Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Warszawa na ok. 2 lata
#1 PostWysłany: 27 Lip 2022 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Córka z chłopakiem przenoszą się do Warszawy na kontynuację studiów. Będą tam najprawdopodobniej 2 lata. Szukamy różnymi kanałami rozsądnego cenowo mieszkania w równie rozsądnej lokalizacji (pod względem dojazdu/dojścia do Uniwersytetu Warszawskiego).
Młodzi są godni polecenia, jako potencjalni najemcy, bo nie piją, nie palą, imprez nie organizują, słowem nerdy :D
No i rodzice stoją za plecami z finansową podporą.

Może ma ktoś z Was w zanadrzu jakieś miłe lokum, które baliście się do tej pory udostępnić komuś obcemu, a tu proszę... pojawili się najemcy idealni :D

Gdyby znalazł się ktoś zainteresowany, zapraszam do kontaktu przez PW.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 27 Lip 2022 22:25 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A narkotyki? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2022 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Cholera, zapomniałem.... Zero używek. Na dodatek, oboje weganie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2022 22:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To wazne, bo mieso w lodowce przynajmniej nie zasmierdnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Lip 2022 22:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie piją, nie palą - to na pewno studenci? ;) Niemniej liczę, że uda się coś znaleźć, ale podobno w nowym semestrze najemcy mogą być niemile zaskoczeni poziomem cen wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Lip 2022 23:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Dawaj rozlokujemy ich po HH MB RR, wyrobią statusy wszystkim potrzebującym na 2 lata :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2022 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
To może wyjść taniej w MB HH RR IHG ALL niż w jakiejś kawalerce + czynsz + media ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Lip 2022 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Myślałem i o tym, ale Warszawa, to nie pewna wyspa ze swoim słynnym tu i ówdzie HGI :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2022 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Od 136 zł za 1 dobe/2pax w Ibis Budget w Warszawie w październiku.
Odliczając weekendy może i jest to jakaś opcja do rozwazenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lip 2022 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Po dłuższym pobycie w Ibis Budget na pewno zaczną pić.
Poza tym, jakby to wyglądało: ojciec lata w biznesie i śpi w Marrriotach a dziecko oddał do Ibisa.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Lip 2022 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Akurat Ibis Budget gościł ich ostatnio kilkukrotnie. Pić nie zaczęli, ale jakimś wielkim entuzjazmem po powrocie nie pałali. A to było max. 3 dni :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lip 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Chyba nigdy nie mieszkaliście w akademiku. Ibis się nie nadaje kompletnie.
Studentowi prócz miejsca do spania i łazienki najbardziej potrzebna jest: duża lodówka (na słoiki), kuchnia (choćby wspólna) i pralka (choćby raz na tydzień).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
@tropikey forma płatności w Miles&More czy jakiś inny program? ;)

A tak serio to jakie koszta są w stanie udźwignąć akurat kolega szuka najemcy do lokalu dośc blisko campusu głównego UW. Bo kolejne pytanie to który campus UW jest ich docelowym?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Ech, rynek wynajmu się w Wawie aż tak zmienił, że teraz nie jest "x zł za wynajem", tylko "podaj swój budżet, a ja się zastanowię". Chyba się cieszę, że już nie wynajmuję mieszkania w stolicy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Nie no ja znam realia, serio. Sam wynajmowałem mieszkanie parze z Iranu przez ostatnie lata.

Chodzi mi bardziej który campus UW, bo cena może się różnić o 30%. Wiem też ile kolega chce za ten lokal i pamiętając czasy o których pewnie mówisz cena jest absurdalna, ale niestety takie właśnie są ceny.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
https://studentdepot.pl/nasze-akademiki ... -warszawa/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:47 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
@tropikey Nie wiem, na ile orientujesz się, jak wygląda rynek najmu w Warszawie od czasu wojny w Ukrainie, więc tylko uprzedzę: jest masakra. Znajomi, którzy chcieli zmieniać wynajmowane mieszkanie ze względu na kiepski dojazd, ostatecznie zostają tam, gdzie są, bo ceny aż tak wystrzeliły w górę. Inny znajomy dostał z miesiąca na miesiąc podwyżkę czynszu o 700 zł (wzrost o prawie 30%) i musiał to przełknąć, bo i tak niczego lepszego nie znalazł. A to wszystko działo się w "mieszkaniowym sezonie ogórkowym" -- teraz przed październikiem będzie pewnie jeszcze gorzej.
Zwracam na to uwagę, bo napisałeś, że szukasz "rozsądnego cenowo mieszkania w równie rozsądnej lokalizacji" -- jeżeli zależy Ci na rozsądnej cenie, to przygotuj się mentalnie na to, że być może lokalizacja będzie mało rozsądna przy obecnym wariactwie :) ja parę lat temu wynajmowałem mieszkanie na Starym Mokotowie (jeden z najbardziej rozchwytywanych adresów w stolicy) w cenie, za którą teraz widzę ogłoszenia wyłącznie na głębokiej Białołęce (dzielnica uznawana przez wielu za jedną z najgorszych pod względem dojazdu i/lub infrastruktury). Masakra...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Inny znajomy dostał z miesiąca na miesiąc podwyżkę czynszu o 700 zł (wzrost o prawie 30%) i musiał to przełknąć,

Nie musiał. Mógł zapoznać się z ustawą o ochronie praw lokatorów.
Góra
 Profil Relacje PM off
LaMancha lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:52 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
Myślę, że nie ma się co ograniczać do Warszawy. Sytuacja z najmem mieszkań jest analogiczna w całej Polsce, w szczególności w ośrodkach akademickich. Nie można już brać pod uwagę cen zeszłorocznych, to już se ne vrati.
W końcu koszty wzrostu wibor ktoś musi wziąć na klatę i jak widać nie są to kredytobiorcy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lip 2022 10:59 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
boots napisał(a):
Cytuj:
Inny znajomy dostał z miesiąca na miesiąc podwyżkę czynszu o 700 zł (wzrost o prawie 30%) i musiał to przełknąć,

Nie musiał. Mógł zapoznać się z ustawą o ochronie praw lokatorów.


Uściślę, bo pisałem skrótowo: w danym miesiącu kończyła mu się umowa na to mieszkanie na czas oznaczony. Właścicielka stwierdziła, że owszem, mogą podpisać nową na kolejny rok, ale z podwyżką. Prawnikiem nie jestem, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie obowiązują przepisy, o których wspominasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group