Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2020 12:58 

Rejestracja: 10 Paź 2015
Posty: 5
Cześć,

Mam tydzień na wycieczkę do USA. Proszę o ocenę poniższego planu, wiem że jest dość skromny ale jestem na etapie wyszukiwania informacji. Czy warto zatrzymać się gdzieś na dłużej/krócej. Może coś dodać po drodze? Czy nie ma problemów z tym że przylatujemy do USA a wylatujemy z Kanady?

sob - przylot do Waszyngtonu o 19:00
nd - Waszyngton
pon - Waszyngton
wt - Waszyngton - przejazd do NY
śr - NY
czw - NY
pt - NY - przejazd do Toronto
sob - Toronto + Niagara
nd - Toronto + wylot o 21:00
pon - przylot do PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 06 Sty 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Za dużo w Wasztngtonie, za mało w Nowy Jorku. Na DC wystarczy spokojnie pół dnia. Lepiej zrezygnować z jednwgo dnia na rzecz NYC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2020 15:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja nie uważam, że na Waszyngton wystarczy pół dnia, bo samego zwiedzania muzeów Smithsonian Institute jest na kilka dni.
Zgadzam się jednak, że na NYC to zdecydowanie za mało. Ja byłem pięć dni w NYC i mam niedosyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2020 16:44 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jeśli jeszcze planujesz powrót do NY to plan ok. Jeśli raczej nie wrócisz to w Waszyngtonie spędź jeden dzień i jedź wieczorem do Nowego Jorku. Szkoda czasu na Waszyngton kosztem NY.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2020 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Tak jak przedmówcy, uważam że za długo będziesz w Waszyngtonie. Ja bym zostawiła Waszyngton w niedzielę (muzea, pomniki, itd) plus pół poniedziałku (fajnie wygląda Waszyngton "idący" do pracy w poniedziałek, no i można zwiedzić Kapitol, który w niedzielę jest zamknięty. Później możesz jechać na cmentarz Arlington, robi wrażenie). Dalej jednym z wielu popołudniowych busów do Nowego Jorku. Wtedy masz od wtorku do piątku w NYC. Ciasno, ale można już sporo zobaczyć. O Toronto się nie wypowiadam, nie byłam.
Do Toronto zamierzasz lecieć? Bo busem to jest 14 godzin :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2020 08:46 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
-- 09 Kwi 2020 08:43 --

Waszyngton jest przez polskich turystów bardzo niedoceniany, a ja należę do tych nielicznych którzy preferują to miasto a nie Nowy Jork.
Samo zwiedzanie National Mall jest na cały dzień. A jest jeszcze mnóstwo muzeów, Kongres, Biały Dom itd.
W porównaniu z NYC miasto spokojniejsze, bardziej przyjazne, tańsze. Naprawdę warto tam spędzić więcej czasu.

-- 09 Kwi 2020 08:46 --

Jeszcze dodam że z NYC do Waszyngtonu jest bardzo wygodny dojazd pociągami Amtrak - coś jak nasze Pendolino.
Stacja Pen Station jest na Manhatanie w bardzo dobrej lokalizacji, więc wybierajac pociąg a nie auto albo samolot dojedziemy chyba najszybciej i najwygodniej.
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2020 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
zgadzam się z @blackgrzywa - zdecydowanie wolę czystość Waszyngtonu od syfu w NY, do zwiedzania może mniej niż w Jabłku ale muzea (zwłaszcza historii naturalnej :o, biblioteka z biblią Gutenberga, etc... ), okolice białego domu, statua Lincolna etc...


.... ale co kto woli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group