Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Abchazja - czy warto?
#1 PostWysłany: 17 Lip 2013 22:07 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 1
Witam, planuję 3-tygodniowy wyjazd do Gruzji i zastanawiam się czy warto jechać do Abchazji, a jeśli tak to gdzie konkretnie? Jeśli ktoś z Was był i mógłby podzielić się opinią, to byłabym bardzo wdzięczna :)

Pozdrawiam radośnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Maj 2014 03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Za dwa tygodnie wybieram się do Gruzji i planuję również odwiedzić Abchazję. Minął już prawie rok od pierwszego wpisu w tym temacie i nic się nie zadziało, więc podbijam, zachęcając do dyskusji :) Był ktoś, ma jakieś doświadczenia, rady?
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Maj 2014 07:46 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 54
Ze strony MSZ:
Cytuj:
"Ze względów bezpieczeństwa MSZ odradza podróżowanie do separatystycznych republik Abchazji i Osetii Płd. (a także rejonu Akhalgori i okolic Perevi). MSZ ostrzega ponadto, że możliwości opieki konsularnej nad obywatelami polskimi na znajdujących się poza kontrolą władz w Tbilisi terytoriach separatystycznych republik Abchazji i Osetii Płd. są bardzo ograniczone."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2014 08:22 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Potrzebna jest jeszcze wiza.
http://fizyk-w-podrozy.blogspot.com/201 ... o-get.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2014 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Internet w domu mam i to wszystko już wiem :P Pytałem o osobiste doświadczenia :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Maj 2014 10:54 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 21
Jak ktoś już był w Gruzji, to warto, przede wszystkim ze względu na klimat parapaństwa i bolesną i po dziś dzień namacalną historię tej krainy (polecam wcześniejszą lekturę "Abchazji" Góreckiego). Byliśmy na majówkę 7-osobową grupą na 6 dni z czego 3 spędziliśmy w górach w okolicy Jeziora Rica. Góry super, jak cały Kaukaz lub nawet lepsze. Chociaż deszczowe. Miło czas spędzaliśmy w Nowym Atonie, na w szkieletorach bloków i na disco w Gagrze (były toasty "za sowieckij sajuz!" o_O), nieco mniej w Suchumi w strugach deszczu.

Abchazja swego czasu była najbardziej wypasionym radzieckim kurortem, sowiecką riwierą. Chociaż dni dawnej świetności bezpowrotnie już minęło, kraj powolutku dźwiga się z upadku. Turystów z Zachodu nie widzieliśmy, za to zachodnia część jest dość licznie odwiedzana przez Rosjan.

Trzeba być przygotowanym na znacznie wyższe niż w Gruzji ceny oraz... hmm... radziecką/rosyjską gościnność ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2014 20:48 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Z info od lokalsów z Batumi wynika, że jak dostaniesz się do Abchazji od strony rosyjskiej może być problem później z dostaniem się na teren Gruzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lut 2015 14:12 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Jak wygląda sprawa z wejściem na zaporę wodną Inguri? Znalazłem jedynie komentarz 'Chociaż zapora wodna jest ochraniana przez policję, jest ulubionym obiektem gruzińskich fotografików. Po drodze zabrałem się z taką ekipą, która miała zgodę na wjazd na zaporę, więc nikt już nie sprawdzał tożsamości pasażerów auta.'. Faktycznie potrzebna jest zgoda, by dostać się na górę? O ile dobrze zrozumiałem, to sam betonowy łuk jest jeszcze na terenie Gruzji, ale podpiąłem to pod Abchazję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2015 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Byłem pod zaporą, ale nie na zaporze, więc nie wiem, czy ktoś kontroluje wjazd i w jaki sposób do tego podchodzi. Jechałem z Gruzinami, którzy zabrali mnie stopem z Mestii i nic nie mówili, że jest tam jakaś kontrola, ale ja też nie dopytywałem.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
Odświeżę nieco.
Możecie opisać aktualne realia przekraczania granicy (oczywiście legalnie od strony Gruzji właściwej) i powrotu do Gruzji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2015 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Sam nie byłem ale moja dobra znajoma niedawno wróciła z Abchazji, teraz podróżuje po Armenii i Górskim Karabachu. Z jej relacji wynika, że przekraczanie granicy jest bezproblemowe o ile wcześniej załatwi się przez internet promesę wizy. Trzeba tylko pamiętać, żeby na granicy być wcześniej, potem może być problem z transportem. Uwaga! Wszyscy Gruzini, którym mówiła, że wybiera się do Abchazji, bardzo jej tę podróż odradzali i przestrzegali przed czyhającymi zagrożeniami, jej jednak bardzo się podobało a kontakty z ludźmi były tylko pozytywne. Tutaj jej relacja:
http://www.travelbit.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=33989
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Sie 2015 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
No a ja z tą "wizą" jest, jeśli chcemy wjechać w sobotę lub niedzielę i zostać 1 dzień?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sie 2015 18:57 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 17
Pozwolenie załatwia się przez internet, dostajemy je po około 5 dniach roboczych. Drukujemy je, najlepiej ze 3 razy dla bezpieczeństwa. Z Zugdidi pod granicę jedzie się taksi za 10 lari, od strony Gruzji jest posterunek policji, przechodzimy przez most i jest posterunek graniczny Abchazji. Granicę otwierają chyba o 9 czasu gruzińskiego czyli o 8 czasu abchaskiego. Pokazujemy wydrukowane pozwolenie i przechodzimy (z rana sporo osób przekracza granicę więc może to zająć ze 30-60min). Do Suchumi możemy dojechać marszutką za 250-300 rubli. Następnie udajemy się do Wydziału Spraw Konsularnych, gdzie dostaniemy jakiś kwitek z którym idziemy do Amra Banku, który jest jakieś 300 m drogi od Wydziału Spraw Konsularnych. Tam uiszczamy opłatę w sumie 11 USD. Z potwierdzeniem wpłaty idziemy znów do Wydziału Spraw Konsularnych. Po krótkim oczekiwaniu otrzymujemy wizę (niestety jest ona tylko włożona do paszportu i przy wyjeździe z Abchazji zabrano nam ją). Samo Suchumi nie rzuca na kolana, taki rosyjski kurort. Nieco drożej niż w Gruzji. Jak ktoś planuje wybrać się na 2-3 dni nad morze to można wybrać Abchazję zamiast oklepanego Batumi. Przez 2 dni chyba spotkaliśmy tylko 2 turystów spoza Rosji. Dużo kwater prywatnych, ale jak ktoś się chce wybrać na 1-2 noce to gospodarze robią problemy z tak krótkimi pobytami, zazwyczaj mówią minimum 5 dni. My byliśmy zmuszeni wziąć 3 osobowy pokój w hotelu Viva Maria za 4200 rubli. (stan na 12 sierpnia)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Sie 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
No, ale w sobotę lub niedziele wizy nie załatwię. I co Wtedy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Sie 2015 08:40 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 17
http://mfaapsny.org/en/council/visa.php
If you have any questions please call: +7-840-226-39-48, fax
ewentualnie mailowo się kontaktować. Sorry niestety nic mądrzejszego mi do głowy nie przychodzi, a sam nie znam odpowiedzi:)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 17 Sie 2015 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Wtedy załatwić trzeba wizę w poniedziałek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Wrz 2015 20:29 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
wtak napisał(a):
Odświeżę nieco.
Możecie opisać aktualne realia przekraczania granicy (oczywiście legalnie od strony Gruzji właściwej) i powrotu do Gruzji?



Generalnie po stronie gruzińskiej nie ma nic tylko mały punkt kontrolny
Potem kilometrowy most, można skorzystac z tranportu wozem drabiniastym
Po stronie Abchazji kontrola paszportowa, celna, oficer polityczny, wszystko normalnie, musisz pokazać wydrukowaną promosę wizową, dzwonią do Suhumi i sprawdzają czy jesteś w spisie.
Generalnie luzik, całość ok dwóch godzin, najwięcej zajmuje rozpytanie w szczególności jak masz dużo pieczątek

Dokładnie opisałem tutaj jakby ktoś chciał
http://www.mynameisola.com/pl/abkhazia- ... ependence/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Wrz 2015 12:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Zastanawiam się nad odwiedzeniem Abchazji w następnym roku. Do tej pory byłem dwukrotnie w Gruzji, więc pora na coś nowego:)
Napiszcie proszę, co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać, itp. Będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Wrz 2015 12:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Nowy Afon, jezioro Rica, Sukhumi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Wrz 2015 21:44 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Z Abchazją jest trochę jak z Gruzją, jak jechałem pierwszy raz to myślałem, że w tydzień obskoczę cały kraj, od tamtej pory na Kaukazie bylem już 10 razy i dalej nie widziałem wszystkiego co bym chciał w Gruzji. W Abchazji planowałem spędzić trzy dni, spędziłem tydzień i chętnie bym wrócił
Te 3 must see/must be o których napisał poprzednik na upartego można zrobić w 1,5 dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group