Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 31 Sie 2020 21:49 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Jest już nowe rozporządzenie
https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000149801.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#142 PostWysłany: 31 Sie 2020 21:53 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Czyli do 15. września ma obowiązywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 31 Sie 2020 22:08 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Uff elegancko że do 15 ... Zdążę polecieć i wrócić z Włoch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 01 Wrz 2020 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Lot nadal sprzedaje zablokowane kierunki, np Albanię. Jak to rozumieć?
Nie ogarniają tematu, czy traktują te loty jako czarter?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 01 Wrz 2020 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jako pożyczkę :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 01 Wrz 2020 16:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
A tak poważnie, to Wizz anuluje loty do Hiszpanii czy nie?
Bo jak na razie wysyłają formularze do wypełnienia i trochę już zgłupiałam :o Do ostatniej chwili liczą, że loty się odbędą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 01 Wrz 2020 16:22 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Wizzair już zawiesił sprzedaż biletów; niedługo dostaniesz maila z anulacją;

przed chwilą LOT zaczął mieszać w systemie; są już usunięte z rozkładu do 15 września loty na Majorkę i do Tirany; na razie tylko loty powrotne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 01 Wrz 2020 16:43 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ryanair właśnie przysyła e-maile w sprawie anulowanych lotów do Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 02 Wrz 2020 13:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
chcialbym zapytac dlaczego czarter jest dobry, a pozostale loty nie, ale to tajemnica

- Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym są, co do zasady, opracowywane z uwzględnieniem danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control, ECDC) w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 osób przy współczynniku przekraczającym 60 lub wyższym - odpowiada Szymon Huptyś, rzecznik resortu. To dlatego znalazły się na niej także te państwa, z których nie ma bezpośrednich lotów do Polski oraz takie, o których mało kto słyszał, jak np. Eswatini.

Zapytaliśmy także, dlaczego rząd nie zezwala na bezpośrednie podróże z krajów takich jak Hiszpania rozkładowym rejsem LOT-u lub tanich linii lotniczych, ale na podróż czarterem lub z przesiadką w zagranicznym hubie, np. Lufthansy czy Air France - już tak.

Na to pytanie odpowiedzi dotychczas nie otrzymaliśmy.


https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... -u/wrz0t4p
Góra
 Profil Relacje PM off
Kuba71 lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 02 Wrz 2020 13:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Nie mogę się nadziwić, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł latania ze stopover'em.
Taki FR czy inny W6 mógłby dogadać się z jakimś małym, nieobleganym lotniskiem np. w Niemczech i wszystkie rejsy do zakazanych krajów realizować z międzylądowaniem tamże.
Nie wiem jak wyglądają procedury ale być może pasażerowie nie musieliby nawet wychodzić z samolotu, w końcu to Schengen.
Myślę, że pomimo większych kosztów jakie generowałby taki stopover wielu pasażerów zapłaciłoby za taką możliwość wyższą ceną biletu.


Ostatnio edytowany przez klapio, 02 Wrz 2020 16:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 02 Wrz 2020 15:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Podejrzewam, że "załatwienie" takich stopoverów to nie musi być taka prosta sprawa, a mając na uwadze z jakim wyprzedzeniem linie poznają listę krajów z zakazem lotów, to... 8-) Dodatkowo, przy obecnych LF takie kombinowanie prawdopodobnie jest niewarte dodatkowych kosztów. A podwyższając cenę biletu low costy zmniejszają swój atut cenowy względem tradycyjnych linii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 02 Wrz 2020 16:06 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Poza tym przesiadkę można sobie i tak zrobić w Bergamo czy Luton. Ta opcja już teraz funkcjonuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 02 Wrz 2020 16:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@Misiatek
Oczywiście, że przesiadkę można sobie zrobić na własną rękę. Tak samo można kupić lot WAW-MAD np. LH na jednym bilecie z przesiadką np. w MUC. I to jest właśnie cała ta fikcja blokowania lotów.
Co nie zmienia faktu, że jest to zdecydowanie bardziej czasochłonna operacja, konieczność zmiany samolotu, terminala, opóźnienia itd., wszyscy wiemy jak to wygląda. Lecąc z WAW/WMI do MAD można stracić cały dzień.
Chodzi o to, że low costy nie mają alternatywy, nie sprzedają zazwyczaj biletów łączonych, więc albo kombinują albo nie latają wcale i np. płacą za odwołane loty (dla rezerwacji do 14 dni).

@Kashpir
niestety nie wiem jak od strony proceduralnej to wygląda, podejrzewam że dla chcącego wszystko da się załatwić. Jest to w interesie lotniska, linii lotniczej i pasażerów.
Nie wiem też jaki jest LF na tych lotach ale skoro #LOTdoDomu cieszył się dużym zainteresowaniem to śmiem twierdzić, że stratni nie będą.

To o czym napisałem jest to po prostu moje głośne myślenie, nie znam się na procedurach ale skoro widzę, że tworzona jest fikcja blokowania jedynie części lotów (przecież charter i z przesiadką nadal można latać), więc zastanawiam się czy LCC nie powinny również tworzyć fikcji, FR jest w tym niezły , jego prezes ma bogate doświadczenie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 02 Wrz 2020 20:26 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Może mi ktoś podpowiedzieć, bo nie trochę już chyba za dużo myślę i mniej wiem, miałem lot na 08.09 i powrót 19.08. Do Albanii, jest zakaz, ale mail o odwołanym locie jest tylko ten z Albanii, czy dobrze to rozumiem, że do Tirany lot się normalnie odbędzie i będę sobie godzinę później wracał do Warszawy?

W mailu o odwłoanym locie był tylko ten z Tirany, odprawa z Warszawy ma się rozpocząć za 4 dni, czy ta anulacja po prostu dotyczy całej rezerwacji i mam się nie przejmować i pieniadzę mi zwrócą za te x tygodni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 02 Wrz 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
A sprawdzałes statusy lotow czy tylko bazujesz na mailu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 02 Wrz 2020 21:05 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Do Albanii widzę, że dalej jest i pokazuje mi odprawę za 4 dni, powrotny zniknął, zresztą myślałem, że mail jest w jakiś sposób potwierdzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 06 Wrz 2020 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Jak to jest z tym zakazem lotów z i do Hiszpanii. Czy Kanary są objęte zakazem czy tez nie? Znajomy dzisiaj wracał bezpośrednim lotem TFS - WAW - Wizzair W6 1496. Lot normalnie potwierdzony, odbył się z obłożeniem około 70-75%.

Zatem pytanie czy Kanary zostały wykluczone, czy Wizzair dogadał się z polskim rządem, że ten lot odbędzie się na zasadzie czarteru?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 06 Wrz 2020 00:29 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Dyskusja na ten temat już się toczy w wątku Wizzairowym. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 06 Wrz 2020 00:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Poleciał po to obłożenie 70-80%, zapewne się dogadując (brak możliwości zakupu biletów do TFS na stronie Wizzair)

Ale było i się zmyło, na teraz w kalendarzu Wizz wznowienie lotów na tej trasie bodajże 03.10...oby


ledakar napisał(a):
Jak to jest z tym zakazem lotów z i do Hiszpanii. Czy Kanary są objęte zakazem czy tez nie? Znajomy dzisiaj wracał bezpośrednim lotem TFS - WAW - Wizzair W6 1496. Lot normalnie potwierdzony, odbył się z obłożeniem około 70-75%.

Zatem pytanie czy Kanary zostały wykluczone, czy Wizzair dogadał się z polskim rządem, że ten lot odbędzie się na zasadzie czarteru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 07 Wrz 2020 19:05 

Rejestracja: 14 Kwi 2020
Posty: 4
Czy wiecie może kiedy można się spodziewać kolejnego projektu zakazu lotów? Planowaliśmy wylot 13.09 do Grecji/Turcji, ale ciężko teraz coś wykupić, trochę w ciemno przed nowym rozporządzeniem. Ewentualnie jakieś mądre głowy może podpowiedzą czy nasze kierunki mają szansę pojawić się w nowym zakazie? Będę wdzięczna za każdą pomoc :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Wrz 2020 19:10, edytowano w sumie 2 razy
Przenoszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group