Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Mar 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
U mnie bardzo podobnie, rezerwacja kupowana bezposrednio na stronie Swiss na trasie WAW-FRA-HKG LH 24.03, powrot HKG-ZRH-KRK 31.03 CX i LX. Rezerwacja teoretycznie potwierdzona, ale lotow powrotnych nie mozna juz kupic na 31.03, jest tez informacja z mediow o zawieszeniu przez Swiss trasy ZRH-KRK na pewien czas. Na infolinie polska i szwajcarska do nich nie idzie sie dodzwonic, w LH nie potrafia pomoc. Ciekawe, czy w takim wypadku (anulacji lotow) pozwola na calkiem darmowe przebukowanie na pozniejszy termin czy beda chcieli roznice w taryfie.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#82 PostWysłany: 11 Mar 2020 17:28 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Dodzwoniłem sie do LH na infolinie. Teoretycznie jest możliwe przebookowanie rejsu na jesień ale trzeba to załatwiać przez pośrednika i.....tylko gdy cena będzie taka sama. Jak cena będzie wyższa LH nie zmieni rezerwacji. Prawdopodobieństwo uzyskania takiej ceny na jesieni jest jednak bardzo iluzoryczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 11 Mar 2020 17:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
Ta sama cena czy klasa rezerwacyjna? Bo to zasadnicza różnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Mar 2020 18:02 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
No właśnie cena - tak mi to przedstawiła osoba w LH - pomimo, iż na stronie mowa jest o tej samej klasie rezerwacyjnej i tym samym mieście wylotu i przylotu (rozumiem, ze zmiana przesiadki z Monachium na Frankfurt czy Zurich nie powinien być problemem). Samą klasa rezerwacyjna bym brał w ciemno. Nie była to przecież taryfa bez bagażu albo error fare. Napisałem do Gotogate, ale na nich to akurat chyba nie mam co liczyć. Szkoda domagać się samego zwrotu kasy, bo cena była fajna. Gdyby komuś udało się przebookować na jesień niech da znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Mar 2020 18:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
To cena praktycznie nigdy nie będzie na żadnym połączeniu identyczna, choćby przez miany kursów walutowych, które na nią też wpływają. Pogięło ich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 11 Mar 2020 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mój bilet był przykładowo wystawiony w taryfie K (nie jest to K economy light), ale nawet na jesień tej taryfy już nie ma, wychodzi najtaniej klasa rezerwacyjna L, fare ma za 325 zł, u mnie base fare było 1 zł :D Oprócz tego jest ok. 500 zł roznicy w International Surcharge.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 11 Mar 2020 18:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
No jak nie ma tożsamości klas rezerwacyjnych , to rozumiem ewentualne dopłaty K->L, ale gdyby była K na tej trasie , to zmiana - aby w ogóle oferowanie takiej opcji miało sens a nie było czystą fikcją - powinna być bez żadnych dopłat, nawet jeśli BF w K czy dopłaty typu YQ w tej chwili są inne / wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1171
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Czym innym jest taryfa flex, która ma za darmo zmianę, ale trzeba dopłacić różnicę, a czym innym jest przepisanie całego biletu w związku z aktualną sytuacją. Gdyby ktoś z Was nie chciał lecieć, a linie lotnicze umożliwiały dostarczenie do punktu docelowego, to ja rozumiem. Mogliby się irytować. Ale co innego, gdy okaże się, że nie ma segmentu możliwego do zrealizowania. W takiej sytuacji albo przepisują Was na inny rejs z dostarczeniem najszybciej jak to będzie możliwe, albo w związku z ogłoszeniem o możliwości przepisywania na inne terminy - przepisać na jesień. Mówiąc o tej samej klasie rezerwacyjnej wydaje mi się, że linia lotnicza będzie ją postrzegała jako: taryfa ekonomiczna np. bez bagażu (bo jak ktoś sobie wybierze rejs, na którym została dostępność premium, to wiadomo, że się nie zgodzą). Taryfa premium economy (jak ktoś taką wykupił) a samolot oferuje economy albo biznes, powiedzą, że się nie da. Bardziej o to chodzi. Poza tym wszystko będzie zależało od agenta. Ile to razy bywają przypadki, że np. Lufthansa pobierze odcinki z upgradem prosząc o podejście do kasy biletowej po wystawienie biletu, a w kasie biletowej stwierdzą, że się nie należy i wystawią bilet w czystej ekonomicznej.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 13 Mar 2020 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Dzisiaj w mojej rezerwacji zostaly zmienione kolejne odcinki podrozy (WAW-FRA), udalo mi sie dodzwonic na polska infolinie Swiss pod numerem +48 22 512 39 21. Po ok. 30 minutach oczekiwania trafilem na sympatycznego konsultanta, ktory poradzil mi, by na razie wykasowac segmenty i zamrozic rezerwacje i zmienic ja na inne daty w pozniejszym terminie. Niestety, wiaze sie to z doplata roznicy w przypadku wyzszej klasy rezerwacyjnej. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu w miejmy nadzieje niedalekiej przyszlosci...
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Mar 2020 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Możesz też zrezygnować z podróży i masz zwrot kasy. Linie nie informują o tym tylko od razu wskazują że zmieniły lot i chcą by akceptować zmianę. Nie znajdziesz już takiego terminu by nie dopłacać. A doplaty są zazwyczaj drugie tyle co opłata już wniesiona.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 16 Mar 2020 03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
travellista napisał(a):
czy w takim wypadku (anulacji lotow) pozwola na calkiem darmowe przebukowanie na pozniejszy termin czy beda chcieli roznice w taryfie.

W przypadku zmiany rozkladu lub anulowania lotu LH/LX bez szemrania zaoferuje pelny zwrot lub przebukowanie na inny termin bez doplaty - takze w przypadku zmiany klasy rezerwacyjnej.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 16 Mar 2020 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Tez uwazam, ze tak powinni zrobic, u mnie jednak za kazdym razem, kiedy dzwonilem na infolinie (czy to LX czy LH - zarowno w PL jak i w DE), byla mowa o doplatach (mimo ze to linie skasowaly lot), wiec w koncu w sobote wystapilem online o zwrot srodkow na karte.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 16 Mar 2020 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
W końcu udało mi się dodzwonić na infolinię i skasować rezerwację. Polecam dzwonić od razu o 8.30, gdy zaczynają pracę. Bez problemu skasowali rezerwację z uwagi na zmianę trasy (skasowanie KRK-ZHR na lot z przesiadką w DE).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 16 Mar 2020 12:33 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Ja od 2 tygodni czekam na zwrot od ticket.no , dziś napisali ze cały czas pracują nad zwrotem jak coś będą wiedzieć to maja dać znać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 17 Mar 2020 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
@Zjadacz dziwne że tak długo to trwa u Ciebie. W moim przypadku info ze swiss bezpośrednio o anulowaniu pierwszego odcinka i propozycja przebookowania na wcześniejszy lot 10.03. Tego samego dnia potwierdzone przez ticket.no w mailu od nich. Jeszcze 10.03. wyslany został mail do ticket.no z wnioskiem o pelny zwrot kasy z załączoną wiadomością o zmianie od swiss.
11.03. potwierdzenie od ticket.no o zwrocie kasy i anulowaniu biletów. 14.03. kasa na koncie pomniejszona o koszty obsługi przez ticket.no (po około 60 pln za bilet).
Sprawa załatwiona w 5 dni, więc jak piszesz o 2 tygodniach to trochę się dziwię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 17 Mar 2020 08:12 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
A kiedy wysłałeś im maila z prośba o zwrot kosztów ?

Ja z tego co widzę dostałem info o anulowaniu lotu 3 marca i tego samego dnia wysłałem prośbę o zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Mar 2020 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Tego samego dnia kiedy dostałem info ze swiss, tj. 10.03.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Mar 2020 08:44 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
No to tez jestem zdziwiony ze tak długo to trwa, informowali w mailu ze procedura może potrwać do 3tyg maks wiec myślałem ze to normalne tempo

Ja maila od przewoźnika nie dostałem, tylko oni wysłali mi maila ze lotu z piątku zostały skasowane przez LH i proponują mi loty z soboty przez Frankfurt a nie Monachium jak pierwotnie.

Wysłałem im odp o zwrot biletów przez ich formularz, później przypominałem się 10.03 i 16.03 o dostaje tylko informacje ze ciagle pracują nad zwrotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 17 Mar 2020 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
A bilety w LH czy w LX? Bo ja miałem w LX i wszystkie odcinki wykonywane Swissem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 17 Mar 2020 09:28 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
U mnie cześć LH a cześć LX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: yanas oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group