Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Lip 2017 21:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Tym bardziej jeśli to Tel Awiw nie ma co ryzykować . ;) Jest dobre wytłumaczenie by w końcu zaktualizować dane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 29 Sie 2017 16:51 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 25
Ja mam trochę inną sytuację- przy bukowaniu biletów na podróż poślubną z rozpędu jako pasażera wpisałem przyszłą żonę z panieńskim nazwiskiem. Starego paszportu w ogóle nie ma, nowy będzie wyrabiany zapewne po ślubie.
Co w takiej sytuacji? Mogą w urzędzie wydać jakiś dokument potwierdzający że to ta sama osoba? Jest szansa że będzie to honorowane na lotnisku? Czy może jednak próbować zmienić w liniach lotniczych (jeden odcinek Lufthansą, reszta Air Canada)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 29 Sie 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Niech wyrobi paszport jeszcze przed ślubem i z nim leci
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Sie 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ewentualnie może nie zmieniać nazwiska od razu przy ślubie. Oblecicie co chcecie to sobie zmieni ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Sie 2017 18:00 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
miriam napisał(a):
@Kacper Po 3 latach nie ryzykuj, zwłaszcza poza UE.To tylko 140 zł+ aktualne zdjęcie- już mężatki ;)


Czemu ciagle pojawiaja sie tego typu bzdury i nikt nie koryguje?

Wymiana paszportu nie kosztuje 140 PLN! Koszt zalezy od tego ile lat waznosci ma jeszcze stary.
Jesli stary ma do konca jeszcze 5 lat to nowy wydawany zawsze na 10 lat przedluzy ogolnie o te 5 lat czyli placisz 5/10 z 140 a zatem 70 PLN.
Jesli stary ma jedynie niecaly rok to ten nowy bedzie kosztowal 14 PLN.
Jesli stary ma 9 lat i za rok tracilby waznosc to wyrobienie nowego kosztuje 9x14 czyli 126 PLN.

Tak naprawde jedyny koszt to zdjecia. Bo paszport i tak w koncu trzeba byloby wymienic a placicie jedynie za te dodatkowa waznosc ponad to co mial stary.

I najlepiej od razu wymienic. W pazdzierniku kupowalem bilety na podroz poslubna, slub byl dopiero w kwietniu nast roku. I od razu bralem na nowe nazwisko.
Paszport byl juz gotowy niecaly miesiac po slubie, dowod zdecydowanie szybciej.

Zalatwione i juz zadnego problemu nie ma. Nie ma ryzyka, ze bedzie jakichs problem za granica i potem wyjdzie wtopa z paszportem.
Tyle rzeczy do slubu ogarniacie to i paszport dacie rade. Z dowodem raczej tyle nie czekacie?

Jedynie chyba problem z wiza USA. Zona miala 5 lat temu wydana wize na 10 lat i jesli sie nie myle to nie bardzo teraz to obowiazuje gdy zmienione nazwisko i paszport.
Ale poki co do USA sie nie wybieramy ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Sie 2017 09:24 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@rydzo
W przypadku 3 lat to już nie działa. Żeby " dopłacić" paszport musi być ważny. Jeżeli się przeciągnie ponad 60 dni po zmianie nazwiska, to paszport jest nieważny i trzeba zapłacić całość
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 30 Sie 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
trocha napisał(a):
Jeżeli się przeciągnie ponad 60 dni po zmianie nazwiska, to paszport jest nieważny i trzeba zapłacić całość

A jeszcze dokładniej, to jeżeli w ciągu 30 dni od wystąpienia powodu zmiany nazwiska nie wystąpi się o nowy paszport, to trzeba zapłacić całość. Testowane przedwczoraj, ok. 45 dni "po", bo też byłam przekonana, że mam 60 dni, Okazało się, że jednak nie, musiałam dopłacić do pełnej kwoty (140 zł).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:05 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Wszystko komplikuje sie bardziej, gdy mieszkamy za granica, bo czas oczekiwania na nowy paszport jest zdecydowanie dluzszy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
rydzo napisał(a):

Czemu ciagle pojawiaja sie tego typu bzdury i nikt nie koryguje?


...

@trocha , @metia Dziewczyny dobrze,że czuwacie i mamy jasność w kwestii opłat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 31 Sie 2017 09:05 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
trocha napisał(a):
@rydzo
W przypadku 3 lat to już nie działa. Żeby " dopłacić" paszport musi być ważny. Jeżeli się przeciągnie ponad 60 dni po zmianie nazwiska, to paszport jest nieważny i trzeba zapłacić całość


No to tym większa zachęta aby nie czekać ze zmianą paszportu ...
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
To ja też mam pytanie. Biorę ślub za granicą w zagranicznej placówce (nie w ambasadzie/konsulacie) i od razu, bez wizyty w Polsce i USC wyruszam w podróż poślubną, która będzie trwać znacznie więcej niż 60 dni. Rodzi się więc pytanie, czy w takim wypadku polski paszport będzie nadal formalnie ważny, skoro polski USC w ogóle nie ma w swoich rejestrach informacji o zmianie stanu cywilnego i nazwiska żony? A może lepiej zmienić nazwisko już po powrocie do kraju, a nie podczas ślubu?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaSell, 04 Paź 2017 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:27 

Problemu nie będzie żadnego o ile przy okazji z WAŻNYM paszportem będziesz spełniać warunki np. wizy krajów do których się udajesz

Nie do sprawdzenia, ale z tyłu głowy tli się wątpliwość głupia zresztą i dlatego te pytania
Góra
 PM off
MaSell uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Czyli jeśli by zaszła potrzeba odwiedzenia Polski w celu szybkiego zdobycia wizy w terminie krótszym niż 60 dni, to nadal wszystko byłoby w porządku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:41 

Tak, ale później z powodu OPŁAT oraz konieczności wożenia starego paszportu np. z wizą USA trzeba usiąść i policzyć czy sprawdzić czy to się kalkuluje
Góra
 PM off
MaSell uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Lut 2018 03:22 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Witam.
Znajomi biorą ślub w marcu 2017, a chcieliby kupić bilety na styczeń 2018 gdzie trzeba podać dane paszportu (Ukraińskie linie).
W związku z tym rozważają możliwość, że żona zostanie przy swoim nazwisku i wtedy nie będzie musiała zmieniać paszportu.
A po powrocie zmieni sobie nazwisko na męża.

Czy dobrze rozumieją i jest to do zrobienia?
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 13 Lut 2018 08:04 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
@skipperek Niekoniecznie, gdyż nazwisko przy ślubie zmienia się przez złożenie oświadczenia bezpośrednio po nim lub przed nim.
Może niech kupią bilety od razu na przyszłe nazwisko? Numer paszportu zawsze można poprawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Lut 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Miałam takie same rozważania ;) Koniec końców kupiłam bilet na nowe nazwisko, podałam stary numer paszportu, a następnie wyedytowałam go gdy otrzymałam nowy.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Maj 2018 14:06 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
My z kolei bierzemy ślub na początku września 2018, a półtora tygodnia po tym wydarzeniu planujemy wyjazd do Ameryki Środkowej (do końca września).

Doradźcie proszę - czy narzeczona może mieć problem z obecnym paszportem (będzie miała po ślubie nazwisko dwuczłonowe)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Maj 2018 14:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie, o ile bilety będzie miała na stare nazwisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 22 Maj 2018 14:29 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
;) podwójne nazwisko

Czyli nie ma żadnego absolutnie ryzyka w wypadku wyjazdu ten tydzień po zawarciu ślubu? W biletach wpisalibyśmy nazwisko panieńskie (takie jak w dotychczasowym paszporcie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group