Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Witam.
Chciałem się upewnić. Jeśli mam wizę w nieważnym paszporcie, a równocześnie mam nowy paszport (ważny) i podròżuję z 2 paszportami to nie będzie problemu w USA ? ;)
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź.

Ròwnież Cię witam.
Nie. Nie będzie problemu. Od wielu lat nic się nie zmieniło. ;)
Pozdrawiam serdecznie.

by jacakatowice


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Paź 2018 18:11 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
Witam! Czy ktoś ostatnio leciał na dwóch paszportach po zminje nazwiska? Chciałam zapytać jak przebiegła podróż gdyż na innym wątku czytałam, ze podróżni mieli problem z wjazdem na lotnisku w LA. Według relacji urzędnik miał zastrzeżenia do wizy i stwierdził, ze powinna zostać wydana nowa na nowe nazwisko. Autor napisał, ze generalnie nie chciano ich wpuścić na teren USA. Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje. Na co powoływać się w takiej sytuacji na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#82 PostWysłany: 25 Paź 2018 21:17 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
Joanna Worek napisał(a):
Już nie raz mi się zdarzyło, że ludzie na różnych infoliniach wprowadzali mnie w błąd. Myślałam, że może ktoś był w takiej sytuacji i już z własnego doświadczenia wie, jak praktycznie to wygląda.
Jeśli nie będzie innej możliwości, to jasne że wyrobię nową wizę, to jednak są spore koszty i czas...

Dzwoniłam właśnie do ambasady, okazało się, że pani nie posiada takich informacji i nie może mi pomóc. Mogę zadać pytanie na stronie, ze swojego profilu. Tak zaraz zrobię i zobaczymy jaka będzie odpowiedź.


Udało Ci się może uzyskać jakaś wiedzę na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 11 Lis 2018 21:00 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Wczoraj lecieliśmy przez USA z lądowaniem w LA (z Rarotongi do Londynu) i nie było żadnych problemów, mieliśmy przygotowany wielojęzyczny odpis skrócony aktu stanu cywilnego ale nie było potrzeby go nawet wyciągać , miła pogawędka z urzednikiem gdzie się poznaliśmy i jak mija podróż (może to tez kwestia kilkugodzinnej przesiadki a nie dłuższego pobytu ale nie sądzę, chyba bardziej czy nie trafi się na aptekarza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Italiana uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 15 Lis 2018 15:33 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
zły temat, proszę o usnięcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Lis 2018 21:28 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
Zjadacz napisał(a):
Wczoraj lecieliśmy przez USA z lądowaniem w LA (z Rarotongi do Londynu) i nie było żadnych problemów, mieliśmy przygotowany wielojęzyczny odpis skrócony aktu stanu cywilnego ale nie było potrzeby go nawet wyciągać , miła pogawędka z urzednikiem gdzie się poznaliśmy i jak mija podróż (może to tez kwestia kilkugodzinnej przesiadki a nie dłuższego pobytu ale nie sądzę, chyba bardziej czy nie trafi się na aptekarza ;)

Dzięki wielkie za odpowiedz. Jesli to offtopic to proszę o usunięcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 16 Lis 2018 21:57 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 11
Italiana napisał(a):
Zjadacz napisał(a):
Wczoraj lecieliśmy przez USA z lądowaniem w LA (z Rarotongi do Londynu) i nie było żadnych problemów, mieliśmy przygotowany wielojęzyczny odpis skrócony aktu stanu cywilnego ale nie było potrzeby go nawet wyciągać , miła pogawędka z urzednikiem gdzie się poznaliśmy i jak mija podróż (może to tez kwestia kilkugodzinnej przesiadki a nie dłuższego pobytu ale nie sądzę, chyba bardziej czy nie trafi się na aptekarza ;)

Dzięki wielkie za odpowiedz. Jesli to offtopic to proszę o usunięcie.


Nie potrafię edytować posta niestety. Może da się przenieść nie zgodne z tematem posty do odpowiedniego topicu aby inni mieli możliwość zobaczyć zamiast usuwać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 06 Gru 2018 15:49 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 12
Loty: 275
Kilometry: 423 094
Italiana napisał(a):
Joanna Worek napisał(a):
Już nie raz mi się zdarzyło, że ludzie na różnych infoliniach wprowadzali mnie w błąd. Myślałam, że może ktoś był w takiej sytuacji i już z własnego doświadczenia wie, jak praktycznie to wygląda.
Jeśli nie będzie innej możliwości, to jasne że wyrobię nową wizę, to jednak są spore koszty i czas...

Dzwoniłam właśnie do ambasady, okazało się, że pani nie posiada takich informacji i nie może mi pomóc. Mogę zadać pytanie na stronie, ze swojego profilu. Tak zaraz zrobię i zobaczymy jaka będzie odpowiedź.


Udało Ci się może uzyskać jakaś wiedzę na ten temat?


Tak, dostałam odpowiedź:
"Szanowna Pani
W przypadku znacznie uszkodzonego paszportu lepiej starac sie o nowa wize. Na rozmowe prosze przyniesc stronbe z wiza."

Szczerze, to nie jest to taka 100% zdecydowana informacja, że MUSZĘ mieć nową wizę. Myślę, że mogłabym spróbować kiedyś wybrać się do Kanady i potem stamtąd do USA. Jak mnie nie wpuszczą, to nie :)

Jeszcze mały update w sprawie kary za uszkodzenie paszportu, może komuś się przyda rada : Warto odwoływać się od takich decyzji. Złożyłam zażalenie na urząd, poprzez ePuap i jakiś miesiąc później dostałam info, że jak najbardziej należy mi się zwrot pieniędzy (dwu-krotność opłaty paszportowej, czyli 280 zł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 07 Lut 2019 00:39 

Rejestracja: 06 Lut 2019
Posty: 4
Witam,
Czy ktoś był w ostatnim czasie w USA z nowym paszportem i wizą w starym? Chciałam się upewnić jak jest teraz i potrzebuję bieżących informacji. Będę wdzięczna za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 07 Lut 2019 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Fenomen.
88 postów dotyczących w gruncie rzeczy tylko jednego pytania: czy wiza w starym paszporcie jest ważna?
Chociaż od lat nic się w tym temacie nie zmieniło... :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 07 Lut 2019 01:22 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Jedno pytanie, ale czy już była odpowiedź? Bo mi się nie chce tych 88 postów czytać :D
Prościej napisać: tak, byliśmy w sierpniu 2018, stare (przedziurkowane) paszporty z wizą i nowe bez wizy. Żadnych problemów.

Ciekawe, czy @palitka145 się zaloguje, żeby tę odpowiedź przeczytać :lol:
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Lut 2019 01:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
@marcinsss jeszcze napisz czy wiza byla przedziurkowana czy nie....i wtedy bedzie mozna zrobic wikiposta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 07 Lut 2019 09:07 

Wzór wikiposta wykonany przeze mnie w czynie społecznym.

Pytanie.

Witam.
Chciałem się upewnić. Jeśli mam wizę w nieważnym paszporcie, a równocześnie mam nowy paszport ( ważny) i podròżuję z 2 paszportami to nie będzie problemu w USA ? ;)
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź.

Ròwnież Cię witam.
Nie. Nie będzie problemu. Od wielu lat nic się nie zmieniło. ;)
Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 07 Lut 2019 10:42 

Rejestracja: 06 Lut 2019
Posty: 4
Nie dodałam jeszcze, że chodzi o zmianę nazwiska i w nowym paszporcie będzie nowe nazwisko. Dzwoniłam wczoraj na lotnisko w Warszawie to ktoś z infolinii powiedział że może być problem ale on w sumie nie wie. Nie mam kogo zapytać bo każdy mówi co innego i nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 07 Lut 2019 10:47 

Jak to nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ?

U mnie jest. Bo ja wiem, chociaż nie jestem pracownikiem lotniska.

Nie będzie problemu.
Góra
 PM off  
      
#95 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:01 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Ważna wiza w nieważnym paszporcie + nowy paszport = ambasada oficjalnie informuje że nie ma problemu.
Zmiana nazwiska w paszporcie + wiza na stare nazwisko = ambasada rekomenduje wyrobienie nowej, bo może być problem (chociaż znam ludzi, którzy tak latali)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:02 

wiza-usa-zmiana-nazwiska-po-slubie,766,110250
Góra
 PM off  
      
#97 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
palitka145 napisał(a):
Nie dodałam jeszcze, że chodzi o zmianę nazwiska i w nowym paszporcie będzie nowe nazwisko. Dzwoniłam wczoraj na lotnisko w Warszawie to ktoś z infolinii powiedział że może być problem ale on w sumie nie wie. Nie mam kogo zapytać bo każdy mówi co innego i nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

hmmmmmm widzisz problem z wiza w paszporcie i w związku z tym dzwonisz na lotnisko??? a dlaczego nie do apteki? albo sklepu duty free??

a może jednak jak dzwonić to do konsulatu? jak myślisz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:22 

Rejestracja: 06 Lut 2019
Posty: 4
Dodzwonić się tam graniczy z cudem więc zadzwoniłam chociaż na Lotnisko. Powinni mieć takie informacje i chyba wiedzą czy wpuszczają ludzi w takiej sytuacji czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:27 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
A co rozumiesz przez to "lotnisko"? do kogo zadzwoniłaś? Jacy ludzie "wiedzą czy wpuszczają ludzi w takiej sytuacji czy nie"? To, że na dworcu jest komisariat policji, nie oznacza, że jak zadzwonisz do informacji dworcowej to powiedzą Ci na ile Cię aresztują za kradzież. Analogicznie jak zadzwonisz na policję, to niekoniecznie dowiesz się o której odjeżdżają pociągi
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:33 

Rejestracja: 06 Lut 2019
Posty: 4
Dzwoniłam do biura obsługi klienta. Wolałabym skontaktować się z ambasadą, ale jest to naprawdę trudne bo nikt tam nie odbiera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group