Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#181 PostWysłany: 07 Mar 2019 07:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 13
-- 07 Mar 2019 07:53 --

Było już to pytanie ale odpowiedzi nie uzyskałem.
Na mapie która pobrałem nie ma o tym informacji .
Interesują mnie linie przerywane tramwajów wodnych
Od kiedy kursują i o jakich godzinach .

Chodzi mi o kursy z Punto S. do Butami oraz Punto S. do S. Marco

-- 07 Mar 2019 07:56 --

david8213 napisał(a):
Było już to pytanie ale odpowiedzi nie uzyskałem.
Na mapie która pobrałem nie ma o tym informacji .
Interesują mnie linie przerywane tramwajów wodnych
Od kiedy kursują i o jakich godzinach .

Chodzi mi o kursy z Punto S. do Burano oraz Punto S. do S. Marco


Wkradł się błąd. Chodzi o Burano ..Linia 12 , 14,. 15 sezonowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Wenecja
#182 PostWysłany: 07 Mar 2019 13:53 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
http://actv.avmspa.it/sites/default/fil ... 202018.pdf
http://actv.avmspa.it/sites/default/fil ... 202018.pdf
http://actv.avmspa.it/sites/default/fil ... 202018.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#183 PostWysłany: 08 Mar 2019 16:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 13
Widziałem to ale na temat sezonu od kiedy do kiedy kursują linie przerywane (sezonowe) nic tam nie ma.

Ta tabela pod spodem. Chodzi mi o wypłynięcie z Wenecji .to dwie tabele są ważne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#184 PostWysłany: 17 Mar 2019 23:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
meczko napisał(a):
Rada miasta Wenecji przyjęła przepisy wprowadzające opłaty za wstęp do Wenecji. Wchodzą w życie 15 dni po publikacji, czyli zapewne za kilka tygodni. Dokładny opis po włosku jest tu:
https://www.veneziatoday.it/cronaca/con ... -paga.html
Streszczenie: do końca 2019 r. wstęp do miasta będzie kosztował 3 euro od osoby. Od początku 2020 podstawowa stawka będzie wynosiła 6 euro, w dni z mniejszym ruchem poza sezonem 3 euro, a w dni z przewidywanym większym ruchem 8 albo 10 euro. Goście korzystający z usług noclegowych przedsiębiorców z Wenecji (czyli z hoteli i pensjonatów, ale zapewne nie airbnb i podobnych) będą mieli 50% zniżki.
W 2019 opłata będzie pobierana jednorazowo, tzn. jeżeli ktoś przebywa w Wenecji więcej dni, to płaci raz. Od 2020 chyba za każdy dzień (chociaż to nie jest dla mnie do końca jasne).
Opłaty będą będą doliczane do cen biletów na środek transportu, jakim turysta się dostanie do Wenecji. Dla podróżujących własnym samochodem na Piazzale Roma - cały ten obszar zostanie strefą ograniczonego ruchu (zona traffico limitato) i opłata za wstęp ma być doliczona do opłaty za wjazd do ztl.
Piszą też, że za uchylanie się od płacenia mają grozić mandaty od 100 do 450 euro. Nie wiem, czy to oznacza, że miasto zatrudni kanarów sprawdzających wyrywkowo turystów? :-)
W sumie to szczęśliwie, że się jeszcze zdążyłem w ostatnim listopadzie załapać za friko i bez tłumu, nawet dało się w kafejkach usłyszeć wenecki dialekt :)


Update: opłaty mają wejść w życie 60 dni po ustaleniu szczegółów proceduralnych, co miało nastąpić w połowie marca, ale chyba jeszcze nie nastąpiło. Czyli najwcześniej w drugiej połowie maja. Kto pojedzie na majówkę, to się jeszcze od nich wywinie :-)
Źródło: https://live.comune.venezia.it/it/contr ... ioni-utili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#185 PostWysłany: 01 Wrz 2021 23:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy dobrze rozumiem, że wykupując w ramach Venezia Unica ofertę St. Mark's Square Museums, do pałacu Dożów mogę wejść jedynie w dacie, którą mam podać w momencie zakupu, ale już przy Museum Pass tak nie jest, czyli mogę rozpocząć od innych muzeów, a do pałacu pójść dzień czy dwa dni później niż wskazana data?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#186 PostWysłany: 13 Wrz 2021 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Będę w Wenecji na weekend, mam cąłą sobotę i niedzielę, mogę też zostać w poniedziałek na pół dnia.
Będę mieszkał w Marghera (część kontynentalna) gdzie zostawiam samochód i skąd mam autobus na główny dworzec w centrum Wenecji.
Co polecacie zrobić?:
- czy warto kupić bilet na 1-2 albo i 3 doby na komunikację aby wszędzie pływać tymi promami (taki bilet chyba będzie też ważny na busa nr 6 do Marghery)
- co w tym czasie zdążę zwiedzić? Czy warto jeden dzień pokręcić się po centralnej wyspie, zobaczyć główne zabytki, a drugiego dnia popływać na inne wyspy - z tego co czytam to wybrałbym się na Murano, Burano (w tym może krótka wizyta na Torcello) i Lido - warto na spacery itp.?
W poniedziałek na wieczór jadę do Monachium. To jakieś 6 godzin jazdy. Czy w tej sytuacji warto także w poniedziałek zostać jeszcze w Wenecji, czy polecacie zajrzeć do takich miejsc jak Padwa lub Werona (mniej więcej będę miał blisko na trasie) - co w sytuacji dwóch dni w Wenecji jest ciekawsze, zostać kolejne pół dnia tam czy Padwa lub Werona będą atrakcyjniejsze?
Zaznaczam, że będę zwiedzał wszystko co na zewnątrz i ogólnodostępne, nie chcę tracić czasu w muzeach itp.gdyż nie interesują mnie. Stawiam na uliczki, widoki, spacery, parki, wodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#187 PostWysłany: 13 Wrz 2021 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Odpowiedzi na Twoje pytania (IMO): bilet koniecznie przynajmniej na 2 dni (odwiedzisz wszystko co Cię zainteresuje); wyspy mają sporo atrakcji warto zobaczyć; jeżeli będziesz miał niedosyt zostaniesz na jeszcze jeden dzień, jak poczujesz że zobaczyłeś wszystko - możesz uderzyć do Padwy (autobusem) lub dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#188 PostWysłany: 13 Wrz 2021 11:43 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Werona obowiązkowo nawet jeśli mało czasu warto przejść przez centrum i wyjechać na zamek żeby zobaczyć piękną panoramę Werony i okolic.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#189 PostWysłany: 13 Wrz 2021 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Potwierdzam, Werona obowiązkowo. Nie musi być na długo, ale nawet na chwilę trzeba koniecznie zajrzeć.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#190 PostWysłany: 13 Wrz 2021 14:37 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Jestem własnie w Wenecji Chętnie wybrałabym się poza Wenecję właśnie do Padwy i Werony Jakim środkiem lokomocji można dostać się budżetowo do tych miast?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#191 PostWysłany: 13 Wrz 2021 14:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Wolisz pytać na forum, zamiast podejść na dworzec, który de facto jest w centrum Wenecji i się zorientować w temacie?

No ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#192 PostWysłany: 13 Wrz 2021 14:40 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Będąc w Wenecji, nie ruszałbym się stamtąd nigdzie, bo miasto jest duże, piękne i jest co oglądać przez kilka dni. A do Werony czy gdzieś indziej na lądzie pojechałbym przy innej okazji. :)
A odpowiadając - pociągami regionalnymi jest chyba najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#193 PostWysłany: 13 Wrz 2021 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
yaris21 napisał(a):
Jestem własnie w Wenecji Chętnie wybrałabym się poza Wenecję właśnie do Padwy i Werony Jakim środkiem lokomocji można dostać się budżetowo do tych miast?
Z góry dziękuję
311 postów i takie pytanie...
Let me google that for you:
https://www.rome2rio.com/map/Venice/Verona-Italy
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#194 PostWysłany: 13 Wrz 2021 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
yaris21 napisał(a):
Jestem własnie w Wenecji Chętnie wybrałabym się poza Wenecję właśnie do Padwy i Werony Jakim środkiem lokomocji można dostać się budżetowo do tych miast?
Z góry dziękuję

Zdecydowanie pociąg. Szybko, dość tanio i wygodnie.

Bilety i rozkład tu: https://www.trenitalia.com/en.html
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#195 PostWysłany: 13 Wrz 2021 15:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Nikodem
Serdecznie dziękuję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 27 Lis 2021 22:59 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Nie znalazłam tu informacji odnośnie tej darmowej atrakcji w Wenecji. Bardzo Wam polecam wizytę na tarasie widokowym ! Rezerwacja konieczna na stronie, bo liczba gości ograniczona . Fondaco dei Tedeschi to dom towarowy z ekskluzywnymi towarami. Można też skorzystać tam z darmowej toalety. Widoki z tarasu na Wenecję cudne !
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#197 PostWysłany: 03 Cze 2022 01:23 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Potwierdzam że warto wyjść na taras Fondaco dei Tedeschi, wymagana rezerwacja na stronie, za to nie polecam zakupu biletu żeby wyjść na Scala Contarini del Bovolo.
Widok z Campanile di San Giorgio faktycznie bezcenny, z jednej strony winda to wygoda ale zazwyczaj takie wyjścia po schodach mają swój urok :)
Karta CHORUS CHURCHES za 12 euro polecam tylko dla tych co mają więcej czasu i mogą znaleźć kilka perełek, które okazuje się nie są ujęte nawet na liście, a lista w necie mocno nieaktualna, obecnie jest to ponad 20 kościołów, z czego 6-7 jest bardzo interesująca.
Cimitero di San Michele jeśli temperatura powyżej 25 stopni tylko dla wytrwałych, wysokie mury ograniczają ruch powietrza i jest tam piekiełko, miejsce bardzo ciekawe i spokojne.
Burano obowiązkowo trzeba odwiedzić ale na spacer na Mazzorbo można odpuścić, chyba że na piknik co ma sens bo dwa kroki od tłumu ludzi mamy spokojne miejsce.
Dziwi mnie popularność Murano, chyba ze wglądu na dobre częste połączenie z Wenecją, a atrakcyjność dość niska.

Ogólnie w Wenecji jest dużo miejsc ciekawych i klimatycznych, które są praktycznie omijane przez turystów, byłem mocno zdumiony, z takich większych terenów to dzielnica Dorsoduro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#198 PostWysłany: 03 Cze 2022 06:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Polecam zostawienie auta na Punta Sabbioni. Parking, kiedyś, to była 1/3 ceny tego piętrowego na wlocie do Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#199 PostWysłany: 06 Cze 2022 00:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Tylko że wtedy trzeba kupić bilety na tramwaj wodny, a nie każdy chce z tego korzystać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#200 PostWysłany: 01 Sie 2022 18:09 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 5
Cześć. Będę w Wenecji kilka dni i jeden chciałem poświęcić na plażowanie. Nic nie potrafię znaleźć na ten temat na forum. Czy warto się wybrać na plażę w Lido? Jest tam jak popływać, polecacie jakieś konkretne miejsce na wyspie? Czy może warto gdzieś dalej na plaże za Wenecję pojechać? Jeśli tak to jak tam dotrzeć nie mając samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group