Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Wrz 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Na początku lat 90 ubiegłego wieku, kiedy wchodziły do Polski margaryny typu Rama i podobne, były one ostro reklamowane.
Moja śp Babcia rzuciła wtedy taki tekst:
" Za Hitlera margaryny nie jadłam, za Stalina też nie jadłam, więc i za wolnej Polski margaryny jeść nie będę!!!"
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 11 Wrz 2019 11:39 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Ciekawy wątek, pewnie wiedza z niego będzie przydatna w podróży. W moim przypadku córa jest wegetarianką, syn je rzadko które warzywa - uwielbia mięso. Z biegiem czasu sobie radzimy, często na zasadzie mało eleganckiej wymiany pomiędzy talerzami. Nigdy nie zapomnę wizyty w Macu w Londynie, gdy szybko mówiącej ( i chyba słabo znającej angielski) dziewczynie starałem się wytłumaczyć, co chcę kupić. Dzieciaki mówiły, że rzadko mnie widziały tak zdenerwowanego :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Wrz 2019 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Poczytajcie sobie o szkodliwości tego typu tłuszczy. W Danii od 2003 roku zakazano stosowania niemal wszystkich tłuszczów typu trans, w Stanach też się z nich wycofują.
Poza tym dlaczego linie lotnicze wrzucają bezglutenowych do wegan.
I tak, margaryna jest dla mnie ohydna.
Wiem, nie każdy zwraca uwagę na to co je.
Ale ja nawet zgłosiłam Lufthansie uwagę, że podają przekąski z olejem palmowym ;-) Oczywiście poszło do /dev/null
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 11 Wrz 2019 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tluszcz do chleba jest naprawdę ciekawym tematem bo z opcji:
a) smalec czy tluszcz kokosowy kazdy znajdzie pelno artykulow o tym jak niezdrowe one sa
b) maslo, tu jest zle dla wegan, osob nietolerujacych laktozy czy tez osób które sa przeciwko zmianom klimatycznym (utrzymywanie krowy wytwarza wiele CO2 i metanu itd.)
c) margaryna - ostatnio chcialem znalezc jakas bez tluszczu palmowego i nie dalem rady ' wiec z kolei tez niszczenie lasów deszczowych itd. a z drugiej strony tluszcz palmowy generuje najwiecej tluszczu z metra kwadratowego ziemi, wiec najmniej pola potrzeba itd.

Co do smaku itd to mi margaryna smakuje, a tak poza tym to temat jak religia, nie ma sensu go drazyc bo kazdy znajdzie za i przeciw ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn 11 Wrz 2019 22:17, edytowano w sumie 4 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 12 Wrz 2019 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
LonDynia napisał(a):
nie ma sensu go drazyc bo kazdy znajdzie za i przeciw ;)

Faktycznie, można go przenieść do Luźnych, ale uważam, że gadanie o pupie pani Maryny też jest potrzebne na forum.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Wrz 2019 05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Akna napisał(a):
Dodatkowo spotkałam się z opinią, że wtedy nie bardzo mamy szans na losowe upgrade do biznesu ;-)


Wtedy po prostu przyniosa ten posilek do biznesu i podadza na talerzu zamiast w foremce. Albo czasem postawia foremke na talerzu i tak podadza. :D

Przynajmniej tak robia w Emirates i Singapore.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Paź 2019 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
A tak osoby na diecie bezmięsnej rozpieszcza salonik Song Hong na lotnisku Noi Bai - Hanoi (HAN).

Od jakiegoś czasu sushi z warzywami to standard (jeszcze do niedawna była to trochę loteria - będzie czy nie będzie). Oprócz tego oczywiście sałatki i pieczywo, ostatnim razem również smażone tofu. Cieszy mnie bardzo, skromny ale jednak, wybór dań na ciepło. Set jest taki sam w salonikach na międzynarodowym i krajowym terminalu. Jedyna zasadnicza różnica jest taka, że na krajówkach jest dużo mniejszy wybór alkoholi ;) Opiszę ten salonik z dobrą rekomendacją na w odpowiednim dziale tego forum

p.

Załączniki:
f4f003.jpg
f4f003.jpg [ 310.34 KiB | Obejrzany 3003 razy ]
f4f002.jpg
f4f002.jpg [ 298.02 KiB | Obejrzany 3003 razy ]
f4f001.jpg
f4f001.jpg [ 319.32 KiB | Obejrzany 3003 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Sty 2024 09:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Świetny artykuł podsumowujący, które istant nudle dostępne w koreańskich tzw. convinient storach (takich jak CU, 7-11, GS25) są odpowiednie dla wegan. Ktoś zrobił kawał dobrej roboty i opisał składy kilkunastu nudli, co w paru przypadkach uratowało moje dobre samopoczucie, gdy mogłem wszamać coś na szybko i na ciepło :) Z tej listy udało mi się dostać 4 różne produkty, przy czym nudle Sahmyook Vegetable Potato Jajang widziałem wyłącznie w tej restauracji - Osegye Hyang.

Link do artykułu:
Various Vegan Instant Noodles in Korea

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group