Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1421 PostWysłany: 22 Kwi 2021 22:11 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Cytuj:
jak wylądujesz w Polsce masz 48h na to żeby zrobić test wystarczy antygen, sam musisz o wyniku negatywnym powiadomić Sanepid . Znając życie i doświadczenie wysłałbym im kopie poleconym bo pewnie obudzą się po miesiącu, że nie byłeś na kwarantannie mimo, iż zgłosiłeś mailem/telefonicznie. Wracam 26 maja więc myślę, że odpuszczą już testowanie w Schengen.


Kwarantanna zostaje automatycznie zniesiona po wykonaniu testu i wprowadzeniu wyniku do systemu przez laboratorium. Nie trzeba wcale powiadamiać Sanepidu.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1422 PostWysłany: 22 Kwi 2021 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Pudelek to co robić? Wykonać test przed wyjściem z lotniska (za 170zł.), czy szukać gdzieś taniej zaraz nieopodal? W ogóle gdzieś taniej się da, żeby nie jechać na drugi koniec miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1423 PostWysłany: 22 Kwi 2021 23:09 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Ja bym zrobił na lotnisku w Polsce i miał to już z głowy. Co prawda w laboratoriach w swoim mieście będzie taniej, ale zawsze trzeba się tam jednak dodatkowo fatygować.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1424 PostWysłany: 26 Kwi 2021 15:01 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Pytanie do ozdrowieńców (potwierdzonych przeciwciałami, nie pozytywnym testem) - próbował ktoś z Was pokazywać wyniki na przeciwciała, które wskazują przejście covid żeby być zwolnionym z kwarantanny? Doszły do mnie info, że to czasami przechodzi (a nie tylko pozytywny test w przeszłości), ale Straż Graniczna na Okęciu nie odbiera telefonów, chciałem to zweryfikować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1425 PostWysłany: 26 Kwi 2021 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Informacyjnie: w piatek 23.04 przylot z Irlandii (non-Schengen) z negatywnym wynikiem testu antygenowego pozwolil na unikniecie kwarantanny.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1426 PostWysłany: 26 Kwi 2021 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
Harvi napisał(a):
próbował ktoś z Was pokazywać wyniki na przeciwciała, które wskazują przejście covid żeby być zwolnionym z kwarantanny?

IMHO nie ma szans. Obecne rozporządzenie nie przewiduje takiego wyjątku. Ustawodawca założył, że zwolni z kwarantanny osoby które przeszły Covid w ciągu ostatnich 6 miesięcy, testem na przeciwciała nie można określić kiedy wystąpiła choroba, w przeciwieństwie do testu PCR wbitego w system.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1427 PostWysłany: 27 Kwi 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Jak podejść do takiego case.
Pasażer po 1 dawce. wraca do PL załóżmy 10 maja i tego 10 maja ma dostać drugą dawkę.
Czy żeby się zwolnić z kwarantanny musi robić test czy już jest to zbyteczne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1428 PostWysłany: 27 Kwi 2021 14:33 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Nijak, kwarantanna i zapewne po 2 szczepieniu po wygenerowaniu potwierdzenia zwolnienie

osoby zaszczepione przeciw COVID-19 tzn. osoby, które otrzymały pełny cykl szczepień szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej

w przypadku większości szczepionek (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca) na szczepienie składają się 2 dawki - osoby które przyjęły dopiero pierwszą z dawek znajdują się więc w trakcie szczepienia i nie są osobami zaszczepionymi w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów;
wyjątek stanowi szczepionka Johnson & Johnson, która jest jednodawkowa),

Osobie potencjalnie może zostać odmówione 2 szczepienie np zachoruje na covid po pierwszym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1429 PostWysłany: 27 Kwi 2021 14:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Ponieważ śledzę z zapartym tchem twórczość Rady Ministrów, zauważyłem, że w rozporządzeniu z dnia 20. 04. 2021 wprowadzono taką oto zmianę:
Kod:
19. Do dnia 25 kwietnia 2021 r. obowiązek odbycia kwarantanny, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, trwającej 10 dni, licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, stosuje się również do osoby przekraczającej morski odcinek granicy Rzeczypospolitej Polskiej regularnym połączeniem promowym oraz odcinek lądowy granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Czeską, Republiką Litewską, Republiką Federalną Niemiec lub Republiką Słowacką, niezależnie od środka transportu, którym się przemieszcza, bądź pieszo, w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


Zatarłem ręce i dla potwierdzenia przeprowadziłem rozmowę z Komendą Główną SG, gdzie najpierw się sami zdziwili, ale szybko znaleźli dodatek w rozporządzeniu z 22. 04. 2021, gdzie dodano taką ciekawostkę:
Kod:
do wyliczenia wyrazy „25 kwietnia 2021 r.” zastępuje się wyrazami „3 maja 2021 r.”


Tu pytanie do @boots @ansbach1 czy w takim przypadku rozumuje się z urzędu, że dzień 03 maja "włącznie"?
Jeśli ustawodawca chciał uchronić państwo od powrotów z Majówki do chyba ta data jest trochę niefortunna.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 27 Kwi 2021 14:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1430 PostWysłany: 27 Kwi 2021 14:41 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Co prawda nie byłem adresatem pytania, ale jeśli nie ma tam uszczegółowienia w rodzaju "do 3 maja godz. 0.00" to raczej należy to rozumieć tak, że przez cały dzień 3 maja to rozporządzenia obowiązuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1431 PostWysłany: 27 Kwi 2021 14:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Wizzair np do 3.05 ma ustawione 02.05 23:59 :)

Jakiś komentarz prawny konieczny w stylu interpretacji słowa niezwłocznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1432 PostWysłany: 27 Kwi 2021 21:12 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.

art. 111 § 1 kc

Nie widzę powodu, aby obliczać inaczej, zawsze ten dzień się wlicza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#1433 PostWysłany: 27 Kwi 2021 21:26 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... na/qh5plgw

,,W trakcie dyskusji z rządem poruszano również kwestię nowych mutacji wirusa. Rada uzyskała zapewnienie, że osoby wracające spoza strefy Schengen będą bezwzględnie trafiały na kwarantannę."

Tutaj trochę niepokojące zdanie odnośnie podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1434 PostWysłany: 27 Kwi 2021 21:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
pietia napisał(a):
Co prawda nie byłem adresatem pytania, ale jeśli nie ma tam uszczegółowienia w rodzaju "do 3 maja godz. 0.00" to raczej należy to rozumieć tak, że przez cały dzień 3 maja to rozporządzenia obowiązuje


Kod:
O 2 tygodnie, do 26 kwietnia przedłużone zostało zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego, a także ruchu kolejowego międzynarodowego.

Kod:
Na razie szkoły zamknięte są do 25 kwietnia. Od 26 kwietnia do nauki

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1435 PostWysłany: 28 Kwi 2021 22:20 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 28
Nie wiem za bardzo, czy to właściwy wątek, ale mam kilka pytań i nie potrafię nigdzie znaleźć odpowiedź.

1. Planuję lecieć na jednodniowke do Szwecji. Wylot z KTW, przylot do KRK. Na tą chwilę do Szwecji można przylecieć posiadając np. test antygenowy nie starszy niż 48h, a po przylocie do Polski z kwarantanny zwalnia również m.in. test antygenowy nie starszy niż 48h.
Czy w takim razie jeżeli dnia A o 6:00 zrobię sobie w Polsce test i wylecę do Szwecji dnia B o 6:00 i chcę wrócić do Polski również dnia B o godz. 23:00, to czy nie będzie komplikacji? Test oczywiście dalej jest ważny (od momentu pobrania próbki nie minęło 48h), ale czy na lotnisku w Szwecji podczas wsiadania do samolotu na powrót nikt nie stwierdzi że to dziwne, że mam test z PL, a ja lecę ze Szwecji? Czy w Polsce uznają, że test jest dalej ważny, skoro zrobiłem go w PL, a w tym czasie odwiedziłem inny kraj? Na logikę jeśli jest ważny 48h, to jest ważny 48h, ale...no właśnie - ale. Jeśli tak, to gdzie znajdę jakieś źródło na poparcie/zaprzeczenie tej tezy?

2. Gdzie sprawdzany jest podczas wylotu z PL do SE kwit z testu? Tylko w PL/tylko w SE/po obu stronach?

3. To samo w drodze powrotnej - tylko w SE/tylko w PL/po obu stronach?

Chodzi oczywiście o to, żeby nie utknąć w Szwecji, ani nie wyłapać kwarantanny po powrocie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1436 PostWysłany: 28 Kwi 2021 23:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Na chwilę obecną testy są sprawdzane po obu stronach.Czy tak samo będzie w dacie twojego lotu to zależy jak odległy termin planujesz.Pytanie pierwsze raczej musisz skonsultować w bardziej oficjalnych źródłach . Chyba że jednak znajdzie się ktoś na forum ,co przy obecnych obostrzeniach zafundował sobie identyczną jednodniówkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix lubi ten post.
 
      
#1437 PostWysłany: 28 Kwi 2021 23:14 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Odpowiem na moim przykładzie nie była to jednodniówka a 43h poza Polską ;) Lecąc z Krakowa do Malagi zrobiłem test antygenowy o 5 rano w sobotę w pkt testowym przy terminalu , wróciłem z Malagi do Krakowa w niedziele ok 23. Przy kontroli sanitarnej SG pokazałem test .....zrobiony w Polsce pomimo że przyleciałem z Hiszpanii. Oficer SG miło w dokument zerknął , data (dzień wcześniej test) , ok , dziękuje , do widzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
tarman uważa post za pomocny.
 
      
#1438 PostWysłany: 29 Kwi 2021 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@zbix
Przy powrocie istotne jest jaką linią lecisz, a dokładniej, czy z przesiadką poza Polską czy pierwszy powrotny lot jest do Polski. Jeżeli lecisz ze Szwecji bezpośrednio do Polski lub przesiadasz się w Warszawie, to w Szwecji nie powinni wymagać od ciebie pokazania testu. Polska nie wymaga posiadania testu od przyjezdnych, co najwyżej możesz trafić na kwarantannę. Loty łączone przez inne kraje to już inna sprawa (np LH przez FRA czy KLM przez Amsterdam). Tam już wymagania do testów są inne i na pewno na lotnisku sprawdzą testy zanim wpuszczą cię do samolotu. Teraz jest tak, że nawet jeśli odprawę robisz przez internet, to i tak musisz iść do check-in po kartę pokładową (lub np. świstek, że ktoś sprawdził że masz test). Tak to działa na lotnisku GOT.
W drodze do Szwecji ostatnio sprawdzali mi testy właśnie na lotnisku KRK przy check-in, później na przesiadce we FRA, a po przylocie do GOT cały samolot przepuszczony był przez straż graniczną i kolejne sprawdzanie testów.
PS. zwróć uwagę by test mieć w całości po angielsku - więcej szczegółów tu: https://www.fly4free.pl/forum/szwecja-i-covid,1456,155767?start=60#p1426329
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix uważa post za pomocny.
 
      
#1439 PostWysłany: 29 Kwi 2021 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
@zbix na stronie SG wykluczony jest przylot do Polski na podstawie polskiego testu (nie było to wyczytane między wierszami, że test ma byc robiony za granicą etc, tylko był osobny akapit, który opisywał wspomnianą sytuację). Widziałem to z miesiąc temu ale nie wiem czy się nie zmieniło
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix uważa post za pomocny.
 
      
#1440 PostWysłany: 29 Kwi 2021 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Lecialem w zeszly weekend "na odwrot": Irlandia-Polska-Irlandia.
W piatek na lotnisku w Dublinie zrobilem test PCR (€89, wynik na mailu po 14 godzinach), na ktorym bez problemu wrocilem w niedziele rano.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group