Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Warunki taryf w LOT
#1 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:19 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Sprawa wygląda tak:

Podczas wyprzedaży biletów LOT, w październiku, kupiłem bilety na lot do Genewy. Z opisu na stronie lotu wynikało, że bilet obejmuje bagaż rejestrowany (chyba 23kg). Niestety system rezerwacji LOT nie działał ;), więc kupiłem te bilety poprzez Expedię (cena właściwie ta sama, może nawet kilka zł wyższa), gdzie było wyraźnie napisane że warunki przewozu bagażu są nieznane.

Chciałbym się upewnić, że ten bagaż mi przysługuje (to ma być snowboard) lub ustalić ile mam dopłacić (i jak to zrobić).

Na stronie Expedii wszystko jest potwierdzone i "w porządku". Na stronie LOTu nie działa ani nr rezerwacji, ani nr biletu. Na checkmytrip też nie działa (błąd "141 - The application is not authorised by the airline to retrieve this trip. (141 - 284) "). Udało mi się podejrzeć rezerwację przez stronę Lufthansy, ale nie ma tam warunków taryfy.

Gdzie jeszcze mógłbym zajrzeć ewentualnie zadzwonić żeby to sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc,
Kamil


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Kwi 2017 18:31, edytowano w sumie 1 raz
Tytul
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
W jakiej taryfie wystawiony masz bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:27 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Dzięki za odpowiedź,

Taryfa: UCRAZY

Szukając tej informacji znalazłem stronę, na której wcześniej nic konkretnego nie było:
http://www.expedia.com/Flights-BagFees?originapt=WAW&destinationapt=GVA&bookingclass=U&rfrr=FLT.Itin.AdditionalAirlineFees&cabinclass=3&opcarrier=LO&travelDate=2%2F19%2F2015&mktgcarrier=LO&farebasis=UCRAZY&

Wygląda na to, że bagaż jest w cenie, czyli mogę zabrać snowboard bez dopłaty jeśli się mieści w limicie wagowym?
http://www.lot.com/pl/pl/sprzet-sportowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sty 2015 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
W taryfie "U" przysługuje Ci bezpłatnie przewóz jednej sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off
zypher lubi ten post.
zypher uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2017 16:15 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 8
Niestety w google nie znalazłem informacji, więc prośba o pomoc:

Na ile dokładnie przed godziną / dniem odlotu można wystąpić o bezpłatny zwrot (rezygnacja) biletu lotniczego na trasie Europejskiej w taryfie LOT Premium Flex?
http://www.lot.com/pl/pl/fare-families
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Gru 2017 10:46 

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 1
Witam. Czy ktoś orientuje się jaka jest różnica w firmie LOT w biletach Economy Promo a Economy Saver? Chcę kupić bilety na lot do USA w lipcu i zastanawiam się co w sytuacji jeśli naprzykład z jakiś przyczyn musiałbym zmienić termin czy będę mógł i ile to będzie kosztować. Cena biletu w jedną strone z W-wa do NY(JFK) 1350 z taryfą promo i 1850 z taryfą saver. Jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Jeżeli używasz lotowskich nazw taryf to znaczy, że biletów szukałeś na stronie lot.com Tam warunki opisane są w sposób trudny do niezauważenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group