Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Gru 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Z takich informacji mogących się w jakimś drobnym stopniu przydać korzystającym z tego deala jako ciekawostkę mogę napisać, że LO na tej jednej jedynej trasie do Bejrutu, nie do końca wiedzieć czemu, oferuje w ramach bezpłatnego serwisu pokładowego pełną ciepłą michę a nie tylko Grześka.
Poza BEY na takie luksusy mogą liczyć wyłącznie pasażerowie dużo dłuższych rejsów do TSE i tego wszystkiego co robi szeroki kadłub ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 22 Gru 2019 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Martinuss napisał(a):
@cart

Kupiłem nowe bilety na 14-16.02.2020 (realnie 1 cały dzień) :D

Co zrobię z tamtymi na okres 27-31.03.2020 (realnie całe 3 dni)? Nie wiem, może spodoba mi się jak będę w Lutym to polecę pod koniec Marca :roll:


Przejechałem się na tym nie raz, że chytry traci dwa razy ;). W Twoim przypadku jak polecisz drugi raz na taksówkach i i zerwane nocki.
A wizyta w Libanie bez lasu cedrowego czy Baalbeck jest wizytą straconą
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 22 Gru 2019 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
-- 22 Gru 2019 20:13 --

@cart

Miałeś podobne przygody? W jakim kraju? :D

Jak to się mówi, człowiek uczy się na własnych błędach ;)
Będzie to moja druga podróż w te rejony więc nie powiem trochę się cykam ;) (Pierwsza byłą Izrael Ejlat 03-05.12.2019)

-- 22 Gru 2019 20:15 --

@kemot

Co serwują do jedzenia?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Gru 2019 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
@Martinuss widziałem że latasz od 2 lat prawie same jednodniówki (może poza Lwowem na 2-3 dni), powód nie ważny, lubisz, nie masz $, nie masz urlopu, nie ważne. Ale napisz, że się zgrywasz w tym momencie. Naprawdę nie rozumiem Twojej pokrętnej logiki. Kupić drugi bilet za ponad 400pln na jeden dzień, bo trzy dni na miejscu to za drogo (najpierw kupujesz bilety a później patrzysz ile $ trzeba wydać?).Wydałeś na bilet na "jednodniówkę" do Bejrutu 900pln (jeżeli nie polecisz drugi raz) :shock:

Btw, jesteś pewien, że lecisz? ;)

Załącznik:
fuja.PNG
fuja.PNG [ 36.53 KiB | Obejrzany 1258 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Gru 2019 21:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Martinuss napisał(a):
@hubson
@neverstopexploring

Dlaczego na tak krótko? :D

Ja kupiłem na początku Października za 460zł RT z Wawy 27-31.03.2020 czyli 3 pełne dni na miejscu ale myślę czyby nie zrezygnować z tego co mam i kupić jeszcze raz ale na 24h bo ceny robią się kosmiczne jak tak liczę sobie to na te 3 dni. Dojazd do Wawy z Gdańska 100zł, Przelot 460zł, Hotel 850zł, Internet 100zł, Taxi Lotnisko - Hotel 60-80zł, Taxi Hotel - Lotnisko 60-80zł. A jeszcze nie policzyłem jedzenia, pamiątek itd. Kto coś doradzi? :?


Przecież to są wyliczenia zupełnie od czapy. Wystarczy sprawdzić ceny noclegu na airbnb który jest tam śmiesznie tani. Mam wrażenie że te Twoje posty to trolowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Sorry, miałem już nie pisać, ale dawno takich bzdur nie czytałem...
Fakt noclegi w Bejrucie do najtańszych nie należą, ale beż przesady to nie są ceny NYC. BTW couchsurfing działa tam wzorowo...
Nikt nie każe jeść obiady w knajpce, czasami wystarczy falafel do ręki i git. Albo na śniadanie kunafi, manoushe zaatar.

Jest tanio tam, wystarczy podszkolić arabski/francuski i można tanio spędzić tam czas. O wiele lepiej niż parę godzin, po niewyspanym locie...

@cart nie byłem Baalbek bo primo nie miałem jak dojechać, po drugie Hezbolah się bawił wtedy tam. Ale za to miałem Sidon, Byblos, Tyr i Tripolis. Czyli nie taka straczona ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Nawet wizyta tylko w samym Bejrucie może być fascynującym doświadczeniem, to świetne, wibrujące i mające wiele twarzy miasto. Moim zdaniem warte spędzenia dobrych kilku dni, jeśli ktoś potrafi wyjść poza schemat biegania po zabytkach z przewodnikiem w ręce. Polecam przed wyjazdem oglądnąć np. "Karmel". No i koniecznie, jak pisze @Zeus, nawet podstawowa znajomość arabskiego / francuskiego kompletnie zmienia sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
kemot napisał(a):
LO na tej jednej jedynej trasie do Bejrutu, nie do końca wiedzieć czemu, oferuje w ramach bezpłatnego serwisu pokładowego pełną ciepłą michę a nie tylko Grześka.;)
Ostatnio, wszędzie prócz chyba krajowek, jest już nie tylko Grzegorz ale i drożdżówka a do picia do wyboru tez sok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Gru 2019 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
@Martinuss no bez przesady aż tak dokładnych wiadomości nie posiadam, zapewne zresztą na każdym rejsie posiłek jest inny.

@onufry_z Jeżeli nic się w ostatnich tygodniach nie zmieniło to drożdżówki są rozdawane jedynie na kilkunastu najbardziej prestiżowych (LHR, LCY, BRU, AMS, VIE, SVO, i jeszcze kilka) i najdłuższych (BCN, MAD, TBS, EVN, LCA, TLV-tylko nocna rotacja z/do WAW) trasach typu short-haul w siatce LO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@horacy19

Cytuj:
najpierw kupujesz bilety a później patrzysz ile $ trzeba wydać?


W tym konkretnym przypadku jakim jest Liban to tak właśnie było :D

Co do czasu/urlopu - mam bardzo elastyczny czas pracy.

Co do Dubaju - moje marzenie, które się spełni za miesiąc :)

Fakt dopiero teraz gdy wytrzeźwiałem po wczorajszej nocy widzę co odwaliłem :|

@klapio

Czemu niby mam trolować? Nigdy nie lubiłem i nie toleruję tego. Po prostu takie wysunąłem wnioski po przeczytaniu tematów, relacji, blogów. Być może są nie trafione, nie wiem. Nie mam jak tego za bardzo na ten moment zweryfikować bo jak przeglądałem forum to mało jest osób co ostatnio były w Libanie. Moje loty do tej pory były głównie tylko w EU + Ukraina i ostatnio Izrael.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss, 22 Gru 2019 23:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
@kemot Uraczono mnie nia tydzień temu na CDG-WAW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Bo CDG zalicza się do tych "prestiżowych" właśnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Gru 2019 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Martinuss napisał(a):
Co do Dubaju - moje marzenie, które się spełni za miesiąc :)



Sprawdź czy wszystko masz potwierdzone, godziny, dni, miesiące nawet nie uległy zmianie i cały plan wygląda jak pierwotny.
Piszę bo UIA baaardzo dużo w ostatnim czasie namieszała w rozkładach, jak sam pewnie zauważyłeś na przykładzie swoich lotów do Baku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Gru 2019 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
@Martinuss próbowałes kombinować wcześniejszy powrot do posiadanego już wcześniej lotu? Np:

Załączniki:
Screenshot_20191222-230358.jpg
Screenshot_20191222-230358.jpg [ 167.68 KiB | Obejrzany 1067 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 23 Gru 2019 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
horacy19 napisał(a):
Martinuss napisał(a):
Co do Dubaju - moje marzenie, które się spełni za miesiąc :)



Sprawdź czy wszystko masz potwierdzone, godziny, dni, miesiące nawet nie uległy zmianie i cały plan wygląda jak pierwotny.
Piszę bo UIA baaardzo dużo w ostatnim czasie namieszała w rozkładach, jak sam pewnie zauważyłeś na przykładzie swoich lotów do Baku.



Zgadza się, miałem mieć wylot WAW-KBP o 5:50 ale zmienili mi na coś po godz. 11 a reszta jest na swoim miejscu pierwotnym. KBP-DXB-KBP na razie (odpukać) nie zmieniali. Nie planuję już żadnych zakupów u nich po tych akcjach.

@marcin.krakow

Hmm ponad 120zł + koszt walizki podręcznej musiałbym doliczyć + Wizz do WAW z walizką podręczną i koszt byłby powrotu większy niestety bo za powrót na 31.03 zapłaciłem 230zł u LOT gdzie w cenie mam walizkę podręczną i mała torbę.
Przy okazji Pozdrawiam imiennika :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 23 Gru 2019 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
nie spodziewałem się, że na forum, na którym ochy i achy płyną w kierunku RTW w 5 dni, kilku godzin w Japonii, czy pizzy w Bergamo w 4 godziny, ciężkie działa zostaną wytoczone w kierunku jednodniówki w Bejrucie. choć zgadzam się, że to dość krótko, żeby zwiedzić to miasto, o kraju nie wspominając ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 23 Gru 2019 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Proponowałbym w temacie o BEY rozmawiać o tym mieście, a nie o zmianach lotów UIA.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 23 Gru 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
tunczaj napisał(a):
nie spodziewałem się, że na forum, na którym ochy i achy płyną w kierunku RTW w 5 dni, kilku godzin w Japonii, czy pizzy w Bergamo w 4 godziny, ciężkie działa zostaną wytoczone w kierunku jednodniówki w Bejrucie. choć zgadzam się, że to dość krótko, żeby zwiedzić to miasto, o kraju nie wspominając ;)


Mnie się wydaje, że wyjściowo nie chodzi o jednodniówkę w Bejrucie co o dylemat kolegi @Martinuss, czy jest sens lecieć na 3 dni i że to drogi kraj. Niektórzy z tych co byli twierdzą, że koszty na miejscu można obniżyć, street food nie jest szczególnie drogi w Libanie i przyzwoitej, co najmniej, jakości. Zakup drugiego biletu, za > 400 PLN, na jedniodniówkę, kosztów nie obniża a znacznie podwyższa. Czyli za wyższą kwotę oglądasz mniej.
Wiesz @tunczaj, nie przesadzaj. Wszyscy lubimy latać, durnolatanie jest popularne. Ale niemało ludzi na tym forum musi sobie od czasu do czasu pozwiedzać, pomieszkać w jednym miejscu dłużej niż 24 godziny, popodróżować lądem ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Gru 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Zeus napisał(a):
@cart nie byłem Baalbek bo primo nie miałem jak dojechać, po drugie Hezbolah się bawił wtedy tam. Ale za to miałem Sidon, Byblos, Tyr i Tripolis. Czyli nie taka straczona ;)


Spoko, widziałeś inne ruiny. Jak ja byłem w Baalbeck w 2001 to robiłem sobie zdjęcia z bronią maszynową w muzeum Hezbollahu ;)
Ja za to nie widziałem południa, czego żałuję.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Gru 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
czekałem na tę promocję !
10-15.03

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: TIT oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group