Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Warszawskie teatry
#1 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Cześć,

wygląda na to, że pod koniec listopada możemy spędzić weekend w Warszawie, a ponieważ pogoda nie będzie się już raczej nadawać na jazdę rowerem, najchętniej poszlibyśmy na ciekawy spektakl teatralny (może nawet dwa). Czy możecie podpowiedzieć, co wybrać, albo gdzie najlepiej szukać informacji o spektaklach w teatrach warszawskich? Oczywiście, mogę szperać po poszczególnych repertuarach, ale na razie są dość ubogie, a poza tym, wolałbym obejrzeć przedstawienie polecane przez innych.

Na marginesie, jako miłośnicy teatru muzycznego, chętnie poszlibyśmy, np. do Romy. Byliśmy tam chyba w maju 2016 na "Mamma Mia" (już wtedy było to na afiszu od długiego czasu) i ze zdziwieniem widzę, że jest to nadal w zasadzie jedyny spektakl tam grany. Rozumiem, że to dla nich kura znosząca złote jaja, ale tyle czasu bez nowego repertuaru? W naszym muzycznym w Gdyni w zasadzie co roku jest premierowe przedstawienie i równolegle wystawiane są różne tytuły (ostatnio "Lalka", "Chłopi", "Grease", "Uwierz w ducha", "Piotruś Pan", "Zły", itd., już we wrześniu "Notre Dame de Paris", a w 2017 "Wiedźmin"), a tu w kółko to samo. Czy nie jest już najwyższa pora na zmianę?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#2 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
tropikey napisał(a):
Cześć,

Oczywiście, mogę szperać po poszczególnych repertuarach, ale na razie są dość ubogie...
gdzie najlepiej szukać informacji o spektaklach w teatrach warszawskich? a tu w kółko to samo. Czy nie jest już najwyższa pora na zmianę?


Uwagi do teatru Roma możesz przekazać bezpośrednio pl-pl.facebook.com › Miejsca › Warszawa › Teatr
Jeśli repertuary wydają ci się na chwilę obecną ubogie to do listopada raczej już tak zostanie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#3 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Zależy co Cię interesuje:
1. komedie/wesołe/lekkie - Teatr Kwadrat, Och Teatr, 7 Piętro, Kamienica, Polonia
2. pozostałe - Dramatyczny, Narodowy, Polonia, Ateneum
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
dusiu88 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#4 PostWysłany: 29 Sie 2016 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Z muzycznych masz jeszcze Studio Buffo http://studiobuffo.com.pl/repertuar
Polecam również śledzić repertuar Och-Teatru, fajna scena na kameralne koncerty, kiedyś nawet był w repertuarze musical. ;)
http://ochteatr.com.pl/pl/content/pl/re ... &year=2016
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#5 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Zawsze możesz pomyślec o musicalu albo coś w ten deseń. Np. Musical ale raczej dramatyczny to Cabaret w Teatrze Dramatycznym. Fenomenalny spektakl, był też film o tym samym tytule i polecam sprawdzić.
Ateneum też ma kilka musicali - recitali np. Niech tylko zakwitną jablonie czy też Róbmy swoje.

W podobnej formie jest Madame albo Exterminator w Teatrze na Woli. Mniemam, ze Exterminator może Ci się spodobać, utrzymuje się długo na afiszu, aczkolwiek mnie nie zachwycił.
No i na końcu Teatr Warsawy a tam "Pożar w Burdelu" ale polecam tylko jeśli masz lekki stosunek do władz i polityki i jeśli łapiesz smaczki polityczne jak np. Leśne Ruchadło ;)
Jakbyś potrzebował wiecej info polecen -pisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#6 PostWysłany: 29 Sie 2016 13:50 

tropikey napisał(a):
Cześć,


najchętniej poszlibyśmy na ciekawy spektakl teatralny (może nawet dwa). Czy możecie podpowiedzieć, co wybrać, albo gdzie najlepiej szukać informacji o spektaklach w teatrach warszawskich?


ja korzystałem ze strony e-bilet, wszystko w jednym miejscu (potem można wejść na stronę teatru)
https://www.ebilet.pl/

sam byłem 2 lata temu w sobotę podczas jednodniówki na Absolwencie w Teatrze Dramatycznym parter Pałacu Kultury i Nauki, bilety kupowane online po 25 zł/os na balkon

w kalendarzu wybierasz datę i Warszawa, masz wszystko co oferują tego dnia, nie tylko teatr
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#7 PostWysłany: 29 Sie 2016 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Zdecydowanie polecam a szczególnie zachęcam tych co w życiu bez lufy przy skroni nie wybrali się dobrowolnie do opery by jednak zdecydowali się na jakikolwiek spektakl operowy Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
Mało kto wie że jeszcze do nie dawna była to największa scena operowa na świecie !!! Niestety teraz jest druga po Pekinie. Cały budynek słynnej mediolańskiej La Scali zmieścił by się na scenie Opery Narodowej w Warszawie.

Serdecznie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#8 PostWysłany: 29 Sie 2016 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Bartek, podaj po prostu, kiedy będziecie spędzać week-end w Wawie. Przejrzę repertuary i spróbuję coś polecić. Część teatrów już je publikuje, niektóre są jeszcze na wakacjach podając rozkład tylko na wrzesień.
Mam kilka swoich ulubionych miejsc: Narodowy, Współczesny... Polonia Jandy właściwie też, można spokojnie wybrać coś porządnego na innych scenach. Niedawno obejrzałem "Młynarski" na 6 piętrze- fantastyczne- niestety nie widzę tego w repertuarze na listopad. Do Narodowego warto pójść na każdy występ Gajosa- dla czystej przyjemności obcowania z jego aktorstwem.
Pamiętaj, że jak chcesz iść na jakiś hit, np. taka "Kotka..." w Narodowym- to o bilety musisz zadbać zaraz po ich wprowadzeniu do sprzedaży bo rezerwują się w przeciągu kilku dni jeśli nie godzin. Świetny monodram Jandy "Ucho, gardło, nóż" albo "Shirley Valentine" w Polonii są grane już tak długo, że z biletami nie powinno być problemu.
O "Pożarze w Burdelu" sporo się nasłuchałem, ale sam jeszcze nie dotarłem, planuję. Dużą atrakcją może być miejsce, gdzie spektakl jest akurat grany (miejsca zmieniają się). Sama wycieczka do klubów przy 11-go Listopada na starej Pradze może być bardzo inspirująca a właśnie tam przez jakiś czas Pożar "odbywał się".
Z lżejszego repertuaru mogę polecić "Kolację dla głupca" w Ateneum - na afiszu od niepamiętnych czasów a ciągle trudno o bilety. Ma też Ateneum kilka podobno dobrych spektakli muzycznych, ale akurat ich nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#9 PostWysłany: 29 Sie 2016 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie, a szczególnie @sko1czek za tak szczodrą chęć pomocy :-)
Będziemy najprawdopodobniej od 26-28.11. Dodam tylko, że nasz skład, to 2 dorosłych + 16-latka, a co za tym idzie, nie wszystko przejdzie ;-)
Córka bardzo lubi teatr, więc jesteśmy generalnie otwarci na wszystko. Bardzo ciekawie brzmi pomysł z Kabaretem. Rzeczywiście, pamiętam, że czytałem bardzo dobre recenzje na temat tego przedstawienia. Ale inne propozycje też są interesujące. Zacznę zatem szukać głębiej, ale z przyjemnością dowiem się również, co tam wynalazł sko1czek :-D

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#10 PostWysłany: 29 Sie 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Jeżeli będziecie z 16-latką to polecam albo coś lekkiego (tu patrzyłym m.in. na Och-Teatr, Teatr Kwadrat) albo związanego z jakąś jej lekturą szkolną ale jednocześnie takiego, na którym i wy sami nie będziecie się nudzić i tutaj na myśl przychodzi mi Zemsta grana w Och Teatrze z absolutnie genialną kreacją Papkina w wykonaniu znanego i lubianego Artura Barcisia, zresztą jego kumpel tramwajarz też tam gra i nawet reżyseruje ten spektakl. Swego czasu były na ten spektakl bilety do kupienia na Grouponie, z czego właśnie skrzętnie skorzystałem ;) i nie był to jedyny raz gdy Och-Teatr/Teatr Polonia sprzedawał bilety w ten sposób, warto śledzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#11 PostWysłany: 29 Sie 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 21
Szesnastolatka lubiąca teatr to może być bardzo wymagający widz. Poza "Pożarem w burdelu", który możecie brać w ciemno, kierowałabym się - ze względu na Młodą - raczej w stronę TR Warszawa, a nawet Nowego Teatru Warlikowskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#12 PostWysłany: 29 Sie 2016 22:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Teatr Komedia tez może dostarczyć niezłej rozrywki.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
dusiu88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#13 PostWysłany: 29 Sie 2016 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
loreta napisał(a):
Szesnastolatka lubiąca teatr to może być bardzo wymagający widz. Poza "Pożarem w burdelu", który możecie brać w ciemno, kierowałabym się - ze względu na Młodą - raczej w stronę TR Warszawa, a nawet Nowego Teatru Warlikowskiego.

a co Ciebie przekonuje w TR albo Warlikowskim dla 16 latki? Serio? byłem na dwóch spektaklach. Jeden w TR, drugi u Warlikowskiego, Warlikowski kilka lat temu 4 godizny siędzenia w hangarze na Ursusie, dużo nagości nie zrozumiałem nic. TR ostatnio, trochę nagości, ale tematy szalenie trudne, same spektakle trudne w odbiorze, wymagające dużego myślenia o tym co się widzi.
Oprócz kilkunastu przystojnych hipsterów na widowni, pięknych aktorów na scenie, nic ciekawego dla 16 latki. Podobnie jak Pozar sredni wieku powyzej 30 roku życia, a do tego trzeba na serio łapać smaczki polityczne, jeśli człowiek chce się pośmiać.

W Komedii człowiek na pewno się pośmieje, nie są to szczególnie wymagająće spektakle, można wpaść,obejrzeć ,ale sam teatr raczej należy do tych droższych w stolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#14 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Przejrzałem większość repertuarów i widzę, że muszę jednak chwilę jeszcze poczekać, bo większość kończy się na październiku. Z tych przedstawień, które są dostępne już teraz, zaintrygowało mnie "Czechow żartuje!" na 6. Piętrze. Może ktoś już na nim był?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#15 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
W dużej części stołecznych teatrów jest możliwość zakupu tańszych wejściówek, ceny od 18 do 40 zł.
Wejściówki kupujemy tylko w kasie teatrów (nie można ich nabyć ani zarezerwować przez internet).
Sprzedaż wejściówek rozpoczyna się z reguły na pół godziny przed spektaklem.
Zwykle trzeba przyjść około 1,5 godz. i zająć sobie dobre miejsce w kolejce gdyż ilość wejściówek jest ograniczona do 30-50 na spektakl.
Jeśli miejsca siedzące po 3 dzwonku (tuż przed zgaszeniem światła) są wolne można siadać, jeśli zajęte zostaje podłoga :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#16 PostWysłany: 30 Sie 2016 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Och-Teatr ma też fajną akcję pod nazwą Ad hoc! W skrócie raz na jakiś czas, na krótko przed spektaklem pojawia się info o biletach po 30 zł. Warto dodać stronę do zakładek i po prostu sprawdzać co jakiś czas. Więcej info tu: http://ochteatr.com.pl/pl/content/pl/bilety/ad-hoc
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#17 PostWysłany: 30 Sie 2016 16:32 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 248
Kilometry: 361 659
Maktravel napisał(a):
W dużej części stołecznych teatrów jest możliwość zakupu tańszych wejściówek, ceny od 18 do 40 zł.
Wejściówki kupujemy tylko w kasie teatrów (nie można ich nabyć ani zarezerwować przez internet).
Sprzedaż wejściówek rozpoczyna się z reguły na pół godziny przed spektaklem.
Zwykle trzeba przyjść około 1,5 godz. i zająć sobie dobre miejsce w kolejce gdyż ilość wejściówek jest ograniczona do 30-50 na spektakl.
Jeśli miejsca siedzące po 3 dzwonku (tuż przed zgaszeniem światła) są wolne można siadać, jeśli zajęte zostaje podłoga :-)


Polecam też stronę http://ewejsciowki.pl/ gdzie są oferowane tańsze bilety do niektórych teatrów, im bliżej do spektaklu tym taniej (najtańsza cena na stronie to cena wejściówki w kasie). Najlepiej oczywiście kupować na krótko przed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#18 PostWysłany: 26 Wrz 2016 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@‌tropikey‌
Nadal nie wszystkie teatry podają repertuar do końca listopada.
W Och Teatrze (ta sama strona internetowa co Teatru Polonia) od 25 do 26.11 grają: Maria Callas. Master Class. To jest niezły tekst i wybitna kreacja Jandy. Bardzo, bardzo polecam wszystkim, nawet jeśli ktoś Jandy nie lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#19 PostWysłany: 26 Wrz 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dziękuję za pamięć :-)

Faktycznie, jestem nieco rozczarowany powolnym tempem zapełniania się repertuarów. Z tych, które się już zapełniły, rozważam właśnie Marię Callas, ale też Czechow żartuje na 6. piętrze i Don Kichot (tytuł jest trochę inny) w Kamienicy. Myślałem też o Porozmawiajmy po niemiecku i musicalu w Rampie na bazie muzyki Queen, ale recenzje i opinie bywają dość rozbieżne, więc się waham...
Czekam jednak na repertuar w pozostałych teatrach. Mam nadzieję, że sie wkrótce zapełnią. Najwyższa pora!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawskie teatry
#20 PostWysłany: 02 Paź 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Pojawiły się 2 nowe propozycje.
Po pierwsze, są nowe terminy spektaklu "Cabaret" - pasują nam :-)
Po drugie, w Narodowym będzie "Matka Courage i jej dzieci", w ciekawej obsadzie i oznaczona w repertuarze, jako premiera.

Najpewniej w piątek 25.11 poszlibyśmy na "Cabaret", ale nie wiem, na co zdecydować się 26.11 - na Matkę Courage (biletów nie zostało już zbyt dużo), czy na Czechowa na 6. Piętrze, a może Maria Callas...

EDIT:
bilety na premierowy spektakl w Narodowym kupione, więc chyba się dylematy rozwiążą same. O ile w repertuarach nie pojawi sie wkrótce coś bardzo kuszącego, to w piątek pójdziemy - zgodnie z pierwotnym planem - na Cabaret.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group