniska mogę jechać na bilecie 75 minutowym za 1,5 eur - tym dostępnym w apce - czy muszę wybrać za 8 eur?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Paź 2017 00:00 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Z lotniska- nie. Z przystanku Tessera-tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
KAMILCETRA lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 27 Paź 2017 00:39 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 3
Dzieki

Kolega wyżej wkleił screen z rozkładem 5-ki

Na stronie http://www.atvo.it/en-timetable.html#tab-mappa

rozkład 5 jest zupełnie inny

Może ktoś podpowiedzieć, czy mówimy o tych samuch busach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Lis 2017 23:29 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Apka ściągnięta, bilety kupione (płacone debetową z ing), jutro mam nadzieję wykorzystamy z Tessary:)
Po zakupie biletów na apce mam je w "My ticket" - 4 runs, chcę uaktywnić dla 4 osób, czyli teraz wsiadając do busa muszę kliknąć activate na jeden bilet i potem co, wycofać się jakoś do kolejnych biletów i uaktywnić tak po kolei każdy? Na razie są po prostu jako bilet 75minut 4 runs, po wejściu jest "4 residua trips", nie widać ich osobno, jedno czerwone activate na dole.
Może jak już kliknę pierwsze activate, to cos się dalej pokazuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 02 Lis 2017 22:59 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Pewnie się komyś przyda, apka po wybraniu opcji activate pyta, ile runs aktywować. Po aktywowaniu faktycznie 3minuty i pokazuje, ile osób i ile czasu pozostało. Idąc z dziećmi z samego końca lotniska (3rondo) zajęło nam to 15 minut. Bez chodnika dopiero od tego dużego ronda skręcając w lewo jakieś 5 minut ostatnie, do tego miejsca cały czas jest chodnik.
Patrzyłam pod kątem powrotu: przy Hiltonie jest już po przystanku, , który jest przy placyku chyba z kościołem. Kolejny przystanek był na wysokości dużego salonu samochodowego VW, także po nim trzeba naciskać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Agnieszka Kochan uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 11 Gru 2017 13:33 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Po powrocie z Wenecji potwierdzam wszystko to, co napisano powyżej, autobus linii 5 jest najlepszą i najtańszą opcją dostania się z Marco Polo do centrum Wenecji. Po wyjściu z lotniska dojście na przystanek Tessera zajmuje około 8 minut, trasa łatwa i przyjemna, ale dla ułatwienia włączyłem sobie nawigację i wpisałem jako punkt docelowy hotel "Courtyard by Marriott Tessera", przystanek znajduje się naprzeciwko hotelu. Bilet kupiony wcześniej w aplikacji AVM Venezia, faktycznie po kliknięciu 'run' trzeba odczekać 3 minuty zanim bilet będzie aktywny, więc dla bezpieczeństwa kliknąć można już jak autobus będzie zbliżał się na horyzoncie. Kontroli nie miałem, ale faktycznie przez ponad 2 minuty jechał z nieaktywnym biletem, nie wiem jaka byłaby reakcja kontrolerów w takiej sytuacji.

W drodze powrotnej 'stop' nacisnąłem na wysokości hotelu Best Western Titan Inn po prawej stronie, autobus elegancko zatrzymał się na przystanku Tessera. Problemu nie było żadnego, zwłaszcza, że razem ze mną wysiadało 8 innych osób- sami Polacy na easyJeta do Krakowa :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Agnieszka Kochan lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 06 Paź 2018 19:17 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
Lecimy rodzinnie do Wenecji. Czy ktoś zna cennik biletów na autobus dla dzieci? Nigdzie nie mogę znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Mar 2019 19:14 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Otwieramy wiosenny sezon city breaków Wenecją 4-6.04.2019. Lecimy na lotnisko Marco Polo z TXL - czy ktoś może nam potwierdzić opisane powyżej kursowanie autobusu 5 z przystanku Tessera do centrum Wenecji? Może coś się zmieniło przez zimę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 04 Wrz 2019 09:06 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
Lądujemy ok. godz. 20 w Wenecji. Czy uważacie, że dojście pieszo na przystanek Tessera po zmroku jest bezpieczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Wrz 2019 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
Jest bezpieczne, tylko uważajcie na przejeżdżające samochody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 04 Wrz 2019 10:56 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
A czy jest oświetlenie na całej trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 04 Wrz 2019 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
Nie pamiętam a właściwie nie wiem, bo szedłem w dzień. To jest bezpieczna okolica. Niebezpieczeństwo czyha ze strony przejeżdżających samochodów- trzeba uważać- nie ma chodnika na części trasy Trzeba założyć odblaski, wziąć źródło światła etc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Angrenne uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 21 Sie 2021 23:18 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Opisany wcześniej sposób dalej aktualny - autobus nr 5 z przystanku Triestina Tessera 1,5 euro zamiast 8 euro z lotniska. Dojście do przystanku ok. 10 minut, a bilet najlepiej wcześniej kupić w aplikacji AVM Venezia (i aktywować wsiadając do autobusu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group