Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 25 Wrz 2020 14:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tylko co z tego, że loty przynajmniej teoretycznie będą się odbywać, skoro i tak nigdzie nas nie wpuszczą bez kwarantanny albo testu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#302 PostWysłany: 25 Wrz 2020 14:04 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Mimo wszystko ja wolę poczekać do 29 września (zapewne do godzin wieczornych), gdy opublikowane zostanie nowe rozporządzenie. Polski rząd już tak wiele razy zmieniał zdanie (od momentu przedstawienia projektu rozporządzenia do chwili jego opublikowania), że wolałbym jeszcze nie cieszyć się zbyt szybko.

P.S. Jednego nie rozumiem, dlaczego "ułatwienia" mają dotyczyć tylko ... Strefy Schengen? A pozostałe kraje z UE będą traktowane na ... innych zasadach? Jeśli TAK, to dla mnie to będzie kolejny absurd.
Góra
 Profil Relacje PM off
babaryba uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 25 Wrz 2020 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
A tu jest lista krajów objętych zakazem (na razie to projekt)
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/zakaz-l ... ka-4702319
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 25 Wrz 2020 14:16 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Tu jest link do strony ministerstwa:
https://www.gov.pl/web/infrastruktura/n ... azie-lotow
Piszą o strefie Schengen, ale spod zakazu wyjęto całą UE/EOG/CH razem z UK. Z krajów europejskich na liście jest tylko Bośnia, Czarnogóra, Macedonia Północna i Mołdowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
adam_d uważa post za pomocny.
 
      
#305 PostWysłany: 25 Wrz 2020 14:30 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
@meczko - dzięki za link do projektu rozporządzenia. Na "pierwszy rzut oka" wygląda to bardzo dobrze z punktu widzenia osób, które planują podróże po Europie (zwłaszcza po krajach w ramach UE). Ale z przedwczesną radością wolę poczekać do momentu publikacji nowego rozporządzenia (niestety nasz rząd już kilka razy pokazał, że "chimeryczność" nie jest im obca).

To, że nie będzie zakazów przylotów itp. nie oznacza, że nie wymyślą czegoś "ekstra", co skutecznie utrudni życie (np. powrót z niektórych krajów w ramach UE będzie wiązał się z koniecznością wykonania testu na COVID-19). Oby nie, ale ... słowa i czyny w przypadku polskiego rządu to często dwie różne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#306 PostWysłany: 25 Wrz 2020 15:20 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Bardziej się obawiam o chimeryczność krajów innych w Europie bo to co robi Irlandia, Belgia, Austria czy Niemcy to komedia w kwestii lotów, niby nie blokują ale wymagają testu lub kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
 
      
#307 PostWysłany: 26 Wrz 2020 17:34 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 17
Mam takie pytanie do kogoś kto ostatnio korzystał z transportu drogą lotniczą z Ukrainy/Rosji/Białorusi -
Czy obywatel Polski (RP) przylatując samolotem z Rosji/Ukrainy/Białorusi musi obecnie przejść 10-dniową kwarantannę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 26 Wrz 2020 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Nie musi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
MikołajSzymański uważa post za pomocny.
 
      
#309 PostWysłany: 26 Wrz 2020 21:39 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Tak czytam sobie to wszystko i nie wiem...
Czy - zakładając, że projekt stanie się rozporządzeniem bez zmian w zapisach - co będzie z Francją?
Wszak zobowiązali się do wpuszczania jeno zdrowych do samolotów do PL.
Tak więc, czy nowela zwalnia ich z wcześniejszej deklaracji?
Logika wskazuje jedno ale nie wiem czy tu miejsce na logikę.
A bilety kupione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 26 Wrz 2020 21:42 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Zdrowy czy po teście - jedyne zasadnicze pytanie czy fundamentalna różnica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 26 Wrz 2020 21:59 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
"Zdrowy czy po teście - jedyne zasadnicze pytanie czy fundamentalna różnica"
Jak dla mnie żadna różnica.
No to może inaczej.
Będą wpuszczać do samolotów FR-PL "jak leci" czy jednak nie?
Będą zobligowani do dotrzymania deklaracji sprzed kilku dni czy staje się ona bezprzedmiotowa w kontekście nowego rozporządzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 26 Wrz 2020 22:08 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Łopatologicznie dla @Laczek Feluś

Zdrowy: pomiar temperatury, temperatura ciała mniej niż 38,5 - zapraszamy na pokład

Test : Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, w związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony - wynika z informacji MSZ.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Wrz 2020 00:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 27 Wrz 2020 10:27 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 1
Czy przylatując do Niemiec z Polski potrzeba wypełniać jakiś formularz pobytu ? Nigdzie w internecie nie widzę takiej informacji, ale Ryanair wysłał mi link do swojej strony w którym taki formularz widnieje. Leciał ktoś ostatnio - trzeba czy nie trzeba ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 27 Wrz 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
"Podstawą" dopisania Francji do listy krajów z których nie można realizować bezpośrednich lotów DO POLSKI było wyraźnie przekroczenie liczby 90 jako skumulowanego 14-dniowego wskaźnika zachorowań na 100 000 mieszkańców. Na ten moment ten współczynnik przekraczają cały czas Hiszpania i Francja ale też i UK, Belgia, Niderlandy, Portugalia, Czechy, Austria, Węgry, Rumunia, Islandia, Malta i Luksemburg.
W międzyczasie Francja zgodziła się kontrolować pasażerów lecących DO POLSKI o test COVID aby podtrzymać choć jedno bezpośrednie połączenie AirFrance (Hop!) z Paryża do Warszawy (WIZZ, RYA, EASY i LOT nie latają minimum do 2 października)
"Podstawą" nowego rozporządzenia zakazu lotów DO POLSKI ma być przede wszystkim okres niskiego sezonu czyli wyraźnego zmniejszenia liczby rotacji na trasie i obłożenia większości samolotów.
Tak więc domniemam i życzyłbym sobie aby dla osób lecących z Francji DO POLSKI po 29 września zniesiony został obowiązek wykonywania testów na obecność koronawirusa
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy


Ostatnio edytowany przez Maktravel 28 Wrz 2020 10:04, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 27 Wrz 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Nie rozumiem tego rozporządzenia z wymogiem testów. Wynika z niego, że Francja wymaga negatywnego testu na covid zanim wsiądziemy do samolotu w PL. Ale na stronie francuskiego rządu nic takiego nie ma..

Cytuj:
If you are arriving from a country on the list below and have not visited a country not on the list in the month prior to your arrival in metropolitan France, you will not be subject to a quarantine period.

Member States of the European Union, Andorra, Australia, Canada, Georgia, the Holy See, Iceland, Japan, Liechtenstein, Monaco, New Zealand, Norway, Rwanda, San Marino, South Korea, Switzerland, Thailand, Tunisia, the United Kingdom and Uruguay.

https://www.diplomatie.gouv.fr/en/comin ... in-france/

A z tego wynika, że normalnie możemy wlecieć na teren Francji bez obowiązku kwarantanny.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 28 Wrz 2020 07:59 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Ten wymóg dotyczył raczej lotów powrotnych z Francji do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#317 PostWysłany: 28 Wrz 2020 11:51 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Maktravel napisał(a):
Tak więc domniemam i życzyłbym sobie aby dla osób lecących z Francji DO POLSKI po 29 września zniesiony został obowiązek wykonywania testów na obecność koronawirusa

I wszystko na to wskazuje, że tak będzie od 30 września dla wszystkich krajów z UE/EOG/CH razem z UK (żadnych zakazów przylotów, żadnych obowiązkowych testów na COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu). Wygląda na to, że polskie władze nieformalnie "zajarzyły", że to wszystko nie miało sensu (lepiej późno niż wcale, ale szkoda tych kilku tygodni niepewności itd.).

Wydaje się, że tylko na chwilę odetchniemy z ulgą ws. swobodnego podróżowania po większości krajów europejskich. Wkrótce może zrobić się mniej przyjemnie, gdyż niektóre kraje z UE przymierzają się do wprowadzenia restrykcji wobec ... osób przylatujących z Polski (w tym nawet te, gdzie wskaźnik zachorowań na COVID-19 jest znacząco wyższy niż w PL). Miejmy nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#318 PostWysłany: 28 Wrz 2020 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
fortuna napisał(a):
Dzisiaj dzownilem do Emirates w sprawie mojej rezerwacji do Australii na listopad i przemily Pan mi powiedzial, ze chodza plotki ze od przyszlego tygodnia Chopin bedzie na miesiac zamkniety...
zobaczymy czy sie sprawdzi.

A pytałeś może o zwrot całej kwoty? Mam wykupione bilety dla 2 osób na Bali pierw w maju, potem w listopadzie, oczywiście Indonezja zamknięta więc oferowali nam inne kierunki, ale co z tego skoro mają zamknąć ZEA, a nawet jak teraz są otwarte to dochodzi test w obie strony dla 2 osob = 1500zł dodatkowo. Prosiłem o zwrot ale przesłali mi jakiś druczek w którym było info że moge odzyskać mniej niż 10% kwoty :)

Jestem totalnie rozczarowany polityką Emirates, dają mi voucher na 2 lata tylko co z tego skoro już minęło pół roku i nie moge z niczego skorzystać. Marze o odzyskaniu tych środków i wylocie inną linią na Dominikanę czy Kubę. Poruszałeś może taki temat?
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 28 Wrz 2020 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Krzysio napisał(a):
fortuna napisał(a):
Dzisiaj dzownilem do Emirates w sprawie mojej rezerwacji do Australii na listopad i przemily Pan mi powiedzial, ze chodza plotki ze od przyszlego tygodnia Chopin bedzie na miesiac zamkniety...
zobaczymy czy sie sprawdzi.

A pytałeś może o zwrot całej kwoty?

Jestem totalnie rozczarowany polityką Emirates, dają mi voucher na 2 lata tylko co z tego skoro już minęło pół roku i nie moge z niczego skorzystać. Marzę o odzyskaniu tych środków i wylocie inną linią na Dominikanę czy Kubę. Poruszałeś może taki temat?


nie pytalem, ja mam caly czas nadzieje ze jednak uda mi sie wyleciec,
nawet jak zamkną na miesiąc, to trzymam kciuki ze w polowie listopada znowu otworza, tym bardziej ze mowil, iz od listopada ma dojsc dodatkowy lot z WAW do Dubaju.
Ja powiedzialem, ze moga mi nawet zmienic na inne miasto np. Frankfurt, ale przemily Pan skwitowal, ze wylot z Europy nie jest problemem, tylko lot do Australii, bo tam jest duze oblozenie a male limity.
Czekam i zobaczymy co sie wydarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 28 Wrz 2020 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Przyklepane, można latać bez warunków do Schengen, UE, EOG i UA (o ile nas wpuszczą)
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-mi ... iczym.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group