Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1341 PostWysłany: 01 Kwi 2021 12:27 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Ale niektórzy jeszcze w sobotę pracują.. nawet sklepy są czynne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#1342 PostWysłany: 01 Kwi 2021 13:01 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Nawet jeśli na szybko wprowadzą zakaz to i tak patrząc na zakaz z tamtego roku będzie od niego mnóstwo odstępstw.
Osób przemieszczających się jest na tyle dużo, że trzba by mieć ogromnego pecha żeby w ogóle trafić na kontrole.
Przecież zawsze możesz lecieć w sprawach firmowych..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1343 PostWysłany: 01 Kwi 2021 13:06 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Po wyrokach SN, każdy wie że taki zakaz jest nielegalny bez stanu nadzwyczajnego, więc nie będą się kompromitować i robić dużego zamieszania.
A dynamika fali słabnie, potwierdzali to nawet Niedzielski z Dworczykiem, więc nie będą dolewać oliwy do ognia skoro i tak za chwilę odtrąbią sukces obostrzeń.


Ostatnio edytowany przez klapio, 01 Kwi 2021 13:34, edytowano w sumie 1 raz
wypowiedź niekulturalna
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1344 PostWysłany: 01 Kwi 2021 13:22 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
A co jeśli na Śląsku wprowadzą stan klęski żywiołowej , bo o czymś takim tez czytałam ... a ja właśnie ze Śląska i wylot z Pyrzowic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1345 PostWysłany: 01 Kwi 2021 13:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Co będzie, to będzie. Na razie sam rząd nie wie albo nie ogarnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1346 PostWysłany: 01 Kwi 2021 14:05 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Bez stanu klęski żywiołowej (lub innego stanu nadzywczajnego) taki zakaz będzie nielegalny i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1347 PostWysłany: 02 Kwi 2021 07:23 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Ladowanie wczoraj 23.50 na lotnisku w Modlinie z Dublina, non shengen. Biegiem z samolotu by nie utknąć w kolejce, siedzieliśmy w 12-stym rzędzie więc dużo ludzi przed nami nie było,ale z każdym rozmowa więc schodzi. Miałam test zrobiony w Irlandii podałam razem z paszportem bo pytał o niego. Dziewczyna przede mną test miała robić w Modlinie. Pytam czy muszę zrobić kolejny test by się zwolnić z kwarantanny, on mówi że nie, że mnie na kwarantannę nie wpisuje bo test mam zrobiony w Uni Europejskiej. Nawet jak nie w Shengen to ok?? Tak, gdyby test był z UK to by go nie uznali. Więc taka interpretacja przepisów akurat tego pogranicznika. Czy każdy tak przepisy interpretuje??? Nie wiem, nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Przekazuje to co mi Pan w mundurze powiedział. Centrum testowe jest w Odlotach, tak gość z wypożyczalni aut powiedział, więc nie wiem jak tam sytuacja wyglądała ale jakiegoś dużego ruchu w tamtą stronę nie widziałam. Całe wyjście zajęło nam może 15 mins
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1348 PostWysłany: 02 Kwi 2021 12:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Taka ciekawostka dotycząca aplikacji kwarantanna domowa - po powrocie z wyjazdu zagranicznego codziennie aplikacja wymagała meldowania się i potwierdzania ze nie opuszczam miejsca zamieszkania. Aktualnie przechodzę COVID - w aplikacji oczywiście mam izolacje i brak jakiegokolwiek kontaktu :) czyli takiego co to lata za granice to trzeba ukarać i sprawdzać czy nie opuszcza miejsca zamieszkania, ale jak ma COVID ale nie był za granica to nie ma co sprawdzać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1349 PostWysłany: 02 Kwi 2021 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Mam taką wątpliwość. Wracając ze Stambułu muszę tam zrobić test, żeby wsiąść do samolotu, czy nie mogą mi odmówić wejścia na pokład? Bo wcześniej miałam zaplanowany test w Stambule przed powrotem, ale teraz u nas i tak muszę zrobić test po wylądowaniu. Wiem, że jest problem z lotami do Niemiec, Turcy chcą testu na wylocie. A jak to wygląda w przypadku lotu do Warszawy? Ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1350 PostWysłany: 02 Kwi 2021 12:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Po raz jakiś n-ty, nie są potrzebne testy dla lotów z TR do PL.


Ostatnio edytowany przez Kashpir 04 Kwi 2021 00:13, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
dajcz73 uważa post za pomocny.
 
      
#1351 PostWysłany: 02 Kwi 2021 12:45 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jakies doswiadczenia z samochodowego przekraczania granicy? Lapia wyrywkowo czy markuja robote jak zawsze 8-) ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1352 PostWysłany: 03 Kwi 2021 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Interesuje mnie lot UK-PL, tak jak czytam obecne zasady na wpuszczenie do Polski to jakby to byl lot z Schengen to robie test w kraju wylotu, na lotnisku w PL i jak same negatywy to nie mam kwarantanny? (Tzn. od wyjscia z lotniska moge sobie chodzic "wolno"? )
Ale jezeli lece z UK to od wyjscia z lotniska musze siedziec gdzies na kwarantannie az do zwolnienia z niej.. zakladajac ze po wyladowaniu robie test od razu (i jest negatyw) to ta kwarantanna to 2 dni czy trwa tak dlugo az sanepid mnie z niej sciagnie - co sie sprowadza do ich upodobania?

Sorry, jak temat juz byl wiele razy ale lekko sie w tym gubie i sam nie wiem czy lot przez Irlandie mialby jakis wiekszy sens niz ten bezposredni?

PS przeczytalem naglówek w tym temacie ale te slowa "moga zwolnic" oznaczaja ze zwalniaja czy wyrywkowo typu lot z UK zwolnia, lot z Brazyli nie zwolnia :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1353 PostWysłany: 03 Kwi 2021 23:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Do 48 h ale z reguly o polnocy znika kwarantanna :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Kwi 2021 00:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#1354 PostWysłany: 04 Kwi 2021 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@LonDynia Lecąc z Schengen/UE i mając negatywny wynik testu PCR/antygenowego (max. 48h przez przylotem) w j. polskim lub angielskim nie potrzebujesz robić kolejnego testu w Polsce, SG zwyczajnie nie wpisze Cię na kwarantanne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1355 PostWysłany: 04 Kwi 2021 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Potwierdzam, pokazujesz kwitek po przylocie i śmigasz po walizki i na miasto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1356 PostWysłany: 04 Kwi 2021 08:39 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
On przylatuje z UK
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1357 PostWysłany: 04 Kwi 2021 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@oskiboski kierując się końcówkami czasowników to jednak jest samiec ;) a pytanie było też o Schengen.

LonDynia napisał(a):
to jakby to byl lot z Schengen to robie test w kraju wylotu, na lotnisku w PL i jak same negatywy to nie mam kwarantanny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#1358 PostWysłany: 04 Kwi 2021 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Hej, przylatuje z UK, ale rozwazam opcje z Irlandii równiez jezeli kwarantanna z UK bedzie niemile dluga (tu zeby nie bylo, nie planuje jej uniknac, tylko zaraz po przylocie musze cos zalatwic na szybko a potem moge sobie siedziec 14 dni w hotelu 8-) ) Dzieki wielkie wszystkim! On :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1359 PostWysłany: 04 Kwi 2021 21:22 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@LonDynia ci co robią testy na Chopina reklamują się że do 2 godzin wynik będzie w systemie, tym centralnym sanepidowskim i tym samym zwolnienie z kwarantanny. Gdzieś też wyczytałam że z testami na Modlinie jest podobnie, próbowałam się dodzwonić do Damiana, oni tam testują, by to sprawdzić ale nie udało mi się dodzwonić (brak cierpliwości z mojej strony). Rozważałam nawet opcje pojechania na Chopina by się tam testować skoro zwolnienie z kwarantanny jest do dwóch godzin z automatu. Spróbuj może zadzwonić do centrum testowego na lotnisku na którym ladujesz i tam się dowiesz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#1360 PostWysłany: 04 Kwi 2021 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
gruby_inversia napisał(a):
Jakies doswiadczenia z samochodowego przekraczania granicy? Lapia wyrywkowo czy markuja robote jak zawsze 8-) ?


Przekraczaliśmy granicę w Świecku dzisiaj po południu, nie było żadnej kontroli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group