Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#21 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:46 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
@‌Robaku‌ , niestety nie dotarłem na Lido. Z tych co wymieniłem bardzo polecam Cantine del vino gia schiavi. Do wyboru były kanapeczki z pastą z dorsza, sardelami, ośmiorniczkami, szynką parmeńską, mortadelą (z pistacjami) różnymi serami i do tego dodatki oliwek, ostrych papryczek, bakłażana, cukinii i smakowitych pomidorów. Niebo w gębie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wenecja
#22 PostWysłany: 29 Mar 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
świeżo po powrocie.
Wspomniana tutaj wcześniej pizzeria PIZZA 2000 -> jak najbardziej do polecenia !!!
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... eneto.html

Sprzedają na kawałki (2 E), pizza "normal" średnio za 4 E, pizza "familiare" średnio za 10 E.
Wersja "familiare" nakarmi do syta 2-3 osoby (wielka i smaczna)
można poprosić, by były różne konfiguracje (np. połowa tonno, a druga polowa np. funghi itp)

Zdecydowanie odradzam kupno "kawałka" - sprzedają z gotowych już pizz, które leżą za szybką i czekają.
jeśli zamawiasz "normal" lub "familiare" pizzer robi świeżą dla Ciebie od razu.
Pizza naprawdę, naprawdę smaczna. Zresztą opinie w Tripadvisor jak najbardziej zasłużone.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#23 PostWysłany: 30 Mar 2017 11:27 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ale numer- dokładnie to miejsce (Pizza 2000), zupełnie przypadkiem, znalazłem w lutym, podczas karnawału.

Również zdecydowanie polecam. 5min na piechotę od Ponte Rialto, a ceny naprawdę super, tak samo jak i pizza. Typowo włoski styl, ale jednocześnie bardzo konkretnie sycący.
Oczywiście to jest taki "fast food" pod względem wystroju i warunków. Siedzieć można tylko przy ladach okiennych i nie zawsze musi być miejsce. Pizzę otrzymujemy w pudełku lub na pudełku, bez sztućców. To żaden problem, ale warto wiedzieć.

Pizza duża / rodzinna naprawdę ogromna.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#24 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
polecam ww wspomnianą pizze Al Volo
bardzo smaczna i w dobrej cenie, 5-7e za sporą pizzę.

pasta Dal Moro's Fresh Pasta To Go
ok, choć spodziałem się czegoś lepszego po tych komentarzach i taaaaakiej kolejce
kasjer sympatyczny, znał sporo słów po polsku ;) cena 5-7e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#25 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:59 

Rejestracja: 23 Mar 2016
Posty: 49
Kto poleci jakieś tanie miejsce, gdzie można zjeść z całą rodziną i przy okazji skorzystać z darmowej toalety :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#26 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2017
Posty: 6
Zbanowany
A ja jestem zdania, że jeśli chcesz zjeść dobrze smacznie świeżo i zdrowo to niestety musisz zapłacić. Wystarczy, że będziesz omijał miejsca, gdzie kelnerzy wyglądają jak do sesji Vogue i myślę, że sam coś znajdziesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#27 PostWysłany: 15 Paź 2017 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Również polecę Pizzę 2000, rozmiar "normale" jest dla jednej głodnej osoby, lub dwóch które mają ochotę zasmakować w pizzy ale nie napchać się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#28 PostWysłany: 16 Paź 2017 16:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
zdzieszka18 napisał(a):
A ja jestem zdania, że jeśli chcesz zjeść dobrze smacznie świeżo i zdrowo to niestety musisz zapłacić. Wystarczy, że będziesz omijał miejsca, gdzie kelnerzy wyglądają jak do sesji Vogue i myślę, że sam coś znajdziesz

Jak podasz miejsce gdzie będe mógł jakkolwiek zjeść i nie zapłacić to stawiam batona prince polo :D

W Wenecji nie ma opcji taniego wypadu do restauracji. Kilkudniowy research potwierdził regułę, że tam jest bardzo drogo. Obiad dla dwóch osób to absolutnie minimum 50e - oczywiście w restauracji.
Przy okazji - restauracja Ai Barbacani, niby 49 miejsce na tripadvisorze w Wenecji, ale szału nie ma. Próbowaliśmy owoce morza w kilku kombinacjach i żadne z nich nie było na tyle smaczne, żeby tam wrócić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#29 PostWysłany: 14 Sty 2018 13:29 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 5
Dal Moro's - smaczne robione na miejscu makarony w rozsądnej cenie 5-6 euro za porcję którą można zaspokoić duży głód.
Arte della pizza - polecana przez wielu nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Dobra ale bez efektu Wow. Ogólnie mówiąc pizza na grubym spodzie z bardzo dobrymi dodatkami w super cenie 2-2,5 euro za kawałek
NUMER JEDEN : Quanto Basta - ktoś wcześniej pisał o lokalu QB myślę że chodzi o Quanto Basta. Najlepsza pizza jaką jadłam w Wenecji, na cienkim a mimo to chrupkim cieście z mnóstwem pysznych dodatków w najróżniejszych smakach (2,5-4,5 euro za naprawdę spory kawałek). A na deser robione na miejscu tiraminu (3,5e) ?
Blisko dworca kolejowego (5 minut spaceru) znajdziemy market Conrad (S. Croce, 892, 30100 Venezia) a tam produkty spożywcze i gotowe dania w normalnych cenach
Góra
 Profil Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#30 PostWysłany: 21 Sie 2018 04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Niedawno wróciłem z Wenecji i również polecam Quanto Basta. Bardzo sympatyczny szef. Pizza smaczna, duży wybór i plusem jest lokalizacja bardzo blisko dworca St. Lucia. W sam raz na początek pobytu i pożegnanie z Wenecją. ;)
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#31 PostWysłany: 21 Wrz 2018 13:14 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja polecam małą pizzerie Ai Bari https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... eneto.html
w okolicy starego miasta, ceny rozsądne :)
wygląd może odstraszać, bo tylko parę stoliczków i wygląda jak bar, więc nie dla ludzi, którzy lubią białe obrusy i kelnerów pod krawatem ;D raczej dla takich co lubią prawdziwy włoski klimat - to na pewno się nie zawiodą :)
a jak podsumowała moja koleżanka "nawet Niemcy tu jedzą, więc nie jest źle :D"
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#32 PostWysłany: 21 Wrz 2018 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
kiimi napisał(a):
podsumowała moja koleżanka "nawet Niemcy tu jedzą, więc nie jest źle :D"

Dziękuję, NIEzajrzę
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#33 PostWysłany: 28 Paź 2018 21:12 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Pizza 2000 - cena rewelacyjna, rozmiary bardzo słuszne, ale w smaku nie powalała na kolana. Porządny, włoski placek, ale bywały o wieeeeele lepsze. Polecam przy budżetowej podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#34 PostWysłany: 13 Lis 2018 23:40 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Co prawda nie o jedzeniu, ale przed czy po jedzeniu niektórzy lubią co nieco wypić :-)
Polecam:
- barek z winem Bacareto da Lele na Campo dei Tolentini, 5 min spacerem od dworca Santa Lucia. Chyba najtańszy w mieście - wino na kieliszki w przedziale 0.60 do 1.50.
- bar Ai Artisti na Campo S. Barnaba, niedaleko wspomnianej tu wcześniej pizzerii Al Volo, którą zresztą też polecam. Spritz pokaźnych rozmiarów za 2.50 (w środku, przy stoliku w ogródku pewnie drożej). Prawie wszędzie indziej spritz kosztuje od 3 euro w górę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#35 PostWysłany: 04 Kwi 2019 13:54 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
w pobliżu św. Marka Ristorante da Stefano w drodze do mostu Rialto - Castello 5306, 30122 Venezia, Bolognese 6,50e, pesto 6e.
jedzone na tyłku na ławeczce z widokiem na św. Marca.
Pesto mega dobre, moje bolognese takie se, w Bigoi w Weronie dzień wcześniej było lepsze :-). Lepiej chyba przejść 20 metrów dalej i mamy sieciówkę Dal Moro's.

Mam nadzieję, że nie będzie waliło odemnie nadmierną cebulą 8-) 8-) 8-) ale...
idąc do Rialto i centrum Tedeschi z darmowym tarasem widokowym na Wenecję, mamy Nino and friends - Salizada San Lio, 5576,
gdzie od wejścia jesteśmy przez przemile sprzedawczynie bombardowani i częstowani kolejnymi słodkościami, czekoladkami itp. Zdegustowalem je co do sztuki, i potem nie miałem siły się ruszyć, tak się objadłem :mrgreen: . Spróbować też warto pysznych trufli którymi częstują. Czytając opinie w necie na tripadvisorze - chyba już z tego słyną.


Jeśli ktoś łączy zwiedzanie Wenecji z rejsem na Burano i Murano - to na Burano mamy COOPa dla lokalersow, gdzie można kupić nasze swojskie krówki sprzedawane jako "Mou Polacca Originale" - Via San Mauro 260. :lol: :lol:
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#36 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:12 

Rejestracja: 08 Lis 2016
Posty: 10
Jeżeli ktoś chce spróbować po sensownych cenach typowo WENECKIE potrawy to ja polecam:
Rosticceria Gislon (San bartolomeo), Calle de la Bissa, 5424/a, 30124 Venezia

Można płacić kartą i jest darmowa toaleta.

Jadłem i polecam:
sarde in saor - sardynki w octowym sosie z cebulą
risi e bisi - ryż z groszkiem i dodatkami
baccala con polenta - gotowany stockfish (wcześniej suszony dorsz) z polentą
bigoli in salsa - bigoli (rodzaj makaronu) z sosem z anchois (sardeli)

I jeszcze kilka innych - są opisane też z tego co pamiętam w menu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#37 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Odświeżę trochę temat.
Nocowaliśmy w hotelu Mercure Marghera. Niedaleko hotelu (10 minut pieszo) była świetna pizzeria: Pizzeria Alla Conchiglia Marghera, Via Trieste 122. Pizza faktycznie uczciwa (pełna dobrej jakości składników) w dobrej cenie około 7 Euro. Makarony tylko w weekend w porze obiadowej. Lokal czynny wieczorem. My byliśmy bardzo zadowoleni.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#38 PostWysłany: 27 Wrz 2021 20:02 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Czy w okolicy stadionu Venezia lub na stadionie jest możliwość coś zjeść? Możecie polecić jakąś fajną pizzerię. I pub z piwem lanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#39 PostWysłany: 27 Wrz 2021 21:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Potwierdzam informacje o pizzerii, o której pisze @potek7
Korzystałem z niej jak dotąd 3 razy (ostatnio niestety pod koniec listopada 2019 roku) i ani razu nie byłem rozczarowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#40 PostWysłany: 24 Maj 2022 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 21
Czy w Wenecji jest apperitivo (w sensie bufet popołudniowy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group