Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
warszawa-modlin-spanie-na-lotnisku,1375,17535


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Paź 2012 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
od jutra dla Wizz obowiązują jasne zasady (niezależnie od lotniska), ale wrzucam to też tu, bo przy WMI, często się to pytanie pojawia

Nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego będą obowiązywać w odniesieniu dla lotów odbywających się w dniu 24 października 2012 r. lub po tej dacie.

� Oprócz jednej sztuki bagażu podręcznego na pokład samolotu wolno wnieść towary zakupione na lotnisku po przejściu kontroli bezpieczeństwa;

Nie obowiązuje limit wagi bagażu podręcznego, pod warunkiem, że pasażer jest w stanie osobiście umieścić go w schowku nad siedzeniami;

1. Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia mały plecak (o pojemności ok. 30 litrów) lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem.

2. Duży bagaż podręczny:
Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, można go wnieść na pokład samolotu po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 56x45x25 cm (wymiary standardowe bagażu IATA o pojemności ok. 60 litrów).

osobnym tematem jest czy Ryanair pozwoli wnosić torbę z zakupami osobno
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 23 Paź 2012 12:29 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Chcialem podzielic się moimi spostrzezniami dotyczacymi odwolan/opoznien w Modlinie (niedziela/poniedzialek), gdyz troche czasu tam spedzilem.
Na wstepie jestem pod wrazeniem nastawienia obslugi. Nigdzie w Europie (a problemy strajkowo-atmosferyczne juz wielokrotnie przerabialem) nie spotkalem sie z tak przyjaznym i serdeczna obsluga.
Ciekawe bylo, to ze staffu bylo sporo, co w Europie Zachoniej jest zawsze waskim gardlem sytuacji kryzysowych. Niestety, widac bylo brak doswiadczenia. Komunikacja miedzy sluzba graniczna, obsluga boardningowa czy przedstawicieami linii lotniczych ewidentnie musi zostac dopracowana. Wszytko wygladalo na spontaniczne i dochodzilo do smiesznych sytuacji, kiedy np. celnicy nie wiedzieli czy moga wpuscic/wypuscic do/z strefy granicznej podroznych, gdy ci zostali tam skierowani przez obsluge.
Komunikaty i dzialania przy boardingu tez byly sprzeczne. Na moj lot zaczal sie boarding, kiedy nasz samolot, ktory po wyladowania w Modlinie mial odleciec do Nykopping, zakonczyl holding nad Mazowszem i skierowal sie na zachod. (okazalo sie pozniej, ze Lawica zgodzila sie na jego przyjecie). Nastepnie po 2 godzinach oczekiwania (wedlug informacji na stronie Ryanaira samolot na pusto mial wrocic do Modlina gdyz prognoza pogody wskazywala na poprawe), gdy na Mazowszu sytuacja sie poprawila kolejne loty znowu oglaszaly boarding, z tym ze zaden samolot nie wyladowal w Modlinie, a na Okeciu. Niestety z jakichs powodow (moze Okecie za duzo kazalo sobie placic za ladowania) moj samolot lecacy juz z Lawicy w strone Mazowsza, gdzies nad ziemia lodzka skrecil na polnoc (pewnie zeby odebrac pasazerow lecacych kolejnym rejsem ze Skavsta).
To nie koniec przygody:) Zeby przebukowac bilet ustwilem sie w dluuugiej kolejce. Przy czym, skadinad bardzo mile panie z obslugi, nie mogly nic zrobic, bo wedlug Ryanaira lot mial sie odbyc:) Pozniej alarm bombowy skonil mnie do powrotu do domu, gdzie zdalnie przebukowalem swoj bilet.
Wydaje mi sie, ze jednak obsluga lotniska wyciagnie wnioski i w nastepnych pogodowych niespodziankach bedzie juz duzo bardziej zgrana:)
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Paź 2012 13:05 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 4
Witam.

Lece w piatek Wizzem do Budapesztu (17:50).
Mam tylko darmowy bagaz podreczny. W bilecie pisza, ze boarding konczy sie 17:20 (zamkniecie bramki).
Wykonalem juz odprawe on-line, karte pokladwoa wydrukuje na dobrej drukarce (laser), na 2 stronach.

Jesli jestem obywatelem EU i lece do Budapesztu - ile czasu nalezy przewidziec na odprawe?

Pytam, bo - nie wiem jak szybko dziala obsluga modlina, nie lecialem nigdy low-costem i nie lecialem bez bagazu rejestrowanego.

Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 23 Paź 2012 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
jcsjacekj

mi w ostatni piątek mniej więcej o tej samej godzinie przejście przez kontrolę x-ray zajęło ok 4 min, więc tłumów nie było
jeśli będziesz na lotnisku przed 17stą to powinno wystarczyć
jeśli lubisz bez stresu to możesz być jeszcze wcześniej

edit: karta pokładowa ma być na dwóch kartach, nie dwóch stronach (to nie czepianie się słów, ale wydruk dwustronny na jednej kartce jest nieakceptowalny przez linie, musza być dwie kartki)
wydruk może być czarno-biały
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 29 Paź 2012 11:27 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 3
Witam Wszystkich ;)
Jestem pierwszy raz na tym forum..
Widziałam że już było wcześniej to pytanie, ale nie widzę odpowiedzi, więc ponowie, czy może ktoś z Was się orientuje jakie są ceny papierosów w sklepie wolnocłowym na Modlinie?

Lecę 16 listopada do Irlandii i chciałabym zabrać ze sobą taki jeden kartonik L&m niebieskich dla znajomego, zastanawiam sie ile mnie to wyniesie, a odpowiedzi niestety nie mogę znaleźć nigdzie. :(
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Mar 2017 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Paź 2012 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
śnieżne problemy w Modlinie
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 64669.html

"Jak przekonuje, ekipy odśnieżające na pewno pracowały cały czas, ale intensywne opady połączone z silnym wiatrem powodowały, że śnieg jest nawiewany z powrotem. – Pracujemy też nad, żeby powstało zadaszenie nad ścieżkami dla pasażerów – zaznacza Mikołajczyk."
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 29 Paź 2012 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
paulina_2919 napisał(a):
Witam Wszystkich ;)
Jestem pierwszy raz na tym forum..
Widziałam że już było wcześniej to pytanie, ale nie widzę odpowiedzi, więc ponowie, czy może ktoś z Was się orientuje jakie są ceny papierosów w sklepie wolnocłowym w Modlinie?

Lecę 16 listopada do Irlandii, i chciałabym zabrać ze sobą taki jeden kartonik L&m niebieskich dla znajomego, zastanawiam sie ile mnie to wyniesie, a odpowiedzi niestety nie mogę znaleźć nigdzie. :(
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź ;)

Kup na miescie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Paź 2012 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
paulina_2919
116 zł karton (czyli 10 paczek), cena identyczna jak w całym kraju.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 29 Paź 2012 12:25 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 3
Nie chodzi mi o to by było taniej, tylko ile mniej więcej mnie to wyniesie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 29 Paź 2012 13:03 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 3
suszek napisał(a):
paulina_2919
116 zł karton (czyli 10 paczek), cena identyczna jak w całym kraju.



Wielkie dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Lis 2012 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W wielkich bólach urodziła się nowa strona modlińskiego lotniska. Jednak ciężko coś powiedzieć o funkcjonalności nowej strony, każda podstrona ładuje się jak krew z nosa, i co gorsza, nie widać przełącznika na wersję w jęz. angielskim.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 05 Lis 2012 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
krasnal napisał(a):
nie widać przełącznika na wersję w jęz. angielskim

Rzeczywiście nie widać, może cały czas tłumaczą albo jest mgła :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 06 Lis 2012 00:43 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 50
Loty: 130
Kilometry: 265 677
A propo obsługi.. Lecąc do CRL 01.11 po wejściu pasażerów na pokład okazało się, że lotnisko nie może zlokalizować 8 albo 9 ciu osób. I szukali po samolotach;) Jaja jak berety, kazali wszystkim b- passy wyjmować, nadawali komunikaty i wreszcie po pół godziny nie znajdując nawet jednej z tych osób u nas na pokładzie pozwolili odlecieć. Ciekawe czy się gdzieś ci pasażerowi znaleźli w innych samolotach;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Lis 2012 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
johnny1001 napisał(a):
A propo obsługi.. Lecąc do CRL 01.11 po wejściu pasażerów na pokład okazało się, że lotnisko nie może zlokalizować 8 albo 9 ciu osób. I szukali po samolotach;) Jaja jak berety, kazali wszystkim b- passy wyjmować, nadawali komunikaty i wreszcie po pół godziny nie znajdując nawet jednej z tych osób u nas na pokładzie pozwolili odlecieć. Ciekawe czy się gdzieś ci pasażerowi znaleźli w innych samolotach;]


Tzn ze warto brac bilety za 1zl i sie tak dlugo krecic ze moze jakas teneryfa wpadnie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Lis 2012 01:25 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 50
Loty: 130
Kilometry: 265 677
No właśnie próbowałem rozkminić gdzie oni się podziali i jedynym sensownym rozwiązaniem był stojący obok wizz do rzymu. Ale tamtego zaczeli po jakimś czasie holować na pas a u nas dalej szukali więc chyba nie tam.. Ale nie dziwie się, że chcieli lecieć gdzieś indziej niż do Charleroi (ponoć najbrzydszego miasta eu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 06 Lis 2012 17:39 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czy na lotnisku są już nowe kosze Wizz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 06 Lis 2012 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
kibek napisał(a):
Czy na lotnisku są już nowe kosze Wizz ?


tak, są
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#98 PostWysłany: 24 Lis 2012 10:25 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
Spał ktoś z was na lotnisku w Modlinie? Jak wrażenia? w Warszawie będę około 21 wylot o 6.30 wiec zastanawiam się nad taką opcją
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 24 Lis 2012 10:57 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php? ... 2A#p160219
Abcn napisał(a):
to pytanie powtarza sie na forum :geek:
a odpowiedź jest np w dziale Spanie na lotniskach
:arrow: http://fly4free.pl/forum/warszawa-modlin,83,17535

w tym watku
theo napisał(a):
Lecialem o 6 rano do Londynu 26.07 i była spora kolejka do security, ale szybko szło, dłużej niż 5 minut nie stałem. Co do dojazdu to nie wiem, spałem na lotnisku (w towarzystwie latających wszędzie much i komarów ;/). [...]Tak na marginesie to strasznie mnie śmieszą ochroniarze na lotnisku, połowa ma takie wielkie brzuchy jakby spod monopolowego się nie ruszali, zapytałem trzech czy czterech po angielsku to żaden słowa nie potrafił powiedzieć, a jak jeden się zabrał za pilnowanie przylotow to przez 2h się nie ruszył z tej wygodnej pozycji: http://bit.ly/PCzF2a :D
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 28 Lis 2012 13:47 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Na lotnisku w modlinie maniana ... loty odwołane i transfery na okęcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group