Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2018 18:33 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Nie wytrzymałem i kupiłem kolejny lot. Zabieram dzieciaki do Londynu.
Termin 3-4 marca 2018.
przylot sobota rano, wylot niedziela po południu.

Doradźcie co zaplanować dla dzieci w wieku 8 i 9 lat - dziewczyny.
Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki - darmowe i warte odwiedzin, w weekend nie powinno być ogromnej kolejki
muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s ? płatne i kolejki, ale może warto ? (ja kiedyś byłem, rodzinka nie)
Specer koło BigBena, obowiązkowo, ale jest w remoncie, widać coś, czy pozasłaniany ?
London Eye? czy moze lepiej inny taras widokowy? SkyGarden bezpłątne?
stacja King’s Cross, gdzie z peronu 93/4 odjeżdżał Ekspres Hogwart ?
M&M's World ?
Południk Zero w GREENWICH? ale czy 9 latka to zainteresuje?

mamy praktycznie cała sobotę, niedziele chce zostawić na spokojne szwędanie się po centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 16 Lut 2018 19:13 

MHN obowiązkowo, nie będziecie się nudzić.
Big Ben w rusztowaniach wygląda jak każdy inny budynek w rusztowaniach - nie warto, chyba, że i tak będziecie przekraczać Tamizę idąc do London Eye.
M&M's to frajda na 10 minut i potężny cios po kieszeni - lepiej Lego naprzeciwko.
W niedziele rano Camden Town - pokażesz dzieciom freaków.
Góra
 PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli byłaby pogoda i nie chcesz się trzymać ścisłego centum to wg mnie fajną atrakcją mogą być wagoniki „Emirates” w Dockland. Ładny ogólny widok na centrum, trasa jest dość wysoko, w dzień widać startujące samoloty z LCY. Chyba ze wiesz ze dzieciaki maja lek wysokości wtedy przemyśl (chociaż moje doświadczenie tutaj jest takie że to starsi wymiękają). Nie wiem czy da się zwiedzić halę O2, i na ile to zaciekawi dzieciaki. Ewentualnie sprawdź co jest w Excell, bo tam wystawa za wystawą, ale nawet jak trafisz tematycznie pod dzieci to może nie być tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Zarezerwuj sobie Sky Garden - fajny widoczek za free.
British muzeum też na chwilkę może zainteresować - mumie i kryształowa czaszka - mój był zachwycony - ale to 10 letni chłopiec :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2018 10:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
dzieci dalej są bezpłatnie w metrze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2018 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Od siebie mogę polecić darmowe V&A Museum of Childhood w Bethnal Green. Cała masa "dziewczyńskich" eksponatów (domki dla lalek, lalki, różne Barbie, Alicja w Krainie Czarów), ale też Lego, inne zabawki, w tym przegląd Must Have Toys z całego XX wieku (można pokazać dzieciom, czym człowiek bawił się w dzieciństwie ;)) czy kolekcja misia Paddingtona.
http://www.vam.ac.uk/moc/
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Madame Tussauds chyba bym sobie darował, może uda Wam się ułożyć plan dnia tak, aby zobaczyć zmianę warty pod pałacem Buckingham (w niedzielę 4 marca), a potem pójść do parku St James's i zobaczyć kaczki i wiewiórki.

https://changing-guard.com/dates-buckin ... ace.html#/



Sam czasami byłem zdziwiony, że dziecko bardziej interesowało się wrzucaniem patyków do rzeki niż jakimiś zabytkami :)
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
zmiana warty w niedzielę o 11:00 jest już zarezerwowana ;)
nie chcę przeładować programu bo mnie dzieci znienawidzą, zawsze można wrócić i zobaczyć kolejne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Córka jak miała 13 lat była w Londku z szkołą byli w muzeum Harrego Pottera https://www.wbstudiotour.co.uk/, była zachwycona,
Ja bym wybrał się do https://www.iwm.org.uk/
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@brzemia jeśli dziewczynki lubią rybki i inne zwierzątka morskie to bardzo polecam SEA LIFE London Aquarium. Bilety nie są tanie, ale można coś zaoszczędzić np. poprzez promocję 2for1 albo bilety rodzinne, czy bilety łączone na kilka atrakcji ważne przez 90 dni (do wykorzystania podczas kolejnego weekendu). Nie sprawdzałam co się bardziej kalkuluje.
I również podpisuję się pod muzeami historii naturalnej oraz nauki - te są ciekawe dla wszystkich niezależnie od wieku :D
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2018 17:37 

ciekawe darmowe atrakcje do Richmond park gdzie zyja setki jeleni i mozna do nich podejsc na kilka metrow
przy Excel centrum jest taka kladka nad zbiornikiem z 10-20m nad ktora laduja/przelatuja samoloty z city airport (royal Victoria bridge)
royal Greenwich park jest dosc fajny - dobry widok na Londyn, mozna ciekawostki opowiedziec ze tu sie polkole dziela na wschodnia i zachodnia itp.
Góra
 PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:02 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Wedlug mnie :

Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki - dobry pomysl ale moze nie wszystko bo ja zanudzisz
muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s - drogie i zalezy czy dziecko zna duzo slawnych osob inaczej moze byc nudne
BigBena- w centrum bylam miesiac temu i nie bylo nic widac chyba ze bedziesz przy okazji
London Eye- mysle ze sky garden lepiej bo za darmo, szczegolnie ze big ben w remoncie
stacja King’s Cross, gdzie z peronu 93/4 odjeżdżał Ekspres Hogwart- ja bylam jak mialam 13 lat i bylo to nudne- tylko platforma i nic wiecej
M&M's World - tak ale drogo i krotka wizyta
Południk Zero w GREENWICH- park jest ladny z widokiem na Tamize

wogole jak z dzieckiem to polecam parki, szczegolnie Regent's Park
Akwarium to tez dobry pomysl albo Shrek Adventure
jak nie wyrozla z zabawek i az tak nie wychciewa to sklep Hamleys
wycieczka statkiem moze byc fajna
albo spacer kolo Tower Bridge no i kolejka linowa jak ktos juz pisal
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Lut 2018 12:04 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
brzemia napisał(a):
dzieci dalej są bezpłatnie w metrze?



Do 11 roku życia za free :-).
PS może się będziemy mijać na trasie, bo ja tez ten weekend z dzieciakami obstawiam Londyn. Sprawdzałam pogodę, rześko ma być...:-) Też jest fajne Grant Musem of Zoology, niedaleko British Museum, jako dodatek do M. Historii Naturalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
do wyszukiwania połaczeń używać googla czy jest jakaś inna aplikacja np. jakdojade ?

przylot mam 7:55 więc na Victoria będę ok 10:00
na pierwszy plan MHN i MS

na 16:30 udało mi się zarezerwować SkyGarden

między czasie muszę jeszcze jakiś fish&chips zaliczyć i zastanawiam się nad Madame Tusauds ?


niedzielne przedpołudnie to spacer wzdłuż Tamizy od St'Tomas Hospital, spacer koło LondonEYE przejście przez WestminsterBridge kolo BB przez park do Buckingham Palace, zmiana warty i na busa na Victoria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:51 

CityMapper - najlepsza apka dla wiekszosci miast na swiecie - caly Londyn jej uzywa.
Góra
 PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Lut 2018 10:00 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Nie będę przeładowywał programu, bo ten błąd popełniłem z Rzymie. Lepiej pojechać kolejny raz niż zaliczać wszystko w biegu.

10:00 Victoria
metro linia Circle lub District do South Kensington
10:30 MHN oraz Science Museum lub Victoria and Albert Museum ( podobno tez bardzo ciekawe, nie byłem wiec i dla mnie interesujące)
3h na 2 muzea musze przeznaczyć
ok 13:00 metro linia Piccadily albo autobus 14 (lepsze widoki) do Piccadilly Circus
spacer po Piccadilly Circus do M&M Word (wejście bezpłatne?) oraz Lego Store
niespodzianka dla żony The National Gallery
gdzieś w tej okolicy chcę zjeść fish&chips, coś polecacie?
następnie metrem ze stacji Enbankment do Monument Station lub znowu autobus 15 ? (przejazd koło Katedra św. Pawła w Londynie)
16:30 bezpłatne wejście do SkyGarden w Walkie-Talkie
ok 18:00 spacer koło Tower Of London, przez Tower Bridge i w zależności od sił transport do hotelu na Waterloo.

nie jest to przeładowane?
czy muszę kupować OysterCard czy wystarczy karta płatnicza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
brzemia napisał(a):
M&M Word (wejście bezpłatne?)

M&M World to po prostu ogromny sklep M&M (4 piętra?), więc wchodzi się za darmo, gorzej z darmowym wyjściem :lol:
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2018 19:03 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Sky Garden fajny ale mgla straszna. Dobrze ze wjazd gratis.Image

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wielkie dzięki za wszystkie sugestie, szczególnie dziękuję za polecenie aplikacji Citymapper, jest rewelacyjna i z jej pomocą zjezdziłem Londyn w metrem i autobusami.
Pomimo małego opóźnienia w samolotu ok 10:30 byłem już na Victoria. Niestety bramki biometryczne są tylko dla dorosłych i z dziećmi musiałem stać w ponad 30 minutowej kolejce do kontroli granicznej.

Odwiedziliśmy : Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, podjechaliśmy autobusem 14 do Piccadilly, pospacerowaliśmy po ChinaTown, zjedliśmy pyszne Fish&Chips, zaliczyliśmy Lego Store oraz M&M World. Spacer na Trafalgar Square, jedną wystawę w Galerii Narodowej. Autobusem nr 15 podjechaliśmy pod Sky Garden. Niestety mgła nie pozwalała na podziwianie rewelacyjnych widoków ale i tak było warto. Nocleg London Waterloo. Małe spotkanie z forumowiczką Asia ;)
Dzień 2 spacer wzdłuż Tamizy od Lambeth Palace po Golden Jubilee Bridge obok London Eye. Metro do Tower i Tower Bridge (trwał jakiś maraton?) na koniec zmiana warty pod Buckingham Palace.
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Mar 2018 15:30 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
No nie ma to jak spotkanie nad dzbankiem z sokiem :-). Tylko komu złożyć reklamację na pogodę??? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group