Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2017 23:01 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Hej

Bardzo dawno nie pisałem nic na forum, ale teraz czas zadać pytanie.

Jako młode małżeństwo, zakres wydatków jest duzy, a nie chcemy rezygnować z wakacji.
Przeglądałem różne loty w lipcu (wtedy żona ma urlop) i musimy podejść do tematu niskobudżetowo.


Mieszkamy w Poznaniu, jednak ja pochodzę z okolic lotniska w Modlinie, więc wybór padł na Mediolan, Bergamo.

Ja w Mediolanie lecąc przez Bergamo byłem już dwa razy, ale żona nigdy. Szybko podsumowując


Chcemy pojechac na wakacje jak najbardziej budżetowo. Za ok 200 zł osoba w lipcu kupimy bilety do Bergamo.


Mam ok 900 zł na koncie airbnb oraz rodzinę w Mediolanie.

Chciałbym max 2-3 dni zwiedzać i ok 5-6 plażować i odpoczywać.

Byc może uda mi się nawet wyrwać na weekend (2-3 dni auto od ciotki ) :)


Do czego zmierzam, lubimy ciepło i wode.

Pytanie do was , gdzie najlepiej i stosunkowo najbliżej czasowo (pociąg, bus, auto) można plażować w Północnych Włoszech, interesują nas miejscowości typowo turystyczne, z infrastruktura, leżakami knajpami, może jakieś lokalne biura podróży itp.


Okolice Livorno? Może coś innego?

Ma ktoś może , sprawdzone noclegi w tych rejonach z airbnb?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 08 Lut 2017 23:20 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Jezioro Garda

Jezioro Garda jest najpiękniejszym i największym jeziorem we Włoszech, położonym w malowniczych i pełnych słońca górach. Woda w Jeziorze Garda należy do najczystszych spośród wszystkich włoskich jezior, a jej kolor przypomina wodę Adriatyku. Wokół jeziora położonych jest kilkanaście typowo włoskich, romantycznych miasteczek z wąskimi uliczkami, tarasami widokowymi na góry i jezioro i prawdziwie włoskimi restauracjami.

Jezioro Garda swoja popularność zawdzięcza nie tylko malowniczym widokom i czystej wodzie, ale też klimatowi, który sprzyja wakacyjnej turystyce. Mimo bliskości gór miesiące wakacyjne są upalne, a woda w jeziorze zachęca do kąpieli. Turyści zachwyceni są także lokalnymi mieszkańcami, którzy są bardzo gościnni i życzliwi.

Najciekawsze miejscowości leżące nad jeziorem Garda:

Riva del Garda
Torbole
Navene
Malcesine
Brenzone sul Garda
Sirmione


Niemal wszystkiego miejscowości położone nad jeziorem posiadają własne plaże z łagodnym zejściem do jeziora. Co ciekawe, w przeciwieństwie do włoskiego wybrzeża morskiego, tutaj niemal wszystkie plaże są bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lut 2017 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Polecam kąpiele w położonej na półwyspie miejscowości Sirmione, znajdują się gorące źródła, bezpośrednio na końcu półwyspu. Czysta przyjemność :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2017 23:54 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Dzięki, trochę celowo nie pytałem o jeziora.

W pierwszej kolejności myślałem nad morzem. ale nie zamykam sie na nie.

Będe googlował intensywnie ten temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lut 2017 09:53 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@‌grabarz_tg‌
Z Mediolanu teoretycznie najbliżej masz na wybrzeże Ligurii, czyli północ i południe od Genui. Osobiście polecałbym pas Imperia - Genua z bardzo łatwym dojazdem pociągiem (niesamowita trasa w ogóle), choć jeżeli szukasz cudownego piasku to w ogóle zapomnij. W zachodniej części Włoch znajdziesz go dopiero na południe od Livorno.
Co do wspomnianego Livorno - plaże w jego okolicy są niesamowicie klimatyczne, ale są to skały. Jest mnóstwo miejscówek do opalania, jest mnóstwo barów, ale znów wracamy do kwestii piachu - tego tam nie znajdziesz.
Jeżeli więc chcesz tą część Włoch - szukaj we wspomnianym pasie..

Natomiast wg mnie powinieneś pojechać do Rimini lub okolic. Znajdziesz tam wszystko, czego chcesz - leżaki, knajpy, piach, ciepła woda i mnóstwo Słowian ( :lol: )
Dojazd w te rejony nie jest drogi, szukaj pociągów Regionale lub tanich autobusów jak flixbus. Wg mnie najtańsze noclegi znajdziesz na odcinku Cervia - Bellaria.

W każdej z tych części Włoch spędzałem wakacje, więc namiary na tanie spanie mam w razie czego, służę też informacjami. Musisz tylko uściślić swoje wymagania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lut 2017 19:07 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Witam


Zrobiłem krótki spacer po google stret po Rimini. Żonie sie las parasoli spodobał. Faktycznie piaszczyste plaże.

Można prosić jakieś jakieś namiary na noclegi sprawdzone w okolicach Rimini?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2017 10:12 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jest obszerny temat na forum, poszukaj w odpowiednim dziale.
W "Rimini" ja spałem tu:
Hotel Mediterraneo Club Benessere
Via Tacito,12, Bellaria-Igea Marina RN 47814
ale swego czasu miałem voucher 200usd z expedii i go tam wykorzystałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2017 09:52 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Bilety kupione, ale na trochę inny termin.

17-27 czerwca. Mam nadzieje że będzie wtedy ciepło. W lipcu nie mogliśmy.

Zastanawiam się nad takim kółeczkiem.

Cinque Terre

Livirno

Piza

San Marino

Rimini

I ostatnie dwa dni Mediolan + Como

Z tego co wyczytałem to na zachodnim wybrzeżu są super widoki, skały park narodowy itp. ale żwirkowo kamieniste plaże.

A jak jest z leżakami? W Rimini 25 euro za komplet za dobę dla 2 osób, "trochę" dużo .

Mamy auto do dyspozycji i 900 zł na airbnb. Chciałbym jak najszybciej zaplanować cała trasę żeby zarezerwować noclegi.


Może jakieś sugestie odnosnie miejsc wartych zobaczenia?

Interesują nas fajne widoki, i plażowanie. Na zwiedzanie to przyjedziemy w innym terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2017 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
grabarz_tg napisał(a):
Bilety kupione, ale na trochę inny termin.

17-27 czerwca. Mam nadzieje że będzie wtedy ciepło. W lipcu nie mogliśmy.

Włoskie lato znane jest z tego, że jest krótkie i zimne, więc bym sie z tym czerwcem poważnie zastanowił!

Cytuj:
Może jakieś sugestie odnosnie miejsc wartych zobaczenia?

Interesują nas fajne widoki, i plażowanie. Na zwiedzanie to przyjedziemy w innym terminie.

W okolicy jest chociażby San Marino, można nie zwiedzać i tylko widoki podziwiać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2017 10:23 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
Bilety już kupione, wiec jak nie będzie pogody do plażowania to zmienimy koncepcje na zwiedzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2017 10:27 

Djorkaeff napisał(a):

Włoskie lato znane jest z tego, że jest krótkie i zimne, więc bym sie z tym czerwcem poważnie zastanowił!




:lol: :shock: :lol: :lol: :lol:

Porównując z taką Polską, o Skandynawii nie wspominając to faktycznie 8-) :) (np. w II połowie września +22-26 C w takim Rimini z opalaniem, w czerwcu najdłuższe dni powinno być lepiej choć w takim Bergamo w czerwcu potrafi kilka dni lać czego doświadczyłem jadąc na Euro2016)

Rimini z San Marino (góry czyli sweterek, bluza choć nie zawsze i niekoniecznie) oraz Mirabilandią powinno przyjemnie, atrakcyjnie i co najważniejsze w cieple zająć czas


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lut 2017 11:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lut 2017 10:35 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 113
W Bergamo, będziemy tylko na lotnisku.

W Mediolanie będziemy max 2 dni, resztę czasu uciekamy na południe szukać słońca.

Wiadomo, z pogoda się nie trafi, byłem we wrześniu (początek) na Korfu i z 7 dni 5 dni LAŁO JAK Z CEBRA


Jak z plażami? Ktoś był np. w roku ubiegłym i kojarzy ile płacił za leżaki z parasolem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lut 2017 10:57 

Ja byłem w Rimini, San Marino i Parku Rozrywki Mirabillandia we wrześniu i u nich....już jest po sezonie i jeśli chodzi o leżaki trzeba trochę ich poszukać
Czerwiec to też jeszcze zapewne u nich przed, W takim Rimini na obrzeżach na wysokości w z tego co pamiętam domu starców i wjazdu do Camping Castellabate przed Bellaria (z centrum Riminii autobus 4) jest piaszczysta darmowa szeroka plaża
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2017 20:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Dam w punktach:
- Livorno odpuść, ewentualnie poszukaj plażingu na skałach w okolicy
- 25e za leżak&parasol dla 2 osób to akurat nie tak drogo we Włoszech, ja widziałem nawet po 60e (Punta Ala)
- Mediolan i 2 dni nie idą w parze ze sobą. Mediolan jest dobry jedynie na przesiadkę, Duomo i San Siro :)
- słońca w czerwcu nie musisz szukac na południu, zdrowo się spocisz wysiadając już w Bergamo
- plaże od La Spezii na północ są kamieniste, oczywiście poza tymi sztucznie usypanymi piachem. Najładniej poplażujesz koło Viareggio - szerokie i ładne plaże.
- zastanów się nad wyjazdem do Rimini i SM, nie bardzo masz po drodze. Żeby kółko domknąć masz Bergamo - Bolonia - Florencja - Piza - 5Terre - Genua - Bergamo z atrakcjami po drodze jak choćby funivia w Rapallo - szczena opada.
- krótkie i zimne lato to była przekora, tzn jakie pytanie taka odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Kwi 2018 11:27 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Zibid napisał(a):
Polecam kąpiele w położonej na półwyspie miejscowości Sirmione, znajdują się gorące źródła, bezpośrednio na końcu półwyspu. Czysta przyjemność :).

Możesz coś więcej o tym miejscu napisać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Kwi 2018 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
....z klifu półwyspu tak to wygląda. Tu są gorące źródła - woda jest bardzo ciepła, ma także właściwości lecznice (podobno :) ) trochę zalatuje siarką.
Sorry za jakość zdjęcia - nie mam nic lepszego pod ręką

Załączniki:
DSC9195.jpg
DSC9195.jpg [ 391.56 KiB | Obejrzany 1635 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group