Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2014 00:09 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Prosiłbym o wskazówki dot. zniżek dla inwalidów. Żona ma polską legitymację ZUS (emeryta - rencisty)

Image

Czy idzie coś z tego wycisnąć?

Np. na stronie dot. kupna biletów: http://visit.sagradafamilia.cat/#tickets poniżej listy rodzajów biletów mamy napisane:

Free for: Friends of the Church, children up to 10, persons with a 65% or higher accredited disability + 1 accompanying person.

I teraz co? Rezerwować przez net i ryzykować, że mi tego nie uwzględnią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lip 2014 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Próbować możesz, ale żona musi mieć stwierdzone ponad 65% niepełnosprawności (jak napisane). Będzie to pewnie II lub nawet I grupa inwalidzka i zapewne musisz mieć przetłumaczone na hiszpański (ew. angielski) orzeczenie, dla potwierdzenia. Wątpię, żeby plastik z ZUSu był akceptowalny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2014 00:41 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Problem, że u nas jest podział na grupy, a nie na procenty i jasno nie jestem w stanie udowodnić, że to akurat 65%. No ale może ktoś próbował, stąd ten temat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lip 2014 01:24 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
raf_b napisał(a):
I teraz co? Rezerwować przez net i ryzykować, że mi tego nie uwzględnią?

Nic nie musisz ryzykować, "koniec języka za przewodnika". Napisz e-mail z zapytaniem jaki dokument by ich zadowalał, na adres soporte@clorian.com (to jest adres systemu sprzedaży biletów), oczywiście po angielsku. Odpisują chętnie w przeciągu jednego dnia. Można jeszcze szybciej - dzwoniąc na numer (0034) 93 198 07 05 (także jest wersja hiszpańska i angielska).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2014 10:18 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
man4business napisał(a):
raf_b napisał(a):
I teraz co? Rezerwować przez net i ryzykować, że mi tego nie uwzględnią?

Nic nie musisz ryzykować, "koniec języka za przewodnika". Napisz e-mail z zapytaniem jaki dokument by ich zadowalał, na adres soporte@clorian.com (to jest adres systemu sprzedaży biletów), oczywiście po angielsku. Odpisują chętnie w przeciągu jednego dnia. Można jeszcze szybciej - dzwoniąc na numer (0034) 93 198 07 05 (także jest wersja hiszpańska i angielska).


Prowadzę korespondencję, na razie edukuję w zakresie polskiego systemu stopniowania inwalidztwa :D O wynikach poinformuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2014 14:45 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
Bilety kupione przez internet - nikt nie sprawdza przy wejściu, czy są dobrej kategorii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lip 2014 22:18 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Ostatecznie dostałem taką odp.

If you want to buy your tickets online (in order to avoid queues), we recommend you to buy "general" tickets.
When you arrive at Sagrada Familia, you can enter by the entrance of Marina Street, without waiting in queue.
Anyway, you can show the document that accredit the disability at the entrance and, if they decide that you have free admission, you can ask for the refund of the previous one (sending an email to soporte@clorian.com).


Translator :D :

Jeśli chcesz kupić bilety online (w celu uniknięcia kolejek), zalecamy, aby kupić bilety na "Ogólne".
Po przyjeździe na Sagrada Familia, można wprowadzić przez wejście Marina Street, bez czekania w kolejce.
W każdym razie, można pokazać dokument akredytacji niepełnosprawności przy wejściu, a jeśli zdecydują, że mają wstęp wolny, możesz poprosić o zwrot poprzedniego (wysyłając e-mail do soporte@clorian.com).


Trochę kombinacji... myślałem, że podejmą decyzję, przyślą mi jakiś kwitek na wejście do wydrukowania....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2014 22:02 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Prze-m-ek napisał(a):
Bilety kupione przez internet - nikt nie sprawdza przy wejściu, czy są dobrej kategorii


Czy bilety muszą być wydrukowane, czy mogą być w smartfonie? Nie wiem czy rezerwować jeszcze z Polski, czy już tam za pomocą smartfona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lip 2014 08:04 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Mogą być wydrukowane,mogą też być na smartphonie...Polecam zakup przez neta bo nie stoisz w kolejce, która czasami ma więcej niż godzinę czekania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:31 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
yogibabu napisał(a):
Mogą być wydrukowane,mogą też być na smartphonie...Polecam zakup przez neta bo nie stoisz w kolejce, która czasami ma więcej niż godzinę czekania...

Tak, wiem wiem. Pytam tylko jak z tym drukowaniem, bo chcę ze smartfona kupić w ostatniej chwili. Kombinuję z tą zniżką opisywaną wyżej. Chcę kupić dla żony "na inwalidę", a jak by nie poszło, to wtedy dokupię na miejscu bilet cały. Tak, wiem... ograniczona ilość ludzi wchodzi, ale w weekend było na stronie, że po 500 osób na daną godzinę, teraz od dwóch dni obserwuję i chyba w tygodniu jest mniej tłoczno, po ok. 300 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Lip 2014 12:13 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Zatem w ramach podsumowania po pobycie:

Bilety online, pokazane w smartfonie. Służy do tego specjalna bramka wejściowa, oznaczona "smartfon" itd. znajdująca się od strony głównego wejścia do katedry (nie tam, gdzie sprzedają bilety tradycyjne). Najpierw jedna osoba sprawdza naocznie bilet, potem kolejna brameczka i skanują kod z biletu.
Co do zniżki - zaryzykowałem (choć była zaopatrzona w polskie legitymacje rencisty, wyżej wymieniane już przeze mnie), kupiłem czy wybrałem dla żony darmowy bilet, oznaczony na stronie jako "Disabled". Miałem też dla syna "Children under 18 years old" - nikt o nic nie pytał, nikt nie wołał o legitymację czy cokolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:50 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
DZis, w sobote i niedz, 20-21. IX. do S.Familii wejscie za darmo ( ale z duza kolejka) w godz 16 - 20 /o ile dobrze przeczytalem, do sprawdzenia na sagradafamilia.org/
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Wrz 2014 17:03 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
to by było jak znalazł na mój wyjazd...ale gdzieś to wyczytał, bo ja nic nie widzę...może już nie ten wzrok ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Wrz 2014 19:43 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
JJ2010 napisał(a):
to by było jak znalazł na mój wyjazd...ale gdzieś to wyczytał, bo ja nic nie widzę...może już nie ten wzrok ;(

Wyczytalem na afiszu na ulicy w Barnie.
tez nie widzę na str www, jest info na merce.bcn.cat ze na sagradafamilia.org należy uprzednio uzyskać zaproszenie.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Gru 2015 12:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
a co mi tam - upewnię się ze nie ;)
Czy jest jakakolwiek możliwość tańszego wejścia do Sagrady niż bilet za 15 e kupiony przez neta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Gru 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Intchy
Jak do każdego kościoła, możesz iść na mszę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Gru 2015 16:03 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Tam chyba nie ma mszy zwykle. W końcu kościół w budowie... Msze chyba odbywają się w krypcie (może też warto zobaczyć, ale nie ma z niej przejścia do właściwego budynku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Sty 2016 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@dj3500
:arrow: http://www.sagradafamilia.org/es/rezar-en-la-basilica/
(czyli że można w środku a nie tylko na dole)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Sie 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Zniżka 50% na wszystkie rodzaje biletów do Sagrada Familia dla osób pomiędzy 11, a 30 rokiem życia.
Zniżka obowiązuje do końca września 2016 roku oraz na wejścia w środy, czwartki i niedziele po godzinie 18:00. Katedra jest czynna do godziny 20:00 w tym czasie. Szczegóły poniżej:
http://www.sagradafamilia.org/en/promotion/
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 59
Loty: 70
Kilometry: 141 978
Czy jeżeli chciałbym kupić bilet na miejscu w kasie, to też kosztuje 15 euro? Nie chcę rezerwować przez neta, gdyż nie jestem w stanie określić, o której godzinie uda mi się dotrzeć do Sagrady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group