Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 17 Kwi 2021 16:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
W przepisie chyba nic nie ma, że to dotyczy obcokrajowców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1402 PostWysłany: 17 Kwi 2021 18:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Antek12 napisał(a):
@Chupacabra
Rozumiem zatem że zarówno rodzice jak i dzieci nie muszą mieć testów czy to z TFS czy zrobionego przed SG już na WMI ?
I nie będzie nałożona żadna kwarantanna.


Jeszcze nie testowałem na własnej skórze... ale rozumuję podobnie.

Na sortie gov.pl informacja taka sama jak u RPO:
https://www.gov.pl/web/lotwa/komunikat-dla-osob-podrozujacych-do-polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 18 Kwi 2021 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Ethlinn napisał(a):
a może po prostu strażnicy wpisują tam co chcą albo co im się zeskanuje.

Mi wczoraj wieczorem po przylocie spoza Schengen na pytanie czy moge zostać wpisany po PESEL'u strażnik odpowiedział, że wie o co chodzi, ale przy skanowaniu paszportu nie ma (technicznie) takiej możliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 18 Kwi 2021 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Ale rozumiem, że wracając ze strefy no schengen mogę pokazać dowód osobisty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 18 Kwi 2021 10:41 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Możesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1406 PostWysłany: 19 Kwi 2021 16:43 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 189
niebieski
Proszę o odpowiedź jak rozumieć zapis dot. przedszkolaków:

"Z obowiązku odbycia kwarantanny granicznej zwolnione są m.in. następujące osoby:

dzieci członków misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych i przedstawicieli organizacji międzynarodowych oraz członków ich rodzin, a także przez inne osoby przekraczające granicę na podstawie paszportu dyplomatycznego (§ 3 ust.2 pkt 3 rozp.RM),
uczniowie pobierający naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki (§ 3 ust.2 pkt 5 rozp.RM),
dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem -§3 ust.2 pkt 6. rozp.RM.

Stan prawny na dzień 7 kwietnia 2021 r."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 20 Kwi 2021 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Help :)
Chciałem na szybko znaleźć podstawę prawną tyczącą sie aktualnych zasad kwarantanny i jak widzę nie jest prosto.
Czy jest jakiś tekst jednolity dot. stanu na dzień dzisiejszy?
Szukam tutaj, ale brak tekstu jednolitego:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/searc ... 20epidemii

Case jest taki:
Szczepię się ostatnią dawką i dwa dni później lecę do Non-Schengen na kilka dni. Wracam wcześniej niż 14 dni od podania drugiej dawki szczepionki.
Dodatkowo lecę z dzieckiem przedszkolnym i to z przesiadką w Schengen i dopiero lot to Polski.

Pytanie:
1. czy w Polsce będę miał kwarantannę? Czy też podstawą do zwolnienia może być dowód zaszczepienia? (choć nie minęlo 14 dni od podania 2giej dawki)
2. wracam ze swoim dzieckiem objętym wychowaniem przedszkolnym w Rzeczypospolitej Polskiej - czy to jest aktualnie podstawą do braku kwarantanny?
3. Czy powrót z non-schengen, z przesiadką w Hiszpanii (i dalej lot do PL) traktowany jest wg przepisów kwarantanny jako lot do Polski z Schengen, czy jako lot z non-Schengen? Będę miał test wykonany za granicą < 48h. Kit z tym, że test zrobiony w non-schengen, ale w systemie będę widniał jako osoba przybywająca z non-Schengen, prawda?

Sorry, jeżeli coś z tego powtórzyło się wcześniej.
Najchętniej poczytam u źródła, o ile tekst jednolity istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 20 Kwi 2021 11:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Chupacabra napisał(a):
Antek12 napisał(a):
@Chupacabra
Rozumiem zatem że zarówno rodzice jak i dzieci nie muszą mieć testów czy to z TFS czy zrobionego przed SG już na WMI ?
I nie będzie nałożona żadna kwarantanna.

Jeszcze nie testowałem na własnej skórze... ale rozumuję podobnie.
Na stronie gov.pl informacja taka sama jak u RPO:
https://www.gov.pl/web/lotwa/komunikat-dla-osob-podrozujacych-do-polski


@Antek12
Jestem po rozmowie z warszawską Strażą Graniczną podczas której poinformowano mnie, że zwolnienie z kwarantanny dzieci i ich opiekunów dotyczy tylko podróży poza strefę Schengen. Przy czym w ich opinii dotyczy to tylko i wyłączne dzieci, które opuściły Polskę w celach związanych ze szkołą. Nie kontynuowałem dyskusji bo interesowała mnie tylko opinia na temat powrotu ze strefy Schengen a w sumie tak jest to opisane w rozporządzeniu. Tak więc strony internetowe, które linkowałem powyżej wprowadzają w błąd.

Cytuj:
Przepisów ust. 19 i 20 nie stosuje się w przypadku przekraczania odcinka lądowego granicy Rzeczy- pospolitej Polskiej z Republiką Czeską, Republiką Litewską, Republiką Federalną Niemiec lub Republiką Sło- wacką oraz morskiego odcinka granicy Rzeczypospolitej Polskiej regularnym połączeniem promowym przez osoby, o których mowa w § 3 ust. 1 i ust. 2 pkt 2, 3, 14, 15 i 19.


Cytuj:
21a. Przepisu ust. 20a nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen), statkiem powietrznym w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze, przez osoby, o których mowa w § 3 ust. 1 i ust. 2 pkt 2, 3, 14 i 19.


Tu jest treść rozporządzenia do którego odnoszą się powyższe paragrafy: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000512/O/D20210512.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1409 PostWysłany: 21 Kwi 2021 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Zaraz, zaraz... czyli jeżeli teoretycznie wracam trasą TIA-VIE-WAW, a we Wiedniu nie wymagają żadnego testu na przylocie z Tirany, to... w Warszawie nie będzie żadnej kontroli (w sensie jedynie mogliby teoretycznie nałożyć kwarantannę z danych z karty lokalizacyjnej, wypełnianej w samolocie)? Czy raczej w praktyce są takie stanowiska, przez które trzeba przejść i pokazać co tam się ma, aby z tej kwarantanny zostać zwolnionym? Jak to w praktyce wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1410 PostWysłany: 21 Kwi 2021 12:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
obecnie są takie stanowiska
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1411 PostWysłany: 21 Kwi 2021 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Ostatnio (przed i po świętach) były kontrole na Chopinie także po przylocie z Schengen, ale nie wiem czy cały czas są. Jak ktoś nie miał testu mógł iść i go wykonać na lotnisku, nawet wracając z kraju ze strefy Schengen. Różnica taka, że wtedy płacisz za test 170 zł zamiast 200 zł. Można wykonać test także w Wiedniu i wtedy też go liczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1412 PostWysłany: 21 Kwi 2021 15:13 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
kontrole SG sprawdzajacej testy po przylocie z Schengen caly czas sa.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1413 PostWysłany: 21 Kwi 2021 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@fixmin na infolinii Austriana powiedzieli, że we Wiedniu 29EUR. Jak to wygląda w praktyce? Idzie się do wyjścia i jest taka sobie brameczka, przez którą nagle oczom ukazuje się solidna kolejka pasażerów. Każdy trzyma świstek w dłoni, oni zerkają i "następny"? Czy otwierają jakiś system, wpisują, sprawdzają, itp.?

I jeszcze takie pytanie... co, gdybym zechciał zrobić test we Wiedniu (transfer 1h50min) i jakimś cudem wyszedłby on pozytywny? Nie wpuszczą mnie na pokład Austriana do WAW i co wtedy? Jaka jest procedura? Prawdopodobieństwo bardzo małe, ale co gdyby (?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1414 PostWysłany: 21 Kwi 2021 15:21 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Zapewne czeka Cię wtedy kwarantanna w Austrii.
Lepiej zrób test w WAW, nie wiem jak to wygląda w VIE ale 1:50 nie wygląda zachęcająco, aby wogóle podchodzić do tego tematu w VIE.

W WAW jest po prostu kontrola SG, każdy w kolejce pokazuje swoje kwity, kto nie ma testu dostaje kwarantannę. Dlatego można test zrobić zaraz po wyjściu z samolotu (i pokazać go SG) albo przy odbiorze bagażu (wtedy trzeba zadbać, aby kwarantanna została zdjęta - szczegóły w innym wątku na forum).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1415 PostWysłany: 21 Kwi 2021 21:37 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Chyba jednak nie wszystkich kontrolują, miesiąc temu przylaciałem z Wiednia i po prostu wyszedłem z lotniska bez żadnej kontroli w Warszawie, sam byłem zdziwiony, bo robiłem test przed wylotem,
A we Wiedniu spokojnie zrobisz test w tym czasie, nie widziałem tam nigdy kolejek. Cena 35 EUR za antygenowy, musisz wyjść z terminalu i tam obok masz klinike, co to robi.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 22 Kwi 2021 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1416 PostWysłany: 22 Kwi 2021 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@_Grzegorz dzięki. Ja się tak jeszcze zastanawiam, bo trudno mi to sobie zobrazować. Przylecę krajówką, to co... też mnie kontrolują czy mam test, skąd przyleciałem i jak powiem "z Krakowa", to od razu puszczają bez sprawdzania?
No chyba że specjalne, jednokierunkowe korytarze porobili.
Ok, czyli jeżeli ten test 35EUR (a nie 29), to już się robi niewiele mniejsza kwota niż te 170zł. na Okęciu. Bezpieczniej chyba zrobić więc w Warszawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1417 PostWysłany: 22 Kwi 2021 12:24 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Osobiście też bym raczej zrobił w Warszawie z dodatkowego powodu jakim jest teoretycznie możliwy pozytywny wynik i ryzyko zostania w Austrii na kwarantannie i problemów z tym związanymi.
Odnośnie testowania tu jest pełna informacja https://www.viennaairport.com/en/coronatest
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#1418 PostWysłany: 22 Kwi 2021 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
@1955845624

jak wylądujesz w Polsce masz 48h na to żeby zrobić test wystarczy antygen, sam musisz o wyniku negatywnym powiadomić Sanepid . Znając życie i doświadczenie wysłałbym im kopie poleconym bo pewnie obudzą się po miesiącu, że nie byłeś na kwarantannie mimo, iż zgłosiłeś mailem/telefonicznie. Wracam 26 maja więc myślę, że odpuszczą już testowanie w Schengen.
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#1419 PostWysłany: 22 Kwi 2021 14:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Jechał ktoś ostatnio autem z DE do Polski? Po zmianach kwietniowych nadal nie ma stałych kontroli na granicy?

W aucie będzie jechała osoba zaszczepiona + osoba z testem antygenowym - czy trzeba gdzieś to udokumentować z własnej inicjatywy aby nie być objętym kwarantanną? Czy raczej tylko w przypadku gdyby na granicy będzie kontrola?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 22 Kwi 2021 14:16 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Tylko w przypadku, gdy będzie kontrola na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group