Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Mar 2017 18:54 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 1
Niestety nie mogę znaleźć infomacji na ile musi być ważna wiza lecąc do USA, znalazłam jedynie informację odnośnie paszportów.
Wiza kończy mi się w styczniu 2018 r. Czy mogę wyjechać np. w sierpniu, czyli na 5 miesięcy przed utratą ważności wizy? Czy musi to być pół roku, tak jak w przypadku paszportów?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 22 Mar 2017 18:55 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Musi być ważna w momencie wjazdu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Mar 2017 19:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
A także wyjazdu,by nie mieć kłopotów z uzyskaniem w przyszłości następnej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Masz na mysli to co masz w paszporcie? Musi byc wazna w momencie wjazdu, na granicy urzednik zadecyduje jak dlugo bedziesz mogl w USA przebywac. A @‌miriam‌ sieje dezinformacje :)

I jeszcze zeby nie byc goloslownym: https://travel.state.gov/content/visas/ ... -date.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
lataczuk napisał(a):
na granicy urzednik zadecyduje jak dlugo bedziesz mogl w USA przebywac. A @‌miriam‌ sieje dezinformacje :)


Sory,nie wiedziałam,że bilet powrotny mamy kupować dopiero po uzgodnieniu terminu z urzędnikiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@miriam - bilet mozesz sobie kupowac kiedy chcesz, to wolny kraj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@lataczukZ tego co napisałeś,można domniemywać,że mimo np.posiadania wizy na 10 lat i biletu RT na 3 miesięczny pobyt, możemy od urzędnika na lotnisku usłyszeć,że zgadza się jedynie na pobyt miesięczny i nie ma znaczenia,że np biletu powrotnego nie można przebókować.Taki to wolny kraj :?: ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:50 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
No ale dokladnie tak jest, co wiecej, mozesz uslyszec, ze w ogole nie wjedziesz, ale wtedy biletem powrotnym przynajmniej nie trzeba sie przejmowac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
A powiedz mi jeszcze, jaka dezinformacja jest w stwierdzeniu,że wiza powinna być też jeszcze ważna w momencie wyjazdu,by nie mieć kłopotów z uzyskaniem w przyszłości następnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Mar 2017 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
a nie prościej p prostu zerknąć na info na stronie konsulatu USA?
Cytuj:
P.16 Moja wiza straci ważność, gdy będę w Stanach Zjednoczonych. Czy to stanowi problem?

Nie. W Stanach Zjednoczonych można przebywać przez okres i na warunkach określonych przez urzędnika Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego po przybyciu do Stanów Zjednoczonych, co zostanie odnotowane na formularzu I-94, nawet jeśli wiza straci ważność podczas pobytu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.



btw
takie kretyńskie pytania powinny być taktowane przez nadgorliwa administracje sumienie, do kosza
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 22 Mar 2017 22:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Mar 2017 22:08 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Załóżmy, ze twoja wiza (a wlasciwie promesa) na 10 lat konczy ważność 22 marca, udajesz sie do USA 21 marca - wbijaja Ci pozwolenie na pobyt na pół roku, i nie ma znaczenia ze wiza (a własciwie promesa) wygasła - o ile opuścisz terytorium USA w ramach tego pół roku to nie widze podstaw do problemów z koleną wizą.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group