Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Witam.
Chciałem się upewnić. Jeśli mam wizę w nieważnym paszporcie, a równocześnie mam nowy paszport (ważny) i podròżuję z 2 paszportami to nie będzie problemu w USA ? ;)
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź.

Ròwnież Cię witam.
Nie. Nie będzie problemu. Od wielu lat nic się nie zmieniło. ;)
Pozdrawiam serdecznie.

by jacakatowice


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Lut 2014 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Wczoraj wróciłam z USA.
Leciałam na dwa paszporty. Stary nieaktualny z ważną wizą na nazwisko panieńskie + Nowy aktualny z nowym nazwiskiem i bez wizy + dodatkowo pobrałam w USC międzynarodowy akt małżeństwa (koszt chyba ok. 22 zł, wydawany od ręki)

Efekt:
1. przy odprawie w budce na Okęciu skanowałam wizę ze starego paszportu i stronę ze zdjęciem z nowego - 0 problemów
2. na przesiadkowym lotnisku we FRA przed wejsciem do samolotu poproszono mnie o pokazanie waznych dokumentów podróży i zapytano o dokument potwierdzający zmiane nazwiska (tu własnie przydał sie akt małż.) - 0 problemów
3.na lotnisku w EWR celnik trochę pogadal o pogodzie, o Polakach (że lubi :)) i zeskanował wizę oraz nowy paszport. Nawet nie zapytał o dokument potwierdzający zmianę nazwiska. Wszystko trwało może z 10 min (podeszlismy razem) - 0 problemów

Czyli podsumowując - nie ma sie czego bać dziewczyny (i ewentualnie panowie z nowymi paszportami; mój mąz miał tez nowy). Przypuszczam, ze obeszłoby się nawet bez aktu ślubu, ale na wszelki wypadek warto go ze soba zabrac, zwłaszcza ze jego wyrobienie nie stanowi praktycznie żadnego problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 04 Paź 2015 23:06 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 49
Loty: 90
Kilometry: 234 058
Witam,czy ktoś jeszcze ma doświadczenie, że przy wjechaniu na teren USA użył wielojęzycznego aktu małżeństwa (za 22 zł) zamiast tłumaczonego przez przysięgłego tłumacza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Lut 2017 12:03 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 2
Może komuś się jeszcze przyda ta informacja. Obecnie po zmianie nazwiska po ślubie, a co za tym idzie wymianie paszportu trzeba ponownie starać się o wizę turystyczną. Nie można latać z dwoma paszportami i aktem małżeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Lut 2017 12:43 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Można prosić o link do oficjalnej informacji o której piszesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Lut 2017 15:44 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 2
Dzisiaj rano dzwoniłam do konsulatu w Krakowie oraz ambasady w Warszawie żeby to potwierdzić. Zmieniłam nazwisko po ślubie i paszport. Niestety pomimo ważnej nadal wizy w starym paszporcie, kazano mi starać się o nową wizę. Zostałam poinformowana, że Departament Stanu nakłada taki wymóg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Mar 2017 18:48 

Rejestracja: 14 Mar 2017
Posty: 3
Odnośnie zmiany nazwiska i nowego paszportu. Chyba rzeczywiście zmieniona została rekomendacja.
Cytuj:
Jeżeli zmiana nazwiska uległa oficjalnej zmianie na skutek małżeństwa, rozwodu, lub decyzji sądowej, należy otrzymać nowy paszport. W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych.

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-ge ... qlistgen10

Wcześniej w takim przypadku była mowa o przetłumaczonym akcie małżeństwa, który potwierdzał zmianę nazwiska.

No cóż, mam nadzieję, że na EWR jeszcze tego nie wiedzą :)
Nie wiem tylko czy mówić żonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Mar 2017 14:04 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 2
@‌bbro89‌ Zapisy w oficjalnym FAQ Departamentu Stanu faktycznie zmieniły się w ostatnich tygodniach i obecnie REKOMENDUJĄ wyrobienie nowej wizy w przypadku zmiany nazwiska. Rekomendują, nie nakazują. Czy istnieje jakikolwiek akt prawny zmieniający dotychczasowe zasady? Nikt mi go nie potrafi wskazać, więc wątpię.

Jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie z błędu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Mar 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale pomijając koszty to jaki jest problem w wyrobieniu nowej wizy? Z bardzo dużym prawdopodobienstwem zostanie przyznana (bo to prawie jak przedluzenie poprzedniej), i na pełny okres jak od zera. Spokój na 10 lat (czy ile tak kto dostanie).
Mnie osobiście denerwuje pilnowanie 2 paszportów, jakieś tłumaczenia itp, skoro można mieć wszystko w jednym porządnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Mar 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Tak jak piszą powyżej:

Bierzesz oba paszporty. Oba pokazujesz. Pieczątkę dostajesz w tym ważnym oczywiście.

Bez problemów.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Mar 2017 15:53 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@BrunoJ - ale te koszty trudno pominac, wiza kosztuje ile kosztuje, plus dojazd np, do Wawki, plus branie dnia wolnego itd to sie dobre 8 stow nazbiera, a za tyle to se mozna na wakacje do LAX pojechac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Mar 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Źle podchodzisz. Normalna cena to ok 1600-2000. Łapiesz okazję za 800 do LAX, a resztę przeznaczasz na odnowienie wizy. I wychodzisz na zero ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Mar 2017 18:18 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 2
@BrunoJ Ja szanuję swoje pieniądze i dla mnie wydawanie 700-1000 zł (wiza, urlop, dojazd) by ułatwić urzędnikowi pracę mija się z celem. Jeżeli miesiąc temu wyrobiłem sobie wizę i informowano mnie, że zasady są "takie i takie", to mam prawo oczekiwać że nie zmienią się po cichu i bez podstawy prawnej.

Wciąż czekam na śmiałka, który pokaże dokument regulujący rzekome zmiany. Albo na relację osoby, która w ostatnich dniach wjechała do USA na tym patencie! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Mar 2017 19:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
BrunoJ napisał(a):
Ale pomijając koszty to jaki jest problem w wyrobieniu nowej wizy? Z bardzo dużym prawdopodobienstwem zostanie przyznana (bo to prawie jak przedluzenie poprzedniej), i na pełny okres jak od zera. Spokój na 10 lat (czy ile tak kto dostanie).
Mnie osobiście denerwuje pilnowanie 2 paszportów, jakieś tłumaczenia itp, skoro można mieć wszystko w jednym porządnie.

Ostatniego twojego postu nie będę komentował, bo obca mi twoja "ekonomia" :D

Co do wyrabiania nowej wizy, to trochę szalony pomysł, bym 10-letnią wizę odnawiał po roku, własnie wtedy będę musiał najpóźniej zmienić paszport.
Wizę nawet celowo wyrobiłem w starym (obecnym) paszporcie, by mieć ją w domu i nie narażać na zgubienie, w razie zgubienia/kradzieży paszportu.
Każdy robi, jak uważa, według mnie można co roku jeździć do konsulatu, jak nie ma się co z kasą i czasem robic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Mar 2017 13:13 

Rejestracja: 27 Mar 2017
Posty: 1
Mam ten sam problem i prawdę powiedziawszy ciężko jest gdziekolwiek znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Mi w Konsulacie USA powiedziano (podczas rozmowy telefonicznej), że ważna wiza w nieważnym paszporcie ( w wyniku zmiany nazwiska) nie stanowi problemu dla urzędników amerykańskich podczas podróży. Zasugerowano mi natomiast, że problem może stwarzać straż graniczna. Próbuję się tam dodzwonić od niemalże 3 tygodni i póki co bezskutecznie. Pewnie, że najprościej byłoby ubiegać się o nową wizę i po problemie, niemniej jednak wydanie 700 zł mnie jednak trochę zaboli, a denerwuje mnie strasznie, że nikt nie jest w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi opartej chociażby o regulacje prawne. Najbezpieczniej napisać "zaleca się", ale czy jest to naprawdę konieczne? do mojej podróży są jeszcze niecałe 2 miesiące, może uda mi się jeszcze rozwiać wątpliwości w taki czy inny sposób...Jeżeli ktoś z Was, kto boryka się z podobnym problemem zamierza odbyć podróż do USA w niedalekiej przyszłości i byłby na tyle miły , by zamieścić info czy napotkał z tego tytułu jakieś problemy to byłabym wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Straży granicznej Twoja wiza do USA nie obchodzi. Prędzej spodziewałałbym się problemów ze strony lini lotniczej i nie wypuszczenia na pokład samolotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Mar 2017 13:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Droga @‌eborava‌ - latalem tak (z dwoma paszportami) pare razy i nigdy nikt nawet okiem nie mrugnal. To nie jest zadna nowa sytuacja dla urzednikow i nikt nie bedzie robil zadnego problemu (chyba, ze Ci dziurkaczem wize przejechali ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Mar 2017 13:22 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Pls, nie straszcie ludzi. Wlatywałem do USA minimum 10 razy z wizą w starem paszporcie i nigdy, na żadnym lotnisku, nie stanowiło to problemu. Temat do zamknięcia imo.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Mar 2017 13:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Też tak latałem, ale o ile zrozumiałem pytanie dotyczy wizy wydanej na nazwisko panieńskie przed ślubem. Nie wiem jaka jest polityka w tym względzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Kwi 2017 17:20 

Rejestracja: 12 Kwi 2017
Posty: 2
Cześć, eborava czy udało Ci się dowiedzieć coś w temacie jak wygląda teraz wjazd do USA w sytuacji kiedy po zmianie nazwiska w starym paszporcie ma się ważną wizę wydaną na panieńskie nazwisko i nowy paszport na nowe nazwisko? do niedawna wystarczyło aby mieć dwa paszporty plus tłumaczenie przez biegłego aktu małżeństwa i nie było problemów. Natomiast teraz w FAQ ambasady jest zmiana i rekomendują wyrobienie nowej wizy. Niestety wyjazd mam już 29.04.2017 r. i z tego co uzyskałam informację w ambasadzie nie ma raczej już szans na to żeby wystawili nową wizę..
Czy może ktoś był ostatnio w stanach i miał podobną sytuację? czy były jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Kwi 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Ja bym się nadmiernie nie przejmował, też lecę niedługo do USA i sytuacji dotyczy też mojej żony. Ale... Po pierwsze to oni tylko rekomendują, nie mają problemu z używaniem w tym FAQu konkretnych i ostrych słów, więc jak rekomendują to rekomendują, a jak by wymagali to by napisali, że wymagają. Po drugie rekomendują po to żeby było sprawniej i wygodniej, jak ktoś nie ma problemu lecieć z 3 dokumentami i spędzić dłużej przy odprawie to już jest chyba jego wybór. Poza tym wszedłem sobie na tą samą stronę w wersji dla Indii, o tutaj, i tam dalej jest ta sama stara formułka. Gdyby zmiana formułki była wymuszona zmianą prawną to wątpię, aby pozwolili sobie na swojej oficjalnej stronie na nieaktualne informacje. Szczególnie, że to nie jest tak że FAQ z polskiej wersji strony obowiązuje dla polaków, a z indyjskiej dla Hindusów. O wizę można się ubiegać w dowolnym konsulacie/ambasadzie USA na świecie, bez względu na narodowość.

Obstawiałbym, że pewnie dużo ludzi próbowało lecieć albo z przedziurkowaną wizą w starym paszporcie albo nie mieli przetłumaczonego aktu małżeństwa (w przypadku zmienionego nazwiska) albo go wcale nie mieli i to pewnie generowało problemy i ktoś postanowił profilaktycznie umieścić takie zalecenie na stronie.

P.S. Sprawdziłem sobie jeszcze kilka innych krajów tak losow, jakąś Rumunię, Bułgarię, Kostarykę, co mi przyszło do głowy i wszędzie jest stara formułka. Także no worries.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewelinka_b uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group