Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2011 20:01 

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 12
Witam po raz pierwszy na forum.

Czy przy odlocie Wizzairem z WAW wchodzi sie na pokład rękawem, czy podjeżdża autobusem?
Pytam ze względu na opcje wykupienia usługi pierwszeństwa wstępu na pokład.
W przypadku autobusu nie za bardzo ma to sens...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 18 Sie 2011 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Ja zawsze dojeżdżałem autobusem, nie jestem pewien czy to reguła ale jeśli się nie mylę to z rękawów korzystają te "lepsze" linie tylko.. chociaż ostatnio się chwalili nowymi rękawami więc to mogło się zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2011 21:17 

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 12
Właśnie chodziło mi o to, że ostatnio mają trochę więcej tych rękawów. Ostatni raz korzystałem z Wizzair'a jeszcze za czasów Etiudy, wtedy nie było opcji rękawa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2011 23:06 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
wydaje mi się że raczej tylko opcja autobus wchodzi w Warszawie, do nowych rękawów są podstawione jedynie jak na razie samoloty LOT-u. Może kwestia wchodzenia w WAW dla Wizzair się zmieni jak to np jest w Barcelonie gdzie obsługuje się loty przez rękaw nawet tych tanich linii, ale szczerze wątpię. Nawet te "lepsze" linie nie zawsze są obsługiwane przez to udogodnienie np. nasz kochany LOT.
a pierwszeństwo wejścia na pokład to dla mnie trochę bez sensu jak na tanie linie, najpierw i tak wchodzą ludzie starsi i matki z dziećmi potem reszta która raczej nie respektuje tego czy masz pierwszeństwo czy nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2011 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rowik11 napisał(a):
wydaje mi się że raczej tylko opcja autobus wchodzi w Warszawie, do nowych rękawów są podstawione jedynie jak na razie samoloty LOT-u. Może kwestia wchodzenia w WAW dla Wizzair się zmieni jak to np jest w Barcelonie gdzie obsługuje się loty przez rękaw nawet tych tanich linii, ale szczerze wątpię. Nawet te "lepsze" linie nie zawsze są obsługiwane przez to udogodnienie np. nasz kochany LOT.
a pierwszeństwo wejścia na pokład to dla mnie trochę bez sensu jak na tanie linie, najpierw i tak wchodzą ludzie starsi i matki z dziećmi potem reszta która raczej nie respektuje tego czy masz pierwszeństwo czy nie.


ja ostatnio lecialem z okecia w lutym, wylatywalem 2x jednego dnia, raz do wroclawia (LOT), raz do zurychu (swiss-air czy jak sie to tam zwie) i oba razy byly przez rekaw - ale lepiej jakby sie wypowiedzieli userzy, ktorzy lecieli z okecia ostatnio nieco wiecej niz 2x, a pewnie tacy sa :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2011 09:36 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
W czerwcu dwa razy leciałem Wizzairem z Warszawy. W obu przypadkach opcja autobus. Samoloty Wizzaira stały w południowej części płyty lotniskowej, mniej więcej naprzeciw nowo otwartej części terminalu. Wydaje się, że jeśli nadal zajmują tamtą część to wejście będzie z rękawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2011 10:04 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
W lipcu WAW-BGY z Wizzairem, autobus a nawet dwa nas dowiozły do samolotu. Byli ludzie z pierwszeństwem i byli wpuszczeni do samolotu jako pierwsi oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2011 10:09 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 12
najpierw i tak jedzie autobus z ludźmi, którzy wykupili sobie pierwszeństwo wejścia na pokład, a dopiero potem autobus z resztą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2011 10:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Wizz nie korzysta z rękawów w WAW bo to za droga jest dla nich impreza: obsługa przez rękaw kosztuje poprostu więcej niż na płycie.
Z rękawów w WAW korzystają w większości linie tradycyjne i czasami czartery: LOT niektore rejsy obsluguje z rękawów, niektore autobusami; z uwagi że ma ich najwięcej na Okęciu, siłą rzeczy nie móglby wszystkich samolotów podpinać do rękawów - z resztą nie robi tego nawet Luftahansa w swoich hubach (MUC, FRA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2011 10:47 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
marek2011 napisał(a):
z uwagi że ma ich najwięcej na Okęciu, siłą rzeczy nie móglby wszystkich samolotów podpinać do rękawów


rekawy w sporej czesci stoja puste. lot z nich nie korzysta(l), poniewaz posiadajac wlasna spolke swiadczaca m.in. usluge dowozenia pasazerow do samolotu autobusami bylo to dla nich tansze rozwiazanie. ostatnio troche sie to zmienilo, ale i tak nie jest rewelacyjnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2011 11:24 

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 12
Dzięki za informacje.
Należy sie cieszyć, że Wizzair jest obsługiwany w nowym terminalu a nie w tym kurniku jakim byla Etiuda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2012 19:56 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 11
Loty: 53
Kilometry: 62 949
A jak się ma sprawa z rękawami i Wizzairem teraz?
Ma ktoś doświadczenie z lotów do Budapesztu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2012 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Lecac do Budapesztu mialem zapewniona przejazdzke autobusem gratis :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2012 21:03 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
w tym roku ok 10 lotow z wawy wizzem wszystko przez autobus. od kiedy latam jeszcze od czasow etiudy nie szedlem rekawem :P nawet lecac krajowka lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Maj 2012 21:19 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 36
Nigdy się nie spotkałem na żadnym lotnisku żeby w przypadku lotu Wizzair maszerowało się do samolotu przez rękaw. To chyba wydłuża wszystko a dla tanich lini czas postoju na lotnisku, czyli jak najkrótszy, jest najważniejszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Maj 2012 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
rekaw za drogi i za czasochłonny. a przecież lot powrotny juz za 30 minut ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Maj 2012 22:27 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
thomek205 napisał(a):
Nigdy się nie spotkałem na żadnym lotnisku żeby w przypadku lotu Wizzair maszerowało się do samolotu przez rękaw. To chyba wydłuża wszystko a dla tanich lini czas postoju na lotnisku, czyli jak najkrótszy, jest najważniejszy.

Do Wizza w Madrycie wsiada się przez rękaw. Do easyjeta na Teneryfie też wsiadałem przez rękaw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Maj 2012 22:45 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
OLT Warszawa-Szczecin wsiadałem przez rękaw :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Maj 2012 20:54 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
W ciągu ostatniego miesiąca leciałam Wizz'em z Waw-Bud-Waw i Waw-Bcn-Waw.
Budapeszt w jedną i drugą stronę autobusem.
Barcelona w jedną i drugą stonę rękawem.
Ale rzeczywiście, nigdy wczesniej w low poza nieistniejącym już centralwings'em nie zdarzyło mi się korzystac z rękawa.
Co do pierwszenstwa na poklad - jak najbardziej jest ono respektowane, osoby z pierwszeństwem są odgrodzone taśmą od reszty i wypuszczane pierwsze, gdy już wejdą wychodzi reszta.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Maj 2012 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 599
Kilometry: 703 643
srebrny
Jakieś 20 razy z i do WAW LOTem - za każdym razem loteria czy rękaw czy autobus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group