Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Paź 2020 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dla zbieraczy TP w BAEC, ale i dla innych (np. udających się na F1) całkiem ciekawa opcja na przelot do IST. Widzę taką cenę do początkowych dni grudnia.

Teraz tylko pytanie, czy przy tranzycie w Londynie nie ma dla nas jakichś perturbacji w związku z wyrzuceniem Polski z ich zielonej listy?





Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 02 Paź 2020 18:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W odpowiednim wątku piszą, że tranzyt do 24 godz. bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Paź 2020 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
dzięki (i zaraz poszukam właściwego wątku) :)

EDIT: to jest zapewne odprysk tej promocji, o której pisze LL: https://loyaltylobby.com/2020/10/02/airfare-of-the-day-business-class-british-airways-london-to-istanbul-from-191-1-19-tp/
Wynikałoby z tego, że rezerwacji należy dokonać do 19.10.
Za 1 taki lot złapać można 240 TP.

Choć po tego rodzaju artykułach (swoją drogą z udziałem jakiegoś naszego rodaka), trochę się odechciewa :D
https://www.thesun.co.uk/travel/12819678/british-airways-food-sandwiches/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Paź 2020 19:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@tropikey:
Niewiele odbiega ta kanapka od bułek rodem ze sklepików szkolnych serwowanych obecnie w C na trasach europejskich przez LO :D
Co do BA - ich jedzenie w C nigdy nie było wybitne, mówiąc oględnie, choć od czasów Do&Co poprawiło się (przed pandemią).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2020 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
LH bije ich na głowę (przynajmniej na trasach europejskich).
To już jednak wolę wziąć Y w LO, ale przynajmniej będzie porządny salonik w WAW, a w drodze powrotnej też w IST.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Paź 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Kanapka kanapką, ale mimo wszystko Fast Track, salonik, dwa bagaże (a akurat na powrocie ze Stambułu przydaje się na kawy, papryki, itp.), krótka kolejka do check-in'u na lotnisku + wybór miejsc to chyba zalety biznesu na wąskokadłubowych maszynach. Ja tam nigdy na wykwintne jedzenie nie liczę (to chyba tylko w bliskowschodnich First), ale właśnie te benefity, które powodują, że podróż staje się spokojniejsza. Za taką kasę sam "ogarniam" temat na przyszłe wakacje - podobne ceny w LO Y.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Paź 2020 21:13 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 42
Niestety w Warszawie BA juz nie ma Fast Tracka. A wybór miejsc u nich jedynie ze statusem lub za opłatą. Na listopadowym LHR - LAX chcieli 960zł za wybór miejsca (za każdy odcinek!!!).

Czekam na info zwrotne od kumpla, bo chcę lecieć do IST na przedłużony weekend. Jedzenie skromne, ale przynajmniej bar mają zapełniony po staremu na każdym locie :D :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Paź 2020 21:18 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
Przy przesiadzce w Londynie wstep do lozy ba ktora jest teraz pilaczeniem business I first zamawianie przez telefon bardziej dobre jedzenie i szybka obsluga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2020 12:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Dopiero teraz się bliżej przyjrzałem temu co pisał @tropikey i w ramach tej samej promocji WAW/KRK-LHR nieco ponad 600 PLN, a DUB 870 PLN. Jest też sporo innych kierunków europejskich w granicach 1000-1100 PLN. Zdecydowana większość zbiera 160 TP. Taryfa dostępna do marca i objęta jest aktualną gwarancją flex - więc moża zmieniać datę / kierunek (za dopłatą pewnie, więc to średnio opłacalne, jak taryfy promocyjne znikną), ale także zamienić bilet na kredyt do wykorzystania w przyszłości (to już jest jakiś wentyl bezpieczeństwa na wypadek utrzymujących się restrykcji, a kwoty w sumie nieduże).
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Paź 2020 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
dodam jeszcze, że niczego sobie prezentuje się też WAW - RAK za 1400 PLN, choć IST daje chyba najlepszy stosunek ceny do ilości uzyskanych w zamian aviosów (jest ich o kilkaset więcej, niż w przypadku RAK).
Przyglądałem się z ciekawości lotom z innych lotnisk europejskich i wygląda na to, że z WAW są najkorzystniejsze ceny (oczywiście poza samym Lądkiem :D ), więc możemy czuć się uprzywilejowani.

Z drugiej strony, jeśli komuś zależy na niedrogim europejskim locie w C, to LH ma też ciekawe oferty. Dla latających z WAW jest to:
https://www.lufthansa.com/pl/pl/local-page/companion-special-in-business-class, gdzie AGP wychodzi za 1125 zł. od osoby. Ale i z regionów są rozsądne kierunki do kupienia bez powyższej oferty za niewiele więcej (np. GDN-AGP wychodzi za raptem 200 zł. więcej).

EDIT: co do oferty BA, to można też pokombinować w zakresie maksymalizacji TP i aviosów. Tak zupełnie na szybkiego sprawdziłem sobie trasę WAW-LHR-IST-LHR-TFS-LHR-WAW i wychodzi taki składak za 2300, a samych TP uzbiera się w ten sposób 400 :)
A jak dodamy jeszcze RAK i zrobimy szaloną trasę WAW-LHR-IST-LHR-TFS-LHR-RAK-LHR-WAW, to za 3100 mamy 560 TP :)

Gdyby nie Covid, może bym nawet to machnął, tym bardziej, że można sobie zaplanować co najmniej po kilka dni w każdym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Paź 2020 15:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Opcje z LH są mniej korzystne z lojalnościowego punktu widzenia, bo słaba klasa i mile (lub nawet ich brak) w większości FFP, wycieczka po Europie LH w C (w promocji) nie przekłada się też na odczuwalny wkład w zrobienie / odnowienie statusu w żadnym programie.
W BA prostą wycieczką do takiego DUB via LHR można zrobić/odnowić niemal 40% statusu (uwzględniając obniżone progi) i 4 wymagane segmenty, a wszystko za 800+ PLN. taryfy do IST też są dobre, ale jednak już wyraźnie droższe, chociaż TP też więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Fakt, taryfa P w LH za dużo mil nie daje :D Z drugiej strony, gdyby przytrafiły się jakieś zmiany rozkładowe, można się załapać na zmiany taryfy (jak przytrafiło mi się latem i zamiast 3k mil wpadło coś ok 6k).

Zakładając, że tą ofertę BA chciałoby się wykorzystać do uzyskania silvera w BA, a nie do odnowienia statusu, to czy dobrze myślę, że lepiej zarezerwować loty na początek 2021, żeby uzyskany status działał jak najdłużej? Miałem kiedyś silvera w BA, ale już na tyle dawno, że nie pamiętam podstaw :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Tak lepiej na początek 21, bo wtedy powinien być ważny do 2/23 o ile jakieś zmiany covidowe i automatyczne przedłużenia obecne nie zmodyfikowały starych zasad.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:28 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
W BA punkty statusowe nie resetuja sie na poczatku roku kalendarzowego. Kazdy ma inny "rok statusowy".
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Tak , to słuszna uwaga, trzeba wybrać daty po dacie własnej rekwalifikacji.
Akurat moja jest niemal równa z rokiem kalendarzowym, bo wypada coś 6 czy 7 stycznia, więc podałem według swojej optyki z rozpędu wyliczenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:40 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przy tej okazji taka anegdotka... kiedy sie na to nabralem, bo data wydrukowana na karcie jest inna (do konca nastepnego miesiace po koncu "roku statusowego") i zle zaplanowalem loty. W tamta polecialem jeszcze w starym roku ale z powrotem dzien po resecie, wiec sie troche zdziwilem i umknal mi status. Najgorsze bylo to, ze zebym o tym wiedzial to bym zaplanowal to inaczej.

Skontaktowalem sie z przedstawicielem BA na FT i.... przerzucil mi te punkty "w drodze wyjatku" na stary rok i tym samym zachowalem status. Szczerze mowiac to bylem troche w szoku. Aczkolwiek bardzo milo z ich strony. Teraz to juz tych dat bardzo pilnuje :).


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 04 Paź 2020 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Rozumiem, że chodzi o te dwie daty (to akurat zrzut z aplikacji BA)?

Image

Czyli w moim wypadku najlepiej byłoby brać loty po 8.12.2020?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Paź 2020 19:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@tropikey - dokladnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 04 Paź 2020 19:24 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@tropikey: idź na całość, raz się żyje :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Paź 2020 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Masz na myśli wspomniany wcześniej maraton WAW-LHR-IST-LHR-TFS-LHR-RAK-LHR-WAW?
Zdesperowany nie jestem :D
Zapomniałem, że w zawieszeniu mam lot IB do Kolumbii z marcowej "promocji". Gdy go już wreszcie przeniosę na 2021, 4 odcinki IB już będą, więc będę jedynie potrzebował brakującej porcji TP, a to jakoś się wykombinuje :) Może nawet wezmę coś z obecnej promocji IB (co ja piszę - chodzi o BA).


Ostatnio edytowany przez tropikey, 04 Paź 2020 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group