Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1981 PostWysłany: 28 Wrz 2021 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Przechodził ktoś procedurę paszportów covid po przylocie do kraju z dziećmi? W lipcu we WRO sprawdzali wszystkich jak leci z Schengen ale z potomstwem jeszcze tego nie przerabiałem. Generalnie zasady znam czyli 0-11 lat dzieciaki mają supermoc i dzięki szczepieniu rodziców sami nie są zagrożeniem ;) ale niestety jedno moje jest już po magicznej granicy 12 lat i nie ma paszportu covidowego - w teorii tej grozi kwarantanna (do skasowania testem), a jak to wygląda w realu? Sprawdzają dokładnie dane dzieci czy raczej machają ręką?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1982 PostWysłany: 29 Wrz 2021 10:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
W sobotę lądowałam w Pyrzowicach. Dokładnie sprawdzali certyfikaty Covidowe wraz z dowodem. W przypadku dzieci trzeba było pokazać dowód i sprawdzali wiek. Każdy kto nie miał DCC lub testu to na bok do stolika i tam wypełniali dokumenty i SG przekazywał do biura, więc zapewne przesyłali dalej....
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#1983 PostWysłany: 01 Paź 2021 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
zawiert napisał(a):
Przechodził ktoś procedurę paszportów covid po przylocie do kraju z dziećmi? W lipcu we WRO sprawdzali wszystkich jak leci z Schengen ale z potomstwem jeszcze tego nie przerabiałem. Generalnie zasady znam czyli 0-11 lat dzieciaki mają supermoc i dzięki szczepieniu rodziców sami nie są zagrożeniem ;) ale niestety jedno moje jest już po magicznej granicy 12 lat i nie ma paszportu covidowego - w teorii tej grozi kwarantanna (do skasowania testem), a jak to wygląda w realu? Sprawdzają dokładnie dane dzieci czy raczej machają ręką?


wszystko zależy od danego strażnika.
większość sprawdza dokładnie, choć zdarza się, że machają ręką.
ostatnio znajoma wracała z Alicante z 2 dzieci 8 i 14 lat. Starszego chłopaka w KRK puścili bez testu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1984 PostWysłany: 01 Paź 2021 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja wracałam z Krety z 10-latkiem i strażniczka poprosiła o dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1985 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:36 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 2
Cześć mam pytanie. Czy po powrocie z zagranicy do Polski na lotnisku sprawdzają wszystkich po kolei, czy osoby są zaszczepione, lub nie i z automatu kierują na kwarantannę tych niezaszczepionych czy jest to wybiórczo praktykowane??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1986 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Wszyscy są sprawdzani. Nie przejdziesz dalej jak nie pokażesz domumentow: dokument tożsamości plus: certyfikat zaszczepienia, test PCR lub certyfikat ozdrowieńca.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1987 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:42 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 2
A musi być test pcr czy antygenowy wystarczy??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1988 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Nie wiem, bo ja mam certyfikat zaszczepienia.
Ale poczytaj na polskich stronach rządowych, co jest wymagane przy wlocie do Polski.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1989 PostWysłany: 03 Paź 2021 17:57 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 2
Ok dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy certyfikat sprawdzają przed wylotem czy już po przylocie w Polsce??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1990 PostWysłany: 03 Paź 2021 18:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Tak - po przylocie do Polski.
Przed wylotem do Polski - zależy jaki kraj., jakie lotnisko, i jaka linia lotnicza. Nie ma jednego klucza.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1991 PostWysłany: 03 Paź 2021 18:09 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 2
Ok czyli powinno wyglądać to tak mniej więcej. W środę lecimy do Eindhoven i nie wymagają od nas niczego, bo Polska jest obecnie w strefie zielonej dla Holandii. Natomiast po powrocie sprawdzają nas wszystkich. W senie mnie, żonę i dwójkę małych dzieci ( które są za małe na szczepienie). Ja jestem zaszczepiony, żona nie, więc z automatu idzie na kwarantannę i zwolnić się może do 48 godzin wykonując test antygenowy. A jak to jest z dziećmi?? Jeśli powiedzmy będą pod moją opieką to też są zwolnieni z kwarantanny?? Czy przez to, że żona jest niezaszczepiona to będą jakieś problemy również z dziećmi.?.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Paź 2021 19:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1992 PostWysłany: 03 Paź 2021 18:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
https://www.gov.pl/web/gis/szczepienie- ... -wjazdowej
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1993 PostWysłany: 26 Paź 2021 09:38 

Rejestracja: 26 Paź 2021
Posty: 2
Sytuacja zmusila mnie do lotu z Anglii do Polski (smierc czlonka rodziny). Jestem osoba niezaszczepiona, wiem, ze kwarantanna nie obowiazuje w Polsce jesli bede krocej niz 24h. stad zabookowalem samolot powrotny do Anglii w ciagu 24h. Teraz pytanie, co jesli moj samolot nie odleci w ciagu tych 24h, mam na mysli, ze zostanie odwolany, albo (oby nie!) spoznie sie na ten samolot. Czy ktos wie jakie sa procedury covid w tym wypadku?
Jesli wtedy bede chcial odleciec nastepnym samolotem nastepnego dnia (bo juz sprawdzalem wyloty), czy podlegaja tej decyzji jakies przepisy covidowe?
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1994 PostWysłany: 26 Paź 2021 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Istotne jest posiadanie biletu na lot wcześniej niż 24h od godziny lądowania - nie realna godzina wylotu samolotu. Jeśli masz bilet i pokażesz go celnikowi nie zostaniesz skierowany na kwarantannę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1995 PostWysłany: 26 Paź 2021 11:01 

Rejestracja: 26 Paź 2021
Posty: 2
Czyli rozumiem, ze jesli Straz Graniczna ma moja date przylotu w komputerze (w systemie podczas odprawy paszportowej przy przylocie do Polski), to nic to nie oznacza. Najwazniejsze jest w tym momencie skierowanie na kwarantanne przez celnika i jego wpis do systemu EWP (ewidencji wjazdu do Polski) podczas ladowania. Jesli wpis do EWP sie nie odbedzie na lotnisku, nie ma podstaw do kwarantanny. Czy tak to mam rozumiec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1996 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:51 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1997 PostWysłany: 14 Lis 2021 14:16 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 16
Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z kwarantanną dzieci powyżej 12 roku życia przylatującymi z Wielkiej Brytanii.

Mój przypadek: dziecko ma 13 lat, w przyszłym tygodniu zostanie zaszczepione w Wielkiej Brytanii. Z tym, że tam dzieci dostają tylko jedną dawkę Pfizera. Ale certyfikat covidowy będzie mieć. I tu pojawia się moje pytanie - czy w takim przypadku dziecko uniknie kwarantanny przylatując do Polski? W końcu u nas pełne zaszczepienie to DWIE dawki Pfizera, ale z drugiej strony certyfikat covidowy wydany przez NHS w UK będzie posiadać.
Na logikę wychodzi, że skoro ma certyfikat to powinno być zwolnione z kwarantanny, ale w Polsce z logiką to różnie bywa.

Napisałem maila do Straży Granicznej w tej sprawie, ale już piąty dzień czekam na odpowiedź, więc może tutaj na forum szybciej się czegoś dowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1998 PostWysłany: 14 Lis 2021 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Mogę odpowiedzieć z doświadczenia jeśli to wystarczy, machasz certyfikatem na przylocie, nikt się nie zagłębi w szczegóły i po ułamku sekundy idziesz dalej, ja ostatnio nawet nie zwolniłem tempa marszu trzymając w ręce telefon z certyfikatem i po prostu przeszedłem, (albo przeszłem :D), niepotrzebne skreślić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1999 PostWysłany: 14 Lis 2021 15:45 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 16
Jak w sierpniu przyleciałem z UK do Polski to pan na granicy kazał mi przyłożyć certyfikat (ten wydawany w Polsce) do szyby i jeszcze zjechać w aplikacji tam gdzie jest kod QR, żeby mógł go zeskanować. Dopiero jak zeskanował i wczytał się w to co mu wyskoczyło na monitorze to mnie przepuścił.
Więc niekoniecznie wszędzie jest tak, że na machnięcie certyfikatem przepuszczają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2000 PostWysłany: 14 Lis 2021 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@kostek966 Po przylocie z UK można machać do woli certyfikatem opierając się o metalową bramkę :)
@mateusz_el Myślę, że nie będzie problemu. We Francji dorośli ozdrowieńcy dostają tylko jedną dawkę np. Pfizer'a i certyfikat na którym latają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group