Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#21 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Dzisiaj w nocy wróciłem z jedodniówki, tak więc sam sobie odpowiem, może komuś to info się przyda.
Po wyjściu z hali przylotów udaliśmy się na przystanek autobusowy Tessera na przeciwko hotelu Marriot (10 min drogi) niestety nigdzie w żadnym barze czy sklepiku nie było możliwości zakupu biletów na autobus (pytaliśmy również w Marriocie, bilety są tylko dla ich klientów). W związku, że to była niedziela bilety kupiliśmy u kierowcy, koszt 2,50 euro do Piazzale Roma. Na powrót bilety kupiliśmy w ticket office na dworcu autobusowym do przystanku Tessera koszt 1,30 euro. Czyli zamiast 11 euro rt zapłaciliśmy 3,80 euro.

Na lotnisku w kasach nie ma możliwości zakupu zwykłego biletu, natomiast w biletomacie można kupić za 1,30 euro (nacisnąć bus service 75) i tym sposobem zamiast 11 euro zapłacimy 2,60 :)
Bilet kasujemy w autobusie przykładając do czytnika.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#22 PostWysłany: 24 Mar 2015 16:55 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 1
Witam,

Czy ktoś może orientuje się czy z Wenecji kursują autokary do Cortiny, bądź gdzieś w pobliże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#23 PostWysłany: 12 Paź 2015 21:24 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Proszę Was o podpowiedź jak dojechać do Maestre ( gdzie będziemy nocować) z lotniska Marco Polo.
Czy wciąż aktualne jest tylko połączenie autobusem za 11€ lub taniej ,ale z okolicy hotelu Mariott ?
Czy dojście tam jest faktycznie dużym problemem ( pisał tu ktoś o drodze bez chodnika i pobocza)
I jeszcze pytanie gdzie możemy kupić bilety. Lądujemy ok godz 11.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
pchela uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#24 PostWysłany: 19 Paź 2015 16:45 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Chociaż nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na poprzednie pytanie ( może ktoś jeszcze mi cośjednak podpowie ? ) spróbuję zadać następne.
Czy Tourist Travel Card ,który chcemy kupić na jeden lub dwa dni ( chcielibyśmy popłynąć na Burano, Murano) obowiązuje także na pociągi dojeżdżające z Dworca w Maestre do Wenecji?
Ile kosztuje taki przejazd normalnie ,bez karty ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#25 PostWysłany: 09 Lis 2015 14:50 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wróciłam właśnie z Wenecji i tak jak poprzednik odświeżę aktualne informacje odnośnie dojazdu/ przyjazdu na lotnisko Marco Polo - może komuś się przydadzą.Aktualna cena za bilet z/na lotnisko to 8/15 €
Normalny bilet 75 minutowy to obecnie 1,5 €.
Nie ma możliwości kupienia go na lotnisku - w biurze ich nie sprzedają,a automaty biletowe są specjalnie tak przeprogramowane ,że pojawia się tam tylko możliwość kupienia tych droższych biletów na autobusy i vaporetto.
My zdecydowaliśmy się dojść do Tessery, kupić bilet u kierowcy ( liczy podwójnie czyli 3€ ) i pojechać do Mestre autobusem nr 15.Pamiętajcie o skasowaniu kupionego biletu !
I to jest bardzo dobre rozwiązanie,bo idzie się tylko 12 minut ( po wyjściu z lotniska trzeba obrać kierunek na godz 10-11 przez parking)
Przystanek jest dokładnie naprzeciwko hotelu Mariott ( to nie jest wysoki budynek widoczny z lotniska ! )
Droga jest bezpieczna -najpierw przez parking ,a potem chodnikiem.
Dopiero za drugim rondem jest do przejścia ok 200 m drogą ze szczątkowym poboczem ( ale jest to bezproblemowe) .
Jeśli chodzi o powrót na lotnisko to wskazane jest poproszenie kierowcy o zatrzymanie się w Tessera ,albo wcześniejsze przyciśnięcie STOPu ,(bo większość to przystanki na żądanie) a Mariott nie jest widoczny z drogi i można go przegapić.
Nie polecam jazdy na gapę .
Byliśmy świadkami kontroli ( akurat na vaporetto w samej Wenecji) i parę osób niestety zostało złapanych bez biletów.
I jeszcze jedno : bilety turystyczne na komunikację są ważne dokładnie 24/48 godz ( itd) od momentu skasowania.
Nam udało się wrócić na lotnisko trzeciego dnia na tym samym bilecie , na którym przez 2 dni poruszaliśmy się autobusami i vaporetto po Wenecji i Mestre .
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja Marco Polo
#26 PostWysłany: 24 Kwi 2016 16:20 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 1
Odświeżam
pod wszystkim powyżej podpisuje się obiema rękami, krótki opis naszego wypadu 15-19.04.2016
Lądowanie na Marco Polo, transport do wyboru:
vaporetto do stacji Guglie (koszt 15€/os w jedną stronę)
autobus do Piazzale Roma (koszt 8€/os z lotniska, 3€/os z przystanku Tessera spod Marriottu - jak to opisano powyżej)
W przypadku położenia naszego hotelu można było sobie odpuścić vaporetto za 15€ i skorzystać z autobusu, ale chcieliśmy się sami przekonać czy warto, czy się opłaca itd.
Wnioski: podkreślę że w naszym przypadku (przystanek Guglie) można było sobie odpuścić, dokładnie taka sama odległość od przystanku vaporetto jak i z P. Roma do naszego hotelu, koszt zbyt wysoki, żadna atrakcja gdyż siedzi się w vaporetto praktycznie na linii wody, w kabinie, więc podziwiać widoków zbytnio nie można. Czas podróży 30/35min.
Vaporetto ma sens gdy Wasz hotel znajduje się daleko od P. Roma ale to też można przeżyć - ważna dokładna mapa.
Powrót: kupiliśmy bilet na autobus z P. Roma do Tessera postój nr1 linia nr5 (kupicie go na P. Roma) koszt 1,5€/os, poinformowałem kierowcę, że chcę wysiąść na Tessera. Nie wcisnąłem STOP więc wysiedliśmy na samym lotnisku pod drzwiami :) Czas przejazdu 20min!
Prawda jest taka jak inni zauważyli, rżną odwiedzających na każdym kroku i mi osobiście też się to nie podoba że Włoch płaci za ten sam autobus 1,5€ a ja mam wybulić 8€, nie wspomne o tym aby nie zjadać tego czego nie zamówiliście a pojawiło sie na stoliku, bułka 4€, zamówienie 1szt pizzy przy San Marco skutkuje doliczeniem 2,5€ czy 3,5€ do rachunku, kawa na San Marco przy akompaniamencie zespołu na żywo kosztuje więcej niż w tym samym lokalu przy barze :D
Są to smaczki nie tylko Wenecji ale uprzedzam ;)

To co mogę podpowiedzieć i polecić najbardziej to odpalenie mapy Wenecji na smartfonie tam gdzie macie dostęp do netu aby mogła się załadować cała i korzystacie z niej przemieszczając się po regionie bezkosztowo, bezproblemowo i najwygodniej 8-)

miłego zwiedzania
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Wrz 2016 14:55 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 274
niebieski
Przylatuję wieczorem 21:45 do VCE. Kwestie dotarcia autobusem spod Mariotta na dworzec już znam. Czy ktoś z Was wie, do której godziny kursują tramwaje wodne, żeby dostać się wieczorem na Lido?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Wrz 2016 17:26 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 4
http://actv.avmspa.it/en/content/water- ... imetable-0 tutaj można znaleźć rozkład jazdy na wszystkie busy i tramwaje wodne
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 17 Lis 2016 12:53 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 5
Cześć, przylatuje Easy Jet z Krakowa o 21:45 w czwartek 1 grudnia, proszę o informację czy będzie możliwe dotarcie tańszym sposobem do Mestre lub Wenecji z przystanku Tessera? Sprawdzam rozkłady i wygląda że opisywane wyżej autobusy mogą się tam nie zatrzymywać. Dziękuję z góry za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Lis 2016 21:22 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
W najbliższy weekend będę w Wenecji i tak sobie pomyślałem, że jeśli ktoś będzie potrzebował to mógłbym mu kupić bilety te po 1,3eur na autobus miejski z lotniska (oczywiście po kosztach) .
Jestem z Katowic więc miałoby to sens ekonomiczny dla ludzi ze Śląska.
W razie czego zapraszam na priva - lot powrotny mam w poniedziałek 5go grudnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luck1991 lubi ten post.
luck1991 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 01 Gru 2016 11:15 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 10
Loty: 13
Kilometry: 25 168
creed28 napisał(a):
Cześć, przylatuje Easy Jet z Krakowa o 21:45 w czwartek 1 grudnia, proszę o informację czy będzie możliwe dotarcie tańszym sposobem do Mestre lub Wenecji z przystanku Tessera? Sprawdzam rozkłady i wygląda że opisywane wyżej autobusy mogą się tam nie zatrzymywać. Dziękuję z góry za pomoc.


My też przylatujemy dziś o 21.45.
Skąd informacja, że autobus nr 5 może się nie zatrzymywać na przystanku Tessera?
Zgodnie z rozkładem ze strony http://actv.avmspa.it/en/content/water- ... imetable-0 odjeżdża o godzinie 22.12 i 22.42, a nawet są późniejsze kursy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Gru 2016 12:15 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 5
To prawda, autobus nr 5 zatrzymuje sie na przystanku Tessera do poznych godzin nocnych, jednak nalezy sie liczyc z tym ze kierowca nie ma biletow.
Jesli juz bedziecie w Wenecji i tym autobusem bedziecie chcieli wracac na lotnisko, to przesylam zdjecie tabliczki przystankowej z Wenecja Piazzale Roma. Moze komus sie przyda. Pozdrawiam i milego zwiedzania Wenecji ;)

Załączniki:
Venice.JPG
Venice.JPG [ 293.11 KiB | Obejrzany 7470 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Gru 2016 10:10 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3290
HON fly4free
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, zostawiam tutaj (moderator najwyżej przeniesie)
Warto może byłoby w ogóle zrobić jakieś WIKI z praktycznych aplikacji mobilnych do komunikacji miejskiej w danych państwach/miastach, kupna biletów przez telefon itp.
To mega przydatne, czasami nie mamy bilonu, czasami jakiś kiosk z biletami jest nieczynny, czasami biletomat nie działa i wiele wiele więcej...

_____________________________________________________


Ponieważ aplikacje po powrocie z jakiego tripa, od razu odinstalowuje, także czasami zapomina się o jakiejś apce i jej możliwościach.
Także zostawiam, ponieważ na pewno się jeszcze przyda mi oraz innym.
Ktoś zdaje się nawet kiedyś pytał o taką apke.

AVM Venezia Official App to bardzo dobra i intuicyjna aplikacja do zakupu rożnych biletów KM w Wenecji.
https://play.google.com/store/apps/deta ... Actv&hl=pl
Załącznik:
Screenshot_2016-09-30-03-44-26.png
Screenshot_2016-09-30-03-44-26.png [ 88.72 KiB | Obejrzany 7353 razy ]


Więc po kolei, rejestracja konta, podpięcie karty, bez problemu można dodać naszą polską kartę, dalej możliwości zakupu różnych biletów:

Załącznik:
AVM1.jpg
AVM1.jpg [ 234.19 KiB | Obejrzany 7353 razy ]


Jak już mamy wszystko spięte, wybieramy interesujący nas bilet i dalej prowadzi nas apka za rączkę:
Załącznik:
AVM02.jpg
AVM02.jpg [ 125.08 KiB | Obejrzany 7353 razy ]




Tak zakupiony bilet, musimy jeszcze aktywować, przed wejściem np do autobusu, ma to swoje plusy (najprawdopodobniej nie potrzeba internetu do aktywacji),
na 100% nie jestem tego pewien, ponieważ internet miałem przez cały czas dostępny.
Także bilet możemy kupić dużo wcześniej, a później przed samą jazdą go aktywować.
Przechodzimy do To be activated i dalej prościzna, aktywowany bilet znajduje się teraz w zakładce Active
i po wejściu w tą zakładkę, skasowany bilet pokazuje nam ile jest jeszcze ważny, łącznie z timerem do końca:)
To chyba wszystko.
Załącznik:
AVM03.jpg
AVM03.jpg [ 271.37 KiB | Obejrzany 7353 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 24 Gru 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Jeszcze odnośnie jazdy z przystanku Tessera, bo jestem świeżo po wizycie w Wenecji.
Powiedziałbym, że po wyjściu z terminala należy się raczej kierować na godzinę 1, a nie 10-11. Wystarczy popatrzeć, jak wyjeżdżają z lorniska samochody i udać się w tym kierunku. Ostatni autobus jedzie o 1.12.
Poza tym wszystko gra i buczy.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Gru 2016 21:32 

Rejestracja: 22 Lip 2016
Posty: 2
Loty: 17
Kilometry: 32 061
Czy ktoś wyprobował apkę AVM bez internetu? chodzi mi o aktywację biletu offline ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Sty 2017 09:06 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
To teraz ja na świeżo po powrocie. Jazda z przystanku Tessara to sprawdzona metoda. Bilety kupione przez wspomnianą aplikację, wsiedliśmy na przystanku Tessara w 8 osób, gdy nadjeżdżał autobus nr 5 aktywowałem bilety. W autobusie było czterech kontrolerów, sprawdzili mi kod w aplikacji i powiedzieli, że wszystko OK. Bilety aktywowałem nie używając połączenia z internetem, więc jak widać - nie trzeba do tego internetu.

W drugą stronę nie było kontrolerów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 14 Sty 2017 01:25 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 10
Koledzy, dojechać do Wenecji to jedno, ale gorsza sprawa jak się z niej wydostać na Marco Polo w sytuacji kiedy easy jet do Krakowa odlatuje o 6.45. Bramki na lotnisku otwierają o 4.45, wię dobrze byłoby wyjechać z Wenecji ok 4.00 - 4.30. Dwa posty wyżej widzę rozkład autobusu nr 5 z plazza Rama , gdzie w dzień powszedni jest autobus o 4.35. Możecie ewentualnie zweryfikować, lub podpowiedzieć jak nie spóźnić się na samolot odlatujący o tak drakońsko wczesnej godzinie? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Sty 2017 02:43 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 559
niebieski
Powiedzcie mi czy z lotniska dostanę się bezpośrednio tramwajem wodnym do pl. św. marka albo przystanek obok san zaccaria ? widzę jakieś linie A i B że są i tu i tu ale nie bardzo wiem jak to pływa i czy trzeba się przesiadać.
jeśli ktoś wie to będę wdzięczny za odpowiedź i przy okazji ile to kosztuje w jedną stronę i czy ok 23 kursuje.

bo z tego placu na który dojeżdza autobus z lotniska i tak trzeba by się przesiadać bo na butach daleko, chyba że przejazd autobusem za 5e i przesiadka na tramwaj na piazza r... jest bardziej ekonomiczna niż bezpośrednio tramwajem z lotniska ?

wklepałem na tej stronie wyżej trasę ale mam komunikat "Unable to retrieve your route" już wiem o co chodzi przełączyłem na pieszą wędrówkę i mi wyskoczyło że mam wsiąść na prom a lub b ktoś wie do której godziny one kursują i jaki jest koszt biletu ?

Pytanie nieaktualne znalazłem w linku który był tu podany po prostu jak otwierałem pierwsyz link to na mapie widziałem prom oznaczony A i B i cały czas mi tam sugerowano abym jechał 5 i się przesiadł na tramwaj dopiero w tym drugim linku zobaczyłem że te promy bezpośrednio z lotniska są oznaczone kolorami i są podane ceny tych kolorowych linii w tym przypadku to 15/14 ojro w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lut 2017 11:49 

Rejestracja: 09 Lut 2017
Posty: 6
Witam. Wybieram się do Wenecji, ale śpię w Mestre, przy Corso del Popolo. Easyjet ląduje ok. 21.45, a pewnie będziemy mieć bagaż rejestrowy, więc najwcześniej 22.30 mogę się zameldować na przystanku. Niestety autobus nr 15, jadący bezpośrednio do Mestre, jeździ tylko do 21szej. Planer podróży z actv proponuje mi aż do 23ciej opcję podróży busem nr 5 do starej Wenecji ( S. Chiara "distributore Esso" czyli jeden przystanek przed końcowym) i przesiadka na 4L z powrotem przez groblę do Mestre.

Pytanko, czy na tym lotniskowym bilecie za 8 euro pojadę z przesiadką (czy też obowiązuje on na 75 min?) - tak mi się zdaje... zastanawiam się, czy można przesiąść się przed groblą, w okolicach Parco San Giuliano. raczej się nie da, bo trzeba by po ślimaku autostradowym łazić.

Kusi też opcja 'na partyzanta', czyli z przystanku Tessera Centro, ale tylko - jak rozumiem - z pomocą ww. aplikacji, bo na lotnisku bilecików za 1,5 euro nie dostanie się, a kierowca może nie mieć tych za 3 euro? Gdyby to jeszcze ktoś potwierdził, podobnie jak bezproblemowe użycie ww. aplikacji w trybie offline.

-- 09 Lut 2017 12:23 --

Jeszcze dwa pytanka.

1. Czy do aplikacji można przypisać wypukłą kartę debetową, czy musi być kredytowa?
2. Czy kupując w ramach Venezia Unica ROLLING VENICE PACK dla osoby poniżej 29 lat trzeba dodatkowo dokupić Rolling Venice Card za 6 euro? (no bo piszą tak: PLEASE NOTE: this ACTV Travelcard may only be purchased in combination with the ROLLING VENICE card.). Z tym że karta jakby była przecież w tym pakiecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:43 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3290
HON fly4free
Ad 1 Może być debetówka.
Przecież @ozim potwierdził, po co Ci kolejne potwierdzenie ;)
nie potrzeba do aktywacji internetu, bilet możesz sobie jeszcze kupić w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 122 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group