Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malta [Zima]
#1 PostWysłany: 08 Paź 2014 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Może ktoś powiedzieć jak wygląda Malta zimą? Wiadomo, że będzie padać, temp. niższa ale czy w tym czasie wyspa zamiera czy jest tylko lekka hibernacja turystyczna? Plażować i tak pewnie będziemy jak będzie tylko słońce jednak bardziej nastawiamy się na zwiedzanie. Czy knajpy są czynne czy są zamknięte jak to ma miejsce np. nad naszym pięknym morzem ? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#2 PostWysłany: 26 Lis 2014 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
jocenty napisał(a):
Może ktoś powiedzieć jak wygląda Malta zimą? Wiadomo, że będzie padać, temp. niższa ale czy w tym czasie wyspa zamiera czy jest tylko lekka hibernacja turystyczna? Plażować i tak pewnie będziemy jak będzie tylko słońce jednak bardziej nastawiamy się na zwiedzanie. Czy knajpy są czynne czy są zamknięte jak to ma miejsce np. nad naszym pięknym morzem ? :P


Podłączam się do pytania

z tego co udało się wygooglowac to w grudniu temperatura średnia ok 17-18stopni ale ludzie pisali ze zdarza się nawet 25, więc całkiem nieźle, podobno luty jest najbardziej deszczowy

jakie są Wasze odczucia, był ktoś może grudzień/ styczeń/ luty?
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#3 PostWysłany: 28 Lis 2014 21:41 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 40
Hej

Od zeszlej soboty do teraz byl jeden dzien deszczowy, bodaj sroda. We wtorek bylismy we 3 na spacerze nr 2 ze strony turystycznej Malty. Dzisiaj na towerwalk. W podkoszulkach i krotkich spodenkach. Idealna pogoda na zwiedzanie. Obecnie (20:36) siedzimy w barze (St Julians), temperatura niewiele nizsza od tej za dnia, czesc na krotko ubrana, czesc ma zarzucone jakies bluzy. Tu gdzie bylismy pootwierane wszystko, dyskoteki, puby, kluby noce, restauracje, bary. Ale przy plazach raczej nic otwartego nie zauwazylismy. Temperaturowo jest tutaj w tym momencie bardzo przyjaznie:)

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
aaabbb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#4 PostWysłany: 14 Gru 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
da rade się kąpać?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.


Ostatnio edytowany przez ziolo1988, 14 Gru 2014 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#5 PostWysłany: 14 Gru 2014 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
30 listopada woda była jak u nas w lato w Bałtyku ok. 18-20 stopni, kąpałem się i na Gozo i na Malcie.
Na siedzenie godzinami w wodzie nie ma co liczyć, ale popływać przez pół godzinki akurat.

W sumie to z kąpiących się spotkałem grupkę Polaków i jednego Amerykanina z NY (urodził się i mieszkał na Gozo 10 lat, ale na wakacje w rodzinne strony wraca późną jesienią, bo w lipcu/sierpniu za gorąco).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#6 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:14 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
Ja kąpałam się w połowie listopada, da się ale jednak za mało słonka i przez to czuć zimno nie jest to już taka frajda. Wlasciwie nie wiem co za frajda z kompania się w grudniu :(

Wydaje mi się, że pierwsza połowa października to byłby swietny czas na kompiele na Malcie

----
relacja z malty w linku w stopce
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#7 PostWysłany: 18 Gru 2014 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
zobaczymy^^
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#8 PostWysłany: 18 Gru 2014 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
jakie atrakcje polecacie na deszczowe lub chłodne dni?,
byłam na Malcie pod koniec października to takie się nie zdarzyły, ale teraz pod koniec grudnia obawiam się ze już mogą być i zastanawiam się co w razie czego można zaplanować, macie może jakieś pomysły? :)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#9 PostWysłany: 22 Gru 2014 11:21 

Aktualnie pogoda idealna na zwiedzanie. Nie pada. Temperatura w dzień ok 20 stopni.
Jestem pozytywnie zaskoczony sprawną i niedrogą komunikacją publiczną. 6,5 € za tygodniowy bilet, to najtaniej w Europie. Autobusy po reformach, prawie nowe, punktualne i nieprzepełnione. Prawie zawsze jest wolne miejsce siedzące. Można błyskawicznie dojechać w każde miejsce.
Wynajem auta jest bezsensowny. Ruch lewostronny, paliwo drogie ok 1,4 € , i najważniejsze. Kompletny brak miejsc do parkowania.
Sliema, Paceville, St. Julians tętni życiem. Wszystko otwarte. Jest gdzie zjeść, wypić i ew siĕ zabawić.
Turystyczne getto na północy, Buggiba, Quawra, prawie wymarľe.
Plącze się tam tylko trochę angielskich emerytów.
Góra
 PM off
Tulsa lubi ten post.
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#10 PostWysłany: 22 Gru 2014 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
kapac sie idzie?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#11 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:30 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Moim zdaniem jak najbardziej, tutaj obecna temperatura aktualizowana codziennie:
http://www.seatemperature.org/europe/malta/sliema.htm

19 stopni to dużo jak np. na Bałtyk(wiem bo pochodzę z nadmorskiej miejscowości) więc spokojnie można popływać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#12 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:14 

Ja nie widziałem, żeby się ktoś kąpał. W końcu to nie Hawaje, i jest koniec grudnia.
Ale jak tabelki pokazują inaczej.... :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#13 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Przyzwyczaja się człowiek do "dobrego" i 19 stopni w pięty kłuje :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#14 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja pływałem 23. listopada. Wejście nie było miłe - dłuższa chwila na przyzwyczajenie. A potem pełne zaskoczenie. Woda tak ciepła, że nie chciało się wychodzić. Do tego słońce tak prażyło (o 10:00), że nie miałem żadnego ręcznika i kilka razy wracałem do wody, by się schłodzić.
Anonymous napisał(a):
Jestem pozytywnie zaskoczony sprawną i niedrogą komunikacją publiczną. 6,5 € za tygodniowy bilet, to najtaniej w Europie. Autobusy po reformach, prawie nowe, punktualne i nieprzepełnione. Prawie zawsze jest wolne miejsce siedzące. Można błyskawicznie dojechać w każde miejsce.

Na przygodzie z Arrivą zrobili interes życia. Koncern zostawił im komunikację z prawdziwego zdarzenia - z wyświetlaczami, nowoczesną siatką połączeń i świetnymi rozkładami jazdy. Chińczyki też jeszcze się trzymają, mimo szaleńczej jazdy maltańskich kierowców, choć nie przepadam za ich rzężącymi i krztuszącymi się silnikami (skrzynie biegów też kiepsko oprogramowane). Można jednak mieć obawy, jak skończy się kontrakt z Hiszpanami, bo dotacja ma być o połowę mniejsza (choć to o nieoficjalne dane), a pewnie obecne ceny biletów będą chcieli utrzymać.

Cytuj:
Wynajem auta jest bezsensowny.

Czyli cywilizowany kraj, wbrew pozorom.

Cytuj:
Ruch lewostronny,

Dla mnie to akurat największa atrakcja i głównie dlatego już dwukrotnie wynająłem na Cyprze.
Cytuj:
paliwo drogie ok 1,4 € , i najważniejsze. Kompletny brak miejsc do parkowania.

Widzę tu pewną korelację z zaniżonymi cenami biletów. Zresztą wyspa wielkości Krakowa, a mają sporo parkingów P+R.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#15 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:09 

Też mam wrażenie, że niskimi cenami biletów, próbują zachęcić ludzi do porzucenia własnych aut. Korki są niemiłosierne. Czy niedziela , czy 23 przed północą. Są bus pasy to często autobus szybciej dojedzie.
Ogólnie wyspa mocno zatłoczona + turyści. Nawet w sklepie czy na ulicy trzeba się o kogoś ciągle ocierać. Latem to chyba horror.
Ale są też spokojne miejsca na zachodzie. Dzisiaj dotarłem m.in do Siggiewi. Pusto, sielankowo. Kawka w mało ekskluzywnym barze z miejscowymi, 0,5 € :D , świeżutkie passtizi 0,3 €.
Góra
 PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#16 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Za to na liniach lotniskowych możesz spotkać nie tylko szalonych kierowców, ale i tabor nawiązujący do starej maltańskiej tradycji, jak to:
http://open.phototrans.net/15,477317,22299.html
http://open.phototrans.net/15,142169,22300.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#17 PostWysłany: 31 Gru 2014 09:44 

Jednak o tej porze roku, pogoda potrafi być b.zmienna.
Parę dni temu, było słonecznie i ciepło, a wczorajszy poranek na Gozo, przywitał nas...śniegiem ! Szybko stopniał, ale jest zimno. Ledwie z 10 stopni.
W hotelach tego problemu nie ma, ale w naszym wynajętym mieszkanku, trzeba było interweniować u właścicielki, i dostarczyła przenośny grzejnik gazowy.
Normalnego, stacjonarnego ogrzewania to tu nie mają, i przed przyjazdem, warto sprawdzić, czy będzie jakieś ogrzewanie, w razie potrzeby. ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#18 PostWysłany: 31 Gru 2014 14:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Wiesz, gdyby tu w Polsce zrobiło się teraz 10 stopni, to pewnie poszedłbym do pracy w krótkich spodenkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#19 PostWysłany: 03 Sty 2015 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
u nas w hotelu też nie mieli kołdry tylko coś w rodzaju poszewki, na szczęście sami z własnej inicjatywy zaproponowali koce....
PS mimo wszystko wczoraj się wykąpałem na Golden Bay jako jedyny:p widok zdziwienia ludzi bezcenne:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta [Zima]
#20 PostWysłany: 04 Sty 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Grupony do restauracji na styczeń grupony-za-granica,1501,62470
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group